Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 18:43


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 452 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 23 Feb 2006, 17:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Mersi mult pentru un raspuns asa prompt.
Trebuie sa merg la noi in Galati la magazinul lor sa intreb, pentru ca eu vreau ceva deosebit. Ce sa faci, sunt mai pretentioasa. Adica vreau un corset de la o rochie si o fusta de la alta rochie. Si in plus mai vreau o fusta ( cea scurta, dar fara corset). Eu fac 2 nunti, si la mine acasa si la iubi meu.(adica una la Cluj si una la Galati) Vreau sa fie ceva schimbat la rochie, sa nu ma imbrac de 2 ori cu aceeasi.
Cred ca tot va trebui sa fac un drum pana la Piatra-Neamt. Mersi mult de tot, macar tot am aflat ceva ce ma interesa.



doua nunti = doua daruri??? :o:o:o ca fac si eu 2 :p;););););)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 23 Feb 2006, 17:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


Iti dai seama!:huh: Ca nu se duc uniigratis si unii pe bani:D Cine poate...........;):ok:



si vin si nasii la ambele nunti?? ...si mai excat la adoua nunta ce se face?? doar restaurantul??? (X):o


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 23 Feb 2006, 17:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


Saracii nasi:wacko: O sa dea darul in rate;)



sa stii!!! ;):o:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 23 Feb 2006, 18:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Da stiti ce cred ca e ciudat? Sau poate nu e, dar nu imi pot inchipui eu.:rolleyes: Cred ca e ciudat sa te imbraci a doua oara in mireasa! Oare are acelasi farmec si e aceeasi emotie ca prima oara?:rolleyes::~*


eu nu cred ca va fi la fel ca atunci ...in prima zi....e ca si cu prima iubire(ca si cu "prima data" ..sper sa intelegeti ce vreau sa zic)...nu cred ca vei mai avea aceleasi emotii ...aceleasi simtaminte!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 23 Feb 2006, 19:17 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:

Mersi mult pentru un raspuns asa prompt.
Trebuie sa merg la noi in Galati la magazinul lor sa intreb, pentru ca eu vreau ceva deosebit. Ce sa faci, sunt mai pretentioasa. Adica vreau un corset de la o rochie si o fusta de la alta rochie. Si in plus mai vreau o fusta ( cea scurta, dar fara corset). Eu fac 2 nunti, si la mine acasa si la iubi meu.(adica una la Cluj si una la Galati) Vreau sa fie ceva schimbat la rochie, sa nu ma imbrac de 2 ori cu aceeasi.
Cred ca tot va trebui sa fac un drum pana la Piatra-Neamt. Mersi mult de tot, macar tot am aflat ceva ce ma interesa.


pai si eu mi-am ales corsetul de la o rochie si fusta de la alta. si intai tipa mi-a zis ca crede ca ma va costa in jur de 15-16 mil maxim, tocmai pentru ca nu e o rochie completa ca in catalog, ci e "din bucati". a ramas ca ma suna dupa 2 zile, dupa ce primeste raspunsul de la atelier. pana la urma m-a costat 13 milioane, adica pretul care era scris in catalog pentru comanda. acum nu stiu care e faza, ele stiu mai bine.
oricum ar fi, succes!! sunt convinsa ca ai sa ai parte de 2 nunti de vis :love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 24 Feb 2006, 14:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:


si vin si nasii la ambele nunti?? ...si mai excat la adoua nunta ce se face?? doar restaurantul??? (X):o


Vor fi 2 nunti, adica la Cluj va fi stare civila si restaurantul si la Galati biserica si restaurantul. Invitatii mei vor veni in Cluj si ai lui vor veni la Galati. De 2 ori vor veni nasii normal si parintii si bunicii, adica rudele mai apropiate, restul invitatilor, pot alege una din locatii, cum vor ei. Avem prieteni in Galati si altii in Bucuresti care mi-au spus din start ca vor veni la Cluj neaparat.
Da ma voi imbraca de 2 ori in rochia de mireasa, tocmai de aceea vreau 2 fuste, sa nu ma imbrac cu aceeasi rochie. Soacra-mea spune ca aduce ghinion.
De abia astept!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 24 Feb 2006, 15:27 
Senior

Membru din: 21 Feb 2006, 13:52
Mesaje: 102
Citat:

Vor fi 2 nunti, adica la Cluj va fi stare civila si restaurantul si la Galati biserica si restaurantul. Invitatii mei vor veni in Cluj si ai lui vor veni la Galati. De 2 ori vor veni nasii normal si parintii si bunicii, adica rudele mai apropiate, restul invitatilor, pot alege una din locatii, cum vor ei. Avem prieteni in Galati si altii in Bucuresti care mi-au spus din start ca vor veni la Cluj neaparat.
Da ma voi imbraca de 2 ori in rochia de mireasa, tocmai de aceea vreau 2 fuste, sa nu ma imbrac cu aceeasi rochie. Soacra-mea spune ca aduce ghinion.
De abia astept!!!


Eu am avut o singura locatzie, insa 3 "costumatzii" sa le zic, in functie de moment.

Astfel, folosind acelasi corset, am imbracat fusta gen sirena la sfat, apoi la biserica fusta ampla cu trena detashabila, la local, pt. primul dans am pastrat trena si pe parcursul noptii am tot dat jos de pe mine :devil: pana am ajuns iara la fusta gen sirena in care puteam dansa si eu linistita:ok:
Iata o solutzie de a te simti bine toata nunta, surprinzand si invitatzii tai pe parcursul zilei B) .


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 452 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România