Ultima vizită a fost: Acum este 24 Apr 2024, 20:36


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 72 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Ce purtam... sub ... Rochita de mireasa!
MesajScris: 22 Ian 2007, 00:21 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Dragi foste/viitoare mirese, va propun sa deschidem acest subiesct si sa ne dam cu parerea si cu experienta...
Fostele miresici ce-ati purtat sub rochie...ce sort de lingerie cine si cum s-a simtit cu ce v-ati simtit comod cu ce nu...ce ar trebui, ce nu ar trebui...
Viitoarele miresici ce aveti voi in gind..ce v-a impresionat, unde a-ti vazut, la ce pret....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce purtam... sub ... Rochita de mireasa!
MesajScris: 22 Ian 2007, 01:17 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Citat:
Dragi foste/viitoare mirese, va propun sa deschidem acest subiesct si sa ne dam cu parerea si cu experienta...
Fostele miresici ce-ati purtat sub rochie...ce sort de lingerie cine si cum s-a simtit cu ce v-ati simtit comod cu ce nu...ce ar trebui, ce nu ar trebui...
Viitoarele miresici ce aveti voi in gind..ce v-a impresionat, unde a-ti vazut, la ce pret....


:~* Eu am avut nunta in iulie 2006, in Bucuresti, cand erau 40 de grade. Asa ca totul s-a rezumat la una pereche tanga albi si impodobiti cu svarowski, de la ID S*r*eri. Ciorapi nu am avut deoarece: vara ma duc la solar iar pielea capata o culoare f placuta plus ca am purtat sandale de matase. Deci, ciorapii erau de prisos. Jarteluta nu am avut decat in geanta. Stiti deja parerea mea fata de ea.
Ca sa satisfac si curiozitatea doritorilor de picanterii:nlol::-`:-`:nlol: sa stiti ca am ajuns de dimineata la 7:30 acasa si ne-am culcat, dupa dusurile de rigoare, pe la 8:30. Deci pe mire nu prea l-au interesat cristalele mele de pe ... :p. asa ca "noaptea nuntii" e dor un mit. Noi oricum stateam de peste 5 ani impreuna. Oricum am "recuperat" in luna de miere prelungita.:huh:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce purtam... sub ... Rochita de mireasa!
MesajScris: 22 Ian 2007, 01:21 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Citat:
Dragi foste/viitoare mirese, va propun sa deschidem acest subiesct si sa ne dam cu parerea si cu experienta...
Fostele miresici ce-ati purtat sub rochie...ce sort de lingerie cine si cum s-a simtit cu ce v-ati simtit comod cu ce nu...ce ar trebui, ce nu ar trebui...
Viitoarele miresici ce aveti voi in gind..ce v-a impresionat, unde a-ti vazut, la ce pret....


Luati-va ceva comod, de calitate care sa nu va stranga, irite etc. Si nu in ultimul rand sexy, mai ales pt sufletelul vostru. Nu pot sa spun luati "aia sau ailalta" atat timp cat fiecare se simte bine in ceva anume. De gasit se gasesc n modele la toate preturile si pt toate gusturile. Tousi, avand in vedere ca o data e evenimentul, luati-va ceva extravagant, ceva ce in rest nu ati purta, asta daca dorriti ceva deosebit.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce purtam... sub ... Rochita de mireasa!
MesajScris: 22 Ian 2007, 02:32 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:
Ceva albastru, ceva nou,ceva vechi si ceva imprumutat! Este obligatoriu sa purtam dresuri?Eu am nunta in iulie si e foarte cald.Asta mi-ar mai lipsi.


Cum sa fie obligatoriu??? Asta ar fi culmea.Eu n-am avut si a fost fff bine-dar am avut sandale. Imbraca/poarta doar ce vrei si ce-ti place.Sunt obligatorii(in conduita unei doamne) doar in cazul in care porti pantofi.Dar daca tu nu te simti bine cu ciorapi si totusi ai pantofi nu purta-dar vezi sa nu te jeneze-pune plasturi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce purtam... sub ... Rochita de mireasa!
MesajScris: 23 Ian 2007, 00:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

Cum sa fie obligatoriu??? Asta ar fi culmea.Eu n-am avut si a fost fff bine-dar am avut sandale. Imbraca/poarta doar ce vrei si ce-ti place.Sunt obligatorii(in conduita unei doamne) doar in cazul in care porti pantofi.Dar daca tu nu te simti bine cu ciorapi si totusi ai pantofi nu purta-dar vezi sa nu te jeneze-pune plasturi.


Eu am avut pantofi, deci implicit si ciorapi dar din aceia cu banda adeziva.:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce purtam... sub ... Rochita de mireasa!
MesajScris: 26 Ian 2007, 20:08 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Citat:
Ceva albastru, ceva nou,ceva vechi si ceva imprumutat! Este obligatoriu sa purtam dresuri?Eu am nunta in iulie si e foarte cald.Asta mi-ar mai lipsi.



Eu am avut nunta la sfarsitul lui octombrie si am renuntat la dresuri. Mi-au fost incomode. Nimic nu este obligatoriu. Doar ceea ce vrea sufletelul tau.

:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce purtam... sub ... Rochita de mireasa!
MesajScris: 27 Ian 2007, 00:41 
Nou Venit

Membru din: 23 Ian 2007, 23:39
Mesaje: 11
Si eu ma voi interesa...week-end-ul acesta este targul de nunti la cluj:nmarried:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce purtam... sub ... Rochita de mireasa!
MesajScris: 31 Ian 2007, 03:38 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
cred ca pt miresicile care fac nunta vara nu prea este recmandat sa poarte dress...prea cald


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce purtam... sub ... Rochita de mireasa!
MesajScris: 08 Feb 2007, 06:26 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
bravo tie!!!! inseamna ca te intelegi mai bine cu caldura decat mine...eu sunt topita si cu haine mai sumare....si cu dressul nu ma inteleg bine oricum(il folosesc de nevoie)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce purtam... sub ... Rochita de mireasa!
MesajScris: 13 Feb 2007, 01:33 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:
bravo tie!!!! inseamna ca te intelegi mai bine cu caldura decat mine...eu sunt topita si cu haine mai sumare....si cu dressul nu ma inteleg bine oricum(il folosesc de nevoie)

nici mie nu imi plac dresurile, le-am luat de nevoie, din cele cu banda, special pt ca am pantofi decupati cei drept..alta e buba mea:wacko:mi-am luat o rochie f ampla, sub care se mai gaseste o crinolina, nu din cea cu cerc, care cica e recomandata pe caldurile cele mari ,ca tine rochia departe de tine si cica e super..dar a mea e una normala, ca in mai ma gandesc ca nu o fi caldurile cele mari, faza e ca e prea multa fusta, eu am observat ca nu e chiar comoda..dar mi-a palcut asa de tare, incat am zis asta e..oi vedea cum oi dansa, ca sa nu mai zic ca am senzatia de inca vreo 2 kg pe mine in plus cu ea..
deci mai exista o varianta, care inca e asa in faza de proiect..inca o bucata de fusta, scurta...ce ziceti?
si ma schimb mai tarziu? dupa ce ma fura??(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce purtam... sub ... Rochita de mireasa!
MesajScris: 18 Feb 2007, 03:17 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
stie cineva ce semnificatie are culoarea 'albastru', ceva nou ceva vechi?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce purtam... sub ... Rochita de mireasa!
MesajScris: 18 Feb 2007, 12:46 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:
stie cineva ce semnificatie are culoarea 'albastru', ceva nou ceva vechi?

stiu ca trebuie sa porti ceva nou, ceva vechi, ceva albastru si ceva imprumutat!!!
da e asa ca zice lumea, cred ca or fi insemnand ele ceva...eu nu o sa tin cont de ele:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce purtam... sub ... Rochita de mireasa!
MesajScris: 20 Feb 2007, 21:54 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
stiu ca trebuie sa porti ceva nou, ceva vechi, ceva albastru si ceva imprumutat!!!
da e asa ca zice lumea, cred ca or fi insemnand ele ceva...eu nu o sa tin cont de ele:-`



da...asta stiu si eu....dar eu vrea sa stiu ce inseamna:(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce purtam... sub ... Rochita de mireasa!
MesajScris: 10 Mar 2007, 07:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:


da...asta stiu si eu....dar eu vrea sa stiu ce inseamna:(


uite aici semnificatia...mi-e lene sa traduc atat :)
"Something old" symbolizes continuity with the bride's family and the past. "Something new" means optimism and hope for the bride's new life ahead. "Something borrowed" is usually an item from a happily married friend or family member, whose good fortune in marriage is supposed to carry over to the new bride. The borrowed item also reminds the bride that she can depend on her friends and family.
As for the colorful item, blue has been connected to weddings for centuries. In ancient Rome, brides wore blue to symbolize love, modesty, and fidelity. Christianity has long dressed the Virgin Mary in blue, so purity was associated with the color. Before the late 19th century, blue was a popular color for wedding gowns, as evidenced in proverbs like, "Marry in blue, lover be true."

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce purtam... sub ... Rochita de mireasa!
MesajScris: 10 Mar 2007, 16:03 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
uite aici semnificatia...mi-e lene sa traduc atat :)
"Something old" symbolizes continuity with the bride's family and the past. "Something new" means optimism and hope for the bride's new life ahead. "Something borrowed" is usually an item from a happily married friend or family member, whose good fortune in marriage is supposed to carry over to the new bride. The borrowed item also reminds the bride that she can depend on her friends and family.
As for the colorful item, blue has been connected to weddings for centuries. In ancient Rome, brides wore blue to symbolize love, modesty, and fidelity. Christianity has long dressed the Virgin Mary in blue, so purity was associated with the color. Before the late 19th century, blue was a popular color for wedding gowns, as evidenced in proverbs like, "Marry in blue, lover be true."



aha...merci frumos...esti o dulce!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce purtam... sub ... Rochita de mireasa!
MesajScris: 14 Mar 2007, 17:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
Dragi foste/viitoare mirese, va propun sa deschidem acest subiesct si sa ne dam cu parerea si cu experienta...
Fostele miresici ce-ati purtat sub rochie...ce sort de lingerie cine si cum s-a simtit cu ce v-ati simtit comod cu ce nu...ce ar trebui, ce nu ar trebui...
Viitoarele miresici ce aveti voi in gind..ce v-a impresionat, unde a-ti vazut, la ce pret....

Dragi viitoare miresici, eu as dori sa va sfatuiesc sa aveti mare grija la crinolina , dc spun asta pt ca a mea la prima vedere parea fina si nu zgaria doar ca era apretata si era ceva mai tare , dar in timpul nuntii m-am trezit plina de sange pe picioare( pe pulpe) in asa hal m-a zgariat de nu mai stiam ce sa mai fac, asa ca aveti grija si pentru orice eventualitate ori va luati o pereche de ciorapi la voi, ori o pereche de colanti , ceva pana la genunchi, sper sa nu vi se intample , dar au mai patit-o si alte fete

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce purtam... sub ... Rochita de mireasa!
MesajScris: 14 Mar 2007, 18:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
cred ca cel mai bine ar fi ai pe tine un dres foarte fin ca nu prea merge ca mireasa sa apari cu picioarele goale:ncouple:

De ce sa nu mearga sa ai picioarele goale din moment ce porti sandale? daca mireasa poarta pantofi atunci poarta si ciorapi dar nu obligatoriu

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 72 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România