Ultima vizită a fost: Acum este 19 Apr 2024, 09:56


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 48 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de logodna/cununie civila
MesajScris: 17 Apr 2008, 16:49 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
Sau daca va duceti doar voi doi si nasii (sau alti martori) fara alti invitati atunci nu cred ca mai e cazul sa te complici cu nu stiu ce tinuta. :nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de logodna/cununie civila
MesajScris: 17 Apr 2008, 19:08 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 18:27
Mesaje: 398
DACA AI CUNUNIA CIVILA IN ALTA ZI , MERGE CAT MAI COMOD(EVENTUAL O PERECHE DE BLUGI), DAR DACA LE FACI PE AMANDOUA IN ACEEASI ZI ,EU ZIC CA CEVA ELEGANT (CA DOAR TE VEDE TOATA LUMEA) :nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de logodna/cununie civila
MesajScris: 17 Apr 2008, 19:28 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
Citat:
DACA AI CUNUNIA CIVILA IN ALTA ZI , MERGE CAT MAI COMOD(EVENTUAL O PERECHE DE BLUGI), DAR DACA LE FACI PE AMANDOUA IN ACEEASI ZI ,EU ZIC CA CEVA ELEGANT (CA DOAR TE VEDE TOATA LUMEA) :nlol:


In invitatie o sa fie trecuta data si ora atat pentru cununia religioasa cat si pentru starea civila care va avea loc cu o zi inainte si deci la mine chiar e necesar sa fie o tinuta mai speciala. Dar daca "logodnica" nu o sa aiba si alti invitati in ziua in care semneaza actele e foarte bine sa se imbrace asa cum isi doreste. Si pana la urma fiecare face asa cum ii doreste inimioara, nu?

Unii ziceau ca vroiau ceva mai restrans; la mine oricat de restrans as vrea sa fie nu as putea deoarece am verisoarele si verisorii primari cu care ma intelege foarte bine si sunt foarte multiiiii. M-am gandit ca oricum asta e nunt si asa se obisnuieste...dar peste vreo 10 ani sua cine stie poate peste vreo 5 ani o sa facem alte petreceri mai restranse legate de aniversarea noastra. Petreceri restranse poti face de mai multe ori.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de logodna/cununie civila
MesajScris: 18 Apr 2008, 01:40 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

In invitatie o sa fie trecuta data si ora atat pentru cununia religioasa cat si pentru starea civila care va avea loc cu o zi inainte si deci la mine chiar e necesar sa fie o tinuta mai speciala. Dar daca "logodnica" nu o sa aiba si alti invitati in ziua in care semneaza actele e foarte bine sa se imbrace asa cum isi doreste. Si pana la urma fiecare face asa cum ii doreste inimioara, nu?

Unii ziceau ca vroiau ceva mai restrans; la mine oricat de restrans as vrea sa fie nu as putea deoarece am verisoarele si verisorii primari cu care ma intelege foarte bine si sunt foarte multiiiii. M-am gandit ca oricum asta e nunt si asa se obisnuieste...dar peste vreo 10 ani sua cine stie poate peste vreo 5 ani o sa facem alte petreceri mai restranse legate de aniversarea noastra. Petreceri restranse poti face de mai multe ori.


Hm, eu banuiesc ca ei vor sa se imbrace in blugi, tocmai pt a fi "altfel" si probabil si pt a-i soca pe ceilalti. De ce nu? Trebuie sa fim toti la fel? Las' sa fie ei originali. Sau ma rog... sa fie "altfel".


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de logodna/cununie civila
MesajScris: 18 Apr 2008, 12:48 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
Citat:

Hm, eu banuiesc ca ei vor sa se imbrace in blugi, tocmai pt a fi "altfel" si probabil si pt a-i soca pe ceilalti. De ce nu? Trebuie sa fim toti la fel? Las' sa fie ei originali. Sau ma rog... sa fie "altfel".


Da, dar nu in fiecare zi ma imbrac asa cum as face-o cu ocazia aceasta; aproape in fiecare zi ma imbrac in blug; aproape la orice peterecere ma pot imbraca in blug. Ce-i drept mie imi place sa dau dovada de eleganta, rainament, feminitate dar asta nu inseamna ca toata lumea trebuie sa fie asa. Am si prietene care isi doresc acelasi lucruri ca si mine dar si prietene care vor sa fie cam ca tine si le respect pt ceea ce sunt. Eu sunt de parere ca: daca mie nu-mi sta bine, asta nu inseamna ca altuia nu-i sta bine. Am o colega care zice ca ei ii place o anumita coafura, o anumita tinuta si incepe sa spuna ca orice alta alegere decat cea facuta de ea nu e frumoasa, corecta.... Am dat exemplu ceva legat de subiectul de fata...

Apropos, chiar am vazut la tv o tema care mi s-a parut mai originala;nu am avut timp atunci sa vad mai mult dar poate cineva dintre noi a vazut emisiunea resp; era o tema legata de pirati; am citit intr-un articol ca interpretul Dinu vrea sa se imbrace tot in costum de pirat si ea intr-o rochie de sirena. Ce idee originala mai e si asta cand de fapt au mai avut si altii tema aceasta? Am inteles ca vrea sa faca ceva mi deosebit dar macar sa nu spuna ca e ceva original si ca e ceva intim si in acelasi timp vrea sa faca show (chiar el a specificat asta).

Sa facem asa cum ne dorim! :ndance: Important e sa ne distram. :ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de logodna/cununie civila
MesajScris: 19 Apr 2008, 03:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
eu am spus doar ca pentru noi evenimentul de la starea civila este o nimica toata. nu e important..sau cel putin nu atat de important ca cel din fata Lui Dumnezeu. da, roserose, asa e, pana la urma fiecare se distreaza si petrece in stilul lui :ndance: si pana la urma...tot ce conteaza e de fapt ca noi si toti cei dragi noua, care ne vor fi alaturi in acele clipe speciale, sa ne simtim bine :nparty:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de logodna/cununie civila
MesajScris: 22 Apr 2008, 22:01 
Nou Venit

Membru din: 15 Apr 2008, 22:08
Mesaje: 42
la noi va veni cineva de la starea civila si ne va cununa in biserica inainte de cununia religioasa..deci am scapat si de o alta tinuta si economisim si timp:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de logodna/cununie civila
MesajScris: 23 Apr 2008, 01:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
la noi va veni cineva de la starea civila si ne va cununa in biserica inainte de cununia religioasa..deci am scapat si de o alta tinuta si economisim si timp:)


foarte frumos. mi se pare mult mai normal si mai dragut. ar trebui sa se raspandeasca asta si la noi...in toate colturile tarii. Sa aveti o nunta ca in povesti :)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de logodna/cununie civila
MesajScris: 23 Apr 2008, 10:39 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
E bine ca la voi inca se mai poate.
la noi nu deoarece zic ca este ilegal iar in cazul in care am dori ne costa mult.
pe voi cat va costa?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de logodna/cununie civila
MesajScris: 24 Apr 2008, 19:46 
Nou Venit

Membru din: 15 Apr 2008, 22:08
Mesaje: 42
Citat:

foarte frumos. mi se pare mult mai normal si mai dragut. ar trebui sa se raspandeasca asta si la noi...in toate colturile tarii. Sa aveti o nunta ca in povesti :)


multumesc mult..si voua


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de logodna/cununie civila
MesajScris: 07 Mai 2008, 12:33 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
eu o sa am tinute diferite deoarece cununia civila e la 10.00 si cununia civila e la 16.00 dar mi-ar fi placut si mie sa vina cineva de la starea civila la biserica.oricum ma aleg cu inca o tinuta:ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de logodna/cununie civila
MesajScris: 26 Mai 2008, 19:11 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
cred ca mi-am gasit rochita ptr cununia civila tot alba si finuta.maine ma duc sa probez sa vad cum imi vine.sper sa fie bine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de logodna/cununie civila
MesajScris: 26 Mai 2008, 19:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
cred ca mi-am gasit rochita ptr cununia civila tot alba si finuta.maine ma duc sa probez sa vad cum imi vine.sper sa fie bine.
eu nu am vrut rochita,am avut un costumas:nblink:de fapt nici nu am gasit vreuna sa imi placa.si costumul l-am gasit cu 2 zile inainte:D

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de logodna/cununie civila
MesajScris: 27 Mai 2008, 01:12 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
eu nu am vrut rochita,am avut un costumas:nblink:de fapt nici nu am gasit vreuna sa imi placa.si costumul l-am gasit cu 2 zile inainte:D

Si eu sunt bucuroasa, am gasit exact ceea ce imi doream pt cununia civila: o rochita clasica pe corp si un sacou din acelasi material. Culoarea este superba: "fucsia", rochia e clasica, dreapta, cu o dungulita neagra subtire sub sani, iar sacoul este gen frantuzesc "coco chanel", scurt pana in talie, cu guler rotund la baza gatului si nasturi rotunzi mari negri. Trebuie sa mai gasesc niste pantofi cu toc in culoare si gata.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de logodna/cununie civila
MesajScris: 27 Mai 2008, 18:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
Si eu sunt bucuroasa, am gasit exact ceea ce imi doream pt cununia civila: o rochita clasica pe corp si un sacou din acelasi material. Culoarea este superba: "fucsia", rochia e clasica, dreapta, cu o dungulita neagra subtire sub sani, iar sacoul este gen frantuzesc "coco chanel", scurt pana in talie, cu guler rotund la baza gatului si nasturi rotunzi mari negri. Trebuie sa mai gasesc niste pantofi cu toc in culoare si gata.
stiu genul...sunt foarte faine!o sa fii superba!:ok:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de logodna/cununie civila
MesajScris: 28 Mai 2008, 01:28 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
stiu genul...sunt foarte faine!o sa fii superba!:ok:

Eu am incercat sa-mi iau haine in care sa ma simt bine, sa ma reprezinte, sa fie genul meu. Am avut noroc ca am si gasit. Tu cand ne pui niste poze de la cununie? Trebuie sa fie frumos sa te casatoresti intr-un oras la malul marii. Eu ador marea.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de logodna/cununie civila
MesajScris: 28 Mai 2008, 16:30 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
mi-am luat rochita de cununie civila:ndance::ndance:este alba cu ceva model,finuta si are si sacou ca in octombrie e mai rece.am mai bifat o sarcina de pe lista.am pus poze,va place?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de logodna/cununie civila
MesajScris: 28 Mai 2008, 17:26 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
unde ai pus poze deoarece eu nu le gasesc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de logodna/cununie civila
MesajScris: 28 Mai 2008, 17:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
unde ai pus poze deoarece eu nu le gasesc.


nici eu nu le-am gasit..

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de logodna/cununie civila
MesajScris: 28 Mai 2008, 19:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
Eu am incercat sa-mi iau haine in care sa ma simt bine, sa ma reprezinte, sa fie genul meu. Am avut noroc ca am si gasit. Tu cand ne pui niste poze de la cununie? Trebuie sa fie frumos sa te casatoresti intr-un oras la malul marii. Eu ador marea.
:nwink:am pus vreo 2 poze la "noi si partenerii de viata".ce e mult strica!:D

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 48 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România