Ultima vizită a fost: Acum este 18 Apr 2024, 17:09


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 53 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: VOTATI!!!!
MesajScris: 28 Noi 2008, 12:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
fetelor, mergegi la vot pe 30 noiembrie?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VOTATI!!!!
MesajScris: 28 Noi 2008, 13:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
fetelor, mergegi la vot pe 30 noiembrie?

eu nu stiu ce voi face.Imi cam pierd timpul degeaba cu votul...dar tot ce este posibil sa ma razgandesc...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VOTATI!!!!
MesajScris: 28 Noi 2008, 14:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
eu nu stiu ce voi face.Imi cam pierd timpul degeaba cu votul...dar tot ce este posibil sa ma razgandesc...


de ce crezi ca iti pierzi timpul?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VOTATI!!!!
MesajScris: 28 Noi 2008, 14:43 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
Citat:

de ce crezi ca iti pierzi timpul?


obligat votare,sintem la paza voturi...:nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VOTATI!!!!
MesajScris: 28 Noi 2008, 15:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

obligat votare,sintem la paza voturi...:nlol:


perfect....la vot atunci

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VOTATI!!!!
MesajScris: 28 Noi 2008, 21:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:

perfect....la vot atunci

Eu am fost la votare in sala...si am impartit pliantele de vot...si am stat si la numarat.Am vazut cum se numara voturile si poti gresi oricand....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VOTATI!!!!
MesajScris: 28 Noi 2008, 21:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
Eu am fost la votare in sala...si am impartit pliantele de vot...si am stat si la numarat.Am vazut cum se numara voturile si poti gresi oricand....

eu nu o sa merg la vot pt ca nu sunt in oras, deci am o scuza :D

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VOTATI!!!!
MesajScris: 28 Noi 2008, 23:27 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
eu nu o sa merg la vot pt ca nu sunt in oras, deci am o scuza :D



eu inca ma gandesc ce sa fac :))

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VOTATI!!!!
MesajScris: 29 Noi 2008, 00:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
Citat:


eu inca ma gandesc ce sa fac :))

eu nu ma duc la vot ... pur si simplu parerea mea e ca nu am pe cine vota... acuma voi ce credeti? cat de bine ne poate reprezenta in parlament sau senat Zmarandescu sau Luminita Anghel... hai sa fim seriosi asta e circ mai mult:nerv::wall:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VOTATI!!!!
MesajScris: 29 Noi 2008, 00:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
eu nu ma duc la vot ... pur si simplu parerea mea e ca nu am pe cine vota... acuma voi ce credeti? cat de bine ne poate reprezenta in parlament sau senat Zmarandescu sau Luminita Anghel... hai sa fim seriosi asta e circ mai mult:nerv::wall:


pai o votezi pe Elena Udrea...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VOTATI!!!!
MesajScris: 29 Noi 2008, 18:31 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Eu merg. Am mers mereu, chiar daca si pe mine ma dezamagesc constant cei care ne conduc. Dar sunt si ei un rau necesar. Si ma gandesc la doua lucruri: ca nu imi place sa decida altii pentru mine si ca e un drept pt care unii s-au luptat foarte mult. Adica, de exemplu, daca nu as avea dreptul sa votez (cum era odata cu femeile) as fi foarte ofticata si frustrata. Asa ca ma duc! Dintre mai multe rele aleg si eu pe cel mai mic si cum se voteaza uninominal, o sa ii aleg pe cei pe care dhiar ii stiu, care sunt din orasul meu...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VOTATI!!!!
MesajScris: 29 Noi 2008, 18:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
eu nu merg. nu cred ca se va schimba ceva.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VOTATI!!!!
MesajScris: 29 Noi 2008, 18:45 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
eu nu merg. nu cred ca se va schimba ceva.

Pai normal ca nu se va schimba. Ce sa se mai schimbe... lucrurile s-au asezat. Dar cineva trebuie sa faca si legile alea, bune, mai putin bune, putine... asta e democratia pe care ne-am dorit-o. Si asa dezamagiti cum suntem de ea, bine ca e! Nu mi-as dori ca nepotica mea care are 10 ani sa fi stat acum la coada la portocale cum stateam eu in fiecare luna decembrie si de multe ori "nu baga portocale" toata luna. Schimbarea s-a facut in 89. Acum eu ziceam doar ca in general in viata nu am lasat pe nimeni sa decida pentru mine. Nici cand am ales liceul, nici cand mi-am ales facultatea, asa ca nici acum nu las pe altii sa aleaga pentru mine. Merg si eu si imi exprim dorinta. asta e ce simt eu. Nu vreau sa conving pe nimeni, dar pe toti cei pe care la un moment dat ii aud plangandu-se ii intreb daca au votat. Cine nu voteaza nu are dreptulsa se planga de nimic.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VOTATI!!!!
MesajScris: 29 Noi 2008, 19:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
Pai normal ca nu se va schimba. Ce sa se mai schimbe... lucrurile s-au asezat. Dar cineva trebuie sa faca si legile alea, bune, mai putin bune, putine... asta e democratia pe care ne-am dorit-o. Si asa dezamagiti cum suntem de ea, bine ca e! Nu mi-as dori ca nepotica mea care are 10 ani sa fi stat acum la coada la portocale cum stateam eu in fiecare luna decembrie si de multe ori "nu baga portocale" toata luna. Schimbarea s-a facut in 89. Acum eu ziceam doar ca in general in viata nu am lasat pe nimeni sa decida pentru mine. Nici cand am ales liceul, nici cand mi-am ales facultatea, asa ca nici acum nu las pe altii sa aleaga pentru mine. Merg si eu si imi exprim dorinta. asta e ce simt eu. Nu vreau sa conving pe nimeni, dar pe toti cei pe care la un moment dat ii aud plangandu-se ii intreb daca au votat. Cine nu voteaza nu are dreptulsa se planga de nimic.

asa este.. .dar cei care au votat schimbarea azi se plang cel mai mult. cred ca nimeni nu este in stare, in momentul asta, sa schimbe ceva in Romania. multi au crezut si din pacate continua sa creada, ca democratie este egal anarhie.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VOTATI!!!!
MesajScris: 30 Noi 2008, 03:48 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
deci eu am decis sa ma duc :)) la 9 dimineata o sa fiu acolo si o sa pun stampila...dar inca ma gandesc pe cine...dar azi am gasit niste hartii in posta cu un "..." nu vreau sa spun pentru ca nu vreau sa supar sau sa jignesc pe cineva :)) ...

Laura, cu cine votezi? sau ai votat?...depinde cand imi raspunzi :P

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VOTATI!!!!
MesajScris: 30 Noi 2008, 20:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
deci eu am decis sa ma duc :)) la 9 dimineata o sa fiu acolo si o sa pun stampila...dar inca ma gandesc pe cine...dar azi am gasit niste hartii in posta cu un "..." nu vreau sa spun pentru ca nu vreau sa supar sau sa jignesc pe cineva :)) ...

Laura, cu cine votezi? sau ai votat?...depinde cand imi raspunzi :P


Eu am fost la vot... desi nici eu nu cred ca se mai poate schimba mare lucru... Dar am fost din doua motive.
1. Nu am vrut sa las un buletin de vot gol, dand astfel posibilitatea unora sau altora sa voteze in locul meu. Ca am inteles ca se practica...
2. Eram curioasa sa vad daca m-au trecut pe listele de votare, ca eu nu mi-am schimbat buletinul decat de vreo luna pe noua adresa...
Si eram! Cata mandrie sa merg la vot cu sotul meu... :D:D:D
:rofl::rofl::rofl:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VOTATI!!!!
MesajScris: 01 Dec 2008, 14:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
eu nu merg. nu cred ca se va schimba ceva.

din pacate multi gandesc asa:( cred ca n-a mai fost o asa prezenta slaba la vot...imi inchipui ca au fost insa prezenti toti pensionarii psdisti:-s
generatia noastra ar tb sa creada in schimbare si sa spere la o viata mai buna pt copiii nostri!:huh: si pt asta tb sa votam!

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VOTATI!!!!
MesajScris: 01 Dec 2008, 14:58 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
eu una am fost la vot dar sper surprinderea mea eram trecuta pe liste cu numele de fata


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VOTATI!!!!
MesajScris: 01 Dec 2008, 21:56 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
eu una am fost la vot dar sper surprinderea mea eram trecuta pe liste cu numele de fata

Si eu... ba chiar voiau sa ma puna sa votez pe listele suplimentare si n-am vrut. Ca dup-aia puteau sa puna ei alt vot pe numele meu. Le-am zis ca din moment ce corespunde cnp-ul ar trebui sa votez pe lista permanenta. Au sunat la BEM si aveam dreptate...m-au enervat, eram pusa pe scandal.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VOTATI!!!!
MesajScris: 02 Dec 2008, 10:08 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
ma gandeam ca sunt singura care a patit asa ceva dar vad ca mai sunt si alte persoane.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 53 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România