Ultima vizită a fost: Acum este 25 Apr 2024, 13:20


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 42 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: V-ati marita desculte?
MesajScris: 04 Iun 2007, 00:03 
Veteran

Membru din: 19 Sep 2006, 11:39
Mesaje: 236
Citat:
Hai ca la 25 ani de la casnicie nu suntem chiar asa babe sa ne cada dintii in pahar!!!!
Noi suntem niste dive!!!!!!! :neyes::neyes::neyes:
Dar nici desculta nu ar fi indicat, ca poate calcam pe vreo guma si nu mai putem duce evenimentul la capat!!!:p:D

dragelor,
priviti pozele din albumul meu cu mama si tata la nunta de argint....sunt plini de viata....
am plans de emotie in biserica...
si mai nou, de cand m-am mutat, parca traiesc o a doua tinerete...:nwink:
so....reumatism...poate la nunta de aur:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: V-ati marita desculte?
MesajScris: 16 Iun 2007, 14:07 
Nou Venit

Membru din: 15 Apr 2006, 14:02
Mesaje: 7
Reumatism? Nu e obligatoriu nici la nunta de aur! Anul acesta sarbatorim xx ani de la nunta. Si, cum zicea o miresica, o sa-mi fac de cap dar cu cap: o sa sarbatorim la sfarsitul lunii iulie, la o pensiune din Ardeal. Ce pot sa va spun sigur e ca eu voi fi desculta, la fel si cateva bune prietene. Sa vad cum o conving si pe sora mea.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: V-ati marita desculte?
MesajScris: 18 Iun 2007, 18:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Reumatism? Nu e obligatoriu nici la nunta de aur! Anul acesta sarbatorim xx ani de la nunta. Si, cum zicea o miresica, o sa-mi fac de cap dar cu cap: o sa sarbatorim la sfarsitul lunii iulie, la o pensiune din Ardeal. Ce pot sa va spun sigur e ca eu voi fi desculta, la fel si cateva bune prietene. Sa vad cum o conving si pe sora mea.




La sarbatorirea xx anide casatorie e ok sa petreci desculta, dar dupaparerea mea nu la nunta.Vrei sa fii o printesa a nunta ta.....nu?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: V-ati marita desculte?
MesajScris: 18 Iun 2007, 19:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:



La sarbatorirea xx anide casatorie e ok sa petreci desculta, dar dupaparerea mea nu la nunta.Vrei sa fii o printesa a nunta ta.....nu?


Exact!!! O PINTESA :nbride:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: V-ati marita desculte?
MesajScris: 18 Iun 2007, 19:46 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
:ndance:cind nu voi mai putea,am sa dansez desculta...:npiano:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: V-ati marita desculte?
MesajScris: 19 Iun 2007, 03:06 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
:ndance:cind nu voi mai putea,am sa dansez desculta...:npiano:



si eu am fost la multe nunti unde am vazut la o bucata de noapte miresele desculte...si a fost ok...eu am zis ca imi voi lua totusi niste balerini de schimb, dar daca va fi mai comod desculta de ce nu?:nwink: am mai trecut o data prin asa ceva:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: V-ati marita desculte?
MesajScris: 21 Iun 2007, 19:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:



La sarbatorirea xx anide casatorie e ok sa petreci desculta, dar dupaparerea mea nu la nunta.Vrei sa fii o printesa a nunta ta.....nu?


Da chiar o printesa trebuie sa fii in noaptea aceea! Eu am avut 2 perechi de pantofi unii cu un toc mai inalt ziua si ptr seara mi-am luat o pereche, am gasit aceeasi culoare(crem)ca si cei de ziua dar cu un toc mai mititel si a fost super! nu a fost necesar sa stau nici desculta nici cu papuci de alta culoare cum am mai vazut pe la alte nunti!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: V-ati marita desculte?
MesajScris: 21 Iun 2007, 21:29 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
daaa!!!!!
chiar mi-a trecut prin cap o nunta pe plaja (ca doar originele mele sunt langa mare).
si chiar ma imaginam mireasa in costum de baie alb cu trena atarnata de chilotei :ndance::ndance:
dar cel mai tare m-a distrat sa-mi imaginez nuntasii in costume pe plaja (combinatii de costume de baie cu costume de seara) (X)(X)(X)
dar, bineinteles, ca de dragul lor (mai ales al parintilor) am renuntat din start la idee.
dar, chiar si asa, daca nu ma inteleg cu pantofii, o sa fiu o printesa desculta :ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: V-ati marita desculte?
MesajScris: 21 Iun 2007, 21:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
daaa!!!!!
chiar mi-a trecut prin cap o nunta pe plaja (ca doar originele mele sunt langa mare).
si chiar ma imaginam mireasa in costum de baie alb cu trena atarnata de chilotei :ndance::ndance:
dar cel mai tare m-a distrat sa-mi imaginez nuntasii in costume pe plaja (combinatii de costume de baie cu costume de seara) (X)(X)(X)
dar, bineinteles, ca de dragul lor (mai ales al parintilor) am renuntat din start la idee.
dar, chiar si asa, daca nu ma inteleg cu pantofii, o sa fiu o printesa desculta :ndance:


interesanta ideea pe plaja:wok: Sa ai o nunta minunata!%%-

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: V-ati marita desculte?
MesajScris: 22 Iun 2007, 00:34 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
daaa!!!!!
chiar mi-a trecut prin cap o nunta pe plaja (ca doar originele mele sunt langa mare).
si chiar ma imaginam mireasa in costum de baie alb cu trena atarnata de chilotei :ndance::ndance:
dar cel mai tare m-a distrat sa-mi imaginez nuntasii in costume pe plaja (combinatii de costume de baie cu costume de seara) (X)(X)(X)
dar, bineinteles, ca de dragul lor (mai ales al parintilor) am renuntat din start la idee.
dar, chiar si asa, daca nu ma inteleg cu pantofii, o sa fiu o printesa desculta :ndance:




f interesant...nunta pe plaja in costum de baie:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: V-ati marita desculte?
MesajScris: 31 Iul 2007, 11:40 
Nou Venit

Membru din: 15 Apr 2006, 14:02
Mesaje: 7
Sambata trecuta am sarbatorit un numar de ani de casatorie. Am inchiriat o mica pensiune, pe malul unui lac. Am sarbatorit desculta, le-am convins sa faca la fel si pe nasa si pe fostele mele domnisoare de onaore, dar pe barbati cu nici un chip. La inceput (cam o jumatate de ora) chiar am imbracat fosta mea rochita de mireasa. Imi venea ciudat: m-am mai ingrasat, in plus a fost croita la vremea ei pentru pantofi si sandale cu tocuri. De simtit ne-am simtit excelent. Nimeni nu m-a privit ciudat, deoarece toti care ma cunosc stiu ca umblu mult desculta. Chiar si cand l-am cunoscut pe sotul meu (acum mai bine de 10 ani) eram desculta, plina de noroi pana la glezne si de praf pana la genunchi, dar purtam o rochita de vara eleganta!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: V-ati marita desculte?
MesajScris: 31 Iul 2007, 11:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Sambata trecuta am sarbatorit un numar de ani de casatorie. Am inchiriat o mica pensiune, pe malul unui lac. Am sarbatorit desculta, le-am convins sa faca la fel si pe nasa si pe fostele mele domnisoare de onaore, dar pe barbati cu nici un chip. La inceput (cam o jumatate de ora) chiar am imbracat fosta mea rochita de mireasa. Imi venea ciudat: m-am mai ingrasat, in plus a fost croita la vremea ei pentru pantofi si sandale cu tocuri. De simtit ne-am simtit excelent. Nimeni nu m-a privit ciudat, deoarece toti care ma cunosc stiu ca umblu mult desculta. Chiar si cand l-am cunoscut pe sotul meu (acum mai bine de 10 ani) eram desculta, plina de noroi pana la glezne si de praf pana la genunchi, dar purtam o rochita de vara eleganta!



la un eveniment de genul acesta....nu e nimic ciudat.dar o nunta.....e altceva.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: V-ati marita desculte?
MesajScris: 02 Aug 2007, 13:53 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
daca nunta ar fi pe malul marii si ar fi numai nisip da :) dar cum nu o sa fie nu !:)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: V-ati marita desculte?
MesajScris: 23 Aug 2007, 00:56 
Nou Venit

Membru din: 20 Aug 2007, 22:39
Mesaje: 12
foarte buna intrebarea :napplause:
nu m-am mai gandit la asta pana acum
raspunsul e NU, dar probabil ca asa sunt eu, mai traditionalista


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: V-ati marita desculte?
MesajScris: 23 Aug 2007, 13:46 
Veteran

Membru din: 20 Feb 2007, 12:06
Mesaje: 388
Stiu o mireasa care si-a facut rochia(ca lungime) in functie de tocul pantofilor, cam 10-12 cm aveau. cand s-a descaltat, rochia devenise prea lunga si a calcat pe partea din fata si....a cazut!:rolleyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: V-ati marita desculte?
MesajScris: 23 Aug 2007, 22:24 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Stiu o mireasa care si-a facut rochia(ca lungime) in functie de tocul pantofilor, cam 10-12 cm aveau. cand s-a descaltat, rochia devenise prea lunga si a calcat pe partea din fata si....a cazut!:rolleyes:



(X)
ooo nu! aiurea(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: V-ati marita desculte?
MesajScris: 02 Noi 2007, 13:15 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Nu m-am marita desculta dar la dans, dupa o anumita ora, ca sa fiu foarte comoda m-as descalta.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 42 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România