Ultima vizită a fost: Acum este 15 Mai 2024, 19:37


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 107 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 16 Ian 2007, 20:15 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Pe mine m-a enervat acest obicei. Prea e copiat. Ca si ziua Sf Valentin, Halloween, fast food,marturii (astea de la italieni, parca) etc. Ma intreb cand o sa sarbatorim 4 iulie si Ziua Recunostintei...!?:unsure: Am ajuns o insula americana pe un continent european.:mellow:
Revenind la subiect, ca sa nu fiu totusi ipocrita, recunosc ca am avut o jarteluta albastra (primita de la nu stiu ce revista) pe care am tinut-o in geanta si am dat-o cand am fost rapita. Ca sa nu ma descalt de o sandaluta.:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 16 Ian 2007, 20:48 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Pe mine m-a enervat acest obicei. Prea e copiat. Ca si ziua Sf Valentin, Halloween, fast food,marturii (astea de la italieni, parca) etc. Ma intreb cand o sa sarbatorim 4 iulie si Ziua Recunostintei...!?:unsure: Am ajuns o insula americana pe un continent european.:mellow:
Revenind la subiect, ca sa nu fiu totusi ipocrita, recunosc ca am avut o jarteluta albastra (primita de la nu stiu ce revista) pe care am tinut-o in geanta si am dat-o cand am fost rapita. Ca sa nu ma descalt de o sandaluta.:ok:

Sincera sa fiu, pe mine ma amuza momentul cu jarteluta! numai ca puiul meu nu a vrut ca e mai timid!:D daca tu ai dat jarteluta cand te-au furt, eu le-am dat ceasul!nu imi place sa umblu desculta!:~*:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 20 Ian 2007, 18:25 
Nou Venit

Membru din: 23 Iul 2006, 14:47
Mesaje: 49
Citat:
eu vreau sa imi iau rosie...sa nu ma prinde deochiu LOL LOL LOL dar iuby nu vrea sa o scoata cu dintii (a zis ca ii e jena in public!!!) asa ca poate nu pun de loc ca nu are rost

Eu o sa-mi iau totusi jartelutza rosie sau albastra pe care o sa le-o dau celor care ma vor fura.nu mi-ar placea sa raman desculta si nici sa-mi scoata iubi jartelutza de sub rochie....iar jartelutza i-o voi lasa celui care ma fura,precum si buchetul fetei care il va prinde:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 20 Ian 2007, 18:44 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:
Eu o sa-mi iau totusi jartelutza rosie sau albastra pe care o sa le-o dau celor care ma vor fura.nu mi-ar placea sa raman desculta si nici sa-mi scoata iubi jartelutza de sub rochie....iar jartelutza i-o voi lasa celui care ma fura,precum si buchetul fetei care il va prinde:nwink:

e f buna ideea, nici eu nu le dau pantoful la hoti...asta in cazul in care apuca sa ma fure...ca eu nu ma las asa usor furata:huh:sa merite:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 21 Ian 2007, 13:13 
Nou Venit

Membru din: 23 Iul 2006, 14:47
Mesaje: 49
Citat:
e f buna ideea, nici eu nu le dau pantoful la hoti...asta in cazul in care apuca sa ma fure...ca eu nu ma las asa usor furata:huh:sa merite:nwink:


eu zic sa te lasi furata,ca sa vezi ce mult se strofoaca domnu ginerica sa te primeasca inapoi:nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 21 Ian 2007, 21:09 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:

eu zic sa te lasi furata,ca sa vezi ce mult se strofoaca domnu ginerica sa te primeasca inapoi:nlol:

La noi in Basarabia nu se practica "varianta" cu jarteluta...dar eu zic sa incerc...sper sa nu li se para bizar la invitati...:-`O:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 01 Feb 2007, 02:50 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
jarteluta o scoate mirele si asa cum noi miresicile aruncam buchetul la d-soarele necasatorite asa baietii arunca jarteluta la baietii necasatoriti...eu asa stiu ca e obiceiul cu jarteluta...asta e rostul ei...nu are importanta culoarea ei, ar trebui sa fie ceva vechi ceva albastru si ceva imprumutat...si daca acel albatru nu vrei sa se vada si totusi vrei sa rrespecti traditia poti sa iei bikini albastrii...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 02 Feb 2007, 02:29 
Nou Venit

Membru din: 11 Sep 2006, 01:42
Mesaje: 20
Citat:
Si noi am facut invitatiile si au super. Putini ne-au crezut ca le-am facut noi acasuca, la imprimanta noastra, la calculatorul nostru. Si pe langa ca au iesit super am iesit si mai ieftin. Am economisit 100Euro.:rocker:
In legatura cu jartiera, inca nu m-am decis. Mai este timp (mai putin de 2 luni.......cu o zi ):p
daca te rog imi dai si mie o sugestie(idee)cum sa le fac?merci


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 02 Feb 2007, 19:48 
Nou Venit

Membru din: 23 Iul 2006, 14:47
Mesaje: 49
Citat:
La noi in Basarabia nu se practica "varianta" cu jarteluta...dar eu zic sa incerc...sper sa nu li se para bizar la invitati...:-`O:)

eu o sa port jartelutza,dar asa cum am mai zis nu o sa-l pun pe al ginerica meu sa o scoata de sub rochie,ca nu-mi place...o sa le-o las celor care ma vor fura:wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 10 Feb 2007, 12:27 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:
Mie mi se pare destul de aiurea sa scoata mirele jarteluta!:gun::((
eu as prefera sa scoata mirele jarteluta dupa ce ramanem doar noi doi:~*:love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 01 Apr 2007, 02:26 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
IN CEEA CE PRIVESTE MOMENTUL CU FURATUL MIRESEI, EU IL ASTEPT CU SUFLETUL LA GURA;)
IAR DESPRE JARTELUTA INCA NU STIU CE CULOARE VA FI DAR CRED CA VOI FACE SI EU CA ANCK, AM SA IL LAS PE SOTUL MEU(ATUNCI ASTA VA FI:D) SA O SCOATA, DAR CAND VOM FI SINGUREI, BINENTELES DACA NU VOM FI TERMINATI DE OBOSEALA...IAR CA DOVADA CA AM FOST FURATA, HOTILOR NU STIU CE AM SA LE DAU...EU ZIC CA NICI PANTOFUL SI NICI JARTELUTA...POATE O BIJUTERIE SAU VAD EU CE...GASESC CEVA:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 01 Apr 2007, 21:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
La noi cum fac eu cu buchetu asa face mirele cu jarteaua deci unu dintre baiatezi neinsurati o sa aiba parte de ea ca mirele ..:devil:oricum se alege cu mine...saracu..:kiss:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 01 Apr 2007, 23:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
La noi cum fac eu cu buchetu asa face mirele cu jarteaua deci unu dintre baiatezi neinsurati o sa aiba parte de ea ca mirele ..:devil:oricum se alege cu mine...saracu..:kiss:


:napplause::napplause::napplause:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 02 Apr 2007, 00:57 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
eeeee saracu!:) eu zic ca e foarte bine!:wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 03 Apr 2007, 14:24 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
sotul meu este de acord sa imi scoata jartiera si sa o arunce.:nmarried:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 107 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România