Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 11:50


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 210 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Pantofii
MesajScris: 27 Apr 2006, 22:21 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Mai fetelor haideti sa vb aici despre pantofi/sandale.Ce veti purta la nunta?
Eu vreau sandale din saten crem care sa se lege pe picior.Unde gasesc in Buc?
Pt mine pantofii sunt insuportabili vara:ma strang, sunt inchisi si neaerisiti,etc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pantofii
MesajScris: 27 Apr 2006, 22:23 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Daca sandalele au ceva aplicatii cu pietre discrete si ami bine...Elegante vreau sa fie.Dar ma tem ca nu gasesc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pantofii
MesajScris: 27 Apr 2006, 22:27 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Alta dilema: sa se vada sub rochie(pantofii/sandalele) sau sa nu se vada?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pantofii
MesajScris: 27 Apr 2006, 22:53 
Veteran

Membru din: 17 Dec 2005, 02:34
Mesaje: 306
Citat:

eu nu am incotro decat sa iau pantofi ca am nunta in noiembrie. oricum vor fi ceva foarte finuti si fara briz-brizuri. nu cred ca o sa imi fac rochia pana in pamant (sa matur cu ea) pentru ca mi-e teama sa nu ploua si o fac varza degeaba...deci probabil se vor vedea de sub rochitza...dar mai vedem pana atunci


nici a mea nu e pana in pamant ..ca nu vreau nici eu sa matur cu ea...si nici sa nu ma impiedic in ea...sa calc pe ea...
Un centimetru..cam asa mai e pana ajunge in pamant!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pantofii
MesajScris: 28 Apr 2006, 19:08 
Veteran

Membru din: 17 Dec 2005, 02:34
Mesaje: 306
Citat:
1 cm este acceptabil...dar mai mult nu cred...pt ca mi se pare ca arata aiurea dc e rochia prea scurta....
Dar la un cm nici nu prea se vad pantofii....eu oricum vreau sa gasesc niste pantofi doar cu o bareta in spate, ca sa fie mai comozi...

dar sa stii ca aia cu o singura bareta la spate...la atata dans..iti vor cadea din picioare...asa cred eu...
Eu mi-am luat cu bretelute care se leaga pe glezna...sa fiu mai sigura


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pantofii
MesajScris: 28 Apr 2006, 19:29 
Veteran

Membru din: 17 Dec 2005, 02:34
Mesaje: 306
Citat:
ma...la asta nu m-am gandit..:~*...cred ca ai dreptate...oricum nu vreau sa fie plini la calcai...
oricum mai este ceva pana la pantofi....sper numai sa gasesc ceva comod si cu tocul cat mai mare (ca de...macar atunci sa fiu sieu mai inalta):p
nici la mine nu sunt plini la calcai..ca eu genul ala nu suport...uita-te la mine in galerie...sa vezi...au si toculet destul de mare...si norocul meu...sunt si comozi..dar tre sa mai merg ceva cu ei...sa ma obisnuiesc..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pantofii
MesajScris: 28 Apr 2006, 20:35 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:



Daca ne luam cu calcai riscam sa facem rana...


chestia e... cam nasoala... daca iti iei cu calcai, faci rana :mellow:, daca iti iei cu bareta legata de glezna... ca-te-go-ric ti se umfla picioarele de mori (ba chiar ti se invinetesc, ca nu circula sangele cum trebuie) - vorbesc din vasta-mi experienta :p - daca iti iei sandale risti sa te roada, sa arate aiurea cu ciorapi sau sa ti se rupa/murdareasca ciorapii...:mellow:
offffff, foarte greu... eu insa cred ca cel mai bine e genul de pantofi inchisi in fata si cu bareta la spate (nu de glezna, ci de calcai). nu sar din picioare (bine, depinde de pantofi, doar ii probam, nu :D). in concluzie, eu mi-am luat 3 (da, trei, ati citit bine :D) perechi de pantofi: 1 pereche saboti (fara bareta :p) pt biserica, poze, etc, 1 pereche pantofi cu bareta la spate pt restaurant si 1 pereche balerini pentru cand va fi cheful in toi si eu nu voi mai putea de picioare :D. acum nu stiu daca o sa-i incalt pe toti, dar mai bine sa fiu pregatita.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pantofii
MesajScris: 28 Apr 2006, 20:38 
Veteran

Membru din: 17 Dec 2005, 02:34
Mesaje: 306
eu ma inteleg cel mai bine cu pantofii din galeria mea...mai am genul ala...si nu am pb...mai ales ca eu port numai tocuri..pt ca sunt prea mica de statura...si asa m-am obisnuit...
Fiecare persoana...se intelege cu un anumit gen de incaltaminte...eu asa cred...si fiecar cauta sa i se potriveasca..si sa se simta bine in ei...pe gustul lor


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pantofii
MesajScris: 28 Apr 2006, 21:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Mai fetelor haideti sa vb aici despre pantofi/sandale.Ce veti purta la nunta?
Eu vreau sandale din saten crem care sa se lege pe picior.Unde gasesc in Buc?
Pt mine pantofii sunt insuportabili vara:ma strang, sunt inchisi si neaerisiti,etc.


e un magazin nou de incaltaminte aproape de pta amzei (langa dada, vis a vis de office) unde am vazut niste modele dragute...parca aveau si crem..eu am remarcat niste sandalute negre din saten pt cununia civila pe care ma gandesc sa le iau

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pantofii
MesajScris: 29 Apr 2006, 02:23 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Io zic ca la sandale nu merg nicidecum ciorapi.Eu nu voi purta ciorapi ca nu-mi plac, deci doar sandale comode legate pe picior.Pe mine nu m-au invinetit si le-am purtat o zi intreaga(ma rog altele nu cele de la nunta ca nu le am) si sunt si inalte.
Fiecare cum e obisnuit si cum se simte mai bine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pantofii
MesajScris: 30 Apr 2006, 22:21 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
Io zic ca la sandale nu merg nicidecum ciorapi.Eu nu voi purta ciorapi ca nu-mi plac, deci doar sandale comode legate pe picior.Pe mine nu m-au invinetit si le-am purtat o zi intreaga(ma rog altele nu cele de la nunta ca nu le am) si sunt si inalte.
Fiecare cum e obisnuit si cum se simte mai bine.



da...asta e si parerea mea...sandalele nu merg cu ciorapi...
eu m-am gandit sa imi iau o pereche de pantofi inchisi in fata si cu bareta + ciorapi (mie imi plac dar sa fie neaparat cu banda) pentru biserica iar la restaurant sa imi iau niste sandale cu bareta sa nu imi sara din picior si fara ciorapi, oricum o sa imi fie cald...dar, problema e cu jarteluta...cum arata o jarteluta pe un picior fara ciorapi? nu ma prea atrage ideea...


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 210 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România