Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 23:55


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 315 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 15 Iun 2006, 22:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
voi cum v-ati gandit sa puneti voalul? viitoarea mea soacra insista sa intru in biserica cu el peste fata, insa...chestia asta se face atunci cand mireasa ets domnuisoara.
si consuelo (mutu) a purtat asa, insa...nu stiu.
voi ce ziceti?
legat de manusi: este musai sa am manusi cand intru in biserica!!!!!:wacko:
nu mi se pare ok, pt ca in timpul slujbei cand ne tinem de mana vreau sa- simt pielea.
care este parerea voastra?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 15 Iun 2006, 22:29 
Nou Venit

Membru din: 08 Mai 2006, 11:01
Mesaje: 14
eu nu voi purta manusi iar voalul pe fata mi se pare tentant...ma voi hotari cand voi face proba coafurii...arata insa bine...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 15 Iun 2006, 22:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:
eu nu o sa imi tin voalul peste fata pt ca il prind de sub coc si nu imi ajunge pe fata.mi se pare misterios sa intri cu voalul pe fata, dar nu cred ca e o conditie necesara.manusile sunt tot pt fi eleganta, nu sunt obligatorii.asa cred eu.

si eu o sa-mi pun voalul tot sub coc, insa am probat un model care se putea pune peste fata chiar daca era sub coc.
manusile sunt dragute daca sunt scurte din dantela cea mai fina, sau din tul moale.
nici eu nu vreau sa port manusi, insa atat soacra, cat si propria mama insista..."asa se face"
cam ciudat


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 16 Iun 2006, 00:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:
Eu vreau manusi pana sub cot si voal foarte scurt (dar sa poata fi pus macar pe ochi - asa mai misterios).
Manusile se scot la intrarea in biserica si se pun la loc dupa slujba.

in cazul asta este ok.
mi se parea un pic ciudat sa ne tinem de mana, iar eu sa am manusi.
voalul peste ochi iti ofera o nota de mister, de surpriza pentru cel care te asteapta la altar.:heart:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 16 Iun 2006, 00:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
voi cum v-ati gandit sa puneti voalul? viitoarea mea soacra insista sa intru in biserica cu el peste fata, insa...chestia asta se face atunci cand mireasa ets domnuisoara.
si consuelo (mutu) a purtat asa, insa...nu stiu.
voi ce ziceti?
legat de manusi: este musai sa am manusi cand intru in biserica!!!!!:wacko:
nu mi se pare ok, pt ca in timpul slujbei cand ne tinem de mana vreau sa- simt pielea.
care este parerea voastra?


ei, daca a purtat consuelo...eu zic neaparat sa va aliniati la aceasta moda:) glumesc sa stii!:) si eu am avut manusi la nunta:) dc vrei sa-ti simta pielea, ia-ti manusi care se prind pe degetul mijlociu. sunt de efect..eu am vrut neaparat manusi si pt ca aveam ac pb ca si tine le-am ales pe astea si m-am simtit f ok..le-am dat jos dimineata

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 16 Iun 2006, 01:34 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

ei, daca a purtat consuelo...eu zic neaparat sa va aliniati la aceasta moda:) glumesc sa stii!:) si eu am avut manusi la nunta:) dc vrei sa-ti simta pielea, ia-ti manusi care se prind pe degetul mijlociu. sunt de efect..eu am vrut neaparat manusi si pt ca aveam ac pb ca si tine le-am ales pe astea si m-am simtit f ok..le-am dat jos dimineata



eu o sa am neaparat voalul pe fata cand intru in biserica...si asta doar pentru el...mirele meu...va fi tare impresionat...:)
si manusile...inca nu stiu...as vrea sa fie lungi si cu degete (asa cum a avut gina_d) dar ma tot intreb cum se face cu verigheta in cazul asta?! verigheta se pune direct pe deget, nu? cand intru in biserica imi iau jos manusile, se pune verigheta si la iesire imi pun iar manusile? peste verigheta? nu cred ca imi place ideea asta...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 16 Iun 2006, 12:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:

ei, daca a purtat consuelo...eu zic neaparat sa va aliniati la aceasta moda:) glumesc sa stii!:) si eu am avut manusi la nunta:) dc vrei sa-ti simta pielea, ia-ti manusi care se prind pe degetul mijlociu. sunt de efect..eu am vrut neaparat manusi si pt ca aveam ac pb ca si tine le-am ales pe astea si m-am simtit f ok..le-am dat jos dimineata

imi plac foarte mult manusile scurte, din dantela foarte fina sau din voal.ma gandesc ca o sa le scot cand intru in biserica.
voalul oricum este o problema...trebuie sa fie usor de pus si usor de scos.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 16 Iun 2006, 13:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:
eu voi avea si voal pe fata la intrarea in biserica (am voalul prins peste coc) si manusi scurte pana la incheietura si brodate!

frumos.
cred ca pana la urma o sa port si eu manusi tot pana la incheietura.
dupa licenta o sa dau o tura prin oras sa va ce gasesc...pt ca mai am atatea de rezolvat!!!!:mellow:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 16 Iun 2006, 13:27 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
Citat:
frumos.
cred ca pana la urma o sa port si eu manusi tot pana la incheietura.
dupa licenta o sa dau o tura prin oras sa va ce gasesc...pt ca mai am atatea de rezolvat!!!!:mellow:
si eu vreau manusi la nunta:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 16 Iun 2006, 13:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:
si eu vreau manusi la nunta:D

:flowers:
sunt frumoase, dar daca ai nunta in vara cand este foarte cald...? nu sunt incomode?
nasa mea nu a purtat manusi pt ca a avut aceeasi pitici ca mine si s-a simtit foarte bine.
mai am timp sa ma gandesc...(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 17 Iun 2006, 01:45 
Veteran

Membru din: 17 Dec 2005, 02:34
Mesaje: 306
eu sunt abaterea de la regula..ca vad ca toata lumea de aici poarta voalul pe fata in bis si manusi..
eu nu vreau nici voal pe fata nici manusi nu am..
ma gandeam sa i le imprumut pe ale unei prietene care a avut nunta...ca si asa nu aveam nimik de imprumutat si nu stiam ce si de unde...:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 17 Iun 2006, 02:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:
eu sunt abaterea de la regula..ca vad ca toata lumea de aici poarta voalul pe fata in bis si manusi..
eu nu vreau nici voal pe fata nici manusi nu am..
ma gandeam sa i le imprumut pe ale unei prietene care a avut nunta...ca si asa nu aveam nimik de imprumutat si nu stiam ce si de unde...:p

o idee f buna cea cu imprumutatu':unsure:
nici eu nu stiu ce sa imprumut, numai ca nici nu am de la cine...:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 18 Iun 2006, 16:09 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Si eu vreau ca voalul sa-mi acopere fata si niste manusi lungi fara degete cum au zis fetele.
La faza cu voalul ma gndeam de mult ca imi placea ideea de mireasa care intra in biserica asa.:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 21 Iun 2006, 19:35 
Junior

Membru din: 07 Mai 2006, 04:15
Mesaje: 68
Mai dar trebui esa fii fecioara ca sa ai voalu pe fata!!De unde atata? Pastrativ aasa care sunteti!:rocker:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 21 Iun 2006, 19:52 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:
Mai dar trebui esa fii fecioara ca sa ai voalu pe fata!!De unde atata? Pastrativ aasa care sunteti!:rocker:


Sincer, eu cred ca trebuie sa fii fecioara ca sa porti voal. Dar cum n-a fost chip sa o scot la capat cu mama, am cedat si mi-am pus voal, desi zau ca nu mi parea corect. Dar na... cred ca pana la urma fiecare face cum ii place si tine mai mult sau mai putin cont de traditii.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 315 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România