Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 22:24


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 76 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 15 Feb 2008, 05:01 
Nou Venit

Membru din: 14 Feb 2008, 04:07
Mesaje: 13
Citat:


ca nu ti-au placut e una....dar te asigur ca nu cad.
eu port si la servici in perioada asta cand ma imbrac in fusta si nu mi-as permite sa imi pice ciorapii pe strada.


eu am purtat si mi-au cazut.
imi spui te rog ce marca sunt ciorapii pe care-i porti tu incat nu iti aluneca o zi intreaga (ca spuneai ca-i iei si la servici).


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 15 Feb 2008, 09:59 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
se spune ca nu este bine sa dai nimic de pe tine in timpul nunti, doar dimineata cand ajungi acasa


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 15 Feb 2008, 11:54 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

eu am purtat si mi-au cazut.
imi spui te rog ce marca sunt ciorapii pe care-i porti tu incat nu iti aluneca o zi intreaga (ca spuneai ca-i iei si la servici).


eu am purtat de la diferite marci: diamond, mondex, etc si cu nici unii nu am avut probleme. eventual ia-ti de la vreo 2-3 marci si poarta-i inainte de nunta. sincer, eu prefer mondex


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 16 Feb 2008, 01:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

eu am purtat si mi-au cazut.
imi spui te rog ce marca sunt ciorapii pe care-i porti tu incat nu iti aluneca o zi intreaga (ca spuneai ca-i iei si la servici).


eu port gatta.imi plac mult de tot....si chiar nu aluneca.

uneori...mai imbrac si mondex si mai este o marca....da nu mai stiu cum se numeste.uite o sa ma uit si iti spun.
dar gatta imi plac cel mai mult.
aaaaaa...si pompeea imi mai cumpar.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 14 Mar 2008, 18:06 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
mie una sincer imi displace fara ciorapi fie vara fie iarna.mi se pare mult mai elegant cu ciorap decat fara



intr-adevar sunt unele situatii cand un ciorap face piciorul mai elegant si da mai bine...dar unele cazuri cans e contraindicat. totodata de ecva timp se prefera lipsa ciorapului, atat la tinute de seara cat si de zi. am vazut asta la muuulte prezentari de moda si la comentariile acestora. cica nu se mai poarta cirapul si nu mai e considerat a fi un accesoriu obligatoriu al femeii, asa cum nici poseta nu se mai asorteaza cu pantofii..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 15 Mar 2008, 00:16 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:


intr-adevar sunt unele situatii cand un ciorap face piciorul mai elegant si da mai bine...dar unele cazuri cans e contraindicat. totodata de ecva timp se prefera lipsa ciorapului, atat la tinute de seara cat si de zi. am vazut asta la muuulte prezentari de moda si la comentariile acestora. cica nu se mai poarta cirapul si nu mai e considerat a fi un accesoriu obligatoriu al femeii, asa cum nici poseta nu se mai asorteaza cu pantofii..

Ai dreptate Rox, vara de exemplu e destul de greu cu ciorap. Dar eu, de exemplu, am unele imperfectiuni ale pielii, am o zona in lateralul gambelor, aproape de genunchi, cu mici bubite. Barbatu-meu zice ca exagerez eu, dar sunt cam stresata si prefer sa port ciorapi... nu se vad asa rau. Asta si pt ca am vazut la unele femei cat de urat se vede celulita sau coaja de portocala pe picioare, sau chiar vanatai, bube...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 15 Mar 2008, 00:27 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Ai dreptate Rox, vara de exemplu e destul de greu cu ciorap. Dar eu, de exemplu, am unele imperfectiuni ale pielii, am o zona in lateralul gambelor, aproape de genunchi, cu mici bubite. Barbatu-meu zice ca exagerez eu, dar sunt cam stresata si prefer sa port ciorapi... nu se vad asa rau. Asta si pt ca am vazut la unele femei cat de urat se vede celulita sau coaja de portocala pe picioare, sau chiar vanatai, bube...


da, asa e mai sunt si mici imperfectiuni pe picioare...si eu de ceva timp am vanatai pe picioare si chiar ma gandesc la viitoarele nunti ce voi face, dar poate trec pana atunci:nwink:
mie nu imi place cand se vad porii dupa epilare la unele femei dar asta e fiecare cu defectele lui


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 18 Mar 2008, 00:06 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
si eu ma invinetesc imediat(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 21 Mar 2008, 14:15 
Junior

Membru din: 19 Feb 2008, 13:52
Mesaje: 80
Citat:

da, asa e mai sunt si mici imperfectiuni pe picioare...si eu de ceva timp am vanatai pe picioare si chiar ma gandesc la viitoarele nunti ce voi face, dar poate trec pana atunci:nwink:
mie nu imi place cand se vad porii dupa epilare la unele femei dar asta e fiecare cu defectele lui


Dar sub rochia de mireasa nu se vor vedea eventualele vanatai, imperfectiuni, nu? Nici eu nu am picioare perfecte, dar dak imi gasesc o pereche de sandalutze dragutze, voi renunta la ciorap.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 21 Mar 2008, 22:45 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
pai aia ma gandesc si eu ca doar cum sa se vada...si :unsure:zic eu doar nu oi avea cea mai urata imensa vanataie exact in ziua ceea si mai ales intr-o zona unde s-o vada toti cand dam jos jartiera...ma gandesc eu...dar cum mi norocul :wacko::wacko::wacko::ermm:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 01 Apr 2008, 22:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
intr-adevar, roxana are dreptate. ciorapii nu se poarta la sandale, sub nicio forma. chiar daca esti mireasa. cu atat mai mult cu cat esti mireasa, zic eu.
daca ai pantofi, lucrurile se schimba. insa..la sandale..fara ciorapi fetelor.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 03 Apr 2008, 19:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
nici mie nu imi plac ciorapii albi.cred ca o sa caut sandale special ca sa nu imi iau ciorapi :nblink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 22 Apr 2008, 15:42 
Nou Venit

Membru din: 30 Mar 2008, 00:18
Mesaje: 6
Citat:
fetelor am o dilema nu stiu ce sa fac sa-mi iau ciorapi sau nu !!
nu-mi plac ciorapi albi deloc
si la cei culoarea piciorului nici nu ma gandesc!
ce sa fac chiar trebuie sa-mi iau ciorapi albi sau merge si fara?


mie una imi plac si ciorapii albi, dar si cei culoarea piciorului, cu toate ca cei culoarea piciorului sunt mai draguti...dar dak tu nu suporti ciorapii, nu cred k ar fi vreo problema...:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 22 Apr 2008, 15:45 
Nou Venit

Membru din: 30 Mar 2008, 00:18
Mesaje: 6
Citat:


intr-adevar sunt unele situatii cand un ciorap face piciorul mai elegant si da mai bine...dar unele cazuri cans e contraindicat. totodata de ecva timp se prefera lipsa ciorapului, atat la tinute de seara cat si de zi. am vazut asta la muuulte prezentari de moda si la comentariile acestora. cica nu se mai poarta cirapul si nu mai e considerat a fi un accesoriu obligatoriu al femeii, asa cum nici poseta nu se mai asorteaza cu pantofii..


sunt de aceeasi parere...ciorapul chiar da un alt aer piciorului...mai elegant...iar cu o jartica...da si mai bine la o mireasa...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 22 Apr 2008, 15:48 
Nou Venit

Membru din: 30 Mar 2008, 00:18
Mesaje: 6
Citat:
intr-adevar, roxana are dreptate. ciorapii nu se poarta la sandale, sub nicio forma. chiar daca esti mireasa. cu atat mai mult cu cat esti mireasa, zic eu.
daca ai pantofi, lucrurile se schimba. insa..la sandale..fara ciorapi fetelor.


categoric la sandale nu merg deloc ciorapi...:nscmoll:(!)iar la pantof mi se pare super-ok...:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 22 Apr 2008, 15:49 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 18:27
Mesaje: 398
Citat:

categoric la sandale nu merg deloc ciorapi...:nscmoll:(!)iar la pantof mi se pare super-ok...:ok:



cine-i suporta:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 07 Mai 2008, 12:40 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
eu oricum am nunta in octombrie deci nu se pune problema sandalelor dar o prietena a avut ciorapi cu banda elastica (sus) si a facut o iritatie de la crinolina aspra pe partea unde nu avea strampi.ati mai auzit asa ceva?(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 08 Mai 2008, 14:12 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:
eu oricum am nunta in octombrie deci nu se pune problema sandalelor dar o prietena a avut ciorapi cu banda elastica (sus) si a facut o iritatie de la crinolina aspra pe partea unde nu avea strampi.ati mai auzit asa ceva?(?)


Da am auzit si eu ca te iriti de la crinolina sau de la fustele din tul de pe sub rochie. Eu am nunta vara si sandale. Ce fac?:nbump: NU vreau ciorapi dar nici sa ma irit toata. Cica se fac rani serioase.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 08 Mai 2008, 14:18 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
mie una mi se pare mai elegant sa ai ciorapi pe tine, indiferent de anotimp.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 08 Mai 2008, 15:54 
Nou Venit

Membru din: 29 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 18
eu o sa am sandalute..deci va fi fara ciorap
chiar daca se va intampla sa am ceva rani..sau sa ma irit..


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 76 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România