Ultima vizită a fost: Acum este 01 Mai 2024, 06:16


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 91 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: sentimente care te incearca pina cd spui da
MesajScris: 20 Apr 2006, 13:43 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
uite ca am ajuns si eu pe forumul asta... de cand s-a intamplat "marea cerere" (septembrie), m-au incercat mai multe sentimente si toate frumoase. pana mai ieri (de fapt de vreo 2 saptamani... :mellow:), cand m-a apucat frica. eu sunt destul de stapana pe mine, cu picioarele pe pamant, ma obisnuiesc repede cu o situatie, sunt genul optimist si vesel mai tot timpul. putine lucruri ma darama (poate si fiindca am trecut prin destule experiente nasoale, care m-au facut sa cred ca ce nu te omoara te face mai puternic... :blink:). ar acum m-a apucat o frica de esec ceva de groaza. parca simt ca ma sufoc, ca vreau sa fug, simt ca libertatea mea devine din ce in ce mai... transparenta... pana dispare cu totul... zau ca am innebunit, nu ma recunosc eu, daramite altii...
chestia e ca nu am nimic cu el, ci cu ideea... alta chestie tampita e ca nu vreau sa fug de el, ci CU el...
hai ca v-am innebunit de cap... nu vroiam sa va plictisesc, ci pur si simplu n-am mai spus la nimeni faza asta si simteam nevoia sa ma descarc putin... :ermm:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sentimente care te incearca pina cd spui da
MesajScris: 20 Apr 2006, 15:25 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:



Ti-e frica de esecul casniciei, nu?
Si eu simt la fel. Parintii mei nu au avut o casnicie tocmai reusita si eu nici nu mi-i amintesc impreuna... Au divortat cand noi eram ffff micuti. Si de-asta ma tot gandesc ca nu stiu cum o sa fac o casnicie sa functioneze daca eu nici nu stiu ce e aia o casnicie functionala:D Nici pe la parintii prietenilor mei nu am vazut casnicii prea reusite...
Eu acum ma mai supar, fac bot, dar nu avem cine stie ce probleme, nu avem copii, cred ca incercarile cele mai grele urmeaza de acum incolo si mi-e tare teama ca la prima problema majora o sa dau bir cu fugitii.... Nu stiu ce sa zic...Eu sper sa fac fata totusi si sa nu ma las prea usor...Sau sa nu existe situatii de-astea....Desi ma indoiesc...:D

Da pana la urma, acum ne pregatim de nunta si eu sut foarte fericita si cred ca e un mare avantaj ca am stat impreuna atata timp si ne cunoastem asa de bine...;)

Asa ca fii si tu vesela si nu te gandi la esec. Trebuie sa gandesti pozitiv si asa tot ce e bun o sa ti se intample si o sa tii departe toate necazurile...:wok::lips:


ma bucur ca nu sunt chiar singura. chestia e ca, daca am rabdare sa ma gandesc putin, stiu ca e o prostie, ca nu poti sti ce va fi si ca nu poti decat sa faci tot posibilul sa mearga. faza e ca ai mei sunt casatoriti de 31 de ani, nu pot spune ca a fost numai lapte si miere, dar, oricat de suparati ar fi unul pe celalalt, daca-i intrebi, nu ti-ar spune ca au facut o greseala casatorindu-se unul cu altul. amandoi sunt constienti ca au facut cea mai buna alegere. si-mi sunt tare dragi, mai ales atunci cand se apropie ziua cand mai implinesc un an de la casatorie :love: atunci ii vezi ca doi copii indragostiti si cumva timizi... :love:
cred ca ma sperie responsabilitatea unei familii... si mai cred ca toate astea sunt niste prostii inainte de nunta... si repet, sunt sigura de alegerea facuta... :ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sentimente care te incearca pina cd spui da
MesajScris: 08 Mai 2006, 23:05 
Nou Venit

Membru din: 08 Mai 2006, 11:01
Mesaje: 14
mi se pare normal sa te gandesti daca faci sau nu miscarea corecta sau chiar sa-ti pui problema esecului in casnicie; sunt lucruri care se intampla si celor mai buni dintre noi,chiar si acelor cupluri care pareau de piatra.Important e, dupa parerea mea sa fii sigura de un lucru: ca cel de langa tine te merita si ca atunci cand laptele si mierea se vor acri putin, vei stii sa lupti pentru el , pentru ca in mod sigur vor exista momente in care te va enerva la culme, te va face sa plangi si sa te chinui, dar abia atunci vei stii daca ai facut alegerea corecta.Eu sunt o persoana care nu sta la povesti...m-ai calcat pe coada, dragul meu? valea!!! dar acum stiu ca ceea ce am e cladit pe multe compromisuri si victorii, lacrimi si bucurii si daca as fi simtit ca locul meu nu e cu el as fi renuntat de mult...but I'm still here, and I'm having a blast, baby!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 91 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România