Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 17:33


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 262 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila
MesajScris: 21 Mar 2006, 18:44 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

Cred ca asa spun ei oficial, dar de fapt se fac programari neoficial si risti sa te trezesti ca nu mai e liber cand vrei tu. Poate aveti vreo cunostinta care sa va ajute.


oricum iti dai seama ca ne ducem cu o luna inainte sa ne programam data si ora nuntii ca vorba ta altfel riscam sa avem nunta cine stie cand.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila
MesajScris: 21 Mar 2006, 19:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Fetelor, voi ce stiti? Asa sa fie oare si in Bucuresti?


da de ce nu?? am fost azi la casa de pensii sa depun declaratiile de CAS ....si ce credeti ...o fufa a intrat direct la alea in birou a trantit un teanc de declaratii si a plecat. Credeti ca nu e valabil acest lucru i la primarie sau oriunde in alta parte!?? HELLO!!!!Aici e Romania ....pana si la gogoserie se da zaharul vanilat pe sub maneca!! (X)(X)(X)(X):gun:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila
MesajScris: 21 Mar 2006, 19:18 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

da de ce nu?? am fost azi la casa de pensii sa depun declaratiile de CAS ....si ce credeti ...o fufa a intrat direct la alea in birou a trantit un teanc de declaratii si a plecat. Credeti ca nu e valabil acest lucru i la primarie sau oriunde in alta parte!?? HELLO!!!!Aici e Romania ....pana si la gogoserie se da zaharul vanilat pe sub maneca!! (X)(X)(X)(X):gun:


;):p asa e Angelina,ce sa zic cred ca eu mai mult ca sigur merg cu iubi cu o luna inainte sa programam cununia,ca altfel risc sa am cununia la o ora tarzie.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila
MesajScris: 21 Mar 2006, 19:27 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:
Deci sa incepem cautatul de PCR (pile cunostinte relatii)...


tu ai PCR? si er trebuie sa incep s ama gandesc la ele,sa vad cine ar fi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila
MesajScris: 21 Mar 2006, 19:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

tu ai PCR? si er trebuie sa incep s ama gandesc la ele,sa vad cine ar fi.


si daca nu ai tu....intreaba poe cineva apropiat ..si el intreaba pe altul si tot asa ........lantul slabiciunilor!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila
MesajScris: 21 Mar 2006, 19:32 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

si daca nu ai tu....intreaba poe cineva apropiat ..si el intreaba pe altul si tot asa ........lantul slabiciunilor!!


da trebuie sa recurgem la cineva care are PCR sau poate ca avem si nici nu stim.;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila
MesajScris: 21 Mar 2006, 19:41 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
Citat:

da trebuie sa recurgem la cineva care are PCR sau poate ca avem si nici nu stim.;)


pai eu cand spuneam ca la starea civila e criminal pe mine m-au(X) de aceea am ales sa fac vinerea si in loc de sect 4 si 5 de unde suntem noi fac cununia la sect 6 pt ca acolo exista un fel de pcr care ne ajuta in sensul ca ne lasa sa facem la sect 6 chiar daca nu apartinem de el...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila
MesajScris: 21 Mar 2006, 19:47 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
da nu stiu cum este in alte orase dar in Bucuresti doar daca stii pe cineva iti programeaza ora de acum altfel nici vorba de ora cu 2 saptamani inainte cand culmea iti zice pai nu am la orice ora ca am deja programari ????(X)cum o fi asta....si uite asa iti faci nervi...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila
MesajScris: 21 Mar 2006, 19:54 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:


Eu nu ma stresez prea tare. Cu cat o pun mai tarziu, cu atat mai bine. Da cred ca o sa descopere mama vreo relatie, totusi, nu-mi fac griji prea mari....:-`


nici nu trebuie sa-ti faci griji atat de mari,ca in fond civila tine cam 15 minute cred cel mult si chiar de-ar fi 20-30 de cununii cred ca ne-am incadra la orice ora . daca vrei mai de dimineata te duci cu pcr-ul daca nu stai ca tot omul si te duci cu 2 sapatamani inainte cu actele.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila
MesajScris: 21 Mar 2006, 20:01 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

exact din 15 in 15 min se pun...dar...uite cam am vazut eu, la noi in Arad chiar pe 4 nov erau tot programati de la 15:00 in colo asa ca am pus la 14:30 ca la 16:00 avem biserica si intram la sala pe lumina (la 17:15 aprox)


la noi nu cred sa fie probleme de genul asta,ca la noi se fac cununiile de dimineata incep,cam atunci ar fi bataia cea mare,dar e bine si daca ma pune la 12,ca la biserica trebuie sa fim la 5.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila
MesajScris: 21 Mar 2006, 20:18 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

la noi e pe dos, ca sa vezi...eu o sa am invitati care vor veni cu transport organizat si nu ii pot tine in asteptare cu orele...de aceea am pus asa "adunate" :)


aha,lasa ca e bine si cum ati ales voi. dar sa ai timp de mers la coafor,machiat,chestii tip feminine ma intelegi tu.;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila
MesajScris: 22 Mar 2006, 13:32 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

yupp.. dar nu am de gand sa imi schimb rochia intre primarie si biserica insa noaptea as vrea sa ma schimb in ceva costumas cu pantalon (asa a facut si mama cica :) ) pai de dimineata pana la vreo 13:45 am timp de coafor si alte chestii nuh?:) mai ales ca am un par ffffff lung


eu asa zic. trebuie totusi sa te duci sa te aranjezi.;)


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 262 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 39 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România