Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 18:54


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 2295 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 115  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Buna dimineata - Vol. IX
MesajScris: 31 Mar 2009, 17:37 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Am deschis un nou topic...
Buna dimineata :-*

Vol. VIII este aici:
http://ghidulmiresei.ro/forum_display.p ... &mid=81239

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Buna dimineata - Vol. IX
MesajScris: 31 Mar 2009, 18:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
alintosule, am senzatia ca dc lumea nu e de acord cu tine "te superi si pleci trantind usa". nu ma simt extraodinar de flatata de apelativul lup chiar dc imi plac toate animalele:) presupun ca te-am suparat. faptul ca cineva e de acord cu mine nu are nicio legatura cu apararea si cu asta sper ca esti de acord. mai ales ca eu una imi spun parerea indiferent de cine e vb;)
stiu ca nu pe mine m-ai intrebat dar eu as vrea sa-ti spun ca nasii nostri chiar au fost invitati cu titlu special si nimic altceva. ne sunt dragi, ne facem cadouri si discutam despre aproape orice. si chiar am vb cu nasii despre chestiile legate de nunta (probabil ca o fi fost si voalul printre astea:) ) iar noi le-am spus ca totul e sub control, ne-au intrebat dc ne pot ajuta noi am zis ca ne descurcam si in sfarsit noi i-am intrebat dc au sa ne dea vreun sfat iar ei ne-au raspuns numai dc aveti nevoie.:huh: ah, si au insistat f mult sa plateasca ce mai aveam de dat la biserica si pt ca era atat de important pt ei am zis ok. nasa mea e f credincioasa. asta am zis-o ca sa-ti demonstrez ca se poate si altfel:)
:lol:= evident pt mine. fireste ca stiu ca stii ce inseamna spiritual. la fel cum si tu stiai raspunsul la intrebarea "si nasii astia spirituali ce ar tb sa faca" si totusi ai pus-o.:)
eu una nu sunt nasa, am fost la f putine nunti (dupa cum se vede:lol: ) si nici nu ma cred vreun exemplu de moralitate dar sunt unele lucruri care pur si simplu mi se pare deplasate. in cazul asta sa ai pretentii financiare de la niste oameni (pe care i-ai ajutat sau nu).

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Buna dimineata - Vol. IX
MesajScris: 31 Mar 2009, 19:05 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
bine punctat clarut, la fel ma inteleg si eu cu nasi:love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Buna dimineata - Vol. IX
MesajScris: 31 Mar 2009, 19:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
vai mai fetelor, eu pierd tot fun-ul pana ma trezesc si intru pe forum :)

alintosule...noi cand am facut nunta nici nu am stiut de toate traditiile de care vorbesti tu...amandoua perechile noastre de nasi sunt de varsta noastra, pt prima data nasi toti patru...nici nu am stiut toate "traditiile" astea...nu le-am cumparat cadou, nu i-am implicat deloc in pregatiri, nu le-am cerut nimic, nu au avut invitatii lor proprii, nu au cumparat voal (nu am avut dar daca aveam tot nu i-as fi implicat) etc...singurul lucru care l-au facut au fost sa plateasca lumanarile si biserica dupa slujba...atat...

au fost invitati la nunta pur si simplu...au dat dar atat cat au vrut fara sa stau sa ii judec dupa aia cat au dat (una din cumnatele mele de ex a dat mai mult ca ei) si am fost perfect ok...

eu nu am facut din nunta o afacere cum e moda in Rom...nu am fost la nunti si nu am avut invitati obligatii ci doar familia apropiata...

Nasii sunt parinti spirituali. Punct. Sa te indrume moral in drumul nou pe care il apucati ca si pereche...atat si nimic mai mult...in mintea mea trebuie sa fie o pereche cu care esti apropiat, cu care sa poti discuta probleme de suflet pe care o sa le ai ca si nou cuplu casatorit...criteriile de selectie nu cred ca ar trebui sa fie pur financiare...

cat despre finii parintilor tai, nu ma pot abtine sa nu comentez...crezi ca eu m-as putea pune pe avion si sa ma duc la o nunta in Rom numai pt ca nasii mei au o nunta? tu stii ce cheltuieli implica o calatorie din asta? vacanta aici nu ai cate o luna-doua ca in Rom platita...ai poate o sapt-doua daca esti lucky...biletele de avion sunt vreo cateva mii de dolari...plus cat cheltuieli acolo etc...plus facturile de aici care continua sa iti vina indiferent daca tu esti acasa sau nu....soooo sa ceri asa ceva mi se pare mai mult decat exagerat :lol:

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Buna dimineata - Vol. IX
MesajScris: 31 Mar 2009, 19:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
vai mai fetelor, eu pierd tot fun-ul pana ma trezesc si intru pe forum :)

:

dormi in post:p

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Buna dimineata - Vol. IX
MesajScris: 31 Mar 2009, 19:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
dormi in post:p


literally :))

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Buna dimineata - Vol. IX
MesajScris: 31 Mar 2009, 19:55 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:

literally :))



Ce faceti fetelor? :D

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Buna dimineata - Vol. IX
MesajScris: 31 Mar 2009, 20:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:


Ce faceti fetelor? :D


pai eu fac bine. acum am ajuns acasa si ma pregatesc sa plec in parc. :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Buna dimineata - Vol. IX
MesajScris: 31 Mar 2009, 20:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

pai eu fac bine. acum am ajuns acasa si ma pregatesc sa plec in parc. :)


si eu plec in parc cu fata...tocmai ce am recuperat ce s-a discutat azi-noapte :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Buna dimineata - Vol. IX
MesajScris: 31 Mar 2009, 20:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
vai mai fetelor, eu pierd tot fun-ul pana ma trezesc si intru pe forum :)

alintosule...noi cand am facut nunta nici nu am stiut de toate traditiile de care vorbesti tu...amandoua perechile noastre de nasi sunt de varsta noastra, pt prima data nasi toti patru...nici nu am stiut toate "traditiile" astea...nu le-am cumparat cadou, nu i-am implicat deloc in pregatiri, nu le-am cerut nimic, nu au avut invitatii lor proprii, nu au cumparat voal (nu am avut dar daca aveam tot nu i-as fi implicat) etc...singurul lucru care l-au facut au fost sa plateasca lumanarile si biserica dupa slujba...atat...

au fost invitati la nunta pur si simplu...au dat dar atat cat au vrut fara sa stau sa ii judec dupa aia cat au dat (una din cumnatele mele de ex a dat mai mult ca ei) si am fost perfect ok...

eu nu am facut din nunta o afacere cum e moda in Rom...nu am fost la nunti si nu am avut invitati obligatii ci doar familia apropiata...

Nasii sunt parinti spirituali. Punct. Sa te indrume moral in drumul nou pe care il apucati ca si pereche...atat si nimic mai mult...in mintea mea trebuie sa fie o pereche cu care esti apropiat, cu care sa poti discuta probleme de suflet pe care o sa le ai ca si nou cuplu casatorit...criteriile de selectie nu cred ca ar trebui sa fie pur financiare...

cat despre finii parintilor tai, nu ma pot abtine sa nu comentez...crezi ca eu m-as putea pune pe avion si sa ma duc la o nunta in Rom numai pt ca nasii mei au o nunta? tu stii ce cheltuieli implica o calatorie din asta? vacanta aici nu ai cate o luna-doua ca in Rom platita...ai poate o sapt-doua daca esti lucky...biletele de avion sunt vreo cateva mii de dolari...plus cat cheltuieli acolo etc...plus facturile de aici care continua sa iti vina indiferent daca tu esti acasa sau nu....soooo sa ceri asa ceva mi se pare mai mult decat exagerat :lol:



nici noi la nunta nu am avut obligatii nici din partea noastra si nici din partea parintilor.
nu am mers si nici nu voi merge vreodata la o nunta asteptand sa vina si ei la mine. nici macar rudele care nu imi sunt asa de apropiate nu le-am invitat. iar nasii ...am fost fericiti ca au acceptat si era culmea sa-i mai pun sa si plateasca ceva.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Buna dimineata - Vol. IX
MesajScris: 31 Mar 2009, 20:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:


nici noi la nunta nu am avut obligatii nici din partea noastra si nici din partea parintilor.
nu am mers si nici nu voi merge vreodata la o nunta asteptand sa vina si ei la mine. nici macar rudele care nu imi sunt asa de apropiate nu le-am invitat. iar nasii ...am fost fericiti ca au acceptat si era culmea sa-i mai pun sa si plateasca ceva.



asa mi se pare si normal...doar pt ca eu am decis sa ma marit de ce sa astept ca lumea sa se simta obligata sa se dea peste cap si sa vina la mine la nunta? ii problema mea ca vreau sa ma marit si a nimanui altcuiva :))

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Buna dimineata - Vol. IX
MesajScris: 31 Mar 2009, 20:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:


Ce faceti fetelor? :D

eu m-am tot chinuit sa fac o minuta. urasc sa fac asta:( noroc ca mai arunc un ochi pe forum:D tu ce faci? tii socoteala?;)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Buna dimineata - Vol. IX
MesajScris: 31 Mar 2009, 20:26 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
si eu vreau sa ma duc in parc, dar ma doare capul....si nu as sti ce sa fac ca nu am nici copil nici animalut sa-l plimb (X) si pe hinta nu ma pot da :rofl:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Buna dimineata - Vol. IX
MesajScris: 31 Mar 2009, 20:27 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
eu nu ma astept sa vina cine stie ce lume la nunta, mai mult de 90 de familii, hai 100 nu cred ca voi avea, prefer sa imi vina persoane apropiate si care stiu ca vor ca in aceaa zi speciala pt noi sa ne fie alaturi:neyes:
cat despre nasi bineinteles ca banui ca vor avea si ei nevoie de 4, 5 invitatii pt cei din fam lor:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Buna dimineata - Vol. IX
MesajScris: 31 Mar 2009, 20:28 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
eu m-am tot chinuit sa fac o minuta. urasc sa fac asta:( noroc ca mai arunc un ochi pe forum:D tu ce faci? tii socoteala?;)



hmm...pai astazi eu nu am facut mai nimic :) am frecat menta....pe langa ca am gatit.


P.S: aaa....ca mi-am amintit, am facut curatenie la haine azi dimineata si am umplut 3 pungi pe care o sa le daruiesc unor copii din Sanicoara :D

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Buna dimineata - Vol. IX
MesajScris: 31 Mar 2009, 20:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:


hmm...pai astazi eu nu am facut mai nimic :) am frecat menta....pe langa ca am gatit.


P.S: aaa....ca mi-am amintit, am facut curatenie la haine azi dimineata si am umplut 3 pungi pe care o sa le daruiesc unor copii din Sanicoara :D


ce bine de tine:) ce e la sanicoara? un orfelinat?

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Buna dimineata - Vol. IX
MesajScris: 31 Mar 2009, 20:45 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
ce bine de tine:) ce e la sanicoara? un orfelinat?



nuu, la o scoala de acolo le duc.

am dus in iarna la un orfelinat din jucu niste hainute :)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Buna dimineata - Vol. IX
MesajScris: 31 Mar 2009, 20:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:


nuu, la o scoala de acolo le duc.

am dus in iarna la un orfelinat din jucu niste hainute :)

ah, frumos din partea ta. eu ma gandeam sa le dau la crucea rosie:)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Buna dimineata - Vol. IX
MesajScris: 31 Mar 2009, 22:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
ah, frumos din partea ta. eu ma gandeam sa le dau la crucea rosie:)


buna seara fetele, tocmai ce-am venit si noi din parc, a fost atat de cald incat am stat vreo 4 ore afara

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Buna dimineata - Vol. IX
MesajScris: 31 Mar 2009, 22:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
buna seara fetele, tocmai ce-am venit si noi din parc, a fost atat de cald incat am stat vreo 4 ore afara

[/quo

eu nu am mai plecat. m-a cuprins o stare inexplicabila de tristete si am stat in pat unde am mancat un borcan intreg de castaveti murati.:-s


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 2295 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 115  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 40 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România