Ultima vizită a fost: Acum este 24 Apr 2024, 10:58


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 100 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 05 Apr 2008, 12:44 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

Fetele? Ce camasa ar fi oare mai potrivita pt un mire? Bumbac 100% sau ceva in amestec? Care sunt mai elegante si potrivite ocaziei?


eu zic ca bumbac 100% - trebuie sa ii fie si lui comod, si e nasol sa stai zi intreaga cu o camasa sintetica pe tine

eleganta depinde de model


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 06 Apr 2008, 00:13 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

eu zic ca bumbac 100% - trebuie sa ii fie si lui comod, si e nasol sa stai zi intreaga cu o camasa sintetica pe tine

eleganta depinde de model

Si eu sunt pentru bumbac! Plus ca arata si foarte bine! Bine, mie imi mai plac foarte mult si cele de in. Mai ales ca acum au aparut niste culori superbe la camasile barbatesti de in. Dar la ginere, nu prea e cazul, asa ca sunt pentru bumbac 100%.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 06 Apr 2008, 01:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

Fetele? Ce camasa ar fi oare mai potrivita pt un mire? Bumbac 100% sau ceva in amestec? Care sunt mai elegante si potrivite ocaziei?


si eu te sfatuiesc sa optezi pt bumbac 100%. iar la costum, chiar daca e usor mai gros, ar fi bine daca ar fi lana 100% sau derivat al lanii..nu sintetic. altfel vorba cristinei..il omori cu transpiratia toxica. si orice sintetic face rau organismului purtat mai mult de 10 ore.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 06 Apr 2008, 17:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
pe viitorul meu sot il incantau la inceput costumele deschise la culoare.mie nu imi plac deloc si el e si un pic plinut.usor,usor l-am convins si ieri si-a luat costumul negru,vesta si lavaliera(asa se numeste?nu stiu sigur,nu ma criticati prea aspru...) grena si camasa alba.e mumos rau asa!!!:ndance::ndance::ndance:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 06 Apr 2008, 18:29 
Nou Venit

Membru din: 06 Apr 2008, 18:00
Mesaje: 2
Citat:
pe viitorul meu sot il incantau la inceput costumele deschise la culoare.mie nu imi plac deloc si el e si un pic plinut.usor,usor l-am convins si ieri si-a luat costumul negru,vesta si lavaliera(asa se numeste?nu stiu sigur,nu ma criticati prea aspru...) grena si camasa alba.e mumos rau asa!!!:ndance::ndance::ndance:



Eu cred ca la-i convins si a facut o alegre buna...mai ales daca e si plinut...il facea sa para si mai mare...si in plus de asta la costumul negru ai si un avantaj ...dupa ce a trecut nunta il mai poti purta si la alte evenimente pe cand un costum alb sau mai deschis la culoare,nu prea merge....bv felicitarile mele:ncouple:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 07 Apr 2008, 18:35 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
:blink::blink::blink:vorbeam noi de costumul de mire sambata...de fapt vorbeam eu! ii spuneam la barzoi ca am vazut niste costume frumoase si nu mergem sa le vedem? ca nu tre sa luam inca numai sa vada modele...si stiti ce imi zice? ca aia e treaba lui. si ca nu o sa il vad decat in ziua nuntii(!)(!)(!)(!)pai si cum il mai asortez la mine?(!)acum, eu stiu...cred ca am incredere in gusturile lui dar totusi. chiar sa nu il vad ce ia?:ermm::ermm:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 07 Apr 2008, 22:02 
Junior

Membru din: 19 Feb 2008, 13:52
Mesaje: 80
Citat:

si eu te sfatuiesc sa optezi pt bumbac 100%. iar la costum, chiar daca e usor mai gros, ar fi bine daca ar fi lana 100% sau derivat al lanii..nu sintetic. altfel vorba cristinei..il omori cu transpiratia toxica. si orice sintetic face rau organismului purtat mai mult de 10 ore.


Merci mult de sfaturi. Am comandat deja camasa pe masura lui - 100% bumbac - si acum m-am uitat si la costum: 100% wool :ok::D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 11 Apr 2008, 21:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
:blink::blink::blink:vorbeam noi de costumul de mire sambata...de fapt vorbeam eu! ii spuneam la barzoi ca am vazut niste costume frumoase si nu mergem sa le vedem? ca nu tre sa luam inca numai sa vada modele...si stiti ce imi zice? ca aia e treaba lui. si ca nu o sa il vad decat in ziua nuntii(!)(!)(!)(!)pai si cum il mai asortez la mine?(!)acum, eu stiu...cred ca am incredere in gusturile lui dar totusi. chiar sa nu il vad ce ia?:ermm::ermm:
pai stiam ca traditia e sa nu vada mirele rochia de mireasa,dar invers nu auzisem pana acum...glumeste?sau chiar nu o sa ti-l arate?:nwink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 22 Apr 2008, 16:44 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
am luat si noi costumul. Negru si niste dungulite finute argintii, este din lana. Acum urmeaza sa cumparam restul.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 22 Apr 2008, 17:20 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
Dar nu o sa-i fie cald daca este din lana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 22 Apr 2008, 17:35 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 18:27
Mesaje: 398
Citat:
Dar nu o sa-i fie cald daca este din lana


asta cam asa este:(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 23 Apr 2008, 18:13 
Junior

Membru din: 19 Feb 2008, 13:52
Mesaje: 80
Citat:

asta cam asa este:(


Daca costumul este din lana, asta nu inseamna k este si gros. Stofa din costumul mirelui meu este f subtire si placuta la atingere. Nu trb sa va ganditi la lana aceea din care sunt facute sosetele de lana.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 23 Apr 2008, 20:36 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

Daca costumul este din lana, asta nu inseamna k este si gros. Stofa din costumul mirelui meu este f subtire si placuta la atingere. Nu trb sa va ganditi la lana aceea din care sunt facute sosetele de lana.


normal. costumele din lana sunt cele mai bune

nu e vorba de cojoace ci de costumele de super calitate

firmele mari, adica cele mai mari, nu-si permit sa puna in ele sintetic


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 24 Apr 2008, 14:54 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Inainte sa merg sa vad asa ma gandeam si eu ca de lana sunt groase ma gandeam la costumele alea groase de dama pt iarna. Nu este asa. Este subtire, nu se vede lana ca la sosete.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 25 Apr 2008, 01:59 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
Inainte sa merg sa vad asa ma gandeam si eu ca de lana sunt groase ma gandeam la costumele alea groase de dama pt iarna. Nu este asa. Este subtire, nu se vede lana ca la sosete.

Fetelor, credeti ca va fi posibil sa cumparam pantalonii de la un numar si sacoul de la alt numar? Al meu nu poarta costume, avea vreo 2 care nu-i mai sunt bune. Am fost acum ceva timp sa-si ia un sacou si 56 ii e cam fix. I-ar trebui 58. Dar la pantaloni poarta 52. Am tot vrut sa intreb pe la magazinele astea de costume barbatesti daca dau separat, dar n-am ajuns. Aveti idee daca se poate?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 25 Apr 2008, 12:38 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
Fetelor, credeti ca va fi posibil sa cumparam pantalonii de la un numar si sacoul de la alt numar? Al meu nu poarta costume, avea vreo 2 care nu-i mai sunt bune. Am fost acum ceva timp sa-si ia un sacou si 56 ii e cam fix. I-ar trebui 58. Dar la pantaloni poarta 52. Am tot vrut sa intreb pe la magazinele astea de costume barbatesti daca dau separat, dar n-am ajuns. Aveti idee daca se poate?


e foarte posibil

sunt si magazine care dau separat dar nu multe

cavaliere parca

oricum, genul asta de firme


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 29 Apr 2008, 02:27 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

e foarte posibil

sunt si magazine care dau separat dar nu multe

cavaliere parca

oricum, genul asta de firme

Ar fi bine, mie imi place stilul Cavaliere. Tu cum te descurci? Mai ai asa de putin...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 30 Apr 2008, 19:29 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
Ar fi bine, mie imi place stilul Cavaliere. Tu cum te descurci? Mai ai asa de putin...


mie sincer cele mai frumoase mi se par cele de la steilman

dar la iubi i-am luat ramsay - venea mai bine pe el

putin mai e - dar abia astept


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 02 Mai 2008, 02:28 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

mie sincer cele mai frumoase mi se par cele de la steilman

dar la iubi i-am luat ramsay - venea mai bine pe el

putin mai e - dar abia astept

Ai dreptate si eu am vazut ceva f frumos la Steilman. Si ceva de la Secuiana mi-a mai placut. De fapt, costume frumoase am vazut mai multe. Sa vad cu rochia mea cum ma descurc. Imi pare rau pentru necazul nasei tale. Sunt lucruri triste, care ne dau peste cap. Trebuie putere multa sa trecem peste ele.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costumul de ginere
MesajScris: 18 Mai 2008, 15:10 
Nou Venit

Membru din: 27 Aug 2007, 02:59
Mesaje: 3
hello!sunt noua pe site si am si eu o intrebare referitoare la costumul de mire.daca are costumul negru si camasa alba, iar eu rochita tot alba, ce se potriveste mai bine, cravata, lavaliera sau papion?


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 100 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România