Ultima vizită a fost: Acum este 29 Apr 2024, 11:10


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 315 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 21 Iun 2006, 20:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:

Sincer, eu cred ca trebuie sa fii fecioara ca sa porti voal. Dar cum n-a fost chip sa o scot la capat cu mama, am cedat si mi-am pus voal, desi zau ca nu mi parea corect. Dar na... cred ca pana la urma fiecare face cum ii place si tine mai mult sau mai putin cont de traditii.

parerea asta o am si eu.
dar si mama si soacra mea insista sa-mi pun voal peste fata.
ca sa nu dau nastere la discutii...o sa ma conformez.

asta e


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 21 Iun 2006, 20:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Sincer, eu cred ca trebuie sa fii fecioara ca sa porti voal. Dar cum n-a fost chip sa o scot la capat cu mama, am cedat si mi-am pus voal, desi zau ca nu mi parea corect. Dar na... cred ca pana la urma fiecare face cum ii place si tine mai mult sau mai putin cont de traditii.

daca s-ar tine cont ....nici o mireasa n-ar mai avea voal...poate doar "babele virgine"!! Si ce ati face dace ar fi asa?? Ori virginele ar face pe dra* in 4 sa nu mai fie virgine ...ori ..."celelalte" si-ar face operatii de sudare a himenului!! Chiar nu inteleg de ce se pune atata accent pe virginitate! Oricum e un mare bullsh*t. In viziunea majoritatii virgin = fraier, marginalizat, loser, incuiat!:devil:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 21 Iun 2006, 20:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
parerea asta o am si eu.
dar si mama si soacra mea insista sa-mi pun voal peste fata.
ca sa nu dau nastere la discutii...o sa ma conformez.

asta e


eu nu voi avea voalul pe fata! Voalul in sine e un mare kkt...asta ar lipsi sa-l mai pun si pe fata...sa nu vad pe unde calc sau mai rau ...sa mi se lipeasca de buze din cauza gloss-ului.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 22 Iun 2006, 11:28 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:
daca s-ar tine cont ....nici o mireasa n-ar mai avea voal...poate doar "babele virgine"!! Si ce ati face dace ar fi asa?? Ori virginele ar face pe dra* in 4 sa nu mai fie virgine ...ori ..."celelalte" si-ar face operatii de sudare a himenului!! Chiar nu inteleg de ce se pune atata accent pe virginitate! Oricum e un mare bullsh*t. In viziunea majoritatii virgin = fraier, marginalizat, loser, incuiat!:devil:


Pai nu pune nimeni accent, ca-ti dai seama ca nu tineam sa intru virgina in biserica. Daca tineam, atunci as fi fost, nu? :D Numai ca voalul eu asta stiu ca simbolizeaza: puritatea. Ori cand te mariti la 27 de ani, ca mine, si nu mai esti virgina de la 18... mi se pare ipocrit sa ai voal pe cap. Pe fata nu mai vorbesc, ca asta mi-ar fi lipsit! Dar, ca sa fie mama fericita, am cedat si mi-am pus voal. Si acum e tare mandra de ea ca m-a convins! :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 22 Iun 2006, 17:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:

Pai nu pune nimeni accent, ca-ti dai seama ca nu tineam sa intru virgina in biserica. Daca tineam, atunci as fi fost, nu? :D Numai ca voalul eu asta stiu ca simbolizeaza: puritatea. Ori cand te mariti la 27 de ani, ca mine, si nu mai esti virgina de la 18... mi se pare ipocrit sa ai voal pe cap. Pe fata nu mai vorbesc, ca asta mi-ar fi lipsit! Dar, ca sa fie mama fericita, am cedat si mi-am pus voal. Si acum e tare mandra de ea ca m-a convins! :D

ai foarte mare dreptate. eu am 28 de ani...dar ca sa fie fericite o sa pun voalul.(!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 24 Iun 2006, 15:36 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:


si manusile...inca nu stiu...as vrea sa fie lungi si cu degete (asa cum a avut gina_d) dar ma tot intreb cum se face cu verigheta in cazul asta?! verigheta se pune direct pe deget, nu? cand intru in biserica imi iau jos manusile, se pune verigheta si la iesire imi pun iar manusile? peste verigheta? nu cred ca imi place ideea asta...


mie mi-a pus preotul verigheta peste manusa si a fost ok (asta daca tot m-ai dat de exemplu :D)... am vrut sa le scot in momentul in care trebuia ca preotul sa puna verigheta pe mana, dar el mi-a zis ca nu e nevoie, sa le las pe mana. si asa am facut, ca-s copil cuminte si ascultator :D...
mie mi-au placut manusile; initial nu vroiam, am zis ca ma vor incomoda, dar tata m-a rugat sa le port, ca ii plac lui si n-am putut sa-l refuz :love:... manusile mele au fost pana sub cot, cu degete, fiindca alea fara degete nu-mi plac nici de frica, iar manusile scurte imi faceau mana prea groasa si scurta (si zau ca nu era cazul :p, ca-s destul de... marisoara :~*)... oricum, nu mi-a fost cald cu ele si nu m-au incomodat deloc, chiar mi-au placut...

aaa... voalul meu era prins de sub coc, nu ar fi ajuns pe fata, doar acoperea ochii, asa ca nu s-a mai pus problema sa intru acoperita in biserica. mama, soacra si nasa ar fi vrut sa-mi pun voal pe fata, dar le-am pacalit pana la urma :p... mi-am facut o coafura tare frumoasa, era pacat sa fie acoperita de voal :D... si aveam aceeasi teama ca si angelina, sa nu ma impiedic (nu e chiar simplu sa intri de la lumina orbitoare de afara - desi era ora 19 era un soare de te orbea - la intunericul din biserica) si sa nu mi se lipeasca voalul de rujul de pe buze :D...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 24 Iun 2006, 16:15 
Nou Venit

Membru din: 08 Mai 2006, 11:01
Mesaje: 14
fetelor, eu am citit undeva ca rolul voalului pe fata e de a proteja mireasa de " spiritele rele" la care este extrem de vulnerabila in ziua nuntii...de aceea si domnisoarele de onoare se imbraca la fel, pentru a le induce in eroare...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 24 Iun 2006, 18:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
mi-am luat si manusi ....albe ...lungi ..deasupra cotului!! Mie imi plac la nebunie! Seman cu dansatoarele de dansuri sportive (cha cha, rumba ):D cand mi le pun pe maini!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 24 Iun 2006, 22:22 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
mi-am luat si manusi ....albe ...lungi ..deasupra cotului!! Mie imi plac la nebunie! Seman cu dansatoarele de dansuri sportive (cha cha, rumba ):D cand mi le pun pe maini!!



cu degete? poze, sa vad si eu...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 25 Iun 2006, 01:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:
mi-am luat si manusi ....albe ...lungi ..deasupra cotului!! Mie imi plac la nebunie! Seman cu dansatoarele de dansuri sportive (cha cha, rumba ):D cand mi le pun pe maini!!

mi-am luat azi manusi: sunt albe, pana la incheietura...
iubitul meu mi le-a luat. a vrut tare mult sa fie primul care imi ofera ceva nou pt acea zi...:heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::-*:-*:-*:-*:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 25 Iun 2006, 02:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
sunt fara degete....erau si cu ...dar nu imi plac....prefer sa mi se vada manichiura! Pozele maine!! Acum sunt prea obosita sa le pun!! pupici


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 28 Iun 2006, 18:58 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
eu o sa am voal lung din trei randuri: un rand pana la pamant (in loc de trena),altul pana la talie si ultimul pana la umeri, pe care o sa-l pun pe fata in biserica :-`
manusile...fara degete, cu fundita dupa deget si la degetul mare cate un trandafiras ca cei de pe rochie
poze dupa 1 cand imi vine rochia si manusile :~*


cu un asemenea arsenal o sa arati ca o adevarata prinztesita, cu adevarat ceva de vis.felicitari si :flowers::flowers::flowers::flowers:
inca nu m-am gandit la manusi, dar voalul sigur nu o sa-mi ajunga pe fata:-`
in ceea ce priveste datina si semnificatia voalului pe fata l-am mai auzit la bunica care ma zapaceste de cap cu voalul ei pe fata, dar eu oricum nu suport nimic pe frunte, daramite pe fata(X)(X)(X)

casa de piatra tuturor miresicilor:flowers::flowers::flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 28 Iun 2006, 19:03 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:



sunt fara degete....erau si cu ...dar nu imi plac....prefer sa mi se vada manichiura! Pozele maine!! Acum sunt prea obosita sa le pun!! pupici


manusile tale sunt super, sa le porti sanatoasa...dar de unde poza aceea? nu e mana ta, nu? :) asa o sa am si eu...cu siguranta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 29 Iun 2006, 14:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

manusile tale sunt super, sa le porti sanatoasa...dar de unde poza aceea? nu e mana ta, nu? :) asa o sa am si eu...cu siguranta.


ce ai fata??? e a mea...aschimodia slabanoaga .....doar ca am luat pe post de fundal o draperie ciudata si bate lumina de la bec aiurea! mai am o poza ...daca e o uploadez si p-aia!!:D:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 29 Iun 2006, 15:55 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
Citat:

ce ai fata??? e a mea...aschimodia slabanoaga .....doar ca am luat pe post de fundal o draperie ciudata si bate lumina de la bec aiurea! mai am o poza ...daca e o uploadez si p-aia!!:D:D



:rolleyes: o sa razi dar si eu cand am vazut pozele cu tiara si voalul am crezut ca asa le vrei acum cand am vazut manusa pe acelasi fundal m-am prins ca sunt ale tale :lips: si foarte frumoase pe deasupra sa le porti sanatoasa si sa iti aduca bucurii

PS: am recunoscut inelul de logodna in poza ca mi-a placut mult al tau atunci cand ne-am intalnit....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 29 Iun 2006, 16:28 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
Citat:



sunt fara degete....erau si cu ...dar nu imi plac....prefer sa mi se vada manichiura! Pozele maine!! Acum sunt prea obosita sa le pun!! pupici


sunt suuuuuuuuuperr si manusile si verighetele si banuiesc ca tiara si cu brata sunt tot ale tale, iar rochita e jos palaria;););)
sa le porti cu mandrie si tot ce v-ati pus in gand sa va ajute bunul Dumnezeu sa le duceti la cap pe toate. casa de piatra miresico;););) si %%-%%-%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 29 Iun 2006, 16:34 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
Citat:
mi-am luat azi manusi: sunt albe, pana la incheietura...
iubitul meu mi le-a luat. a vrut tare mult sa fie primul care imi ofera ceva nou pt acea zi...:heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::-*:-*:-*:-*:-*


exact acelas model imi doream si eu pentru tiara, voal si coafura. sunt super.
casa de piatra si mult %%-%%-%%-%%- in noua casa pe care o intemeiati;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 30 Iun 2006, 12:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


:rolleyes: o sa razi dar si eu cand am vazut pozele cu tiara si voalul am crezut ca asa le vrei acum cand am vazut manusa pe acelasi fundal m-am prins ca sunt ale tale :lips: si foarte frumoase pe deasupra sa le porti sanatoasa si sa iti aduca bucurii

PS: am recunoscut inelul de logodna in poza ca mi-a placut mult al tau atunci cand ne-am intalnit....


merci mult!!:lips::lips::lips::lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 315 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 32 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România