Ultima vizită a fost: Acum este 24 Apr 2024, 23:19


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 2069 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 104  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 02 Iul 2010, 20:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
elyt1000 scrie:
ce noroc pe tine gabi,sper sa am si eu norocul tau ,dar nu stiu de ce am sentimentul ca pe mine ma apuca 42 :lol: ......mi se pare ca trece timpul greu si parca vad ca ma trezesc acusica cu bebele in brate :lol:


eu cred ca daca duceam sarcina mai mult de 38 de saptamani(la cat am nascut..)explodam.....
Deja ma simteam ca un balon...
Eu te sfatuiesc sa faci multa miscare, sa te plimbi mult, poate vei naste mai repede.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 02 Iul 2010, 21:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
organizeaza un party pt vreo 30 de pers, fa curatenie dupa aia si garantat in noaptea aia intri in labor :)) reteta proprie...au plecat oamenii de la noi pe la 10 seara...pe la 11 si ceva terminasem de strans si de aspirat...iar la 1:40AM mi s-a rupt apa :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 02 Iul 2010, 21:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
laura_sandu scrie:
eu cred ca daca duceam sarcina mai mult de 38 de saptamani(la cat am nascut..)explodam.....
Deja ma simteam ca un balon...
Eu te sfatuiesc sa faci multa miscare, sa te plimbi mult, poate vei naste mai repede.

ooooo si inca cata miscare si treaba fac,nu pot sta toata ziua,zici ca am arici,desi am mainile si picioarele butuci....nu stiu daca stau 10 min pe zi intinsa
pai asa m-am gandit gabi,prin august sa organizez un gratar la noi acasa ptr prieteni si poate asa se rezolva treaba :lol: ....mersic ptr sfat

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 02 Iul 2010, 22:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
iti urez succes sa functioneze :))

sa stii ca si mie imi erau picioarele umflate ingrozitor...o singura pereche de bocanci ma mai incapea si aia fara sa inchei sireturile :( si daca apasam pielea ramanea loc in carne ca si cum ar fi fost plastelina....dura cateva secunde bune pana isi revenea la normal...ala ii semn ca retii apa in organism Ely...ii ok ca o sa isi revina...bea multe lichide mai ales pe caldurile astea...eu beam catre final cam 3-4 litri de apa pe zi...Adi era disperat...luam cate un bax din ala de 36 de sticle de jumatate si in cateva zile era gata :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 02 Iul 2010, 23:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Bamba scrie:
iti urez succes sa functioneze :))

sa stii ca si mie imi erau picioarele umflate ingrozitor...o singura pereche de bocanci ma mai incapea si aia fara sa inchei sireturile :( si daca apasam pielea ramanea loc in carne ca si cum ar fi fost plastelina....dura cateva secunde bune pana isi revenea la normal...ala ii semn ca retii apa in organism Ely...ii ok ca o sa isi revina...bea multe lichide mai ales pe caldurile astea...eu beam catre final cam 3-4 litri de apa pe zi...Adi era disperat...luam cate un bax din ala de 36 de sticle de jumatate si in cateva zile era gata :)



la fel si eu.retineam apa....eram umflata ca un butoi.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 02 Iul 2010, 23:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Bamba scrie:
organizeaza un party pt vreo 30 de pers, fa curatenie dupa aia si garantat in noaptea aia intri in labor :)) reteta proprie...au plecat oamenii de la noi pe la 10 seara...pe la 11 si ceva terminasem de strans si de aspirat...iar la 1:40AM mi s-a rupt apa :)


numai la mine n-a functionat, nici cu sex, nici cu plimbari, nici cu efort(curatenie) si uite cum am ajuns pana-n 41 si putin :nlol: , pana la urma conformatia corpului meu a fost de vina

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 03 Iul 2010, 11:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Fetele cu copilasi, am un umidificator, pe care l-am cumparat si doar l-am incercat.Se pare ca nu aveam nevoie de el, dar nu am masurat umiditatea inainte.... :wall: :wall: sunt blonda.
Stiu ca nu e bazar aici, dar l-am scos la vanzare.In caz ca va intereseaza pe voi nu vreau sa il vand la necunoscute.
puteti vedea detalii aici:
http://www.bebelusultau.ro/detalii.php?cod=MN13

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 03 Iul 2010, 13:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Bamba scrie:
iti urez succes sa functioneze :))

sa stii ca si mie imi erau picioarele umflate ingrozitor...o singura pereche de bocanci ma mai incapea si aia fara sa inchei sireturile :( si daca apasam pielea ramanea loc in carne ca si cum ar fi fost plastelina....dura cateva secunde bune pana isi revenea la normal...ala ii semn ca retii apa in organism Ely...ii ok ca o sa isi revina...bea multe lichide mai ales pe caldurile astea...eu beam catre final cam 3-4 litri de apa pe zi...Adi era disperat...luam cate un bax din ala de 36 de sticle de jumatate si in cateva zile era gata :)

buna fetele!!
da intr-adevar retin apa,si la mine se intampla exact la fel,ca ma si bufneste rasul si plansul in acelasi timp,zici ca sunt din plastelina.........beau la apa si lapte la greu,sper sa imi revin la normal dupa sarcina,ma vad si simt asa umflata(adica sunt :cry: )....
doamne anca asa cred si eu desi sper sa nu ca voi ajunge sa nasc pe la sapt 42,sper sa nu,dar nu poti sti niciodata

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 04 Iul 2010, 06:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
ce faceti fetelor in weekend de sunteti asa "tacute"? noi am fost si am vazut artificii in seara asta...maine mergem la un birthday party pt o fetita de 1 an si dupa aia inca un rand de artificii...4th of July :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 04 Iul 2010, 12:22 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
ce faceti,fetelor?
eu astept sa se termine nebunia din casa,daca mai vad saci si moloz innebunesc! vreau sa vina august sa plec la buzau,in tara luanei,m-am hotarit ca anul asta si anul viitor sa vad cit mai multe locuri de la noi,am gasit o gramada de chestii interesante de vazut in tara asta de care isi bat toti joc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 04 Iul 2010, 19:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
mariko scrie:
ce faceti,fetelor?
eu astept sa se termine nebunia din casa,daca mai vad saci si moloz innebunesc! vreau sa vina august sa plec la buzau,in tara luanei,m-am hotarit ca anul asta si anul viitor sa vad cit mai multe locuri de la noi,am gasit o gramada de chestii interesante de vazut in tara asta de care isi bat toti joc.


fetele din Galati si Braila, ce faceti?Am vazut ca e dezastru la voi... :hug: Daca aveti nevoie de ceva, puteti apela si la noi.Cel putin la mine....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 04 Iul 2010, 19:15 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
si la noi in moldova e groaznic,cel putin in botosani...nu putem ajunge decit pe soseaua care e linga prut de la iasi la botosani si prutul e vizat de cod rosu...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 04 Iul 2010, 22:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
mariko scrie:
si la noi in moldova e groaznic,cel putin in botosani...nu putem ajunge decit pe soseaua care e linga prut de la iasi la botosani si prutul e vizat de cod rosu...


da...stiu.E dezastru.Nu era destul ca suntem saraci, mai avem si problema asta acum....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 05 Iul 2010, 00:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
elyt1000 scrie:

buna fetele!!
da intr-adevar retin apa,si la mine se intampla exact la fel,ca ma si bufneste rasul si plansul in acelasi timp,zici ca sunt din plastelina.........beau la apa si lapte la greu,sper sa imi revin la normal dupa sarcina,ma vad si simt asa umflata(adica sunt :cry: )....
doamne anca asa cred si eu desi sper sa nu ca voi ajunge sa nasc pe la sapt 42,sper sa nu,dar nu poti sti niciodata


Las ca nu e asa de rau iti spune una care a nascut la 42 si 2 zile si atunci cu forta :really: ca piciu meu nu avea de gand sa iasa.. :pirate:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 05 Iul 2010, 06:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
wow any asa mult te-au tinut? aici nu lasa mai mult de o sapt max 10 zile peste due date...din fericire :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 05 Iul 2010, 07:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
neata!la noi iar ploua.de doua saptamani cred ca a fost o singura zi in care nu a plouat,maxim 2.mi s-a luat de nu mai pot.din cauza asta nu merge nicio afacere pe litoral.si ploaia si criza...am auzit ca a inceput lumea sa vina cu ciorba in oala la mare pt a nu mai da banii la restaurante :-S

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 05 Iul 2010, 08:06 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Buna dimineata, in sfarsit am ajuns si eu acasa :, :flowers:
Am avut un weekend super obositor dar ne-am si distrat :)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 05 Iul 2010, 08:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
ral_ct scrie:
neata!la noi iar ploua.de doua saptamani cred ca a fost o singura zi in care nu a plouat,maxim 2.mi s-a luat de nu mai pot.din cauza asta nu merge nicio afacere pe litoral.si ploaia si criza...am auzit ca a inceput lumea sa vina cu ciorba in oala la mare pt a nu mai da banii la restaurante :-S



buna dimineata!
Ralu....e clar ca lumea se zgarceste acum.E normal....Desi...chiar sa vina cu ciorba de acasa :wall: :~* Tu in ce statiune lucrezi?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 05 Iul 2010, 09:37 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
buna dimineata, Laura la braila nu e f grav, mai nasol e la Galati, noi cat de cat suntem mai ridicati si aici ma refer la oras, desi pe faleza inspre centru apa a intrat intr-un restaurat plus ceva apartamente :eek:
vad ca nu vor sa inunde IMB, sper din tot sufletul sa se rezolve odata si odata cu totul, saracii oamenii sunt terminati :cry:

ralu sincer e si un soi de tampeala si zgarcenie, inteleg ca nu mai cheltui ca altadata pe toate prostiile dar de aici si pana a-ti aduce ciorba de acasa in vacanta e cale lunga si denota o mare prostie... :-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 05 Iul 2010, 13:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
buna dimineata fetelor!!! eu decat sa vin cu oala de ciorba de acasa mai bine nu mai merg in vacanta...pt mine vacanta inseamna relaxare si distractie

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 2069 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 104  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România