Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 19:58


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 452 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 22 Feb 2006, 23:47 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
am inteles ca o sa fie si in Timisoara targ prin martie...si eu astept cu nerabdare sa probez o rochie...



in timisoara o sa fie in 7-8-9 aprilie...scrie in revista mireasa...

la cluj...24-25-26 martie..
oradea...10-11-12 martie...

eu ma duc la cel de la oradea, ca am o sora acolo la facultate dar poate ma duc si la cel de la cluj...sper sa merite...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 23 Feb 2006, 00:02 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
chestia e ca si eu am revista mireasa acasa....dar nu am vazut programul:D
mersi mult


la pagina 22 (vezi ca trebuie sa numeri de la pag 11 incolo)...chiar jos pe pagina...jos de tot...expomariage...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 23 Feb 2006, 00:07 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
mersi...si astia cu revista lor...tot asa trebe sa numeri dc vrei sa gasesti ceva...


da, intr-adevar, de parca daca sunt pagini cu poze era greu sa treaca doua cifre...si eu a trebuit sa numar multe pagini pana la costumul care-i place lui Marius...da' macar am tinut minte pagina...90...si nu trebuie sa numar de fiecare data cand spun de el...:)

da' in rest imi place revista...ma supara doar ca ies numai 2 editii pe an...nu m-as satura de cataloage si reviste pentru nunti...de orice are leg cu nunta...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 23 Feb 2006, 00:15 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Se percepe vreo taxa suplimentara daca o faci la comanda dupa masurile tale? Mie mi-au spus, doamnele de la targul de nunti, ca daca e data la comanda costa cu 20% mai mult?

Eu am intrebat, cand am fost la ultimul targ, cateva case de moda din Bucuresti daca percep comision atunci cand iti faci rochia pe comanda si mi-au spun ca nu se percepe iar pretul ei variaza in functie de materialul ales si de complexitatea modelului.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 23 Feb 2006, 00:25 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
...dar despre ce costum e vorba ? ca le stiu...


de la alb si negru...unul argintiu...cu dungulite fine...cu lavaliera si camasa alba...e un manechin singur pe pagina...
...e SUPERB si o sa facem tot posibilul sa-l cumparam chiar daca e cam piperat pretul...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 23 Feb 2006, 00:31 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
cred ca stiu ...si noi ne-am oprit tot asupra a ceva deschis..este unul alb si unul crem care ne place la amandoi cu dungulite...sunt super faine...cam la 300 euro ajunge, nu? dar merita chiar sunt de mire!!!

300 euro doar costumul ca vesta si lavaliera se platesc separat si ajung impreuna (cu tot cu costum) la vreo 500 euro!!!:blink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 23 Feb 2006, 00:37 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
CRED CA NU AM FACUT CALCULUL BINE...in cazul asta este cam scump...eram chiar bucurosi ca nu este atat de mult...se pare ca este posibil sa dai mai mult pe costum decat pe rochie...

Da, dar nu este singurul magazin ... In Unirea este imposibil sa nu gasesti.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 23 Feb 2006, 00:38 
Senior

Membru din: 12 Noi 2005, 16:55
Mesaje: 118
Citat:
CRED CA NU AM FACUT CALCULUL BINE...in cazul asta este cam scump...eram chiar bucurosi ca nu este atat de mult...se pare ca este posibil sa dai mai mult pe costum decat pe rochie...

cu siguranta si noi am vrut sa-l luam dar cand ne-a spus ca sunt separat camasa lavaliera si vesta iubi meu nu la mai vrut.eu am zis sa-l ia dar el nu a vrut a zis ca-i prea mult.dar e superb.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 23 Feb 2006, 01:49 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:

DOAR ca eu nu sunt din Bucuresti...in Timisoara stau si voi face nunta in alta parte....oricum vrem sa ne luam de aici costumul si rochia...sunt totusi mai ieftine decat la El acasa...:D

O sa faceti nunta in Serbia si Muntenegru?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 23 Feb 2006, 14:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


Asa ajunge si costumul pentru Iubi, da o sa-l luam, ca e prea frumos in el:kiss::heart::love:
Si o sa-l mai poarte si cand cununam si cand boteza, ca el nu vrea deschis la culoare a ales unul negru cu niste dungulite care lucesc un picut in lumina. Si vesta si lavaliera albe.:love:
:ok::lol::wok::ok::lol::wok:%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 23 Feb 2006, 17:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

aaaaa, si inca ceva. mi s-a spus la magazinul din piatra neamt ca TOATE magazinele au acelasi catalog, aceleasi modele si aceleasi preturi. in toata tara. pe mine chiar m-a intrebat tipa la final de ce nu am mers la magazinul din bacau, ca e excat acelasi lucru (rochiile sunt facute la piatra si transportate la magazinele din tara - nu te costa transportul, ca nu e treaba ta). asa ca nu stiu daca chiar e cazul sa mergi pana la piatra. eu am "aterizat" acolo total intamplator, dar e aproape de bacau (60 km). sincer, nu stiu daca merita efortul deplasarii...


Mersi mult pentru un raspuns asa prompt.
Trebuie sa merg la noi in Galati la magazinul lor sa intreb, pentru ca eu vreau ceva deosebit. Ce sa faci, sunt mai pretentioasa. Adica vreau un corset de la o rochie si o fusta de la alta rochie. Si in plus mai vreau o fusta ( cea scurta, dar fara corset). Eu fac 2 nunti, si la mine acasa si la iubi meu.(adica una la Cluj si una la Galati) Vreau sa fie ceva schimbat la rochie, sa nu ma imbrac de 2 ori cu aceeasi.
Cred ca tot va trebui sa fac un drum pana la Piatra-Neamt. Mersi mult de tot, macar tot am aflat ceva ce ma interesa.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 452 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România