Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 02:36


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 1506 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 76  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 09:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
SweetNicoleta scrie:
neata :hug:

Din pacate, ieri nu a putut sa ii faca cezariana surorii mele, era prea aglomerat in maternitate si nu mai aveau locuri. Aseara, la 9 inainte sa ii faca anestezia, s-au gandit ei mai bine si au trimis-o acasa si i-au zis sa vina in 2-3 zile :wall: Asta in cazul DPN este 22 sapt, iar bebele e transversal in burtica, nu s-a intors si nu poate fi nascut natural si dupa ce ieri i-au facut doua injectii sa-l pregateasca pe bebe de nastere ( ceva pt scosul lichidului din plamani) :wall: :nerv: :nerv: :nerv:
Romania si sistemul medical :nerv: :curse: Te lasa sa mori si apoi incearca sa faca ceva :wall: :wall:


eu nu am inteles nimic.....ce DPN avea?De ce a pregatit-o pt nastere si au chemat-o peste 2 zile.E posibil asa ceva??

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 09:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
SweetNicoleta scrie:
neata :hug:

Din pacate, ieri nu a putut sa ii faca cezariana surorii mele, era prea aglomerat in maternitate si nu mai aveau locuri. Aseara, la 9 inainte sa ii faca anestezia, s-au gandit ei mai bine si au trimis-o acasa si i-au zis sa vina in 2-3 zile :wall: Asta in cazul DPN este 22 sapt, iar bebele e transversal in burtica, nu s-a intors si nu poate fi nascut natural si dupa ce ieri i-au facut doua injectii sa-l pregateasca pe bebe de nastere ( ceva pt scosul lichidului din plamani) :wall: :nerv: :nerv: :nerv:
Romania si sistemul medical :nerv: :curse: Te lasa sa mori si apoi incearca sa faca ceva :wall: :wall:



injectiile de care vb tu se fac doar in cazul in care exista risc de nastere prematura si sunt pt maturarea plamanilor copiilor....cam ciudat daca spui ca trebuia sa nasca si copilul e la termen


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 09:49 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
SimoBobo scrie:
Buna seara dragele mele :flowers:
Da Anda iubito s-a descurcat de minune iubi meu cu rochita ...a fost foarte haios iar sedinta...splendida !!! :love:
Ce bine Carli ca te plimbi toata ziulica si papi bun si "moaca" :rofl: ...asta viata de tanar :hug:



Da, pai deocamdata am cursuri doar dupa-masa, de la 3-4-6 si tot timpul plec mai repede cu vreo ora sa mai intru prin magazine, depinde :nlol: cand o sa am si dimineata la fac. o sa fie mai nasol :)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 09:49 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Neata fetele, ce faceti?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 10:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
neatza fetelor...........


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 10:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
Buna dimi Carli,Puff :flowers:
Ce faceti azi fetelor? Eu m-am trezit cam morocanoasa si fara chef de nimic si tot cam asa m-am si culcat aseara :-S

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 10:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
da de ce draguta?eu m-am culcat bine dispusa si m-am trezit speriata:)) am avut impresia asa ca mi-a tipat cineva in ureche.......si am ramas marcata:D dar trece repede:P
astazi nu stiu ce fac , sunt in cautare de locuri de munca , plus ca as vera sa ma duc si la prospectare......dar sa vad ce chef am....
tie cand iti vin pozele? abia astept sa le vad


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 10:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
puffy_is scrie:
da de ce draguta?eu m-am culcat bine dispusa si m-am trezit speriata:)) am avut impresia asa ca mi-a tipat cineva in ureche.......si am ramas marcata:D dar trece repede:P
astazi nu stiu ce fac , sunt in cautare de locuri de munca , plus ca as vera sa ma duc si la prospectare......dar sa vad ce chef am....
tie cand iti vin pozele? abia astept sa le vad

Tare faza cu tipatul in ureche :rofl:
Pozele sunt gata de luni dar asteptam o seara in care sa fie si iubi disponibil...le-am promis fotografilor ca le vedem impreuna(dvd-urile)ca sa traiasca satisfactia maxima vazandu-ne reactiile "live"...noi am legat o prietenie foarte frumoasa cu ei :)
Spor la cautat loc de munca :hug:

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 10:46 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
puffy_is scrie:
da de ce draguta?eu m-am culcat bine dispusa si m-am trezit speriata:)) am avut impresia asa ca mi-a tipat cineva in ureche.......si am ramas marcata:D dar trece repede:P
astazi nu stiu ce fac , sunt in cautare de locuri de munca , plus ca as vera sa ma duc si la prospectare......dar sa vad ce chef am....
tie cand iti vin pozele? abia astept sa le vad



Dar ti-ai dat demisia de la locul de munca pe care il aveai sau ce s-a intamplat?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 10:48 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
SimoBobo scrie:
Buna dimi Carli,Puff :flowers:
Ce faceti azi fetelor? Eu m-am trezit cam morocanoasa si fara chef de nimic si tot cam asa m-am si culcat aseara :-S



Eu m-am trezit fara nici un chef, desi de cand m-am trezit am bagat o masina de haine la spalat si am facut putina curatenie :)

Cred ca ma bag eu imediat in cada la o baie cu spuma O:)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 10:48 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
SimoBobo scrie:
Tare faza cu tipatul in ureche :rofl:
Pozele sunt gata de luni dar asteptam o seara in care sa fie si iubi disponibil...le-am promis fotografilor ca le vedem impreuna(dvd-urile)ca sa traiasca satisfactia maxima vazandu-ne reactiile "live"...noi am legat o prietenie foarte frumoasa cu ei :)
Spor la cautat loc de munca :hug:




he he...abia astept sa vad si eu pozele :, sunt tare curioasa :eek:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 10:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
da carlita mi-am dat demisia , deoarece in 3 luni am primit 4 milioane....si urmeaza sa mai primesc dar cred ca ma duc pana in noiembrie ca imi da cate 1 milion , isi bat joc......plus ca sefele se comportau ingrozitor....si nu am mai rezistat......
Simo eu sper sa le vedeti mai repede:D ca sa le vedem si noi , ca tare sunt curioasa........Foarte frumos ca ati legat o prietenie cu ei.....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 10:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
puffy_is scrie:
da carlita mi-am dat demisia , deoarece in 3 luni am primit 4 milioane....si urmeaza sa mai primesc dar cred ca ma duc pana in noiembrie ca imi da cate 1 milion , isi bat joc......plus ca sefele se comportau ingrozitor....si nu am mai rezistat......
Simo eu sper sa le vedeti mai repede:D ca sa le vedem si noi , ca tare sunt curioasa........Foarte frumos ca ati legat o prietenie cu ei.....


pai cum 4 milioane in 3 luni , Oana?Pe ce salar erai angajata?Nu ai o carte de munca, un contract?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 11:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
ba da laura am avut contract , salarul trebuia sa fie de 7 mil si procent din vanzari ......dar in 3 luni de zile nu mi-au dat decat 4 milioane , pe motiv ca nu merg vanzarile:P adik erau putin vanzarile de 2 miliarde.....la 8 fete sa dea un salar......care oricum este mic......
si am zis ca mai bine stau acasa pana reusesc sa fac ceva cu formatia mea.....si cu firma ce vreau sa o deschid pana la anul.A fost bataie de joc


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 11:40 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
puffy_is scrie:
ba da laura am avut contract , salarul trebuia sa fie de 7 mil si procent din vanzari ......dar in 3 luni de zile nu mi-au dat decat 4 milioane , pe motiv ca nu merg vanzarile:P adik erau putin vanzarile de 2 miliarde.....la 8 fete sa dea un salar......care oricum este mic......
si am zis ca mai bine stau acasa pana reusesc sa fac ceva cu formatia mea.....si cu firma ce vreau sa o deschid pana la anul.A fost bataie de joc



ce firma vrei sa-ti deschizi oana? cu ce?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 11:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
de decoratiuni........evenimente.......


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 12:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 00:13
Mesaje: 1189
Localitate: Brasov
anidaaa scrie:

injectiile de care vb tu se fac doar in cazul in care exista risc de nastere prematura si sunt pt maturarea plamanilor copiilor....cam ciudat daca spui ca trebuia sa nasca si copilul e la termen


nu stiu, nu mai inteleg nimic, copilul e dezvoltat normal, are peste 3000 g. De joi o tot amana cu cezariana, nu stiu ce urmaresc. Cert e ca sora mea e cu moralul la pamant. Trebuie sa se declanseze si nasterea zilele aste si atunci vor trebui sa o opereze de urgenta. I-au zis sa stea in pat ca sa amane declansarea nasterii

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 12:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
SweetNicoleta scrie:

nu stiu, nu mai inteleg nimic, copilul e dezvoltat normal, are peste 3000 g. De joi o tot amana cu cezariana, nu stiu ce urmaresc. Cert e ca sora mea e cu moralul la pamant. Trebuie sa se declanseze si nasterea zilele aste si atunci vor trebui sa o opereze de urgenta. I-au zis sa stea in pat ca sa amane declansarea nasterii


dar sa insiste sau sa mearga la alt spital, nu poate sa stea asa

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 15:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 00:13
Mesaje: 1189
Localitate: Brasov
Ayrun scrie:

dar sa insiste sau sa mearga la alt spital, nu poate sa stea asa


:nerv: :nerv: Din pacate aceasta este situatia in toate maternatile din bucuresti....nu mai au spatiu si trateaza doar urgentele si nu au considerat ca ea reprezinta o urgenta :curse: . Iar la o clinica privata nu isi permite sa meaga, costa 3000 euro :curse: Sper sa se rezolve cat mai repede situatia asta :npray: . Numai in Romania se poate

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 15:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
imi pare rau sa o spun dar asta e parerea mea....resemnarea asta mi se pare ca e cauza pt care ajung sa fie oamenii tratati in felul asta...omul de rand nu face nimic ca asta este...doctorii se complac in situatia asta ca deh...nu imi face nimeni nimic si uite asa nimic nu se schimba ci totul merge in mai rau...si asta se aplica intr-o gramada de alte locuri... :wall: :wall:

cum adica asta este???....pai nu ii asa...cum au avut loc pt ea pana atunci de i-au facut injectii si ce i-au mai facut si dupa aia nu au mai avut loc?...ii cusut cu ata alba si sa zici ca asta este mi se pare ridicol de-a dreptul...in mod normal daca copilul nu e intors in pozitie de nastere, se face programare pt cezariana cu O SAPTAMANA inainte de DPN tocmai ca sa se evite intrarea copilului pe birth canal...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 1506 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 76  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România