Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 16:53


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 1355 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 22 Iun 2011, 19:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
clarut scrie:
eu ador paturile astea mari! abia astept sa ne mutam la casa sa-mi iau si eu unul. cat are un king size?


183 cm × 203 cm pt California king

193 cm × 213 cm pt regular king

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 22 Iun 2011, 20:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Bamba scrie:

183 cm × 203 cm pt California king

193 cm × 213 cm pt regular king


merci! eu acum am unul de 180*200 dar as vrea unul si mai mare eventual de 200 x 220 cum sunt cele din hoteluri :nblink:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 22 Iun 2011, 20:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
astea sunt marimile standard la paturi - numai daca ar fi comanda speciala care ma gandesc ca ar costa mult mai mult as putea schimba dimensiunile :) si pt 7 cm in plus nu cred ca merita :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 22 Iun 2011, 21:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Bamba scrie:
astea sunt marimile standard la paturi - numai daca ar fi comanda speciala care ma gandesc ca ar costa mult mai mult as putea schimba dimensiunile :) si pt 7 cm in plus nu cred ca merita :)

da dar ar trebui sa gasesti si lenjerie pe masura.....eu la patul dinainte cel cu apa asa ma enervam ca trebuia totul special.....si nu gaseam,cand gaseam ce imi placea nu era marimea si tot asa....inainte am avut 200x180 acum este 210x200...si oricum si la asta trebuie tot lenjerie speciala....oricum e super fain sa ai un pat asa mare,am dormit super bine aseara

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 22 Iun 2011, 21:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
clarut scrie:
scuze ca n-am mai dat niciun semn. n-am mai avut timp vineri.
ii pregatim pana atunci si de pijama party :)
eu am inteles aiurea. credeam ca vrei de luni pana vineri...o sa ma mai uit. tu ai mai gasit ceva intre timp?

um a fost plimbarica in ro? frumoasa nunta?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 22 Iun 2011, 21:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
elyt1000 scrie:
um a fost plimbarica in ro? frumoasa nunta?


a fost tare frumos, dar a trecut asa rpd:( abia astept sa vina luna iulie sa stam mai mult...

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 22 Iun 2011, 22:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
elyt1000 scrie:
da dar ar trebui sa gasesti si lenjerie pe masura.....eu la patul dinainte cel cu apa asa ma enervam ca trebuia totul special.....si nu gaseam,cand gaseam ce imi placea nu era marimea si tot asa....inainte am avut 200x180 acum este 210x200...si oricum si la asta trebuie tot lenjerie speciala....oricum e super fain sa ai un pat asa mare,am dormit super bine aseara


cum era patul cu apa? eu n-am dormit niciodata intr-unul, am stat un pic si simteam ca ma ia ameteala :)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 22 Iun 2011, 22:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
clarut scrie:
cum era patul cu apa? eu n-am dormit niciodata intr-unul, am stat un pic si simteam ca ma ia ameteala :)

:lol: da prima saptamana am dormit tare rau....la fel ca tine eram tare ametita,dar m-am obisnuit dupa si acum plang dupa el :cry: .... a fost tare bun mai ales pe timpul sarcinii,dormeam pe burta,se muleaza dupa corp si in plus aveam termostat si reglam temperatura lui....iarna era super fain,puneam la 25 grade,se incalzea apa si doamne ce cald si bine era :lol: .......urmatorul pat(peste vreo 10ani :lol: ) va fi de apa cu siguranta
numai ca e fff greu de intretinut....si asta a fost una din minusuri cand l-am ales pe cel nou
oricum mie personal mi-a placut fff mult

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 22 Iun 2011, 23:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
clarut scrie:


scuze ca n-am mai dat niciun semn. n-am mai avut timp vineri.
ii pregatim pana atunci si de pijama party :)
eu am inteles aiurea. credeam ca vrei de luni pana vineri...o sa ma mai uit. tu ai mai gasit ceva intre timp?


Nu am mai gasit nimic.Dar...suntem in discutii acum in ce perioada sa mergem.sa vedem cum ne organizam si iti spun.
Intre timp,m-am luminat si eu ca aveti Marea Nordului acolo.Nu mai sunt asa blonda:))

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 22 Iun 2011, 23:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
clarut scrie:
laura, in ce we ai zis ca vii? ca m-am uitat in calendar si eu nu voi fi in brx in primele doua...


In cel cu data de 15 vroiam.Dar inca mai analizez.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 22 Iun 2011, 23:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Bamba scrie:

183 cm × 203 cm pt California king

193 cm × 213 cm pt regular king


Pai nici nu sunt chiar asa mari.Si al meu are 180X200...asa ca sunt ca Rhianna...in California king :lol: :lol:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 22 Iun 2011, 23:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
elyt1000 scrie:
:lol: da prima saptamana am dormit tare rau....la fel ca tine eram tare ametita,dar m-am obisnuit dupa si acum plang dupa el :cry: .... a fost tare bun mai ales pe timpul sarcinii,dormeam pe burta,se muleaza dupa corp si in plus aveam termostat si reglam temperatura lui....iarna era super fain,puneam la 25 grade,se incalzea apa si doamne ce cald si bine era :lol: .......urmatorul pat(peste vreo 10ani :lol: ) va fi de apa cu siguranta
numai ca e fff greu de intretinut....si asta a fost una din minusuri cand l-am ales pe cel nou
oricum mie personal mi-a placut fff mult


Pai si de ce l-ati schimbat daca era asa bun?S-a spart? :lol:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 23 Iun 2011, 12:57 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Buna dimineata :)
Va doresc o zi superba!

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 23 Iun 2011, 13:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
Buna ziua Carli :flowers:
Felicitari pentru pat,Ely....intotdeauna am fost curioasa sa incerc un pat cu apa,oare cum o fi? :,
Vad ca va pregatiti majoritatea de vacante fetelor,foarte frumos :napplause:
Pup pe toate

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 23 Iun 2011, 13:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
laura_sandu scrie:
Pai si de ce l-ati schimbat daca era asa bun?S-a spart? :lol:

da a avut o gaurica mica pe care am lipit-o acum vreun an si se pare ca nu a fost asa bine facuta treaba ca acum vreo 3 luni a inceput sa curga din nou si sa se mareasca......asta a fost......am cumparat altul nou.....sotul meu il are cumparat de cand avea el 18 ani asa ca si-a scos bani :lol: :lol: ......a trebuit sa alegem: ori pat de apa din nou,ori boxspring electric,......am zis sa incercam si altceva.....pana acum e bine :nlol:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 23 Iun 2011, 13:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
SimoBobo scrie:
Buna ziua Carli :flowers:
Felicitari pentru pat,Ely....intotdeauna am fost curioasa sa incerc un pat cu apa,oare cum o fi? :,
Vad ca va pregatiti majoritatea de vacante fetelor,foarte frumos :napplause:
Pup pe toate

Buna fetele!!!
na to late Simo......de ce nu ai venit in vizita la mine,pana acum 2 zile l-am avut si il puteai proba :hug:
ce faci? cum te mai simti? cand mai ai programare la dr in Cta? cred ca pe 10 aug sunt si eu in cta,poate se nimereste sa ai zilele alea programare si ne vedem la un suc.....poate si cu Ralu si Claudia

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 23 Iun 2011, 13:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
fetelor sa va spun ce a patit sotul meu aseara(asa ii trebuie :lol: )......a fost la birou si pe la 21:00 s-a intors inapoi acasa,insa nu singur ci cu masina de politie dupa el.....sa lesin cand am vazut,zic : doamne ce o fi facut? mi s-a facut un gol in stomac.....
binenteles cum era si de asteptat(eu ii spun mereu/: centura,centura) era fara centura de siguranta......i-a dat un cadou frumos: 100€.......i-am spus ca o sa i-a intr-o zi amenda....ori ca vb la tel,o face fff des( 150€ ) ori ptr centura.....si-a luat-o acum :wall: .....l-a mai vazut si toata strada parca era un infractor :rofl: :rofl: .....acum vecina a venit la usa sa intrebe: vai de mine dar de ce a venit politia la voi? :wall:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 23 Iun 2011, 13:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
elyt1000 scrie:
Buna fetele!!!
na to late Simo......de ce nu ai venit in vizita la mine,pana acum 2 zile l-am avut si il puteai proba :hug:
ce faci? cum te mai simti? cand mai ai programare la dr in Cta? cred ca pe 10 aug sunt si eu in cta,poate se nimereste sa ai zilele alea programare si ne vedem la un suc.....poate si cu Ralu si Claudia

Ma simt bine,sunt activa,pe 20 iulie am urmatoarea programare dar nu e musai sa am motiv ca sa ajungem in Constanta,noi mai tot timpul suntem pe acolo,la plimbare,la prieteni,la mare...tre sa ne vedem,ne descurcam noi :hug:
O sa depinda mai mult de programul tau ca stiu cum e cand vii acasa,toata lumea trage de tine,toti vor sa te vada,toti se supara...

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 23 Iun 2011, 13:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
elyt1000 scrie:
fetelor sa va spun ce a patit sotul meu aseara(asa ii trebuie :lol: )......a fost la birou si pe la 21:00 s-a intors inapoi acasa,insa nu singur ci cu masina de politie dupa el.....sa lesin cand am vazut,zic : doamne ce o fi facut? mi s-a facut un gol in stomac.....
binenteles cum era si de asteptat(eu ii spun mereu/: centura,centura) era fara centura de siguranta......i-a dat un cadou frumos: 100€.......i-am spus ca o sa i-a intr-o zi amenda....ori ca vb la tel,o face fff des( 150€ ) ori ptr centura.....si-a luat-o acum :wall: .....l-a mai vazut si toata strada parca era un infractor :rofl: :rofl: .....acum vecina a venit la usa sa intrebe: vai de mine dar de ce a venit politia la voi? :wall:

:rofl: ce tare,imi si imaginez....vecinele astea pana nu stiu ele tot nu se poate...tz tz tz

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 23 Iun 2011, 13:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
SimoBobo scrie:
Ma simt bine,sunt activa,pe 20 iulie am urmatoarea programare dar nu e musai sa am motiv ca sa ajungem in Constanta,noi mai tot timpul suntem pe acolo,la plimbare,la prieteni,la mare...tre sa ne vedem,ne descurcam noi :hug:
O sa depinda mai mult de programul tau ca stiu cum e cand vii acasa,toata lumea trage de tine,toti vor sa te vada,toti se supara...

corect corect corect.....uite cineva care intelege :hug:
dar ptr voi imi fac eu timp 2-3 ore sigur....oricum tinem legatura....pupam burtica :hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 1355 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România