Ultima vizită a fost: Acum este 18 Apr 2024, 18:35


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 344 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 26 Mai 2009, 16:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
ma bag si eu in discutie.eu ma tot chinui de un an incoace sa ajung la blond si acum cand e mai deschis la culoare al meu zice sa ma fac bruneta.ca lui ii placea cum imi statea.:(eu nu vreau mai ales ca stiu ce greu imi va fi apoi sa scap de el.si prietenele imi zic ca negrul m-ar imbatrani.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 26 Mai 2009, 20:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:
ma bag si eu in discutie.eu ma tot chinui de un an incoace sa ajung la blond si acum cand e mai deschis la culoare al meu zice sa ma fac bruneta.ca lui ii placea cum imi statea.:(eu nu vreau mai ales ca stiu ce greu imi va fi apoi sa scap de el.si prietenele imi zic ca negrul m-ar imbatrani.


offff si cu barbatii astia,la fel si al meu,fa-te mai inchis la culoare ca nu imi place blondul, pana nu de mult cand ne-am cunoscut ii placea blondul.Ral de obicei negrul imbatraneste,au dreptate prietenele tale,de ce nu incerci un saten inchis,un maro cald sau ciocolata? de ce neaparat negru? nu la toata lumea sta bine culoarea neagra.sau daca tie iti place cum e acum culoarea ramai asa,important e sa iti placa si tie nu?:hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 26 Mai 2009, 21:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
eee,parca e dupa el.mie nu cred ca imi sta bine cu negru si nu ma convinge sub nicio forma.dar e stresant ca tot incearca :)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 26 Mai 2009, 21:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:
eee,parca e dupa el.mie nu cred ca imi sta bine cu negru si nu ma convinge sub nicio forma.dar e stresant ca tot incearca :)


stiu cum e,am patit acelasi lucru,la mine si mai rau il sustineau si mama si sora lui,pana am cedat la un saten inchis care chiar mi-a placut,ptr ca si mama si sora mea erau impotriva blondului,m-a vopsit sora mea,am avut un soc,ptr ca era fff mare diferenta intre culorii,de la blond la saten inchis,mi-a trebuit ceva timp sa ma obisnuiesc,dar ieri m-am vopsit ciocolata ptr la nunta si chiar imi place fffffff mult culoarea.am avut noroc de data asta.(X)(X)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 27 Mai 2009, 01:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:

stiu cum e,am patit acelasi lucru,la mine si mai rau il sustineau si mama si sora lui,pana am cedat la un saten inchis care chiar mi-a placut,ptr ca si mama si sora mea erau impotriva blondului,m-a vopsit sora mea,am avut un soc,ptr ca era fff mare diferenta intre culorii,de la blond la saten inchis,mi-a trebuit ceva timp sa ma obisnuiesc,dar ieri m-am vopsit ciocolata ptr la nunta si chiar imi place fffffff mult culoarea.am avut noroc de data asta.(X)(X)

la urma urmei facy cum vrei tu...dar mie imi plac culorile si shimbarile sa zic asa.....dar nu cred ca as pueta sa ma fac blonda total...si deifinitiv sub nici o forma:D:D:D:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 27 Mai 2009, 11:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:
la urma urmei facy cum vrei tu...dar mie imi plac culorile si shimbarile sa zic asa.....dar nu cred ca as pueta sa ma fac blonda total...si deifinitiv sub nici o forma:D:D:D:D


:rofl::rofl: asa e ptr mine cu negru,cred ca nu as putea sa ma fac niciodata neagru,cred ca nu mi-ar sta bine si cred ca ar fi chiar ciudat ptr mine.:wall:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 27 Mai 2009, 16:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:

:rofl::rofl: asa e ptr mine cu negru,cred ca nu as putea sa ma fac niciodata neagru,cred ca nu mi-ar sta bine si cred ca ar fi chiar ciudat ptr mine.:wall:
ia sa ne pui si noua poze,si blonda si cum te-ai facut acum sa ne dam si noi cu parerea!:nlol:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 27 Mai 2009, 17:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
ia sa ne pui si noua poze,si blonda si cum te-ai facut acum sa ne dam si noi cu parerea!:nlol:

da da....:)) dar cred ca e bine in amandoua:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 19 Aug 2009, 17:56 
Nou Venit

Membru din: 19 Aug 2009, 19:20
Mesaje: 4
marrya_r scrie:
Am nunta la anul si as vrea si eu modele de voal deoarece nu am gasit mai nimic nici pe internet dar nici in magazine.Sunt si foarte nehotarata ce as vrea.Acum vreau coronita acum nu vreau, acum vreau voal scurt acum nu vrea.Astept sfatura si idei de la voi.:lips:


Buna,

Eu tocmai am avut nunta si iti inteleg nehotararea si emotiile! Dupa parerea mea voalul trebuie sa se potriveasca foarte bine cu rochia ta de mireasa si sa te reprezinte.
Sa-ti vand un pont eu am avut si lung si scurt. Pe cel lung l-am purtat la biserica si l-am dat jos dupa dansul mirilor, ramanand cu cel scurt. Voalul cel lung a avut 3 metri si jumatate simplul si cu dantela pe margini.
Este o senzatie minunanta cand te admira toata lumea! Apropo eu imi vand si rochita si voalul. As putea sa le vand separat. Rochia mi-am luat-o de la Rosa Clara, modelul Luca si voalul la fel.
Succes si casa de piatra!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 19 Aug 2009, 20:44 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
cu cat timp ne vopsim inainte de nunta fetele? eu zic ca o sapt e f bine, sa nu transpiri si sa patezi rochita, iar voalul habar nu am ce se poarta, eu l-as vrea un pic mai lung :love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 19 Aug 2009, 21:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
amely85 scrie:
cu cat timp ne vopsim inainte de nunta fetele? eu zic ca o sapt e f bine, sa nu transpiri si sa patezi rochita, iar voalul habar nu am ce se poarta, eu l-as vrea un pic mai lung :love:


si eu m-am vopsit tot cu o saptamana inainte de nunta,e mai mult decat perfect......iar voalul meu a avut 2m....si am avut unul si bun....nu l-am schimbat,l-am tinut toata ziua si toata noaptea....nu m-a deranjat cu nimic.....a fost simplu si frumos...asa zic eu,ca a fost al meu

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 19 Aug 2009, 21:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
amely85 scrie:
cu cat timp ne vopsim inainte de nunta fetele? eu zic ca o sapt e f bine, sa nu transpiri si sa patezi rochita, iar voalul habar nu am ce se poarta, eu l-as vrea un pic mai lung :love:



eu am avut voalul mai lung putin decat rochia. nu l-am schimbat iar cand dansam il tineam pe mana. nu m-a incomodat deloc


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul...vol II
MesajScris: 27 Aug 2009, 17:59 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
voalul meu va fi de un metru si jumatate, eu zic ca e destul de bine, ma va costa 400 de lei, e cu broderia de pe rochita pe margini :neyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul...vol II
MesajScris: 27 Aug 2009, 20:46 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
asa mult? :D :) ioi...mama ce preturi :nlol:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul...vol II
MesajScris: 27 Aug 2009, 22:14 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
da e mult ca pret? sau cum carlita?
sincer mie nu mi se pare extrem de mult, desi nasei mele da, eu oricum pe acela mi-l iau si nici nu ma astept sa mi-l plateasca ea :-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul...vol II
MesajScris: 27 Aug 2009, 22:17 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
pai nu e foarte mult, 400 ron e acceptabil la un voal...ieftin e undeva la 200 ron...si mult de la 600 in sus :huh:

e numai bine :P...oricum important e ca ti-ai gasit ceva sa-ti placa...

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul...vol II
MesajScris: 27 Aug 2009, 22:42 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
da sincer asta ma bucura cel mai mult ca mi-am gasit ce imi place :~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul...vol II
MesajScris: 28 Aug 2009, 10:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
amely85 scrie:
da sincer asta ma bucura cel mai mult ca mi-am gasit ce imi place :~*


da important e sa-ti placa tie.....al meu a fost simplu ,lung 1,80 si m-a costat aici 250E.....asta e multtttttttt

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voalul miresei
MesajScris: 28 Aug 2009, 11:08 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 27 Aug 2009, 12:11
Mesaje: 291
[quote]
Buna,

Eu tocmai am avut nunta si iti inteleg nehotararea si emotiile! Dupa parerea mea voalul trebuie sa se potriveasca foarte bine cu rochia ta de mireasa si sa te reprezinte.
Sa-ti vand un pont eu am avut si lung si scurt. Pe cel lung l-am purtat la biserica si l-am dat jos dupa dansul mirilor, ramanand cu cel scurt. Voalul cel lung a avut 3 metri si jumatate simplul si cu dantela pe margini.
Este o senzatie minunanta cand te admira toata lumea! Apropo eu imi vand si rochita si voalul. As putea sa le vand separat. Rochia mi-am luat-o de la Rosa Clara, modelul Luca si voalul la fel.
Succes si casa de piatra! [quote]

felicitari pentru nunta si pentru rochita!da-mi un mesaj pe privat cu detalii despre rochie!m-am uitat pe site si imi place mult modelul...eu am nunta la anul si sunt in cautare de rochie!
eu cred ca doua voaluri sunt frumoase la nunta insa cred ca e cam costisitor!mie una mi-ar placea unul cam de 1,5m cu broderie in ton cu rochita!
Casa de piatra tuturor!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul...vol II
MesajScris: 28 Aug 2009, 14:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
am mai citit mesajul asta odata.....cine vrea te anunta...sunt sigura ca fetele au vazut mesajul

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 344 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România