Ultima vizită a fost: Acum este 28 Apr 2024, 20:25


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 344 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 21 Oct 2008, 14:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

Multumesc, multumesc...:~*
Vroiam doar sa va dau un sfat practic... :D


Ah, si inca ceva: NU-L CALCATI! Ca sa il indreptati, agatati-l de ceva in baie, cand faceti dus. Aburii o sa il indrepte fara pericolul de a-l arde. :clap:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 22 Oct 2008, 15:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:

Ah, si inca ceva: NU-L CALCATI! Ca sa il indreptati, agatati-l de ceva in baie, cand faceti dus. Aburii o sa il indrepte fara pericolul de a-l arde. :clap:
esti foarte tare!eu chiar ma gandeam cand am vazut pozele...cine stie de la ce firma este si cat o costa de e asa fain..:-`

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 22 Oct 2008, 17:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
esti foarte tare!eu chiar ma gandeam cand am vazut pozele...cine stie de la ce firma este si cat o costa de e asa fain..:-`

:rofl::rofl::rofl:
M-a costat aproape 1 milion cu tot cu pieptene. Si asta fiindca am cumparat tull-ul de la Picasso, unde era 300 de mii metrul... E drept ca nici nu am gasit in alta parte un tull fin si de culoarea care trebuia.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 06 Noi 2008, 14:03 
Nou Venit

Membru din: 17 Apr 2008, 20:32
Mesaje: 7
***RECLAMA


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 10 Dec 2008, 15:52 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
Si eu am avut voalul format din 2 parti: unul scurt dublu ca volum si unul lung atasabil. Lumea a fost placut impresionata. Sa stiti ca mie mi-a placut si la verisoara mea care s-a casat a doua oara si nu a mai purtat iar voal ci si-a pus flori albe in par. Parul il avea facut ca-n poza mea de la starea civila https://www.ghidulmiresei.ro/gallery.php ... -1&open=-1 .
O sa caut si o poza cu voalul unde eram si-n rochia de mireasa. A fost frumos si pt poze profesioniste.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 10 Dec 2008, 16:00 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
am gasit o poza:

http://img34.glitterfy.com/345/glitterf ... 906D33.gif


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 16 Apr 2009, 17:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

Ah, si inca ceva: NU-L CALCATI! Ca sa il indreptati, agatati-l de ceva in baie, cand faceti dus. Aburii o sa il indrepte fara pericolul de a-l arde. :clap:


da!!! bine spus..nu calcati voalul fetelor ca patiti pocinog si il gauriti. ori il tineti in baie la aburi, ori, daca aveti fier de calcat cu aburi, agatati volalul de ceva sa stea atarnat si voi dati cu aburul de la fier pe toata lungimea lui, de la distanta :nwink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 17 Apr 2009, 03:21 
Junior

Membru din: 06 Mai 2008, 17:25
Mesaje: 52
Eu am voalul format din 3 straturi de diferita lungime...si e prins de un elastic transparent...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 17 Apr 2009, 12:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
Eu am voalul format din 3 straturi de diferita lungime...si e prins de un elastic transparent...


cum adica elastic transparent? si de par il prinzi cu elasticul???

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 17 Apr 2009, 13:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:

cum adica elastic transparent? si de par il prinzi cu elasticul???


Pai daca isi face de exemplu coc,il prinde sub coc si nu se vede nimic si este in siguranta,100% nu va avea ocazia sa il piarda.Asa am vazut la verisoara mea,nu stiu daca si in cazul ei este adevarat.
Voalul meu este simplu si lung dintr-o singura bucata.Imi place f multi si abia astept ziua cand il voi purta.:hap_d:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 17 Apr 2009, 17:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

Pai daca isi face de exemplu coc,il prinde sub coc si nu se vede nimic si este in siguranta,100% nu va avea ocazia sa il piarda.Asa am vazut la verisoara mea,nu stiu daca si in cazul ei este adevarat.
Voalul meu este simplu si lung dintr-o singura bucata.Imi place f multi si abia astept ziua cand il voi purta.:hap_d:


nu prea inteleg nici cu coc..nu cred ca am mai vazut cu elastic, nu inseamna ca nu exista, dar nu am vazut eu si de aia intrebam ca sa ma dumiresc.
sa iti porti sanatoasa voalul :) sunt convinsa ca vei fi cea mai frumoasa mireasa in acea zi.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 17 Apr 2009, 22:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:

nu prea inteleg nici cu coc..nu cred ca am mai vazut cu elastic, nu inseamna ca nu exista, dar nu am vazut eu si de aia intrebam ca sa ma dumiresc.
sa iti porti sanatoasa voalul :) sunt convinsa ca vei fi cea mai frumoasa mireasa in acea zi.


Logodnica,multumesc frumos,esti o dulce,si tu ai fost ffff frumoasa mireasa,ai avut un voal superb.Eu cred ca toate in aceea zi ne vom simti frumoase (sau v-ati simtit).:hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 17 Apr 2009, 23:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

Logodnica,multumesc frumos,esti o dulce,si tu ai fost ffff frumoasa mireasa,ai avut un voal superb.Eu cred ca toate in aceea zi ne vom simti frumoase (sau v-ati simtit).:hug:


mersi de aprecieri. :)
pai asa e, orice mireasa in ziua nuntii ei se simte cea mai frumoasa si cea mai speciala. :ok: vei vedea.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 29 Apr 2009, 22:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:

mersi de aprecieri. :)
pai asa e, orice mireasa in ziua nuntii ei se simte cea mai frumoasa si cea mai speciala. :ok: vei vedea.


Off mai am 29 zile si voi vedea,abia astept.Am niste emotii de pe acum,dar incerc sa raman calma si pe pozitie:nbride:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 30 Apr 2009, 01:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

Off mai am 29 zile si voi vedea,abia astept.Am niste emotii de pe acum,dar incerc sa raman calma si pe pozitie:nbride:


acum inca mai detii controlul timpului..in ultimele saptamani, vor trece minutele atat de repede incat nici nu te vei dezmetici bine si vei fi in seara din ajunul nuntii..atunci vei fi iar in tensiune pentru a doua zi...si pe urma ..THE BIG DAY:nmarried:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 30 Apr 2009, 23:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:

acum inca mai detii controlul timpului..in ultimele saptamani, vor trece minutele atat de repede incat nici nu te vei dezmetici bine si vei fi in seara din ajunul nuntii..atunci vei fi iar in tensiune pentru a doua zi...si pe urma ..THE BIG DAY:nmarried:


Multumesc frumos ptr incurajare:hug:, te cred pe cuvant, ai trecut prin asa ceva si stii tu ce spui,vai nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi,dar toate trecem odata si odata prin acelasi "senzatii tari".:-*

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 01 Mai 2009, 02:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

Multumesc frumos ptr incurajare:hug:, te cred pe cuvant, ai trecut prin asa ceva si stii tu ce spui,vai nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi,dar toate trecem odata si odata prin acelasi "senzatii tari".:-*


da..si pe urma vin altele, si altele...si tot asa :) dar acea zi e cea mai speciala. pentru tine, ca fiind centrul atentiei.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 07 Mai 2009, 13:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
da..si pe urma vin altele, si altele...si tot asa :) dar acea zi e cea mai speciala. pentru tine, ca fiind centrul atentiei.[/quote
atunci vom fi cele mai speciale....eu am un voal doar panba la brau...nu este foarte foparte lung...chiar daca imi dorisem initial...dar imimplace mult.....e interesanta chestia cu elasticul...vrem si noi o poza sa vedem


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 07 Mai 2009, 14:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:

da..si pe urma vin altele, si altele...si tot asa :) dar acea zi e cea mai speciala. pentru tine, ca fiind centrul atentiei.[/quote
atunci vom fi cele mai speciale....eu am un voal doar panba la brau...nu este foarte foparte lung...chiar daca imi dorisem initial...dar imimplace mult.....e interesanta chestia cu elasticul...vrem si noi o poza sa vedem


Super ,daca tie iti place,sa il porti sanatoasa,sa fi sigura ca vei fi in centrul atentie si ptr tine ca de altfel ptr toate fetele(inclusiv subsemnata)va fi ziua cea mai speciala din viata ta(noastra) de care sper ca toate ne vom aminti cu placere.
Cat despre chestia cu elasticul la voal,chiar daca iti trimite poze nu prea ai ce vedea,doar sa iti trimita una separat cu voalul sa vezi cu e cusut elasticul.Eu am vazut la verisoara mea,l-a legat sub coc si a stat super,nu s-a vazut nimic si ai garantia 100% ca nu va cadea, in plus i-a fost f simplu si nasei spre dimineata sa scoata voalul.Acu na,depinde de preferinte,al meu de ex.este cu pieptan,ptr ca eu nu vreau coc.Pupici:hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 07 Mai 2009, 15:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:

Super ,daca tie iti place,sa il porti sanatoasa,sa fi sigura ca vei fi in centrul atentie si ptr tine ca de altfel ptr toate fetele(inclusiv subsemnata)va fi ziua cea mai speciala din viata ta(noastra) de care sper ca toate ne vom aminti cu placere.
Cat despre chestia cu elasticul la voal,chiar daca iti trimite poze nu prea ai ce vedea,doar sa iti trimita una separat cu voalul sa vezi cu e cusut elasticul.Eu am vazut la verisoara mea,l-a legat sub coc si a stat super,nu s-a vazut nimic si ai garantia 100% ca nu va cadea, in plus i-a fost f simplu si nasei spre dimineata sa scoata voalul.Acu na,depinde de preferinte,al meu de ex.este cu pieptan,ptr ca eu nu vreau coc.Pupici:hug:

al meu e simplu...p[ieptanbul mi-l pun eu sau la coafor mai bine zis.......dar voi avea un fel de coc nu chiar,,,,


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 344 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România