Ultima vizită a fost: Acum este 03 Iun 2024, 22:43


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 1292 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 65  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 19 Iul 2007, 22:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

am prieteni care trec prin chestii din astea - teste, analize, ba el, ba ea, ba iar el, ba iar ea, ba tratamente, ba multe... i-au cautat doctorii aia in locuri de care nici nu stiau ca exista :mellow:... si nu pot sa nu ma gandesc la toata stradania noastra de a ne proteja, de a ne feri de o sarcina nedorita, iar altii si-o doresc din toata inima :((... isn't this ironic? (?)


Ohhh si inca cum...cand ma gandesc la toti anii astia cand ne-am ferit ca de dracu sa nu raman si acum uite cand ne dorim nu se intampla nici sa ne dam peste cap...4 ani am tot zis ca nu suntem pregatiti...si nu suntem pregatiti...si amu platim...daca stiam ca ii asa de greu sa raman gravida nu as fi cheltuit bani pe anticonceptionale inainte :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 19 Iul 2007, 22:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

pai e de admirat ca faci tot posibilul sa ajungi la rezultatul plangagios:) important e ca ai vointa si ca exista solutii! ;)


rezultatul plangacios...:))) cateodata chiar ma intreb daca chiar vreau sa am un plangacios in casa si daca ii worth it sa trecem prin toata stradania asta...da cand il vad pe adi cum se uita la toti copilasii care ii avem in jurul nostru imi trece...cu toate ca ne-ar place sa mai asteptam un pic si sa calatorim...da daca ii asa de greu acum, mai tarziu o sa fie si mai greu...ca deh...de intinerit nu intineresc...si imediat bat de 32...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 20 Iul 2007, 18:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Ohhh si inca cum...cand ma gandesc la toti anii astia cand ne-am ferit ca de dracu sa nu raman si acum uite cand ne dorim nu se intampla nici sa ne dam peste cap...4 ani am tot zis ca nu suntem pregatiti...si nu suntem pregatiti...si amu platim...daca stiam ca ii asa de greu sa raman gravida nu as fi cheltuit bani pe anticonceptionale inainte :)


sincera sa fiu tind sa cred ca situatiile astea ni le facem cu mana noastra: anticonceptionalele si alte tratamente mai mult sau mai putin ortodoxe si "avizate" de contraceptie inghitite de-a lungul anilor ne aduc in stadiul asta? Cum va explicati ca femeile care nu s-au protejat ever ... au zeci de plozi? Raspunsul poate va fi : tocmai d-aia ca au fost proste si nu s-au protejat! Eu insa pot sa vin cu un alt argument: sunt mult mai sanatoase decat restul ...care s-au indopat zilnic la ore fixe cu pilule! Am luat de 2 ori in viata mea pilule ... vazand ca imi dau metabolismul peste cap am renuntat imediat la ele! Sper sa nu fi fost prea tarziu! :(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 20 Iul 2007, 18:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

sincera sa fiu tind sa cred ca situatiile astea ni le facem cu mana noastra: anticonceptionalele si alte tratamente mai mult sau mai putin ortodoxe si "avizate" de contraceptie inghitite de-a lungul anilor ne aduc in stadiul asta? Cum va explicati ca femeile care nu s-au protejat ever ... au zeci de plozi? Raspunsul poate va fi : tocmai d-aia ca au fost proste si nu s-au protejat! Eu insa pot sa vin cu un alt argument: sunt mult mai sanatoase decat restul ...care s-au indopat zilnic la ore fixe cu pilule! Am luat de 2 ori in viata mea pilule ... vazand ca imi dau metabolismul peste cap am renuntat imediat la ele! Sper sa nu fi fost prea tarziu! :(


Nu stiu ce sa zic...da am luat pilule multi ani dar la mine eu zic ca e genetic...mama a avut cam aceleasi probleme numai la alta scara...si sora-mea cred ca o sa aiba la fel dupa semnele care le prezinta...dar argumentul tau e f valid oricum...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 20 Iul 2007, 18:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

sincera sa fiu tind sa cred ca situatiile astea ni le facem cu mana noastra: anticonceptionalele si alte tratamente mai mult sau mai putin ortodoxe si "avizate" de contraceptie inghitite de-a lungul anilor ne aduc in stadiul asta? :(


Eu am luat anticonceptionale vreo 7 ani cu cate o pauza de 3 luni la fiecare 1 an jumate aprox. si uite ca dupa 6 luni de pauza am ramas fara probleme. Si eu imi faceam griji tocmai din cauza asta. Toata lumea, mai ales dr a zis ca nu influenteaza si uite ca au avut dreptate.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 20 Iul 2007, 18:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

Eu am luat anticonceptionale vreo 7 ani cu cate o pauza de 3 luni la fiecare 1 an jumate aprox. si uite ca dupa 6 luni de pauza am ramas fara probleme. Si eu imi faceam griji tocmai din cauza asta. Toata lumea, mai ales dr a zis ca nu influenteaza si uite ca au avut dreptate.


De la femeie la femeie...si Gina are dreptate si la unele femei sa se vada urmari...daca stam sa ne gandim conceptionalele sunt de fapt hormoni...se poate crea un dezechilibru hormonal si e gata supa...la mine asta a fost/este problema...pe baza hormonala strict...corpul meu e ok dpdv fizic numai hormoneii astia isi cam fac de cap :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 20 Iul 2007, 18:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

De la femeie la femeie...si Gina are dreptate si la unele femei sa se vada urmari...daca stam sa ne gandim conceptionalele sunt de fapt hormoni...se poate crea un dezechilibru hormonal si e gata supa...la mine asta a fost/este problema...pe baza hormonala strict...corpul meu e ok dpdv fizic numai hormoneii astia isi cam fac de cap :)


Imi pare rau, dar lasa sa potolesti tu si hormoneii.:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 21 Iul 2007, 03:41 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

De la femeie la femeie...si Gina are dreptate si la unele femei sa se vada urmari...daca stam sa ne gandim conceptionalele sunt de fapt hormoni...se poate crea un dezechilibru hormonal si e gata supa...la mine asta a fost/este problema...pe baza hormonala strict...corpul meu e ok dpdv fizic numai hormoneii astia isi cam fac de cap :)



sunt cazuri si cazuri...stiu pe cineva care din cauza pilulelor luate un timp indelungat a ramas insarcinata mai greu si cu tratamente...dar totodata stiu pe cineva care a rams insracinata cu toate ca folosea pilulele


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 23 Iul 2007, 18:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Nu stiu ce sa zic...da am luat pilule multi ani dar la mine eu zic ca e genetic...mama a avut cam aceleasi probleme numai la alta scara...si sora-mea cred ca o sa aiba la fel dupa semnele care le prezinta...dar argumentul tau e f valid oricum...


si eu as zice ca pot fi cauze nenumarate desi sunt de acord cu gina in privinta pilulelor. nu cred ca sunt ok pt organism....eu nu iau pt ca imi agraveaza migrenele.

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 24 Iul 2007, 12:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:

si eu as zice ca pot fi cauze nenumarate desi sunt de acord cu gina in privinta pilulelor. nu cred ca sunt ok pt organism....eu nu iau pt ca imi agraveaza migrenele.


Si eu sunt de acord cu Gina, nu am luat si nici nu o sa iau tot felul de pilule care-ti dau organismul peste cap

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 30 Iul 2007, 18:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Fetelor,

Mi-am facut un test de sarcina si pe afisaj scrie.....Pregnant!!!!
Mai vreau sa imi confirme si doctorul cu un test la sange ca inca nu imi vine sa cred :))

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 30 Iul 2007, 19:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
Fetelor,

Mi-am facut un test de sarcina si pe afisaj scrie.....Pregnant!!!!
Mai vreau sa imi confirme si doctorul cu un test la sange ca inca nu imi vine sa cred :))


Atunci FELICITAAAAAARI!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 30 Iul 2007, 19:29 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
Fetelor,

Mi-am facut un test de sarcina si pe afisaj scrie.....Pregnant!!!!
Mai vreau sa imi confirme si doctorul cu un test la sange ca inca nu imi vine sa cred :))


bamba, FELICITARI!!!!!!!!!!!!!! :napplause:
chiar ma bucur pentru tine, foarte tare ma bucur :D (deja ma balbai :D)... super tare veste!!!!!!! :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 30 Iul 2007, 19:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Bamba felicitari!!!

Daca ai sti ce tare ma bucur pentru tine. :ndance: Ai vazut ca Doamne-Doamne ti-a indeplinit dorinta. :nwink: De acum trebuie sa stai cumintica, nu mai cari nimic, il lasi pe tati sa faca cat mai multe lucruri si tu te relaxezi.:ok: Va pupam, :-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 30 Iul 2007, 19:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Fetelor,

Mi-am facut un test de sarcina si pe afisaj scrie.....Pregnant!!!!
Mai vreau sa imi confirme si doctorul cu un test la sange ca inca nu imi vine sa cred :))


bravooooooooooo!!! ;););):napplause::napplause: in sfarsit esti si tu happy! Sa-ti traiasca si sa ai o nastere usoara!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 30 Iul 2007, 20:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Multumesc mult fetelor...miercuri dimineata ma duc la doctor sa imi confirme...nici nu imi vine sa cred! parca nu imi vine sa ma bucur inca sa nu se intample ceva :)))) 18 luni de incercari...si o sa iasa berbec cum si-a dorit Adi (...incep si eu acum cu zodiile :))))))))

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 30 Iul 2007, 21:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Fetelor,

Mi-am facut un test de sarcina si pe afisaj scrie.....Pregnant!!!!
Mai vreau sa imi confirme si doctorul cu un test la sange ca inca nu imi vine sa cred :))


Ce ma bucur:neyes: bravo!!!! felicitari! iti tin pumnii sa-ti confirme si doctorul!!!:-*

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 31 Iul 2007, 00:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

Ce ma bucur:neyes: bravo!!!! felicitari! iti tin pumnii sa-ti confirme si doctorul!!!:-*


miercuri dimineata m-au programat numai...intre timp am mai facut un test si azi si a iesit tot asa pe afisaj...:)))) trebuie ca is...!!!!

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 31 Iul 2007, 00:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:

miercuri dimineata m-au programat numai...intre timp am mai facut un test si azi si a iesit tot asa pe afisaj...:)))) trebuie ca is...!!!!


Ce emotii!!!!! Ma bucur din suflet pentru voi!!!!!!:flower::flower::flower:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 31 Iul 2007, 00:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

miercuri dimineata m-au programat numai...intre timp am mai facut un test si azi si a iesit tot asa pe afisaj...:)))) trebuie ca is...!!!!


pai e rost de petrecere atunci!:champagne::nmusic::nparty::napplause: i-am spus si lui andrei de bucurie! mie mi-ai inveselit ziua...imi inchipui ce simti tu:nwink: sa fie intr-un ceas bun!

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 1292 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 65  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România