Ultima vizită a fost: Acum este 16 Apr 2024, 20:46


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 65 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Rochitza la comanda
MesajScris: 21 Sep 2007, 00:27 
Nou Venit

Membru din: 19 Apr 2007, 16:58
Mesaje: 4
...am gasit o rochie faina la demetrios pe site dar sunt convinsa ca m-ar costa foarte mult, asa ca va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti daca cunoasteti pe cineva care si-a facut rochitza la aura dumitru, cum a iesit, cat a costat...mi-e frica putin ca am sa-i duc fotografia, am sa-mi fac mari sperante... si nu va iesi cum mi-o doresc...:npray:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ajutor rochitza...
MesajScris: 21 Sep 2007, 21:54 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
iti poti face o rochitza la comanda.....eu asa fak si o sa-mi iasa cum doresc....am incredere si la mine e o rochitza foarte mare mai mare k a ta la volum insa eu ma duk la o casa de moda din piatra neamt si sunt tare fericita si optimista:nwink::nwink::rocker::rocker::nmarried::nmarried::ncouple:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ajutor rochitza...
MesajScris: 25 Sep 2007, 21:54 
Nou Venit

Membru din: 19 Apr 2007, 16:58
Mesaje: 4
Citat:
Buna dimineata,poti pune o poza a rochiei pe site si poate te pot ajuta cu o recomandare.
Da, doamna care mi-a facut mie rochia. A iesit superba a mea. Doar mi-a luat masurile si m-am dus sa o ridic, atat. fara probe suplimentare, fara stres.
O zi buna.

am pus una in galerie(cea de la demetrios) e pe prima pagina....nu stiu unde sa o pun in alta parte:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ajutor rochitza...
MesajScris: 25 Sep 2007, 21:56 
Nou Venit

Membru din: 19 Apr 2007, 16:58
Mesaje: 4
Citat:
iti poti face o rochitza la comanda.....eu asa fak si o sa-mi iasa cum doresc....am incredere si la mine e o rochitza foarte mare mai mare k a ta la volum insa eu ma duk la o casa de moda din piatra neamt si sunt tare fericita si optimista:nwink::nwink::rocker::rocker::nmarried::nmarried::ncouple:

ma bucur ca esti asa optimista...sper din suflet sa-ti iasa asa cum ai visat-o...pupic:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ajutor rochitza...
MesajScris: 05 Oct 2007, 21:42 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
Citat:
ma bucur ca esti asa optimista...sper din suflet sa-ti iasa asa cum ai visat-o...pupic:ok:
va iesi cum doresc pt k fak krima k ele:zoombie::nlol::nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ajutor rochitza...
MesajScris: 07 Oct 2007, 17:27 
Nou Venit

Membru din: 23 Sep 2007, 17:02
Mesaje: 46
ioana mersi de urari !la fel si tie!te duci la white lady?da -mi shi mie foto cu modelul de la rochie
pa paaa!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda...
MesajScris: 17 Oct 2007, 15:47 
Nou Venit

Membru din: 01 Aug 2007, 03:11
Mesaje: 20
BUNA EU AM NUNTA LA ANUL SI SINCER NU STIU CE SA FAC SI DE UNDE SA-MI IAU ROCHITA...IMI PUTETI DA NISTE SFATURI VA ROG.CINE VREA POATE SA INTRE PE ID MEU SI SA MAI VB ACOLO DESPRE NUNTA *** (intreaba-ma in privat)...multumesc SI CASA DE PIATRA TUTUROR MIRESICILOR:nmarried:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda...
MesajScris: 25 Oct 2007, 23:08 
Nou Venit

Membru din: 16 Oct 2007, 23:08
Mesaje: 38
Citat:
BUNA EU AM NUNTA LA ANUL SI SINCER NU STIU CE SA FAC SI DE UNDE SA-MI IAU ROCHITA...IMI PUTETI DA NISTE SFATURI VA ROG.CINE VREA POATE SA INTRE PE ID MEU SI SA MAI VB ACOLO DESPRE NUNTA *** (intreaba-ma in privat)...multumesc SI CASA DE PIATRA TUTUROR MIRESICILOR:nmarried:


Si eu sunt nou si am nunta tot anul viitor.
Cand am descoperit pt primada data acest site si am rasfoit aprope toate pozele cu rochii am ales una care mi-a placut foarte mult si m-am hotarat ca trebuie sa mi-o faca cineva identica cu cea din poza. Insa tot rasfoind am mai gasit si altele si asa mai departe. Acum insa m-am hotarat ca o sa-mi cumpar o rochie de la magazin, chiar am si gasit ceva dragut.
Prin urmare cred ca o rochie facuta dupa o poza nu poate iesi exact asa si pe deasupra nici nu sti cat de bine te poate avantaja modelul din poza. Proband poti descoperi rochia potrivita, parerea mea :nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda...
MesajScris: 02 Noi 2007, 12:57 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Eu prefer sa cumpar decat sa ma risc sa nu imi iasa cum vreau sau bine. Sunt sigura ca din cate magazine cu rochii de mireasa sunt voi gasi o rochie care sa-mi placa si sa-mi stea bine cu ea


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda...
MesajScris: 13 Noi 2007, 02:15 
Nou Venit

Membru din: 20 Noi 2006, 14:28
Mesaje: 27
Citat:
Eu prefer sa cumpar decat sa ma risc sa nu imi iasa cum vreau sau bine. Sunt sigura ca din cate magazine cu rochii de mireasa sunt voi gasi o rochie care sa-mi placa si sa-mi stea bine cu ea


salut miresici!

eu mi-am facut rochia dintr-o singura proba! se pare ca am avut noroc, insa macar a fost cum am vrut eu!

sa stiti ca orice rochie ati purta, veti fi CELE MAI FRUMOASE!!!

SPOR LA PREGATIRI!:kiss:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda...
MesajScris: 14 Noi 2007, 21:51 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Saluut!
Si eu intentionez sa-mi fac rochia pe comanda. Am un anume model pe care il vreau si nu gasesc in magazine. N-am cautat inca foarte mult. Vreau ceva fara crinolina, fara jupon... Daca nu gasesc, apelez la o prietena care chiar cu asta se ocupa: atelier de rochii de ocazie. Chai am incredere in ceea ce face.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ajutor rochitza...
MesajScris: 29 Noi 2007, 11:27 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
ai mai ajuns cu rochia la piatra neamt deoarece acolo urmeaza sa ma duc si eu incepand cu anul urmator, mai este timp destul.dar s-ar putea sa faca la comada doar modele de la ei nu si din exterior.anunta-ma si pe mine in legatura cu ce ai rezolvat.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda...
MesajScris: 29 Noi 2007, 11:31 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
Un sfat fara crinolina deoarece este foarte incoma iar daca mai bate si vantul afara te flutura de nu stii cei cu tine.Incearca mai bine cu jupa.Este mult mai bine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda...
MesajScris: 29 Noi 2007, 12:49 
Veteran

Membru din: 20 Feb 2007, 12:06
Mesaje: 388
Crinolina nu este deloc incomoda! Ba mai mult, dac vrei rochie tip printesa (si nu stiu cand poti purta o asa rochie daca nu la nunta) neaparat trebuie crinolina.
Eu am avut o crinolina mare, cu 5 cercuri, pe care am modificat-o in talie, adica i-am pus un elastic lat cat palma ca sa ma nu ma jeneze.Si totul a fost ok!

P.S. Rochia de la Piatra Neamt:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda...
MesajScris: 29 Noi 2007, 14:50 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
eu asa am auzit de la cine a purtat crinolina, ori nu era de calitatea ori nu era obisnuita.dimineata avea sange pe picioare si vanatai.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda...
MesajScris: 29 Noi 2007, 14:55 
Veteran

Membru din: 20 Feb 2007, 12:06
Mesaje: 388
Asa citisem si eu pe forum, dar am purtat crinolina si a fost super ok. Fiind mare, nici nu ma atingea pe picioare. Bine, dimineata arata ca roasa de soareci:drool: pt ca intrasera tocurile in ea (in partea de jos)....
La ce firma din P Neamt vrei sa iti faci rochia?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda...
MesajScris: 29 Noi 2007, 14:57 
Veteran

Membru din: 20 Feb 2007, 12:06
Mesaje: 388
Poate iti explica vreuna din fetele care a avut probleme cu crinolina de ce anume s-a invinetit pe picioare....:ermm:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza la comanda...
MesajScris: 29 Noi 2007, 17:01 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
Da, la piatra neamt as incerca sa imi fac rochia dar inca nu am ajuns pana acolo sa vad cat m-ar costa, si daca as putea s aduc modelul pe care il vreau eu.deoarece nu sunt dispusa sa dau mai mult de 1000 ron, pt ca consider ca nu se merita iar mai apoi nu am ce sa fac cu ea.pe tine cat te-a ajus si care au fost conditiile impuse de ei.ai vreun nr de tel.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 65 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România