Ultima vizită a fost: Acum este 20 Apr 2024, 00:38


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 344 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Voalul...vol II
MesajScris: 24 Mar 2006, 17:15 
Junior

Membru din: 17 Dec 2005, 02:07
Mesaje: 59
Aici se vor continua discutiile despre voaluri...

Prima parte a acestui subiect este disponibila la link-ul urmator:

https://www.ghidulmiresei.ro/forum_displ ... 3&mid=3076


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul...vol II
MesajScris: 23 Mai 2006, 19:41 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Fetelor...am ajuns si la voal...spuneti-mi niste preturi...eu am gasit un voal acolo unde iau rochia si costa 1 mil jumate...cam mult, nu? e simplu cu o banda ingusta alba pe margini (are o denumire dar chiar nu stiu sa o scriu ).
Voi ati rezolvat problema asta?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul...vol II
MesajScris: 23 Mai 2006, 21:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Fetelor...am ajuns si la voal...spuneti-mi niste preturi...eu am gasit un voal acolo unde iau rochia si costa 1 mil jumate...cam mult, nu? e simplu cu o banda ingusta alba pe margini (are o denumire dar chiar nu stiu sa o scriu ).
Voi ati rezolvat problema asta?


ceeee???? ala costa 300 000 cel mai scump voal l-am gasit eu pe lipscani si era 500 000!!! Ai grija ce si cum ....mai cauta ca nu o sa-ti para rau!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul...vol II
MesajScris: 23 Mai 2006, 23:47 
Veteran

Membru din: 17 Dec 2005, 02:34
Mesaje: 306
Citat:

cam asa. eu l-am primit ca si bonus, cadou, cum sa zic... o data cu cumpararea rochiei, care m-a costat 8 mil si ceva, din piatra neamt.

marfa..pe mine m-a costat rochia 23.500 si bineinteles platesc si voalul 600 mii si posetuta 250 mii...dar oricum sunt f multumita si asa..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul...vol II
MesajScris: 24 Mai 2006, 01:39 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

7.900.000 va fi rochia mea de la Noela. nu am pus inca poza pe site. tot de acolo imi iau si trandafirasii ptr par si pantofii :) am vazut si voal la ei dar eu l-am rezolvat deja


rochia mea e un pic mai scumpa...1250 ron...meritaaaa !!!
acum sa vad de voal...manusi, diadema, pantofi...of of, cate mai sunt...:)

apropo...jupoanele acelea care se iau sub rochie (sau cercuri, dupa caz) cat va costa? unde iau rochia costa cam 1 mil jumate...dar eu ma intreb acum daca in alt loc as gasi jupoane la fel...adica nu stiu daca sunt mai multe modele sau mai stiu eu ce..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul...vol II
MesajScris: 24 Mai 2006, 01:55 
Veteran

Membru din: 17 Dec 2005, 02:34
Mesaje: 306
Citat:

rochia mea e un pic mai scumpa...1250 ron...meritaaaa !!!
acum sa vad de voal...manusi, diadema, pantofi...of of, cate mai sunt...:)

apropo...jupoanele acelea care se iau sub rochie (sau cercuri, dupa caz) cat va costa? unde iau rochia costa cam 1 mil jumate...dar eu ma intreb acum daca in alt loc as gasi jupoane la fel...adica nu stiu daca sunt mai multe modele sau mai stiu eu ce..

da de a mea ce sa zic 2350 ron!!!
la mine ala e inclus in rochie nu se poate sa mi-l dea separat e culmea..ca se face dupa marimea rochiei sa stii..deci nu se poate lua separat...nici nu am auzit...:blink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul...vol II
MesajScris: 24 Mai 2006, 14:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

rochia mea e un pic mai scumpa...1250 ron...meritaaaa !!!
acum sa vad de voal...manusi, diadema, pantofi...of of, cate mai sunt...:)

apropo...jupoanele acelea care se iau sub rochie (sau cercuri, dupa caz) cat va costa? unde iau rochia costa cam 1 mil jumate...dar eu ma intreb acum daca in alt loc as gasi jupoane la fel...adica nu stiu daca sunt mai multe modele sau mai stiu eu ce..


Si a mea a costat cam multisor: 2170 RON, dar a trebuit sa-mi cumpar si cercurile, care au mai fost 50 RON. Voalul il voi cumpara tot separat, dar urmeaza, ca nu mi-au placut cele care erau de unde mi-am luat rochita.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul...vol II
MesajScris: 24 Mai 2006, 14:47 
Veteran

Membru din: 17 Dec 2005, 02:34
Mesaje: 306
eu am facut rochita la comanda...si nu avea rost sa le fac separat...cand voalul trebuia sa fie din acelasi material cu rochita si posetuta la fel...
Rochita mea e din saten iar pe deasupra triplu voal...si voalul e din voal dar mai subtire decat cel de pe rochita iar posetuta va avea si ea pe deasupra voal...
Eu sunt cu asortatul rau de tot:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul...vol II
MesajScris: 24 Mai 2006, 23:05 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

rochia mea e un pic mai scumpa...1250 ron...meritaaaa !!!
acum sa vad de voal...manusi, diadema, pantofi...of of, cate mai sunt...:)

apropo...jupoanele acelea care se iau sub rochie (sau cercuri, dupa caz) cat va costa? unde iau rochia costa cam 1 mil jumate...dar eu ma intreb acum daca in alt loc as gasi jupoane la fel...adica nu stiu daca sunt mai multe modele sau mai stiu eu ce..


Poti sa-l inchiriezi de la saloane.La mine costa 500 mii inchiriat si 1700 000 de cumparat.dar n-am ce face cu el.
Si sunt marime universala, se potrivesc la orice rochie(asa mi s-a spus..)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul...vol II
MesajScris: 25 Mai 2006, 01:05 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

Poti sa-l inchiriezi de la saloane.La mine costa 500 mii inchiriat si 1700 000 de cumparat.dar n-am ce face cu el.
Si sunt marime universala, se potrivesc la orice rochie(asa mi s-a spus..)


marimea cred ca e universala dar ma gandeam la volanasele acelea...daca sunt mai dese sau mai rare sau pe un rand sau doua...nu stiu exact...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Voalul miresei
MesajScris: 14 Noi 2007, 17:30 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
Am nunta la anul si as vrea si eu modele de voal deoarece nu am gasit mai nimic nici pe internet dar nici in magazine.Sunt si foarte nehotarata ce as vrea.Acum vreau coronita acum nu vreau, acum vreau voal scurt acum nu vrea.Astept sfatura si idei de la voi.:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 14 Noi 2007, 19:28 
Nou Venit

Membru din: 23 Sep 2007, 17:02
Mesaje: 46
Citat:
Am nunta la anul si as vrea si eu modele de voal deoarece nu am gasit mai nimic nici pe internet dar nici in magazine.Sunt si foarte nehotarata ce as vrea.Acum vreau coronita acum nu vreau, acum vreau voal scurt acum nu vrea.Astept sfatura si idei de la voi.:lips:
:nlol:vai exact asha mi se intampla mie!la inceput am declarat ferm si concis ca vreau coronita si voal asa ca la americani daca stiti videoclipul ala de la guns' n 'roses- november rain!imi placea la nebunie voalul ala!acum am trecut de faza aia si am inceput sa ma uit la tipuri de coafuri pt par lung ca ma gandeam ca o sa ma doara capul de la coc nefiind obisnuita!am vazut cateva simpatice la galerie !acum sa speram ca-mi creste parul asta mai repede !daca nu...extention:-`stiu sigur ca nu vreau voal scurt scurt , si nu-mi plac nici alea cu bordura la capat!toata lumea are din ala!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 14 Noi 2007, 19:29 
Nou Venit

Membru din: 23 Sep 2007, 17:02
Mesaje: 46
Citat:
Am nunta la anul si as vrea si eu modele de voal deoarece nu am gasit mai nimic nici pe internet dar nici in magazine.Sunt si foarte nehotarata ce as vrea.Acum vreau coronita acum nu vreau, acum vreau voal scurt acum nu vrea.Astept sfatura si idei de la voi.:lips:
apropo de bacauca noi avem apartament langa liceul bacovia, unde faceti nunta?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 15 Noi 2007, 11:19 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
noi facem nunta langa masini unelte la Eclipsa, este un restaurant deschis de curand de prin 2005, este dragut.Sa speram ca o sa fie bine:.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 344 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România