Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 19:07


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 72 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Atentie la crinolina!!!!!!!!
MesajScris: 25 Mai 2007, 14:38 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

Pai daca sunt marime universala unei persoane care este mai scunda ii vin pana la solduri iar unei persoane mai inalte ii vin pana la genunchi(ciorapi trei sferturi):nlol::nlol::nlol:
Cred totusi ca sunt pe numere.Am purtat si eu odata dar nu stiu ce marime.:D



cred ca sunt pe marime, imi dau si eu cu presupusul pt ca nu am purtat niciodata astfel de dressuri, doar ciorpi normali...deci daca porti la dress normal marimea 3 la fel trebuie sa fie si la cei cu adeziv, tot marimea 3...cred:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie la crinolina!!!!!!!!
MesajScris: 25 Mai 2007, 15:51 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:

dar am auzit de la multe miresici ca ciorapii lor alunecau dupa ce transpirau..:D. tu ai purtat cumva si portjartier?:ermm:


ciorapii cu adeziv nu aluneca, daca ti-ai luat marimea corecta. nu sunt marime universala. daca la ciorapi cu chilot porti marimea 3, atunci tot aceeasi marime vei cere si pt cei cu adeziv, fara nicio diferenta :ok:
eu am avut la nunta mea si m-am simtit excelent, nu au alunecat, nu m-au strans, nici macar nu i-am simtit pe mine...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie la crinolina!!!!!!!!
MesajScris: 04 Iun 2007, 19:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Din cate stiu eu ciorapii cu banda adeziva sunt pe marimi S, M, L. Eu am o pereche M, in conditiile in care la cei obisnuiti port masura 3. Cred ca mi-ar fi mers si S, ca pe astia, M, pot sa ii trag pana foarte sus... mai sus de jumatatea pulpei, cum cred ca ar trebui sa vina...
Dar chiar daca imi sunt un pic mari, nu aluneca niciun centimentru si sunt foarte comozi...:D

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie la crinolina!!!!!!!!
MesajScris: 09 Sep 2007, 15:52 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
[eu voi purta ceva cu totul un set: port jartiera si cu sutienul .....orikum voi vedea dar corsetul meu va fi stil antik si ma voi hotara ce anume voi purta ....:blink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie la crinolina!!!!!!!!
MesajScris: 12 Sep 2007, 17:36 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
[eu voi purta ceva cu totul un set: port jartiera si cu sutienul .....orikum voi vedea dar corsetul meu va fi stil antik si ma voi hotara ce anume voi purta ....:blink:



am avut ciorapi albi cu benzi adezive, jarteluta alba cu rosu, slip din dantela si lycra si un sutien simplu, alb.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie la crinolina!!!!!!!!
MesajScris: 13 Sep 2007, 00:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


am avut ciorapi albi cu benzi adezive, jarteluta alba cu rosu, slip din dantela si lycra si un sutien simplu, alb.


si eu la fl, doar ca jarteluta a fost albastra.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie la crinolina!!!!!!!!
MesajScris: 02 Noi 2007, 13:23 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Pentru ca am sandale nu voi avea ciorapi dar nu stiu ce voi face cu jarteaua pt ca mi se pare nu stiu cum s-o pun pe piciorul fara ciorap. In rest o pereche de tanga draguti, un model mai special si cam atat.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie la crinolina!!!!!!!!
MesajScris: 02 Noi 2007, 20:01 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
Pentru ca am sandale nu voi avea ciorapi dar nu stiu ce voi face cu jarteaua pt ca mi se pare nu stiu cum s-o pun pe piciorul fara ciorap. In rest o pereche de tanga draguti, un model mai special si cam atat.


Si eu voi avea tot sandale. Asa intentionez, la modelul de rochie pe care il am in minte. Asa ca nu voi purta ciorapi si cred ca nici jartea. De fapt nici nu prea stiu ce semnifica jarteaua. Cat despre ceva albastru (nici asta nu stiu ce semnifica) daca trebuie, pun eu altceva, o agrafa in par, de exemplu. Altfel, lenjeria, trbuie sa fie, asa cum mai spunea cineva, lejera, sa te simti bine si desigur sa nu se vada...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Interesant subiec...
MesajScris: 31 Oct 2008, 12:04 
Junior

Membru din: 06 Mai 2008, 17:25
Mesaje: 52
Noi vom avea nunta la inceputul lui mai si cred ca dressurile (de culoarea pielii) vor fi tocmai potrivite temperaturii in acea perioada a anului.Voi purta pantofiori...si nu ii pot purta pe piciorul gol.
Imi doresc si portjartier...si dantelutza...pentru o imagine cat mai sexy...admirata numai de ochii mirelui meu:kiss:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce purtam... sub ... Rochita de mireasa!
MesajScris: 07 Mai 2009, 16:52 
Nou Venit

Membru din: 03 Feb 2008, 14:20
Mesaje: 8
Buna fetelor.Ma gandeam ca poate ma puteti ajuta(si cu siguranta imi veti da un rasp. care sa ma "calmeze".Viitoarea mea soacra insista f.mult sa-mi iau dres alb,in conditiile in care nunta este in iunie,am sandale,iar culoarea rochitei si a sandalelor este ivory.Nu stiu dar i-am spus ca nu vreau dres si ca nu m-i separe frumos sa se vada la degete dunga aceea de imbinare,moment in care a tacut iar dupa vre-o 5 minute mi-a spus ca asa scrie in codul(ghidul)bunelor maniere.Mai pe scurt m-a facut needucata (asa am inteles eu)Voi ce crede-ti?Este chiar atat de rau faptul ca nu vreau dres???
Astept rasp voastre.Va rog!:nerv:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce purtam... sub ... Rochita de mireasa!
MesajScris: 07 Mai 2009, 17:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:
Buna fetelor.Ma gandeam ca poate ma puteti ajuta(si cu siguranta imi veti da un rasp. care sa ma "calmeze".Viitoarea mea soacra insista f.mult sa-mi iau dres alb,in conditiile in care nunta este in iunie,am sandale,iar culoarea rochitei si a sandalelor este ivory.Nu stiu dar i-am spus ca nu vreau dres si ca nu m-i separe frumos sa se vada la degete dunga aceea de imbinare,moment in care a tacut iar dupa vre-o 5 minute mi-a spus ca asa scrie in codul(ghidul)bunelor maniere.Mai pe scurt m-a facut needucata (asa am inteles eu)Voi ce crede-ti?Este chiar atat de rau faptul ca nu vreau dres???
Astept rasp voastre.Va rog!:nerv:


Buna,parerea mea este ca nunta este a ta si nu a soacrei tale,tu trebuie sa porti ceea ce crezi tu de cuvinta si ce te face sa te simti bine.Si nu,nu cred ca merge dres cu sanda,dar poate gresesc si eu,poate sunt si eu needucata:rofl:.iti doresc succes in pregatirile nunti!:-*

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 72 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România