Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 19:04


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 65 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda...
MesajScris: 21 Ian 2008, 12:53 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:

hmmm.....norocoasa ce esti.Eu imi aminteam numai de plecarea o luna in cuba.unde a fost cealalta luna de miere?


in cuba/jamaica a fost prima, si a doua in peru.
daaaa ... chiar am fost norocosi ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda
MesajScris: 21 Ian 2008, 12:58 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
dupa parerea mea rochia de mireasa facuta la comanda implica un pic de risc. poate sa nu se potrivesca asa de bine ca masuri si sa nu iasa asa cum ti-ai dorit. mai bine alerg un pic mai mult si imi gasesc ceva fix pe masura mea si pe gustul meu. oricum eu m-am mai gandit la varianta de a inchiria o rochie de mireasa, insa nu stiu exact daca am de unde aici in constanta. se poate la orice magazin de nunti?:nbump:


nu au rochii de inchiriat in orice magazin. dar daca te duci sa probezi poti sa intrebi.
in bucuresti am vazut doar la un magazin de rochii si modele de inchiriat. dar eu n-am umblat pe la prea multe, pt ca am facut-o la comanda.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda...
MesajScris: 21 Ian 2008, 13:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

in cuba/jamaica a fost prima, si a doua in peru.
daaaa ... chiar am fost norocosi ;)


wow...ce luni de miere exotice.super

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda...
MesajScris: 03 Apr 2008, 20:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
Un sfat fara crinolina deoarece este foarte incoma iar daca mai bate si vantul afara te flutura de nu stii cei cu tine.Incearca mai bine cu jupa.Este mult mai bine.
ce m-ai speriat!sper totusi sa nu fie asa ca mie imi place cum se asaza rochiile cu crinolina.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda
MesajScris: 03 Apr 2008, 20:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
dupa parerea mea rochia de mireasa facuta la comanda implica un pic de risc. poate sa nu se potrivesca asa de bine ca masuri si sa nu iasa asa cum ti-ai dorit. mai bine alerg un pic mai mult si imi gasesc ceva fix pe masura mea si pe gustul meu. oricum eu m-am mai gandit la varianta de a inchiria o rochie de mireasa, insa nu stiu exact daca am de unde aici in constanta. se poate la orice magazin de nunti?:nbump:
nici eu nu stiu unde se inchiriaza in constanata,dar daca afli imi spui si mie?:npray:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda
MesajScris: 03 Apr 2008, 21:21 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
nici eu nu stiu unde se inchiriaza in constanata,dar daca afli imi spui si mie?:npray:

Pana la urma, daca ar exista asa ceva si la noi in oras, as incerca si eu sa vad daca imi place ceva. Pana la urma si sa dai 15, 16 milioane pe o rochie pe care o port o noapte, mi se pare mult. E aproape ce castig eu intr-o luna... Dar nici in Pitesti n-am auzit sa fie. Sunt curioasa dca gasiti.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda
MesajScris: 22 Mai 2008, 15:14 
Nou Venit

Membru din: 16 Apr 2008, 16:13
Mesaje: 10
Citat:
Pana la urma, daca ar exista asa ceva si la noi in oras, as incerca si eu sa vad daca imi place ceva. Pana la urma si sa dai 15, 16 milioane pe o rochie pe care o port o noapte, mi se pare mult. E aproape ce castig eu intr-o luna... Dar nici in Pitesti n-am auzit sa fie. Sunt curioasa dca gasiti.

Buna,eu sunt din Suceava si am nunta pe 19 iulie2008.Eu am cumparat rochia din "bazarul din Suceava" si am dat foarte putin pe ea...500 ron cu tot cu accesorii.
Te sfatuiesc sa vii pana in Suceava si sa iti iei rochita de aici-rochiile sunt facute la Chernauti.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda
MesajScris: 22 Mai 2008, 19:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
Buna,eu sunt din Suceava si am nunta pe 19 iulie2008.Eu am cumparat rochia din "bazarul din Suceava" si am dat foarte putin pe ea...500 ron cu tot cu accesorii.
Te sfatuiesc sa vii pana in Suceava si sa iti iei rochita de aici-rochiile sunt facute la Chernauti.
:nlol:pai cat am da pe drum pana la suceava,plus cazare ajungem la preturile de la noi la rochii:p

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda
MesajScris: 17 Iul 2008, 22:14 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
Buna,eu sunt din Suceava si am nunta pe 19 iulie2008.Eu am cumparat rochia din "bazarul din Suceava" si am dat foarte putin pe ea...500 ron cu tot cu accesorii.
Te sfatuiesc sa vii pana in Suceava si sa iti iei rochita de aici-rochiile sunt facute la Chernauti.


UAAAAU GEANY ce putin mai eeeeee!!! cum stai cu emotiile? super! tin pumnii sa aveti parte de o nunta de poveste!!!! sa fie exact asa cum v-ati dorit-o si chiar in plus si ceea ce poate nu ati indraznit sa va doriti:ok:

acum sa imi zic parerea si eu...pe mine sincer m-a speriat foarte mult ideea de a face la comanda o rochie mai ales ca aveam eu un gand si imi imaginam eu cumva rochia dar ma tot gandeam ca poate nu imi va sta bine cu acel model si sub nicio forma nu vroiam al comanda, plus ca de cate ori am auzit de cineva apropiat ca isi facea ceva la comanda niciodata nu iesea cum si-a imaginat asa ca era unc lar nu:ok:
cand am intrat prima oara in magazinul de rochii (aceeasi firma alta filiala de unde am luat-o) o aveau pe crem mi-a furat ochii, dar cand am intrebat mi-a raspusn vanzatoare pe un ton de):():():():(ca eventual la comanda, d eparca eram ultima(?)in fine. oricum nici nu vroiam sa incerc al comanda pt ca am observat ca exista rochii care arata super doar pe alb sau doar pe crem, iar pe cealalta:zoombie: asa ca am plecat de acolo. mi-a spus o prietena sa nu mai mergem al celalalt magazin ca e aceeasi firma insa eu speram...iar cand am oprit masina si am vazut-o in vitrina:love::love::love::love:
mi-au spus ca daca voi avea nevoie se modifica -inainte de nunta, ramane de vazut:-`
oricum fiecare se decide cum doreste nu? tot respectul pt cele indraznete:ok:
:ok::-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda
MesajScris: 22 Aug 2008, 03:40 
Nou Venit

Membru din: 21 Aug 2008, 03:30
Mesaje: 30
fetelor daca stiti o croitoreasa fffff buna sa imi faca si mie rochia de mireasa va rog dati-mi nr de tel pt ca in magazine nu am vazut modelul pe care il caut si-l visez.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda
MesajScris: 22 Aug 2008, 16:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
fetelor daca stiti o croitoreasa fffff buna sa imi faca si mie rochia de mireasa va rog dati-mi nr de tel pt ca in magazine nu am vazut modelul pe care il caut si-l visez.

Ce model cauti? Ai o poza?
Eu te sfatuiesc mai degraba sa cauti un model asemanator cu cel pe care il vrei, decat sa te duci la croitoreasa. Pana acum, nu pot sa zic ca am vazut vreodata o rochie facuta la o croitoreasa, care sa nu se vada ca e facuta la croitoreasa... In sensul rau al cuvantului.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda
MesajScris: 22 Aug 2008, 17:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
nici eu nu sunt de acord cu rochile facute la croitoreasa, bine ma refer la cele de mireasa ca cele de ocazie eu mai toate mi le fac la croitoreasa ca in magazine imi gasesc foarte greu fix ceea ce vreu eu si sa vina super pe mine. la rochile de mireasa facute la croitoreasa este riscul sa mu-ti iasa perfect la fel sau materialul sa fie diuferit si atunci iarasi nu mai arata la fel. cel mai naspa este la cele facute din strainatate pt ca le vezi in poze ca arata bine iar cand ti le faci tu in tara difera totul:material, un pic si modelul etc si clar nu mai este aceelasi lucru.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda
MesajScris: 24 Aug 2008, 02:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
nici eu nu sunt de acord cu rochile facute la croitoreasa, bine ma refer la cele de mireasa ca cele de ocazie eu mai toate mi le fac la croitoreasa ca in magazine imi gasesc foarte greu fix ceea ce vreu eu si sa vina super pe mine. la rochile de mireasa facute la croitoreasa este riscul sa mu-ti iasa perfect la fel sau materialul sa fie diuferit si atunci iarasi nu mai arata la fel. cel mai naspa este la cele facute din strainatate pt ca le vezi in poze ca arata bine iar cand ti le faci tu in tara difera totul:material, un pic si modelul etc si clar nu mai este aceelasi lucru.


si eu sustin parerea ca mai bine o cumperi de-a gata. oricat de bine se face o rochie la croitoreasa, tot se va vedea lucratura. e vorba nu numai de materiale si de stil dar si de masinile care lucreaza, de tipare etc. decat sa te sgarcesti si sa te carpesti...mai bine isisti in a caut rochita ta. asa cum zicea Bibi ea asteapta sa fie gasita. trebuie sa investesti poate mai mult timp in a o gasi. mai mult decat bani, chiar. si la urma urmei..o singura data in viata ar trebui sa o cauti...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda
MesajScris: 24 Aug 2008, 16:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
asa este si mai ales ca pentru acea zi merita tot efortul din lume pt ca odata esti mireasa si timpul inapoi nu poti sa-l dai orcat am vrea noi. va doresc ca toate viitoarele miresici sa va gasiti rochia mult visata si sa aveti cea mai frumoasa zi din viata voastra ca meritati:nmarried:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda
MesajScris: 25 Aug 2008, 00:53 
Nou Venit

Membru din: 21 Aug 2008, 03:30
Mesaje: 30
din pacate rochia pe care mi-o doresc o singura casa de moda e in stare sa mi-o faca si din pacate nu dispun de 3000e sa dau pe ea. de gata nu am gasit nimic pt ca toate sunt facute ffff amplu jos si sus sunt impopotonate ca un pom de craciun.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda
MesajScris: 25 Aug 2008, 04:32 
Nou Venit

Membru din: 21 Aug 2008, 03:30
Mesaje: 30
Citat:
Ce model cauti? Ai o poza?
Eu te sfatuiesc mai degraba sa cauti un model asemanator cu cel pe care il vrei, decat sa te duci la croitoreasa. Pana acum, nu pot sa zic ca am vazut vreodata o rochie facuta la o croitoreasa, care sa nu se vada ca e facuta la croitoreasa... In sensul rau al cuvantului.
AM SI NU PREA AM ROCHIA PE CARE O VREAU E O COBINATIR INTR MAI MULTR MODELE DE LA DEMETROS( SCUZE DACA NU AM VOIE SA SPUN DENUMIREA FIRMEI ). ASA CA E MAI COMPLICAT.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda
MesajScris: 25 Aug 2008, 13:29 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
AM SI NU PREA AM ROCHIA PE CARE O VREAU E O COBINATIR INTR MAI MULTR MODELE DE LA DEMETROS( SCUZE DACA NU AM VOIE SA SPUN DENUMIREA FIRMEI ). ASA CA E MAI COMPLICAT.

Nu te grabi, oricum mai ai timp destul. Poate ai sa gasesti de gata ceva ce iti place.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda
MesajScris: 25 Aug 2008, 16:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
AM SI NU PREA AM ROCHIA PE CARE O VREAU E O COBINATIR INTR MAI MULTR MODELE DE LA DEMETROS( SCUZE DACA NU AM VOIE SA SPUN DENUMIREA FIRMEI ). ASA CA E MAI COMPLICAT.


eu abia acum vad ca mai ai un an...nu te grabi ca sigur vei gasi rochita, are dreptate alina. si pe de alta parte..nu stiu de ce zici ca toate rochiile sunt ca un pom de craciun ca nu e chiar asa. sunt rochite foarte frumoase si elegante chiar daca sunt simple. incearca sa mergi al cateva magazine sa vezi, nu numai la 2-3. da, sunt unele firme care au preturi mari in comparatie cu puterea noastra de cumparare; insa vei gasi si firme romanesti care fac rochite frumoase. si de calitate. si nu sunt nici cum 3000 de euro. eu zic sa mergi sa te mai uiti la magazine..si sa dai un tur si prin bucuresti daca ai timp, intr-o zi. spor si sa iti gasesti rochita ta visata.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda
MesajScris: 11 Sep 2008, 00:54 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

eu abia acum vad ca mai ai un an...nu te grabi ca sigur vei gasi rochita, are dreptate alina. si pe de alta parte..nu stiu de ce zici ca toate rochiile sunt ca un pom de craciun ca nu e chiar asa. sunt rochite foarte frumoase si elegante chiar daca sunt simple. incearca sa mergi al cateva magazine sa vezi, nu numai la 2-3. da, sunt unele firme care au preturi mari in comparatie cu puterea noastra de cumparare; insa vei gasi si firme romanesti care fac rochite frumoase. si de calitate. si nu sunt nici cum 3000 de euro. eu zic sa mergi sa te mai uiti la magazine..si sa dai un tur si prin bucuresti daca ai timp, intr-o zi. spor si sa iti gasesti rochita ta visata.

Fetelor, sunt incantata de rochita mea. Am fost la a doua proba si peste 5 zile ma duc sa o iau. A iesit asa cum imi imaginam. Foarte draguta. M-am indragostit de ea, asa cum ma indragostisem de model cand l-am gasit pe net.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda
MesajScris: 11 Sep 2008, 14:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
ma bucur pt tine ca ti-a iesit rochia asa cum ai visat tu. iti urez sa te bucuri de ea si distractie maxima la nunta. astept poze sa o vedem si noi.:-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 65 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România