Ultima vizită a fost: Acum este 29 Apr 2024, 10:22


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 315 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 09 Iul 2007, 14:48 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
eu imi voi luavoal dar nu il voi pune peste fata, iar in ceea ce priveste manusile imi voi lua si de alea dar imi voi lua manusi care se agata doar pe un deget ca sa imi fie usor atunci cand voi trebui sa imi pun verigheta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 22 Aug 2007, 21:52 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Pe mine chiar ma preocupa treaba cu voalul, in sensul ca nu prea as vrea. Deloc. E vreo problema?Sincer, chiar nu ma vad cu voal, nu m-as simti bine...si important e sa ma simt eu bine, sa fiu ok cu mine, cu vestimentatia. A mai incercat cineva fara voal?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 23 Aug 2007, 12:02 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
Pe mine chiar ma preocupa treaba cu voalul, in sensul ca nu prea as vrea. Deloc. E vreo problema?Sincer, chiar nu ma vad cu voal, nu m-as simti bine...si important e sa ma simt eu bine, sa fiu ok cu mine, cu vestimentatia. A mai incercat cineva fara voal?


Nu vad nici o problema sa renunti la voal. Am vazut destule miresici fara si aratau f bine.
Dupa cum ai spus, important e sa te simti tu bine :wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 23 Aug 2007, 14:01 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

Nu vad nici o problema sa renunti la voal. Am vazut destule miresici fara si aratau f bine.
Dupa cum ai spus, important e sa te simti tu bine :wok:


Corect. Plus ca noi nici cu traditiile nu prea le avem... adica nu le vom da curs. In legatura cu voalul, sper doar sa nu fie o problema la biserica.Stiu ca unii preoti iti atrag atentia sa ai capul acoperit in biserica, dar nu cred totusi ca va fi cazul.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 05 Sep 2007, 03:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Corect. Plus ca noi nici cu traditiile nu prea le avem... adica nu le vom da curs. In legatura cu voalul, sper doar sa nu fie o problema la biserica.Stiu ca unii preoti iti atrag atentia sa ai capul acoperit in biserica, dar nu cred totusi ca va fi cazul.



nu are nimeni treaba cu capul tau......:))
eu aveam cumparate manusi scurte....frumoase si in toata agitatia am uitat de ele.au ramas noi-noute.dar nu mi-au lipsit.........

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 12 Sep 2007, 09:41 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:


si io am manusi scurte pe deget si voal de sub coc..dar nu sunt obligatorii

Eu nu am avut manusi desi ma gindeam sa-mi iau ceva scurt si finut...dar nu am gasit nimic sa se asorteze cu rochia...
Insa a fost bine si fara...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 12 Sep 2007, 17:23 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Eu nu am avut manusi desi ma gindeam sa-mi iau ceva scurt si finut...dar nu am gasit nimic sa se asorteze cu rochia...
Insa a fost bine si fara...



am avut manusele scurte, iar voalul nu a acoperit fata deloc


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 12 Sep 2007, 23:56 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
Eu nu am avut manusi desi ma gindeam sa-mi iau ceva scurt si finut...dar nu am gasit nimic sa se asorteze cu rochia...
Insa a fost bine si fara...


pana la urma eu am reusit sa gasesc niste manusi scurte care merg destul de bine cu rochita. totusi inca nu stiu dc o sa le port :D. ma gandisem initial sa arate altfel, dar n-am gasit.
la voal nu m-am hotarat. am niste variate de voaleta, palariuta .... mai vad sapt viitoare.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 16 Sep 2007, 15:15 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
Citat:

pana la urma eu am reusit sa gasesc niste manusi scurte care merg destul de bine cu rochita. totusi inca nu stiu dc o sa le port :D. ma gandisem initial sa arate altfel, dar n-am gasit.
la voal nu m-am hotarat. am niste variate de voaleta, palariuta .... mai vad sapt viitoare.
mai sunt 20 de zile pana la nunta ta .....asteptam pozici:njump::njump:cat despre voal nici eu nu sunt hotarata....nici makar de manusi nu am habar(X)(X)sunt in ganduri aku


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 26 Sep 2007, 19:53 
Nou Venit

Membru din: 09 Iun 2007, 16:12
Mesaje: 31
Asa cum spuneti si voi, trebuie ca tu sa te simti bine, asa ca eu vreau neaparat sa am manusi, dar pana la cot, fara degete si voal la fel vreau sa port...dar inca nu sunt hotarata..pe fata sau nu?...mai e pana atunci...cand o sa probez o sa vad cum imi sta mai bine...Va pupic pe toate!!Keity-Pitesti:ncouple::nbride::nwink::ok::lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 26 Sep 2007, 20:22 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

pana la urma eu am reusit sa gasesc niste manusi scurte care merg destul de bine cu rochita. totusi inca nu stiu dc o sa le port :D. ma gandisem initial sa arate altfel, dar n-am gasit.
la voal nu m-am hotarat. am niste variate de voaleta, palariuta .... mai vad sapt viitoare.


Abia astept si eu poze. Hmmm, eu nu ma gandisem deloc la manusi, dar avand in vedere ca va fi tocmai in octombrie, poate voi avea nevoie :) Si nici cu voalul nu sunt hotarata. Poate ceva f mic, desi nu cred. Astept sa te vad mireasaaaa!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 26 Sep 2007, 23:47 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:

Abia astept si eu poze. Hmmm, eu nu ma gandisem deloc la manusi, dar avand in vedere ca va fi tocmai in octombrie, poate voi avea nevoie :) Si nici cu voalul nu sunt hotarata. Poate ceva f mic, desi nu cred. Astept sa te vad mireasaaaa!


merci. si eu abia astept sa vad ce iese la final :D:D:D
gata. la mine s-a finalizat partea cu voalul! mi-am luat palariuta. si a iesit GENIALA !!!!
e o idee gasita pe net si modificata ;););)
este o voaleta scurta in fata si voal lung in spate.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 27 Sep 2007, 23:03 
Nou Venit

Membru din: 09 Iun 2007, 16:12
Mesaje: 31
Citat:

merci. si eu abia astept sa vad ce iese la final :D:D:D
gata. la mine s-a finalizat partea cu voalul! mi-am luat palariuta. si a iesit GENIALA !!!!
e o idee gasita pe net si modificata ;););)
este o voaleta scurta in fata si voal lung in spate.

poate ne pui si noua poze cu palariuta ta...mi se pare interesant si fr...chiar sunt curioasa cum a iesit!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 28 Sep 2007, 17:01 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
poate ne pui si noua poze cu palariuta ta...mi se pare interesant si fr...chiar sunt curioasa cum a iesit!!


acum n-am poze. cel mai probabil sa fie dupa nunta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 02 Noi 2007, 13:09 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Eu voi avea voalul sub coc, sau sub o parte din par daca il las desfacut (nu va veni par peste voal), nu il pun pe faţă, nu voi avea manusi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 12 Feb 2008, 10:15 
Nou Venit

Membru din: 17 Ian 2006, 02:40
Mesaje: 5
eu am avut nunta acummun an si jumatate si am zis ca ma orientez in functie de rochie la manusi, dar nefiind foarte inalta am 1,60 cand m-am vazut cu manusi in maini...:nscmoll:... iar voalul a fost de lungime medie si tot nu l-am pus pe fata cu toate ca-mi ajungea sa-mi acopere fata. asa ac vedeti cum va simtiti bine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 12 Feb 2008, 22:27 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Angy? off topic: la tine a fost deja nunta sua va fi(?):~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 12 Feb 2008, 22:31 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
eu nu vreau manusi...mie personal nu imi plac, nu ma reprezinta...cat despre voal cred ca peste eventualul coc...prins undeva din crestet, dar fara a acoperi fata...asa mi-a placut. Sub coc nu imi place si din cum imi statea imi si scotea mai frumos fata in evidenta asa...O:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 13 Feb 2008, 09:54 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
nu esti singura care nu prefera manusile nici mie nu imi plac


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 315 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România