Ultima vizită a fost: Acum este 20 Apr 2024, 07:09


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 107 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 03 Apr 2007, 16:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
sotul meu este de acord sa imi scoata jartiera si sa o arunce.:nmarried:

:napplause:sa ai parte de un moment plin de amintiri frumoase, darguto.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 03 Apr 2007, 22:39 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
multumesc mult si sper k toatemiresele de aici sa aiba parte deniste amintiri frumoase


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 03 Apr 2007, 23:31 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
e super misto ideea cu jarteluta, dar mie personal mi-ar placea sa fie ceva mai intim..asa noi doi atmosfera...lumanari...jarteluta...:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 04 Apr 2007, 15:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
e super misto ideea cu jarteluta, dar mie personal mi-ar placea sa fie ceva mai intim..asa noi doi atmosfera...lumanari...jarteluta...:nwink:

E lasa ca pt momente mai intime exista lenjerie si alte cele si lumanarele etc..Are ce da jos ca imi iau detoate,dar partea asta o sa o fac deabia luni seara pt ca la noi se face si a2 zi intoarcere deci duminica dimineata o sa fim oricum rupti de obositi,duminica de la amiaz urmeaza partea a 2 pana catre luni de dimineata,si ma facut sa ii promit ca a doua zi il las sa bea cu prieteni ,tati.frati si cumnati. si o sa fie cam:nmusic: asa ca luni seara e seara noastra..

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 04 Apr 2007, 19:37 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
E lasa ca pt momente mai intime exista lenjerie si alte cele si lumanarele etc..Are ce da jos ca imi iau detoate,dar partea asta o sa o fac deabia luni seara pt ca la noi se face si a2 zi intoarcere deci duminica dimineata o sa fim oricum rupti de obositi,duminica de la amiaz urmeaza partea a 2 pana catre luni de dimineata,si ma facut sa ii promit ca a doua zi il las sa bea cu prieteni ,tati.frati si cumnati. si o sa fie cam:nmusic: asa ca luni seara e seara noastra..



si la noi cred ca va fi intorcatura duminica dupa-amiaza deci va ramane momentul intim pt duminica seara sau luni...mai vedem...va avea ce sa dea jos normal, dar mie nu mi-ar placea sa dea jos jarteluta in fata a vreo 150 persoane..dar mai stii...poate ma razgandesc:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 04 Apr 2007, 20:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:


dar mie nu mi-ar placea sa dea jos jarteluta in fata a vreo 150 persoane..dar mai stii...poate ma razgandesc:nwink:


ii un moment haios si toata lumea se distreaza...doar nu iti ridica poalele in cap sa ti-o dea jos ca sa fii rusinata de ceva...pe muzica potrivita te poti distra fain...noi am legat-o de momentul cand l-am rascumparat pe mire si a trebuit sa dansez pe masa iar cand a venit el mi-a scos jarteluta...nu ii nimic urat in chestia asta am mai spus-o si acum ceva vreme...:))

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 05 Apr 2007, 00:14 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

ii un moment haios si toata lumea se distreaza...doar nu iti ridica poalele in cap sa ti-o dea jos ca sa fii rusinata de ceva...pe muzica potrivita te poti distra fain...noi am legat-o de momentul cand l-am rascumparat pe mire si a trebuit sa dansez pe masa iar cand a venit el mi-a scos jarteluta...nu ii nimic urat in chestia asta am mai spus-o si acum ceva vreme...:))


nu zic ca ar fi ceva rusinos, din contra este un moment vesel, hazliu pt unii...dar mie personal nu imi place...adica la nunta altuia e super ok, eu momentan nu vreau sa fac asta la nunta mea...dar oricum pana in sept mai este timp de razgandit...sa vb si cu iubitul meu si mai vedem:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 11 Apr 2007, 22:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

nu zic ca ar fi ceva rusinos, din contra este un moment vesel, hazliu pt unii...dar mie personal nu imi place...adica la nunta altuia e super ok, eu momentan nu vreau sa fac asta la nunta mea...dar oricum pana in sept mai este timp de razgandit...sa vb si cu iubitul meu si mai vedem:p


eu zic ca toata lumea asteapta momentul acesta.E un moment haios.Ca si aruncatul buchetului.Apropoo, voi lasati buchetul la persoana care il prinde?Sau il pastrati ca amintire?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 11 Apr 2007, 22:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Eu l-am lasat. Oricum am doua buchete acasa: cel pe care l-am prins eu si cel de la cununia civila.

Eu ma gandesc sa-mi fac doua buchete.Unul sa-l arunc si unul sa-l pastrez.Jarteluta sigur o voi lasa la cel care o prinde.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 12 Apr 2007, 02:18 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Eu ma gandesc sa-mi fac doua buchete.Unul sa-l arunc si unul sa-l pastrez.Jarteluta sigur o voi lasa la cel care o prinde.



eu nici macar nu stiu daca am sa arunc buchetul sau nu...tot ce stiu e ca as vrea sa il pastrez si nu vreau sa fie prea distrus si ma gandeam sa fac "mireasa" pe o prietena de-a mea care urmeaza sa se marite in viitorul apropiat..dar nu e nimic singur ica pt ca nu m-am prea gandit la astfel de amanunte:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 12 Apr 2007, 14:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


eu nici macar nu stiu daca am sa arunc buchetul sau nu...tot ce stiu e ca as vrea sa il pastrez si nu vreau sa fie prea distrus si ma gandeam sa fac "mireasa" pe o prietena de-a mea care urmeaza sa se marite in viitorul apropiat..dar nu e nimic singur ica pt ca nu m-am prea gandit la astfel de amanunte:~*


Pai fa-ti doua daca vrei sa-l pastrezi.Cum sa o faci mireasa pe o prietena?Arunci buchetul .....si cine-l prinde.Asta e traditia.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 12 Apr 2007, 14:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:


eu nici macar nu stiu daca am sa arunc buchetul sau nu...tot ce stiu e ca as vrea sa il pastrez si nu vreau sa fie prea distrus si ma gandeam sa fac "mireasa" pe o prietena de-a mea care urmeaza sa se marite in viitorul apropiat..dar nu e nimic singur ica pt ca nu m-am prea gandit la astfel de amanunte:~*


Mireasa o faci pe domnisoara care a prins buchetul, altfel nu mai are nici un farmec:nblink:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 12 Apr 2007, 15:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Poti sa pui voalul cui vrei tu, cu conditia sa fie necasatorita...
Eu am pus voalul altcuiva pentru ca cine a prins buchetul era divortata... cum era sa-i pun voalul?


La noi nu e obiceiul cu voalul.Doar cu buchetul.Si daca era divortata de ce a stat la prins buchetul?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 12 Apr 2007, 18:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Pe mine ma intrebi? Ca nu am nici cea mai mica idee... am vazut doar dupa ce l-a prins...


E nasol ca nu poti controla momentele acestea.Am vazut la multe nunti ca sar si baietii sa prinda buchetul.Sau mai rau un barbat beat se trezeste sa se bage in seama....ma dispera.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 12 Apr 2007, 19:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Bine ca n-a prin buchetul un baiat!

Merci mult, acum ma simt mai bine!


:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 12 Apr 2007, 21:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
La noi se arunca buchetu dar nu se mai ia inapoi de la cine la prins ,altfel n-are rost sa il mai arunci. Eu o sa il arunc pe al meu iar cine l-o prinde al ei e,pt ca oricum o sa fie din flori naturale si nu o sa il pot pastra si nici nu intentzionez sa il pastez si daca ar fi artificial...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 107 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România