Ultima vizită a fost: Acum este 24 Apr 2024, 10:12


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 100 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 04 Feb 2008, 15:02 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
Vad ca nu sunt singura care a avut asemenea surprize cu miri la care se vad chilotii.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 04 Feb 2008, 15:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2007, 18:47
Mesaje: 1146
Citat:
Vad ca nu sunt singura care a avut asemenea surprize cu miri la care se vad chilotii.

Daaa...si n-am vazut doar o data:o

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 04 Feb 2008, 15:39 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
Oare cand s-au vazut pe caseta ce au fi zis.Oribil dar gusturile nu se discuta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 04 Feb 2008, 16:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2007, 18:47
Mesaje: 1146
Citat:
Oare cand s-au vazut pe caseta ce au fi zis.Oribil dar gusturile nu se discuta

Asa este...fiecare se imbraca cum doreste...cred ca sunt multi care n-au nici un stres ca li s-au vazut sau li se vad chilotii prin pantaloni:nscmoll:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 04 Feb 2008, 17:32 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
poate lor nu le pasa ca sunt barbati,dar cea de langa ei oare ce-o fi zis.nu la vazut cand s-a imbract.mi se pare oribil tu ca fata mai ales intr-o zi asa de importanta sa nu te uiti si la cel de langa tine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 04 Feb 2008, 17:41 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
poate lor nu le pasa ca sunt barbati,dar cea de langa ei oare ce-o fi zis.nu la vazut cand s-a imbract.mi se pare oribil tu ca fata mai ales intr-o zi asa de importanta sa nu te uiti si la cel de langa tine.


poate nu au probat costumul inainte - sau au probat singuri

in ziua respectiva e prea tarziu sa mai iei masuri

invatatura: mergem cu ei la cumparat, nu-i lasam de capul lor :mellow::njump::njump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 04 Feb 2008, 17:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2007, 18:47
Mesaje: 1146
Citat:
poate lor nu le pasa ca sunt barbati,dar cea de langa ei oare ce-o fi zis.nu la vazut cand s-a imbract.mi se pare oribil tu ca fata mai ales intr-o zi asa de importanta sa nu te uiti si la cel de langa tine.

Asa ar fii normal, sa se uite...,dar din ce moment au fost cazuri inseamna ca respectivele mirese n-au fost interesate numai de persoana lor...din pacate:mellow:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 04 Feb 2008, 22:49 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
Vad ca nu sunt singura care a avut asemenea surprize cu miri la care se vad chilotii.
:nlol::nlol::nlol::nlol:
ma scuzati...rusinica!!!saracii...:~*mai fetelor...dar vb aia nici eu nu voi fi acolo cand il imbraca:-`dar totusi neaparat tre sa fiu d efata cand isi ia costumul:ok:in plus sa nu cumva sa luam doua stiluri extrem diferite nu?sau sa ia vreo culoare:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 21 Mar 2008, 14:11 
Junior

Membru din: 19 Feb 2008, 13:52
Mesaje: 80
Citat:

pentru ei mi se pare cel mai elegant sa fie in costum negru - si chiar si cu crem e contrast


Si noi am ales costumul negru, este elegant oricand, se poate purta si la alte nunti. Farmecul il poate da o camasa mai deosebita sau vesta+lavaliera. Viitorul meu sot nu vrea sa se remarce in mod deosebit, de aceea prefera o camasa alba si o cravata/lavaliera neagra. Pe mine nu m-a incantat ideea in mod deosebit, dar dak eu mi-am ales singura rochia, fara sa il consult si fara ca el sa o vada, il voi lasa sa mearga pe ideea cravata neagra, cu conditia sa fiu cu el cand o alege B)
Dar avem o problema: el este inalt si are bratele lungi; gasim greu o camasa care sa ii fie buna la maneci, dar care sa nu para larga la gat. In Mures nu am gasit, vrem sa incercam in Cluj. Pt fetele din Cluj, imi recomandati un magazin anume? (pt camasi, cravate/lavaliere mire)
Pupici!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 21 Mar 2008, 22:44 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
si noi cam prevedem probleme cu tinuta de mire. e lungan si lat in umeri, dar sper totusi sa gasim si sa ii si placa. eu am vazut cateva modele care mi-au placut tare mult, chiar azi m-am uitat, erau la 390. erau gri-arginti dar frumaose foc. problema ar fi ca erau cu dungulite finute de tot de culaore gri deschis. Iar cum el nu vrea sub nicio forma dungulite ca si asa e lungan:unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 24 Mar 2008, 10:19 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
Draga mea si eu am aceleasi probleme si al meu este inalt.
Dar sunt fericita am reusit sa il incalt.Inceput promitator


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 24 Mar 2008, 17:47 
Junior

Membru din: 19 Feb 2008, 13:52
Mesaje: 80
Citat:
Draga mea si eu am aceleasi probleme si al meu este inalt.
Dar sunt fericita am reusit sa il incalt.Inceput promitator


Noi si la capitolul incaltaminte stam prost.:( Are piciorul f lat, 44 bun la lungime, dar il strang. 45 e deja prea lung. Si am obs ca pantofii mai eleganti sunt putin mai ingusti in fatza. Cred k o sa murim incet pana gasim ceva. :((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 24 Mar 2008, 21:23 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
Draga mea si eu am aceleasi probleme si al meu este inalt.
Dar sunt fericita am reusit sa il incalt.Inceput promitator

:~*:~*:~*:~*eu am uitat de incaltaminte:nlol::nlol::nlol::nlol:sa imi mai amintiti ca poate ramanem amandoi in picioarele goale:nlol::nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 25 Mar 2008, 00:26 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

Si noi am ales costumul negru, este elegant oricand, se poate purta si la alte nunti. Farmecul il poate da o camasa mai deosebita sau vesta+lavaliera. Viitorul meu sot nu vrea sa se remarce in mod deosebit, de aceea prefera o camasa alba si o cravata/lavaliera neagra. Pe mine nu m-a incantat ideea in mod deosebit, dar dak eu mi-am ales singura rochia, fara sa il consult si fara ca el sa o vada, il voi lasa sa mearga pe ideea cravata neagra, cu conditia sa fiu cu el cand o alege B)
Dar avem o problema: el este inalt si are bratele lungi; gasim greu o camasa care sa ii fie buna la maneci, dar care sa nu para larga la gat. In Mures nu am gasit, vrem sa incercam in Cluj. Pt fetele din Cluj, imi recomandati un magazin anume? (pt camasi, cravate/lavaliere mire)
Pupici!

Cred ca zici foarte bine. Uite, noi suntem fani Brainconf pt camasi. Au niste modele atat de frumoase... si de calitate. Si camasi clasice, dar si mai deosebite, unele chiar haioase. Ultima pe care si-a luat-o Cristi e alba cu cateva dungulite subtiri si rare cam la2 degete distantate, de mai multe culori. F f misto. Si cred ca gasiti si pe masura lui. al meu are 1.85 si am gasit imediat. Nu mai stiu exact ce marime, dar ne-au sfatuit doamnele de la magazin.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 26 Mar 2008, 12:03 
Junior

Membru din: 19 Feb 2008, 13:52
Mesaje: 80
Merci Alinutza de pont. Vrem sa incercam si la Tarnava, am auzit k fac si la comanda camasi.:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 28 Mar 2008, 02:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Cred ca zici foarte bine. Uite, noi suntem fani Brainconf pt camasi. Au niste modele atat de frumoase... si de calitate. Si camasi clasice, dar si mai deosebite, unele chiar haioase. Ultima pe care si-a luat-o Cristi e alba cu cateva dungulite subtiri si rare cam la2 degete distantate, de mai multe culori. F f misto. Si cred ca gasiti si pe masura lui. al meu are 1.85 si am gasit imediat. Nu mai stiu exact ce marime, dar ne-au sfatuit doamnele de la magazin.


noi suntem fani cavaliere si bigotti...dar pentru nunta am preferat dinasty....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 28 Mar 2008, 02:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

noi suntem fani cavaliere si bigotti...dar pentru nunta am preferat dinasty....


si al meu prefera pt nunta dinasty. i-a placut un frac mult. acu sa-l si probeze ca socoteala din targ...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 04 Apr 2008, 11:36 
Junior

Membru din: 19 Feb 2008, 13:52
Mesaje: 80
Citat:

si al meu prefera pt nunta dinasty. i-a placut un frac mult. acu sa-l si probeze ca socoteala din targ...


Fetele? Ce camasa ar fi oare mai potrivita pt un mire? Bumbac 100% sau ceva in amestec? Care sunt mai elegante si potrivite ocaziei?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 04 Apr 2008, 17:34 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
sfatul meu fara bumbac 100% nu se calca deloc, prietenul meu are si o calc numai la curatatorie.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 04 Apr 2008, 22:51 
Junior

Membru din: 19 Feb 2008, 13:52
Mesaje: 80
Citat:
sfatul meu fara bumbac 100% nu se calca deloc, prietenul meu are si o calc numai la curatatorie.


Stiu k e nasol la calcat bumbacul 100%, am simtit-o pe pielea mea :wacko: Dar mi s-a spus k albul de bumbac 100% e mai alb decat combinatiile de materiale si k arata mai bine. Am intrebat pt k vroiam sa aflu pareri, care este mai elegant. Ca dupa nu se mai calca bine, nu ma intereseaza, conteaza ziua nuntii. Nu tin neaparat sa o mai foloseasca si dupa.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 100 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România