Ultima vizită a fost: Acum este 29 Apr 2024, 02:41


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 91 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: sentimente care te incearca pina cd spui da
MesajScris: 09 Mai 2006, 15:06 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:
Si eu sunt acelasi gen, de aceea poate mi-am dat seama destul de repede ca el e the one. Daca ma poate intelege atat de bine, imi poate suporta toate toanele si face aproape toate mofturile fara sa se transforme intr-o carpa (ca genul ala nu imi place mie) e clar ca e sa fie al meu.:lips:


Asa am considerat si eu.El e THE ONE.:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sentimente care te incearca pina cd spui da
MesajScris: 18 Mai 2006, 12:29 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:



m-am regasit cu totul in "povestea"ta,simt exact aceelasi lucru si-mi e greu sa-i fac pe altii sa inteleaga


pai atunci aici ai nimerit la fix :D pentru ca "ghidul miresei" e plin de mirese care trec prin toate starile posibile :flowers: si ai sa vezi ca pana la anul, cand vei avea nunta, vei mai experimenta multe alte sentimente... si vei gasi fete care simt ca tine si te vei simti mai bine... si inteleasa...
pe mine acum m-a apucat un calm... de parca nu ma marit peste 3 saptamani :wacko: parca nu e nunta, ci o petrecere oarecare :D zau ca am luat-o razna... si in loc sa ma ocup de ultimele detalii pentru "ziua cea mai lunga", eu umblu sa-mi cumpar costum de baie si adidasi pt luna de miere :D v-am zis eu ca am luat-o razna de tot... :D :wacko:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sentimente care te incearca pina cd spui da
MesajScris: 19 Mai 2006, 16:31 
Nou Venit

Membru din: 05 Noi 2005, 20:15
Mesaje: 28
Cred ca sentimentele astea ne leaga pe toate,dar v-ati intrebat vreodata ce simt ei?Al meu spune ca "sper sa nu ma apuce transpiratia la primarie",asa a patit la nunta fratelui sau geaman:cand a pus primarul intrebarea pentru"da",i-au transpirat mainile si la fata era palid,oare cand va fii mire...?(!)
pe mine ma ia cu palpitatii cand ma gandesc ca fiecare gest al meu din aceea zi imi va fii urmarit, si mai mult filmat:osi totusi contrar celor care se asteapta sa ma vada strsata(ai nunta in 3 saptamanii...aud mereu)sunt foarte detasata,inca nu realizez ce inseamna sa fiu mireasa:rolleyes:sper sa nu imi dau seama dupa nunta:unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sentimente care te incearca pina cd spui da
MesajScris: 29 Mai 2006, 13:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:



Am auzit mai multe mirese spunand ca inainte de nunta e o perioada in care esti intr-un fel de negare si parca nu constientizezi ce urmeaza sa se intample...Si apoi, cu 2-3 zile inainte, intri in fibrilatie:D si nu mai stii incotro s-o apuci:D


eu nu sunt in perioada de negare...ci chiar de nepasare....mi se pare totul un circ ciudat ....prin care trec toti oamenii!! atatea ritualuri si tampenii!! Cine stie ....poate pana la urma va fi frumos!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sentimente care te incearca pina cd spui da
MesajScris: 29 Mai 2006, 13:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

eu nu sunt in perioada de negare...ci chiar de nepasare....mi se pare totul un circ ciudat ....prin care trec toti oamenii!! atatea ritualuri si tampenii!! Cine stie ....poate pana la urma va fi frumos!!!


azi ....din cauza ca e luni ....cred ca sunt mai pesimista si mai morbida.....nu luati prea mult in calcul comentariile mele!!:(:(:(:(:ninja::rolleyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sentimente care te incearca pina cd spui da
MesajScris: 29 Mai 2006, 13:34 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:

azi ....din cauza ca e luni ....cred ca sunt mai pesimista si mai morbida.....nu luati prea mult in calcul comentariile mele!!:(:(:(:(:ninja::rolleyes:


eu de 2 zile (mai exact de sambata) am niste "fluturi in stomac" de nu stiu ce sa mai fac sa-i potolesc :mellow:... oare ar merge niste insecticid? :D :D :D
ma gandesc cu groaza la noaptea de dinaintea nuntii (noapte de 9 iunie)... deja dorm destul de prost si visez o gramada de aberatii legate de nunta :wacko:... cred ca sambata dimineata o sa am o fata... :zoombie:

AMR 12... :unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sentimente care te incearca pina cd spui da
MesajScris: 29 Mai 2006, 15:57 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Mai fete frumoase, e normal sa fiti nelinistite, sa dormiti prost, sa va puneti tot felul de intrebari... in fond e un pas pe care il faceti pentru toata viata, nu? Ca nu cred ca e femeie care sa spuna ca se marita pentru un an-doi si dupa aia altul la rand! :D Eu ajunsesem sa ma cert cu al meu din toate nimicurile inainte de nunta, mi se parea ca nu-l iubesc (eram de 3 ani impreuna si hotarasem sa ne casatorim din prima luna), ca nu ma atrage, uneori ca nu-l suport... si cate si mai cate tampenii. Care s-au potolit ca prin minune dupa nunta. Si tin sa va spun ca si acum, la aproape 2 ani de la nunta, noi avem o relatie minunata si ne iubim din ce in ce mai intens. Asa ca nu va agitati, or sa treaca toate astea, aveti putintica rabdare! :p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sentimente care te incearca pina cd spui da
MesajScris: 29 Mai 2006, 16:18 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
Mai fete frumoase, e normal sa fiti nelinistite, sa dormiti prost, sa va puneti tot felul de intrebari... in fond e un pas pe care il faceti pentru toata viata, nu? Ca nu cred ca e femeie care sa spuna ca se marita pentru un an-doi si dupa aia altul la rand! :D Eu ajunsesem sa ma cert cu al meu din toate nimicurile inainte de nunta, mi se parea ca nu-l iubesc (eram de 3 ani impreuna si hotarasem sa ne casatorim din prima luna), ca nu ma atrage, uneori ca nu-l suport... si cate si mai cate tampenii. Care s-au potolit ca prin minune dupa nunta. Si tin sa va spun ca si acum, la aproape 2 ani de la nunta, noi avem o relatie minunata si ne iubim din ce in ce mai intens. Asa ca nu va agitati, or sa treaca toate astea, aveti putintica rabdare! :p


merci pt incurajare... cred ca de asta aveam nevoie, de sfatul unei persoane casatorite :love:...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sentimente care te incearca pina cd spui da
MesajScris: 29 Mai 2006, 16:22 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:

merci pt incurajare... cred ca de asta aveam nevoie, de sfatul unei persoane casatorite :love:...


Ma bucur ca am reusit sa te mai linistesc. :lips: Stii, pe mine ma irita rau persoanele casatorite care se apuca sa bata campii cui vrea si cui nu vrea despre binefacerile casniciei si chiar am cativa amici pe care am ajuns sa-i ocolesc, atat de enervanti sunt. Numai ca, desi nu o spun cu voce tare, eu chiar sunt fericita si imi prieste viata de femeie maritata. Acum a fost doar exceptia, ca v-am vazut pe mai multe nelinistite. :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sentimente care te incearca pina cd spui da
MesajScris: 09 Iun 2006, 18:32 
Senior

Membru din: 02 Mai 2006, 15:22
Mesaje: 112
ai sa razi dar nu este cam asa.prietena mea avea 36 de ani si a murit la cateva ore dupa ce a nascut , tragik):( . ideea este ca a avut o sarcina absolut normala totul a decurs bine si imediat dupa nastere a facut scadere brusca de tensiune , i-au poknit vasele de sange...in fine ...in maxim o jumatate de ora au venit cei mai renumiti medici din bukuresti si ploiesti ...8 mai precis ...si sincer nu s-a mai putut face nik... asa ca te rog sa te abtii in a mai face comentarii ce nu-si au rostul ....sa stii si tu ca riscul unei sarcini dupa varsta de 30 de ani este mult mai mare si complikatiile pot aparea mult mai usor , plus diverse sindromuri cum ar fi sindromul DOWN , autismul si diversele deficiente de auz nu tin in tocmai de genele parintilor , ci si varsta mamei este un factor important .imi cer scuze ca am dat asa buzna si poate ca v-am intristat , imi cer scuze dar asta este adevarul. va sarut si sa fiti sanatoaseO:)


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 91 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 42 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România