Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 19:45


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 84 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: rochii de mireasa second hand
MesajScris: 31 Oct 2012, 13:46 
Nou Venit

Membru din: 10 Oct 2012, 16:33
Mesaje: 8
iti recomand targurile de mirese care se organizeaza pe tot parcursul anului, deoarece din punct de vedere igienic nu este prea ok sa cumperi o rochie la mana a doua, plus ca sa fim seriosi:) fetelor, odata sunteti mirese! macar in momentele astea nu va mai uitati la bani si creati-va nunta de vis!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rochii de mireasa second hand
MesajScris: 01 Noi 2012, 00:23 
Junior

Membru din: 06 Oct 2012, 18:17
Mesaje: 93
chiar luna asta o sa fie un targ in Bucuresti. abia astept sa ma duc sa vad care-i treaba, sper sa dau de domnisoare dragute acolo, nu cum am dat in Centrul Vechi de una care nu avea chef de nimic. :(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rochii de mireasa second hand
MesajScris: 13 Noi 2012, 00:44 
Nou Venit

Membru din: 08 Noi 2012, 01:55
Mesaje: 1
Salut....sunt din Iasi si vand rochie mireasa "pronovias Barcelona" 2012.
Am fst mireasa in August 2012.Rochia este in stare impecabila,brodata manual, din dantela si cusute perlute.La spate fermoarul este acoperit de perle,da nota de eleganta.
Marime 38-42.Cu sutien push up.
Inclus in pret si voal de 2,5 m brodat manual.A costat 1400 euro.
Acum 400 euro.

Cu cea mai mare placere puteti veni si proba.Va las un email: [email protected]


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rochii de mireasa second hand
MesajScris: 13 Noi 2012, 13:46 
Nou Venit

Membru din: 09 Noi 2012, 15:29
Mesaje: 11
totusi nu crez ca este cam mic pretul de 400?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rochii de mireasa second hand
MesajScris: 18 Noi 2012, 16:31 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
Se gasesc rochii de mireasa foarte dragutze la preturi mici in Europa. Stiu ca o sa ziceti ca nu se poate lua o rochie de mireasa de acolo dar sa stiti ca nu aveti nimic de pierdut daca aruncati un ochi


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rochii de mireasa second hand
MesajScris: 17 Dec 2012, 21:22 
Nou Venit

Membru din: 17 Dec 2012, 23:10
Mesaje: 2
Buna ziua,
In primul rand buna tuturor.Imi cer scuze daca nu am nimerit unde trebuie.Am aterizat pe acest forum deoarece am o rochie de mireasa Madeline Gardner 37035 de vanzare, colectie 2012, croita in stil A din organta delicata de culoare ivory cu aplicatii de dantela neagra (o rochie deosebita). Rochia are marimea 38.

http: / / www. avangardebrides. ro/ produse/ 155- Madeline+Gardner+37035

Aceasta poate fi purtata de o persoana cu inaltime de minim 1, 69m. Dimensiunile mele sunt 86cm bust / 73cm talie (ca o mentiune, corsetul este reglabil).

Rochia a fost purtata de mine anul acesta de doua ori (prima oara la nunta, in data de 1 Iulie, iar a doua oara, cateva zile mai tarziu, cu ocazia sedintei foto LOVE THE DRESS). Rochia se afla intr- o stare foarte buna, fiind curatata profesional dupa cele doua sedinte si nefiind purtata ulterior.

De mentionat, rochia nu este prevazuta cu crinolina, insa este prevazuta cu un arc care se introduce pe primul strat de sub rochie, Ca accesorii, am bretele si fulg ivory inspicat cu negru, de pus in par, care se asorteaza perfect cu rochia.
Costul initial al rochiei a fost de 850 euro, cumparata de la o reprezentanta din Sofia, BULGARIA. Pretul dorit de mine este de 550 euro, negociabil.

Pentru orice intrebari,va stau la dispozitie pe mail.

Multumesc !


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rochii de mireasa second hand
MesajScris: 03 Ian 2013, 14:29 
Nou Venit
Avatar utilizator

Membru din: 03 Ian 2013, 16:18
Mesaje: 1
Buna fetelor! Cine vrea o rochie de mireasa tip bal?? Eu am avut nunta in septembrie iar acum vreau sa o vand. Este o rochie marca Mirandi, modelul Medeea cu un corset modificat, este din catalogul 2012. Corsetul este in forma de inima, brodat cu margelute, strasuri si perlute. Rochia nu este nici alba nici ivory dupa cum vedeti in poze. Este marimea 38-42, dar mai bine va zic masurile mele ca sa va fie mai usor. Intaltime:172(fara tocuri), bust:91, talie: 67. Mentionez ca am purtat tocuri de 12. Ofer si crinolina. Este superba, impecabila. Pretul este de 1600 RON. Pentru detalii contactati-ma. Va pup!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rochii de mireasa second hand
MesajScris: 06 Ian 2013, 13:35 
Nou Venit

Membru din: 28 Sep 2012, 16:57
Mesaje: 2
Dragi miresici, pentru cele dintre voi care sunt nehotarate, va propun rochita pe care am purtat-o eu toamna trecuta. Este semnata de casa de moda Nanette si se potriveste unei siluete subtiri (pana in 170 cm si 60 kg). Pretul actual este de 2200 ron (la jumatate fata de cel initial) iar daca va sta foarte bine mai putem negocia putin. Fac vizionari in Bucuresti si Valcea asa ca nu ezitati sa ma contactati.(0762358708)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rochii de mireasa second hand
MesajScris: 07 Ian 2013, 19:52 
Nou Venit

Membru din: 07 Ian 2013, 21:37
Mesaje: 1
buna! si rochita mea de mireasa este de vanzare , este din colectia Allure Bridals (Cod rochie- Allure Bridals 8634) culoarea ivory deschis, numarul 38, din dantela, cu o bentita cu cristale svarovsky in talie si trena. A fost purtata o singura data, apoi curatata si calcata, e in stare impecabila. in pret intra si voalul de lungime medie, bogat la baza, de culoarea ivory deschis. Rochia si voalul sunt cele din poza.Pret 2500 negociabil. pentru mai multe detalii ma puteti contacta pe [email protected](sau 0740353897) facebook Crina Arciudean


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rochii de mireasa second hand
MesajScris: 14 Feb 2013, 16:25 
Nou Venit

Membru din: 14 Feb 2013, 18:23
Mesaje: 1
Buna viitoare mirese,

VAnd rochie Modelul C 176 de la Allure Bridals care este unul complex creat din organza si tafta ce te va pune cu siguranta in valoare.
Corsetul atent lucrat, cu detalii delicate de broderie si cristale, si volanele din organza ce dau forma unor trandafiri , vor face din tine o aparitie uluitoare.

Pretul initial dat pe ea la sfarsitul anul 2012 a fost de 6000 ron, iar acum o vand cu 3000 ron +modificari suportate de mine pentru viitoarea mireasa care se vor face de la magazinul de unde a fost cumparata.
http://www.bestbride.ro/produs/detalii/ ... dals_c_176
Marimea este 34-36 poate fi modificata.

Astept un semn de la cine este interesat.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rochii de mireasa second hand
MesajScris: 16 Feb 2013, 11:29 
Nou Venit
Avatar utilizator

Membru din: 16 Feb 2013, 13:18
Mesaje: 1
Buna ziua, viitoare mirese,


As vrea sa vand rochia de mireasa Rosemarie - Salonul Gabriela colectia 2009, din
dantela si matase ivory, marimea 40-42 (precizez ca am inaltimea 1.75
si 58 kg si am purtat tocuri de 7 cm).
Rochia este in conditie perfecta, are o trena, care se prinde la spate
printr-un nasturel. Bonus ofer voalul din matase naturala, lungime
medie, achizitionat de la magazinul Picasso.

Disponibila pentru proba in Bucuresti. Rochia nu prezinta nici un defect.

Pret de achizitie rochie: 3280 Ron

Pret: 1500 Ron - negociabil

Astept un semn de la cine este interesat: email: [email protected], tel.: 0722.664.333


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Vand rochie de mireasa Princess-Timisoara
MesajScris: 17 Feb 2013, 12:43 
Nou Venit

Membru din: 02 Mar 2009, 21:55
Mesaje: 3
Rochie cu corsetul din dantela fina accentuat prin cristale Swarovski avand o fusta somptuoasa din voal.
Rochita a costat 3200 ron-o dau la jumatate de pret unei viitoare mirese care va fi la fel de frumoasa ca si mine in ziua nuntii,se va simti o adevarata printesa:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rochii de mireasa second hand
MesajScris: 22 Feb 2013, 17:08 
Nou Venit

Membru din: 22 Feb 2013, 18:45
Mesaje: 1
Buna fetelor!Imi vand si eu rochia de mireasa.este o rochie facuta in afara dupa modelul MAGGIE SOTTERO.Este alba cu o broderie superba are trena si bretele este in stare foarte buna!poze se pot vedea pe facebook Nicoleta Gheorghe.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: rochii de mireasa second hand
MesajScris: 07 Mar 2013, 16:04 
Nou Venit

Membru din: 02 Aug 2012, 00:46
Mesaje: 3
Vand rochie de mireasa din colectia Rosa Clara 2012 marimea 36, este purtata o singura data,spalata,calcata foarte usoara, superba, o singura piesa, tip printesa .Cadou:voalul, merita vazuta!
Rochita a costat 2500 euro iar voalul 300 euro...eu o vand cu 4000 lei discutabil.Pentru detalii ma puteti contacta la email [email protected] sau la nr de tel 0768251842.
Va multumesc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rochii de mireasa second hand
MesajScris: 06 Apr 2013, 02:55 
Nou Venit

Membru din: 06 Apr 2013, 05:52
Mesaje: 4
Vreau sa mi vand/inchiriez rochita de mireasa!Este Laura Olteanu, tip sirena a costat 2200 euro este batuta in cristale swarovski , voal scurt cu cristale swarovski+pantofi mihai albu marime 38 (au costat1200 lei).
Pretul este negociabil, astept oferte de la voi la adresa [email protected].
Pt poze+detalii trimiteti mail!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rochii de mireasa second hand
MesajScris: 20 Iun 2013, 22:12 
Nou Venit

Membru din: 21 Iun 2013, 00:40
Mesaje: 1
Vand rochie de mireasa Triana - Pronovias, culoarea ivory, in stare foarte buna, model 2012. Impreuna cu rochia ofer atat voalul de lungime 3.5 m, cat si diadema

Poze cu modelul rochiei puteti gasi la adresa
http://www.satinbow.co.uk/White-One-Triana-Dress.html
http://img16.mercador.ro/images_mercado ... napoca.jpg

Pret 800 EUR, negociabil.

Detalii la telefon 0746086930 sau yahoo: [email protected]


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rochii de mireasa second hand
MesajScris: 21 Iul 2013, 20:57 
Nou Venit

Membru din: 21 Iul 2013, 22:27
Mesaje: 1
Vand rochie de mireasa Bien savvy, culoare off white, marime 38-40, colectie 2013, stare intacta,
se poate vizualiza la adresa http://shop.biensavvy.eu/love-story-201 ... -p206.html
Accesorii voal brodat bien savvy
Pret 2200 negociabil
Contact : [email protected]


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rochii de mireasa second hand
MesajScris: 24 Sep 2013, 16:58 
Nou Venit

Membru din: 17 Dec 2012, 23:10
Mesaje: 2
Buna fetelor,
Si eu am o rochie de mireasa de vanzare Madeline Gardner 37035,croita in stil A din organta delicata de culoare ivory cu aplicatii de dantela neagra (o rochie deosebita).Rochia are marimea 38.Aceasta poate fi purtata de o persoana cu inaltime de minim 1,69m.Dimensiunile mele sunt 86cm bust / 73cm talie (ca o mentiune, corsetul este reglabil).De mentionat, rochia nu este prevazuta cu crinolina, insa este prevazuta cu un arc care se introduce pe primul strat de sub rochie, Ca accesorii, am bretele si fulg ivory inspicat cu negru, de pus in par, care se asorteaza perfect cu rochia.
Costul initial al rochiei a fost de 850 euro, cumparata de la o reprezentanta din Sofia,BULGARIA(rochia
se vinde in Romania la pretul de 3700 lei).
Pretul rochiei este de 1700 lei,fiind mai putin de jumatate din pretul de achizitie.Rochia se poate proba in Ploiesti.
Toate cele bune !


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rochii de mireasa second hand
MesajScris: 01 Oct 2013, 12:39 
Nou Venit

Membru din: 01 Oct 2013, 15:31
Mesaje: 1
Buna! Vand rochie de mireasa stil printesa : alba, corset ajustabil cusut cu margele , cu o bretea; intr-un cuvant, superba! Pretul este 1000 RON. Cadou: voal, diadema si pantofi albi stralucitori Benvenutti.
Toate sunt in stare impecabila, purtate o singura data, la nunta. Pt. mai multe informatii, sunati la 0724900439.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rochii de mireasa second hand
MesajScris: 07 Apr 2014, 22:03 
Nou Venit

Membru din: 07 Apr 2014, 16:48
Mesaje: 1
Buna, viitoare miresici!

Am si eu o rochie superba, unica, de vanzare!

Rochia este realizata la comanda de catre Divine Atelier Brasov, combinatie dintre modelele Amande si Aphrodite, din colectia Reflexii 2013.
In stare excelenta, purtata o singura data, marimea 34-36.
In partea de jos are tull alb in valuri cu volum, iar in partea de sus baza de satin acoperita cu dantela alba brodata cu cristale transparente, cusute manual, o maneca transparenta pe partea dreapta si decolteu in forma de inima. In spate se incheie cu nasturi finuti imbracati in satin.
Rochia este usoara si confortabila, curatata si vine impreuna cu husa de transport originala.
Pretul de achizitie: 3. 800 lei, iar pretul de vanzare este 1. 650 lei, negociabil.

Iata si link-ul catre anuntul online, pentru vizualizarea fotografiilor:

http://www.tocmai.ro/rochie-de-mireasa- ... 21545.html


Va multumesc si astept sa ma contactati!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 84 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România