Ultima vizită a fost: Acum este 26 Apr 2024, 01:59


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 100 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Costumul de ginere
MesajScris: 21 Oct 2007, 05:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Despre rochie s-a vorbit si s-a tot vorbit... Dar pentru iubitii vostri ce alegeti? Si, de fapt, cine alege? Si in functie de ce?
Ce trenduri sunt pentru costumele de barbati?:nblink:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 22 Oct 2007, 20:49 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
In cazul nostru, mai mult ca sigur ca el isi va alege costumul. Probabil ca voi fi si eu cu el, de fapt, aproape sigur ca ma va lua si pe mine, dar el va decide. Are gusturi foarte bune, e si cam pretentios... ceea ce nu e rau, in cazul costumului de ginere. Iar sugestii nu accepta decat de la mine. Dar nu cred ca va fi nevoie sa ma bag, am incredere.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 22 Oct 2007, 22:23 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
In cazul nostru, mai mult ca sigur ca el isi va alege costumul. Probabil ca voi fi si eu cu el, de fapt, aproape sigur ca ma va lua si pe mine, dar el va decide. Are gusturi foarte bune, e si cam pretentios... ceea ce nu e rau, in cazul costumului de ginere. Iar sugestii nu accepta decat de la mine. Dar nu cred ca va fi nevoie sa ma bag, am incredere.




mirele meu a avut costum negru...asa am vrut amandoi...noi asa vedeam lucrurile...mireasa alb mirele negru si asa a si fost si a fost super ok. i-a stat de minune:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 25 Oct 2007, 22:55 
Nou Venit

Membru din: 16 Oct 2007, 23:08
Mesaje: 38
Citat:



mirele meu a avut costum negru...asa am vrut amandoi...noi asa vedeam lucrurile...mireasa alb mirele negru si asa a si fost si a fost super ok. i-a stat de minune:D


Si mirele meu isi va alege singur costumul, iar eu voi fi cu el. Insa stiu sigur ca prefera costumele negre cu dungulite fine :ncouple:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 28 Oct 2007, 20:46 
Nou Venit

Membru din: 09 Sep 2007, 23:39
Mesaje: 20
Eu voi merge impreuna cu sotul meu pentru costum dar decizia va fi a lui, cum si eu hotarasc pentru rochie.Oricum de obicei sunt de acord cu ce alege el,avem cam aceleasi gusturi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 28 Noi 2007, 11:15 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
Am o intrebare oare este mai indicat costumul negru sau alb, crem?Viitorului meu sot nu ii place alb sau crem, el vrea negru deoarece ii sta foarte bine si stie ca eu nu vreau rochie alba ca nu imi place.Iar un costum alb eu trebuie sa imi iau rochie alba ca sa fim la asorte.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 28 Noi 2007, 13:21 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
Am o intrebare oare este mai indicat costumul negru sau alb, crem?Viitorului meu sot nu ii place alb sau crem, el vrea negru deoarece ii sta foarte bine si stie ca eu nu vreau rochie alba ca nu imi place.Iar un costum alb eu trebuie sa imi iau rochie alba ca sa fim la asorte.


nu trebuie o anumita culoare la costum sau rochie. daca lui ii sta bine in negru, sa poarte negru. sunt o gramada de costume negre f elegante. poate sa incerce un smoking - e mai deosebit.
iar legat de rochita am vazut rochii de mireasa intr-o gramda de nuante deschise. chiar am vazut una roz :D
alegeti ce va place si ce va sta bine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 29 Noi 2007, 10:52 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
aici ai dreptate dar sa imbrace smoking mi se mar cam pompos iar mai apoi nu mai are ce sa faca cu el.nu este asa de ieftin iar nunta nostra va fi o combinatie intre modern si traditional.deci nu ar prea merge.iar fi ca cireasa de pe tort.dar mai vedem.in legatura cu rochia sunt foarte multe modele.oricum o fac ca comanda.pupici


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 21 Ian 2008, 17:12 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
si eu ma gandeam ca iubi meu sa poate costum negru si:

a) camasa, vesta si cravata albe

b) camasa alba, vesta si cravata visinii (sa se asorteze cu buchetul meu):neyes:

Doar ca lui nu ii place ideea de rosu - visiniu - grena

oare nu e prea simpu doar negru cu alb?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 21 Ian 2008, 18:07 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
Nu cred ca este prea simpul, dar daca tu o sa ai o rochie crem el poate sa aiba cama crem si o cravata asortata, asa o sa fie imbracat al meu, deoarece eu o sa am o rochie crem.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 21 Ian 2008, 18:27 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
si eu ma gandeam ca iubi meu sa poate costum negru si:

a) camasa, vesta si cravata albe

b) camasa alba, vesta si cravata visinii (sa se asorteze cu buchetul meu):neyes:

Doar ca lui nu ii place ideea de rosu - visiniu - grena

oare nu e prea simpu doar negru cu alb?




nu e neaparat simplu negru cu alb.
sotul meu a avut costum negru si camasa, vesta si lavaliera albe, pt ca eu am avut rochia si buchetul albe.
prima data mi s-a parut plicitistor si nu-mi placea nimic (exceptie un set de vesta cu lavaliera f scumpe), dar am gasit un brocart superb pt vesta si lavaliera care a dat tot farmecul. si asa te-as sfatui si pe tine. cauta materiale deosebite pt el.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 22 Ian 2008, 02:17 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
hmmmm...foarte interesant ce povestiti voi aici:nblink:
eu la inceput nici nu imi puneam problema de alta culoare pt el decat negru. nu mi-l puteam imagina in alta culoare, fiind brunet si mai inchis la ten...asta decat mine care sunt alba ca laptele si blonda:nlol::nlol:noi suntem pe principiul cu contrastele...insa vorbind cu el, a zis din start ca nu vrea negru...si am trecut la gandit...in crem nu il vad...oare sa fie doar egoismul meu ca nu imi imaginez rochia mea alba cu cremul la el?:nwink::p
glumesc si eu...
oricum cred ca e dificil totusi ca trebuie sa fim atenti ca trebuie sa fim totusi asortati, nu poti sa apari ca din copac...unul din prun altul din eu stiu ce tufa:~*
in ce l-as vedea ar fi un cenusiu cu argintiu...nu ne plac materialele lucioase. nu pt barbati. in plus daca am gasi un gri ar putea sa il mai imbrace si cu alte ocazii. si cu vesta si cravata argintii...am vazut cateva modele frumusele dar ramane sa mergem impreuna sa cautam...

prietenii nostri de familie si de fapt parintii finutzei noastre al nunta lor in 2006 -hm, stateam si calculam ce trece timpul:-`- ea a avut rochie alba el un costum gri cu camasa roz. mi-a placut tare mult combinatie. dar barbatii nostri -amandoi- sunt atat de sceptici cand e vb de roz...mie mi-ar placea sa il vad si intr-un pulovar roz in V...mi se pare sexy :nlol::nlol::nlol::nlol:

asadar sa nu deviez prea mult de la subiect...va fi gri probabil:nlol::nlol::nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 22 Ian 2008, 17:17 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
pana la urma cred ca vom alege un costum negru si o vesta cu cravata albe dintr-un material pretios

eu mi-am ales rochia pe care am visat-o asa ca il las si pe el sa isi aleaga ce doreste

oricum va fi frumos iubi meu :neyes::heart:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 28 Ian 2008, 13:34 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
am gasit si cumparat costumul lui cristi - negru

acum suntem imbracati complet - si desculti


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 28 Ian 2008, 13:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
am gasit si cumparat costumul lui cristi - negru

acum suntem imbracati complet - si desculti


ce e mai greu a trecut..........

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 28 Ian 2008, 13:41 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
dar tu mai intai ti-ai cumparat rochia si apoi o sa iti iei papuci.Eu stiu ca mai intai te incalti iar apoi te imbraci deoarece rochia ti-o cumperi dupa inaltimea pantofilor ca sa poti sa ii dai seama cat o sa fie de lunga sau de scurta rochia.Fiecare cu parerea ei.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 28 Ian 2008, 13:46 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
dar tu mai intai ti-ai cumparat rochia si apoi o sa iti iei papuci.Eu stiu ca mai intai te incalti iar apoi te imbraci deoarece rochia ti-o cumperi dupa inaltimea pantofilor ca sa poti sa ii dai seama cat o sa fie de lunga sau de scurta rochia.Fiecare cu parerea ei.


eu vreau sa imi iau balerini - asa ca am probat rochia cu o alta pereche de balerini.

acum doar vreau sa gasesc un loc unde sa imi faca o pereche asa cum ii vreau eu


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 28 Ian 2008, 13:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

eu vreau sa imi iau balerini - asa ca am probat rochia cu o alta pereche de balerini.

acum doar vreau sa gasesc un loc unde sa imi faca o pereche asa cum ii vreau eu


balerini?da cum asa?Ai alta tinuta pe tocuri.....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 28 Ian 2008, 13:56 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

balerini?da cum asa?Ai alta tinuta pe tocuri.....


pai in primul rand nu se vad de sub rochie si vreau sa pot sa dansez pana seara...

apoi iubi meu e doar cu 2 cm mai inalt ca mine - si eu o sa am coc, voal si tiara...:D


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 100 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România