Ultima vizită a fost: Acum este 25 Apr 2024, 18:43


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 63 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 06 Mar 2010, 00:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
laura_sandu scrie:

da un restaurant unde e interzis fumatul.....ar avea clienti?


normal ca ar avea...nu inteleg sensul intrebarii...sau era vreun raspuns special la vreun alt post? :)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 06 Mar 2010, 00:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
clarut scrie:

normal ca ar avea...nu inteleg sensul intrebarii...sau era vreun raspuns special la vreun alt post? :)


era o intrebare pt puffy....care sustinea ca un local unde nu se asculta manele nu ar avea clienti....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 06 Mar 2010, 00:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
laura_sandu scrie:

era o intrebare pt puffy....care sustinea ca un local unde nu se asculta manele nu ar avea clienti....


da...inteleg...da' mesajele lui puffy nu-s prea clare asa ca le-am sarit :-` sa nu te superi, puffy :)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 06 Mar 2010, 01:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
clarut scrie:

da...inteleg...da' mesajele lui puffy nu-s prea clare asa ca le-am sarit :-` sa nu te superi, puffy :)


pe mine m-au enervat...asa ca le-am citit.... :hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 06 Mar 2010, 01:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
laura_sandu scrie:

pe mine m-au enervat...asa ca le-am citit.... :hug:


fiecare cu piticii ei :lol: eu am o turma intreaga :-`

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 06 Mar 2010, 01:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
clarut scrie:

fiecare cu piticii ei :lol: eu am o turma intreaga :-`


si eu incerca sa mai scap de stolurile mele de pasarele....dar nu cred ca mai am sanse la varsta asta :~* :lol:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 06 Mar 2010, 10:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
nu-i nimik clarut...dar vad ca laura oricum nu a inteles ce am vrut eu sa spun...sa fiu mai clara.
Eu nu am zis ca intr-un restaurant unde nu se asculta manele nu va avea clienti....caci si eu merg la restaurante unde nu se asculta manele :ok:
Eu am zis ca daca mergi sa iti facy contract cu sala unde vrei sa facy nunta si te se impune sa nu asculti manele ca asa vrea el (patronul) e posibil clientul sa plece......ca nu ai de unde sa stii cae se va canta exact in seara aia , sau ce va cere un invitat fara ca tu sa stii.....;)
doar la asta ma refeream


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 06 Mar 2010, 12:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
puffy_is scrie:
nu-i nimik clarut...dar vad ca laura oricum nu a inteles ce am vrut eu sa spun...sa fiu mai clara.
Eu nu am zis ca intr-un restaurant unde nu se asculta manele nu va avea clienti....caci si eu merg la restaurante unde nu se asculta manele :ok:
Eu am zis ca daca mergi sa iti facy contract cu sala unde vrei sa facy nunta si te se impune sa nu asculti manele ca asa vrea el (patronul) e posibil clientul sa plece......ca nu ai de unde sa stii cae se va canta exact in seara aia , sau ce va cere un invitat fara ca tu sa stii.....;)
doar la asta ma refeream


din ce am citit, tocmai asta am inteles.

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 06 Mar 2010, 12:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
cat am pus un NU in fata....;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 06 Mar 2010, 12:33 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
fetele aici nu e vb de ascultat genuri muzicale, ci de ai impune unei persoane la un eveniment important un lucru, sunt curioasa daca la o nunta in restaurantul acela, daca din greseala e pusa o singura manea, cum va reactiona patronul??la consecinte ma refer :blink: masurile care sunt stipulate in contract, daca se intampla lucru ala :\
stim cu toatele ca sunt lucruri pe care uneori chiar nu le poti stapani :-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 06 Mar 2010, 12:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
bravo amely...ai reusit sa spui mai bine ca mine.....macar poate se intelege ce am vrut sa zic....nu cred ca patronul poate sa faca ceva...caci mirii platesc ....;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 06 Mar 2010, 12:54 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
puffy_is scrie:
bravo amely...ai reusit sa spui mai bine ca mine.....macar poate se intelege ce am vrut sa zic....nu cred ca patronul poate sa faca ceva...caci mirii platesc ....;)

puffy el ca patron, organizator, isi poate impune anumite pretentii contractuale, exact ca in cazul daca spargi 3 farfurii, 5 pahare, stipuleaza acolo ca la sfarsit le platesti :ok:
asa si in club, nu ai voie sa intrii sub influenta alcoolului, nu ai voie sa instigi la bataie, deci nu e vb ca nu se poate impune, ba se pot, dar la o nunta, unde stim ca sunt diversi, spre ex o verisoara vine cu prietenul, ala se duce si da o dedicatie o manea, ce masuri se iau??
:blink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 06 Mar 2010, 12:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
\pai asta ziceam e complicat.....la nunta sa respecti chestia asta.....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 06 Mar 2010, 13:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
fetelor eu nu am mai auzit pana acum asa ceva,este ptr prima oara cand aud ca un patron de restaurant ar impune mirilor implicit invitatiilor sa nu asculte un anumit gen de muzica,fie el: rock,jazz,manele
eu cred ca depinde de gusturile fiecaruia si in general la o nunta nu poti impaca pe toata lumea,dar spun eu ca cel mai important este ceea ce vor mirii,este nunta lor
uite vedeti de asta am facut eu nunta la cort,nimeni nu ne-a impus nimic......muzica cum v-am mai spus a fost romano-olandeza si totul a fost ok......chiar daca puneam manea,habar nu aveau astia ce e aia :rofl: :rofl: ....ei au dansat si hore si brasoveanca fara ca macar sa stie ce e.....la fel cum si familia mea au dansat pe muzica lor si au crezut ca e muzica country..... :rofl: :rofl:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 06 Mar 2010, 13:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
cred ca a fost super......eu asta incercam sa explic e ciudat sa ti se impuna ce sa asculti


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 06 Mar 2010, 13:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
puffy_is scrie:
cred ca a fost super......eu asta incercam sa explic e ciudat sa ti se impuna ce sa asculti

da da....fffff ciudat......sincer nu as accepta asa ceva.....as cauta un alt restaurant.....chiar daca sa zicem nu sunt iubitoarea unui gen de muzica asta nu inseamna ca un patron de restaurant imi poate impune ce muzica sa cante la nuntea mea......pot intelege ca imi impune o anumita tinuta cand merg sa i-au masa in localul lui,ca de ex.sunt locuri amenajate special ptr fumatori si nefumatori sau ca nu se fumeaza deloc,dar sa accept ptr cel mai important eveniment din viata mea ca imi impune ce muzica sa ascult sau nu.....rup contractul imediat si caut alt local

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 06 Mar 2010, 13:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
pai eu asta incercam sa le explic la fete,......ca celui care i se impune sa nu asculte nush ce muzica...va pleca sa caute alt restauranmt pt nunta lui....e absurd


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 06 Mar 2010, 17:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
hai sa va explic la ce m-am referit eu. daca EU as fi sefa de sala sau as avea mana libera.. sau de ce nu, ar fi restaurantul meu:
si ar veni X, ca o floricica, sa-mi spuna ca vrea sa inchirieze pentru nunta ei la care vor fi muuuuuuulte manele.. sau ca va avea invitat un mare manelist.. eu as refuza sa ii inchiriez localul. din considerentele de mai sus.
pe cealalta parte, daca da unul o dedicatie/cere o manea.. normal.. asta e.. nu poti sa opresti nunta si sa ii dai afara pe toti, nu?

in timpul in care as avea clienti care iau masa si care ar dori sa asculte (presupunand ca as avea o orchestra/formatie/mp3 uri si ei ar ruga sa cante o anume melodie) atunci da, as INTERZICE manelele.

asta e parerea mea vizavi de manele. am fost la nunti la care invitatii au cerut, dar mirii, care nu asculta acest gen, nu au fost de acord.
si ghici ce? asta voi face si eu! invitatii trebuiau sa asculte//sa asculte la nunta lor manele.
desi nu cred ca voi avea invitati care sa ceara asta.

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 06 Mar 2010, 17:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
aici ai dreptate....nu multi au manelisti la nunta ....si cand este cazul doar de manele ai tot dreptul sa interzici....am inteles si noi gresit ce ai vrut tu sa spui......


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 23 Apr 2010, 00:22 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Fetelor, sunteti rautacioase... Mie mi se pare firesc ca fiecare club, local, firma, om, sa isi impuna regulile lui, atata vreme cat ti le spune de la inceput. Asta e regula lor: fara manele! Nu se comenteaza, ci doar se accepta sau nu! Sunt localuri unde nu ai voie sa ai carne de porc la nunta (stiu eu vreo 2) pentru ca religia patronilor nu accepta sacrificiul porcin... si asta e regula! Vrei sa faci acolo nunta, bine! Nu vrei, te duci in alta parte. Si intr-o relatie: daca iti spune partenerul ca regula lui e ca partenerii fac sex in grup :~* (stiu ca nu e un exemplu stralucit :wall: ) ai variantele sa accepti regula, sau sa parasesti partenerul.

Pana una alta sa stiti ca cine a facut nunta la Salon Angel a fost FOARTE multumit! Asa ca, cine nu crede ca poate respecta regula, nu are ce cauta aici. :nblink:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 63 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România