Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 20:49


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 76 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 11 Mai 2008, 21:40 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
eu o sa am sandalute..deci va fi fara ciorap
chiar daca se va intampla sa am ceva rani..sau sa ma irit..

Eu am primit deja dresurile pentru nunta :nblink: De ziua mea gasca de prieteni mi-au luat printre altele si ceva ce sa port la nunta si sa fie de la ei: dresurile (cu adeziv desigur) si jartiera albastra :p. Eu voiam sandalute, dar fiind octombrie... voi alege cel mai probabil un pantof fin si decupat dar nu la varf... sa vedem ce voi gasi...Asta insa dupa ce imi iau rochia. Sau o fac.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 12 Mai 2008, 22:12 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
salut avem nunta in aceiasi zi:) cum stai cu pregatirile,ca eu stagnez:( nu am reusit sa fac mare lucru tot zic ca mai e timp.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 12 Mai 2008, 23:10 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
salut avem nunta in aceiasi zi:) cum stai cu pregatirile,ca eu stagnez:( nu am reusit sa fac mare lucru tot zic ca mai e timp.

Mai e ceva timp, asa e. Noi am mai luat cate ceva pt ca facem nunta cu banii nostri si cand am mai luat o prima ceva, ne-am dus si am mai luat una alta. Ne-am luat verighetele, am luat whisky-ul si restul bauturilor alcoolice in afara de vin, adica am luat garone alb, martini si cinzano, vreo 3 pachete mari de cafea (mai avem de luat)Am vb cu nasii, am dat avansul al restaurant, biserica si formatie, am vb cu cameramanul (imi e coleg de serviciu si nu s-a pus problema de avans). Cam atat. Acum incepem sa ne ocupam de invitatii si eu de rochia de mireasa pe care vreau sa o fac pe comanda.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 16 Mai 2008, 11:25 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
Citat:
Mai e ceva timp, asa e. Noi am mai luat cate ceva pt ca facem nunta cu banii nostri si cand am mai luat o prima ceva, ne-am dus si am mai luat una alta. Ne-am luat verighetele, am luat whisky-ul si restul bauturilor alcoolice in afara de vin, adica am luat garone alb, martini si cinzano, vreo 3 pachete mari de cafea (mai avem de luat)Am vb cu nasii, am dat avansul al restaurant, biserica si formatie, am vb cu cameramanul (imi e coleg de serviciu si nu s-a pus problema de avans). Cam atat. Acum incepem sa ne ocupam de invitatii si eu de rochia de mireasa pe care vreau sa o fac pe comanda.

si noi suntem pe cont propriu si e mai greu caci eu sunt inca studenta asa ca avem doar un salariu.am licenta acum in iunie si sper sa ma angajez dupa si sa ne fie mai usor.noi avem restaurantul,biserica,muzica si fotograful si sper sa reusim sa le facem pe toate la timp caci banii se strang tare greu.rochia am zis ca o cumpar gata parca mi-e teama sa o fac la comanda ptr ca nu stiu cum o sa iasa.la invitatii si marturii ne-am uitat si noi,dar inca nu ne-am hotarat.bafta in continoare


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 18 Mai 2008, 00:42 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
si noi suntem pe cont propriu si e mai greu caci eu sunt inca studenta asa ca avem doar un salariu.am licenta acum in iunie si sper sa ma angajez dupa si sa ne fie mai usor.noi avem restaurantul,biserica,muzica si fotograful si sper sa reusim sa le facem pe toate la timp caci banii se strang tare greu.rochia am zis ca o cumpar gata parca mi-e teama sa o fac la comanda ptr ca nu stiu cum o sa iasa.la invitatii si marturii ne-am uitat si noi,dar inca nu ne-am hotarat.bafta in continoare

Azi mi-am luat si materialul pentru rochie. Am povestit la "rochia de mireasa". Cat despre marturii mi se par inutile si nici nu am vazut la ultimele nunti la care am fost anul acesta, asa ca nu dam banii.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 16 Iul 2008, 15:43 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
Da am auzit si eu ca te iriti de la crinolina sau de la fustele din tul de pe sub rochie. Eu am nunta vara si sandale. Ce fac?:nbump: NU vreau ciorapi dar nici sa ma irit toata. Cica se fac rani serioase.

(!)(!)(!)(!)(!)really??????? eu nu am mai auzit...ma speriati fetelor:blink: da cum naiba, ca doar crinolina sta departe de picioare...probabil cand transpiri si te asezi sau?:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 16 Iul 2008, 15:55 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
Azi mi-am luat si materialul pentru rochie. Am povestit la "rochia de mireasa". Cat despre marturii mi se par inutile si nici nu am vazut la ultimele nunti la care am fost anul acesta, asa ca nu dam banii.

am crezut ca numai p-aci nu se mai poarta, ma gandeam sa nu en facem de rusineO:):-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 16 Iul 2008, 19:32 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
(!)(!)(!)(!)(!)really??????? eu nu am mai auzit...ma speriati fetelor:blink: da cum naiba, ca doar crinolina sta departe de picioare...probabil cand transpiri si te asezi sau?:((



o prietena s-a ranit de la crinolina la mijloc pt ca nu fusese strans corsetul bine si toata greutatea rochiei (si n-a fost deloc usoara) s-a dus pe solduri.
dar a realizat asta abia dimineata :nlol:
cat despre fustele fara crinolina ... nu m-am ranit, doar m-am incins si m-au incurcat :p. Asa ca, din experienta mea, recomand crinolina pt vara.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 16 Iul 2008, 19:36 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
am crezut ca numai p-aci nu se mai poarta, ma gandeam sa nu en facem de rusineO:):-`


:) noi n-am avut marturii si n-am auzit nici pana acum vre-un comentariu. iar mesele au fost atat de micute si incarcate (n-am avut aranjamente florale inalte) incat probabil ca nici nu le-as fi pus chiar daca le-as fi avut.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 16 Iul 2008, 20:38 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 18:27
Mesaje: 398
Citat:


o prietena s-a ranit de la crinolina la mijloc pt ca nu fusese strans corsetul bine si toata greutatea rochiei (si n-a fost deloc usoara) s-a dus pe solduri.
dar a realizat asta abia dimineata :nlol:
cat despre fustele fara crinolina ... nu m-am ranit, doar m-am incins si m-au incurcat :p. Asa ca, din experienta mea, recomand crinolina pt vara.



eu am avut rochia cu jupon, nu suport crinolina si am avut si ciorapi. nu pot sa zic ca mi-a fost bine, dar nici rau nu mi-a fost


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 17 Iul 2008, 21:56 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
:) noi n-am avut marturii si n-am auzit nici pana acum vre-un comentariu. iar mesele au fost atat de micute si incarcate (n-am avut aranjamente florale inalte) incat probabil ca nici nu le-as fi pus chiar daca le-as fi avut.


si eu le prefer pe cele micutze pe mese nu stiu de ceO:)imi sunt parca mai apropiate...:peu si fixatiile mele:p

super nasoala faza cu crinolina la burta...ma tot gandesc acum ca doar si la mine va fi asa ca doar toate straturile atarna pe crinolina(?)hmmmmmsa-mi iau niste crema hidratanta la mineO:):p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 18 Iul 2008, 11:42 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
juponul este acelasi lucru cu jupa din tul?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 18 Iul 2008, 22:01 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
juponul este acelasi lucru cu jupa din tul?


jupa este fusta simpla care se imbraca pe sub fusta / rochie, iar juponul este o jupa infoiata / apretata.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 19 Iul 2008, 03:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

jupa este fusta simpla care se imbraca pe sub fusta / rochie, iar juponul este o jupa infoiata / apretata.


si rochiile de mireasa simple au doar jupa iar cele mai infoiate au jupon din acela mare si apretat. si da, cred ca ala fiind atat de "scortos" s-ar putea sa cam faca bubite pe piele.
nici eu nu am ciorapi si nici crinolina. nu prea suport un cerc de sarma pe mine...indiferent cat e de mic si pe ce parte a corpului sta.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 19 Iul 2008, 10:49 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:

si rochiile de mireasa simple au doar jupa iar cele mai infoiate au jupon din acela mare si apretat. si da, cred ca ala fiind atat de "scortos" s-ar putea sa cam faca bubite pe piele.
nici eu nu am ciorapi si nici crinolina. nu prea suport un cerc de sarma pe mine...indiferent cat e de mic si pe ce parte a corpului sta.


juponul este "scortos" si probabil irita pielea, dar mai exista un strat, o jupa finuta cu care vin in contact piciorusele :p cel putin asa au fost la mine - 4 straturi:
1. materialul de deasupra, finut si un pic transparent.
2. material alb mat
3. jupon infoiat cu multe volane, volanase
4. "stratul protector"
imi pare rau ca nu stiu denumirea tesaturilor, dar sunt total pe dinafara la materia asta :lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cu ciorapi albi sau deloc?
MesajScris: 25 Iul 2008, 14:31 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
imi pare rau ca nu stiu denumirea tesaturilor, dar sunt total pe dinafara la materia asta :lol:

:nlol:ce scumap esti Lucs:rofl:cum explici, ce drag mi:rofl::clap::clap::clap::-*


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 76 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România