Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 15:22


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 76 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 02 Noi 2007, 13:00 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Eu daca am sandale nu imi pot lua ciorapi. Dar daca va fi vremea mai rea si imi voi lua pantofi (ca voi avea de rezerva) imi voi lua si ciorapi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 20 Noi 2007, 16:52 
Nou Venit

Membru din: 15 Apr 2006, 14:02
Mesaje: 7
Citat:
eu am mers la multe nunti vara dar miresele aveau ciorapi:nwink:nu stiu cum ai putea scapa ....piciorul gol nu da bine si dak ai arc te poti rani la piciorul gol....asta am vazut la una:nlol::nlol:saraca dak nu a aascultat...................


De ce ma rog nu da bine piciorul gol?! Daca e suficient de cald purtati sandale fetelor (evident fara dres) si nu va luati dupa toate prostiile. Ca doar nu o sa va coaceti de dragul asa-zisei traditii?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 20 Noi 2007, 17:45 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

De ce ma rog nu da bine piciorul gol?! Daca e suficient de cald purtati sandale fetelor (evident fara dres) si nu va luati dupa toate prostiile. Ca doar nu o sa va coaceti de dragul asa-zisei traditii?



parerea mea e ca daca ai sandale si dres abia atunci nu da bine. eu am fost la o nunta si am avut pantofi decupati in spate si nu am purtat dres si nu s-a vazut rau...era mai rau cu:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 20 Noi 2007, 20:00 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:


parerea mea e ca daca ai sandale si dres abia atunci nu da bine. eu am fost la o nunta si am avut pantofi decupati in spate si nu am purtat dres si nu s-a vazut rau...era mai rau cu:D


Da, da asa e. Sandaua cu ciorapi e de prost gust. Se spune ca femeia trebuie sa poarte ciorapi intodeauna, dar, sunt unele cazuri in care ciorapii n-au ce cauta. Sandaua este un astfel de caz. Si api majoritatea rochiilor de mireasa sunt lungi. Ce sa "nu dea bine"? Ca nici nu se vede cine stie ce. Important e sa te simti bine nu "sa dea bine"


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 20 Noi 2007, 22:45 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

Da, da asa e. Sandaua cu ciorapi e de prost gust. Se spune ca femeia trebuie sa poarte ciorapi intodeauna, dar, sunt unele cazuri in care ciorapii n-au ce cauta. Sandaua este un astfel de caz. Si api majoritatea rochiilor de mireasa sunt lungi. Ce sa "nu dea bine"? Ca nici nu se vede cine stie ce. Important e sa te simti bine nu "sa dea bine"



exact...dc te simti bine e totul ok...iar faza cu femeia trebuie sa poarte mereu ciorapi a cam expirat la fel ca si faza cu poseta sa fie la fel cu pantofii, lenjeria intima sa aiba cele 2 piese la fel...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 03 Dec 2007, 21:05 
Junior

Membru din: 22 Mar 2006, 17:15
Mesaje: 83
Citat:
fetelor am o dilema nu stiu ce sa fac sa-mi iau ciorapi sau nu !!
nu-mi plac ciorapi albi deloc
si la cei culoarea piciorului nici nu ma gandesc!
ce sa fac chiar trebuie sa-mi iau ciorapi albi sau merge si fara?

Parerea mea... cu ciorap, sau ceva asemanator daca ai sandale (dar fara picior) pentru ca intervine transpiratia dintre picioare si iti garantez ca or sa apara rani.
Iar apropo de cei cu banda adeziva, fina mea a avut asa si i-au facut rani groaznice pana dimineata.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 04 Dec 2007, 18:48 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
Parerea mea... cu ciorap, sau ceva asemanator daca ai sandale (dar fara picior) pentru ca intervine transpiratia dintre picioare si iti garantez ca or sa apara rani.
Iar apropo de cei cu banda adeziva, fina mea a avut asa si i-au facut rani groaznice pana dimineata.

Eu nu-mi dau seama de ce. A mai scris cineva ca i s-au lasat parca, dar de rani e prima data cand aud. Probabil depinde de conformatia fiecareia si desigur de tipul dresului. Eu port cu banda adeziva si n-am avut niciodata vreo problema. Sunt preferatii mei. Si ai prietenelor mele. Dar cred ca cel mai bine e sa probezi ceea ce vri sa porti la nunta si nu porti de obicei. Sa vezi cum te simti. E ca si cu machiajul, ca si cu pantofii. A! Si ciorapi cu sanda in niciun caz!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 21 Ian 2008, 17:15 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
Eu nu-mi dau seama de ce. A mai scris cineva ca i s-au lasat parca, dar de rani e prima data cand aud. Probabil depinde de conformatia fiecareia si desigur de tipul dresului. Eu port cu banda adeziva si n-am avut niciodata vreo problema. Sunt preferatii mei. Si ai prietenelor mele. Dar cred ca cel mai bine e sa probezi ceea ce vri sa porti la nunta si nu porti de obicei. Sa vezi cum te simti. E ca si cu machiajul, ca si cu pantofii. A! Si ciorapi cu sanda in niciun caz!


ranile pot sa apara doar daca partea cu banda adeziva e prea stramta si eventual transpiri - se lipeste prea tare de piele

exista si ciorapi speciali pentru sandale - nu au intaritura la varf si calcai si sunt atat de subtiti ca nu se observa

oricum, parerea mea este ca fara ciorapi nu poti merge la o ocazie atat de festiva, plus ca din cate stiu nu e indicat sa ti se vada degetele - cel putin la noi la serviciu nu se permite.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 21 Ian 2008, 22:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

ranile pot sa apara doar daca partea cu banda adeziva e prea stramta si eventual transpiri - se lipeste prea tare de piele

exista si ciorapi speciali pentru sandale - nu au intaritura la varf si calcai si sunt atat de subtiti ca nu se observa

oricum, parerea mea este ca fara ciorapi nu poti merge la o ocazie atat de festiva, plus ca din cate stiu nu e indicat sa ti se vada degetele - cel putin la noi la serviciu nu se permite.


eu am avut nunta in august 2007.cred ca erau 60 de grade afara.si am purtat ciorap alb cu banda adeziva....asa mi-am dorit ca alta data sigur nu o sa mai am ocazia sa port ciorapi albi......si imi place mai mult cum arata piciorul.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 22 Ian 2008, 17:15 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

eu am avut nunta in august 2007.cred ca erau 60 de grade afara.si am purtat ciorap alb cu banda adeziva....asa mi-am dorit ca alta data sigur nu o sa mai am ocazia sa port ciorapi albi......si imi place mai mult cum arata piciorul.


si eu sunt de parere ca e mai bine cu ciorapi - si in viata de zi cu zi asa ca mai ales la nunta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 22 Ian 2008, 17:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
Eu nu-mi dau seama de ce. A mai scris cineva ca i s-au lasat parca, dar de rani e prima data cand aud. Probabil depinde de conformatia fiecareia si desigur de tipul dresului. Eu port cu banda adeziva si n-am avut niciodata vreo problema. Sunt preferatii mei. Si ai prietenelor mele. Dar cred ca cel mai bine e sa probezi ceea ce vri sa porti la nunta si nu porti de obicei. Sa vezi cum te simti. E ca si cu machiajul, ca si cu pantofii. A! Si ciorapi cu sanda in niciun caz!


eu am avut sandale, dar fara ciorapi si n-am avut nici o treaba.

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 12 Feb 2008, 11:20 
Nou Venit

Membru din: 08 Noi 2006, 13:50
Mesaje: 11
Sa stii ca parerea mea este ca merge si fara ciorapi albi(chiar daca ei nu erau lungi ci erau din aia cu adeziv). Eu una nu o sa port ciorapi albi in ziua nuntii mele, cu atat mai mult cu cat nunta mea va avea loc vara :nwink: Poate daca nunta ar fi fost mai in toamna-iarna... discutam altfel


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 12 Feb 2008, 11:33 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
mie una sincer imi displace fara ciorapi fie vara fie iarna.mi se pare mult mai elegant cu ciorap decat fara


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 12 Feb 2008, 11:49 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
mie una sincer imi displace fara ciorapi fie vara fie iarna.mi se pare mult mai elegant cu ciorap decat fara


si eu sunt de aceeasi parere


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 12 Feb 2008, 14:01 
Nou Venit

Membru din: 01 Feb 2007, 22:38
Mesaje: 3
Citat:
Eu nu-mi dau seama de ce. A mai scris cineva ca i s-au lasat parca, dar de rani e prima data cand aud. Probabil depinde de conformatia fiecareia si desigur de tipul dresului. Eu port cu banda adeziva si n-am avut niciodata vreo problema. Sunt preferatii mei. Si ai prietenelor mele. Dar cred ca cel mai bine e sa probezi ceea ce vri sa porti la nunta si nu porti de obicei. Sa vezi cum te simti. E ca si cu machiajul, ca si cu pantofii. A! Si ciorapi cu sanda in niciun caz!

buna!
am tot citit cam ce s-a scris pe aici...si sandalele iti pot lasa rani adanci in picior dc transpiri si nu iti aluneca piciorul...
stiu k exista ciorapi f f fini care se poarta la sandale , nu au intaritura la degete...sunt finutzi rau si nici nu zici k ai ciorap...numai sa nu te impiedici sa se duca ochiul :npray:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 12 Feb 2008, 22:38 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
m-ati pus pe ganduri! eu nici nu mi-am pus problema pana acum de ciorapi...eu din start mi-am imaginat sandale si fara ciorapi!!! Sunt mai curand genul de sandale si cu pedichiura frumoasa de miresuca nu stiu de ce n-ar arata bine...satu si ma gandesc acum oare ce aveau in picioare miresucile de le-am vazut pan amu:blink:
Nu port ciorapi decat extrem extrem de rar, nici nus utn genul de rochite-fustite, asadarO:)si al rochii cand merg la un eveniment cu greu iau ciorapi:.si chiar de nunta?hmmmm:unsure::unsure::unsure:cred ca as fierbe in caldura ceea...sa vedem ce pantofi gasesc(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 13 Feb 2008, 09:51 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
gandeste-te ca sunt pantofi foarte eleganti, o fi vara dar mai bine da o pereche de pantofi la rochie decat sandale


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 13 Feb 2008, 18:50 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Eu imi voi cumpara ciorapi din aceia finuti. Daca va fi prea cald ii dau jos si gata.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 13 Feb 2008, 21:33 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
gandeste-te ca sunt pantofi foarte eleganti, o fi vara dar mai bine da o pereche de pantofi la rochie decat sandale
:blink:crezi? nu stiu sunt foarte in dubiu! Pana la urma depinde ce voi vedea sa imi placa in mod deosebit, dar stau totusi pe ganduri cu imaginea care o aveam in cap cu mine mireasa:unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 13 Feb 2008, 21:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2007, 18:47
Mesaje: 1146
Citat:
:blink:crezi? nu stiu sunt foarte in dubiu! Pana la urma depinde ce voi vedea sa imi placa in mod deosebit, dar stau totusi pe ganduri cu imaginea care o aveam in cap cu mine mireasa:unsure:

Nu stiu daca se datoreaza faptului ca sunt in zodia pestilor, dar eu am niste picioare foarte sensibile:mellow::(...nu suport deloc ciorapii si nu suport sa-mi fie cald la picioare, asa ca la nunta noastra , care a fost in octombrie am avut sandale f inalte si ciorapi lipsa:p...dar m-am simtit extraordinar de la inceputul nuntii , de la 11 dimineatza pana in ziua urmatoare la 4 dimineata , abia atunci m-am descaltat ca m-am pus in pat:p:p

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 76 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România