Ultima vizită a fost: Acum este 20 Mai 2024, 23:33


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 452 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 13 Iun 2008, 16:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Eu pana acum am fost in doua locuri la probat: la Avangarde Brides si la Venus Bridal. Cred ca in total am probat vreo 10 rochii, dar inca mai cautam, ca nu mi s-a lipit de inima niciuna... si am auzit ca asa tb sa fie.
In ambele locuri am fost tratata f bine, m-au lasat sa probez cat am vrut, sa fac poze, sa ma fatai de colo pana colo. M-au si sfatuit, dar chestii de bun simt. Oricum la mine e putin mai complicat, deoarece mie imi trebuie o rochie cu umerii acoperiti si e mai greu de gasit asa ceva. Probabil ca voi lua una fara bretele si o voi completa cumva din salul care vine odata cu ea... Mai vedem.
In orice caz, daca mai aveti intrebari despre aceste doua saloane... sunt pe aici... :nwink:


de ce vrei umerii acoperiti?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 13 Iun 2008, 17:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

de ce vrei umerii acoperiti?


Eu nu sunt ortodoxa si trebuie sa am umerii acoperiti (macar) in biserica... Cand zic umerii acoperiti, ma gandesc ca este ok un guler gen barcuta, dar care sa nu fie cu spatele gol sau asa... Ma rog, e mai complicat, dar sper sa gasesc pana la urma ceva care sa fie suficient de "acoperit", dar si dragut... :wacko:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 13 Iun 2008, 17:37 
Junior

Membru din: 06 Mar 2008, 11:19
Mesaje: 59
Citat:

Eu nu sunt ortodoxa si trebuie sa am umerii acoperiti (macar) in biserica... Cand zic umerii acoperiti, ma gandesc ca este ok un guler gen barcuta, dar care sa nu fie cu spatele gol sau asa... Ma rog, e mai complicat, dar sper sa gasesc pana la urma ceva care sa fie suficient de "acoperit", dar si dragut... :wacko:


de ce nu iei in calcul si varianta boleroului?
asa poti sa iti cumperi rochia pe care o vrei si ai si umerii acoperiti
dupa socoteala mea nunta o ai in septambrie si ar merge bolero
daca nu iti plac modelele din magazine poti vb la magazinul de unde iti iei rochia sa iti faca un bolero din acelasi voal ca si voalul de pe cap sau ca cel de pe rochie dace ai
am vazut asa la o mireasa si arata super


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 13 Iun 2008, 17:41 
Junior

Membru din: 06 Mar 2008, 11:19
Mesaje: 59
modelul de rochie pus de mine nu iti place?
http://ghidulmiresei.ro/gallery.php?ai= ... -1&open=-1

si eu tot cu umerii acoperiti trebuie sa caut
modelul acesta imi place si se potriveste - imi trebuie putina manecuta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 14 Iun 2008, 00:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

Eu nu sunt ortodoxa si trebuie sa am umerii acoperiti (macar) in biserica... Cand zic umerii acoperiti, ma gandesc ca este ok un guler gen barcuta, dar care sa nu fie cu spatele gol sau asa... Ma rog, e mai complicat, dar sper sa gasesc pana la urma ceva care sa fie suficient de "acoperit", dar si dragut... :wacko:


pai si ce daca nu esti ortodoxa? adica in ce biserica te vei casatori. eu cred ca rochita ta trebuie sa iti placa in primul rand si sa o simti a ta...nu sa cauti ceva care sa iti acoper umerii. sau, daca intr-adevar asa iti doresti si nu o faci doar fiindca trebuie, atunci opteaza pentru un bolero. sunt foarte multe modele, superbe, de bolero impreuna cu rochite.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 20 Iun 2008, 02:55 
Nou Venit

Membru din: 23 Sep 2007, 18:18
Mesaje: 10
Am gasit 2 rochite care vin super bine pe mine, doar ca ...una se prinde cu snur in spate si alta cu fermoar. Desi cea cu snur imi place mai mult, eu nu prea sunt adepta snurului si nu stiu ce sa fac....
In plus, ce m-a mai pus pe ganduri e ca rochitele au mai fost probate si de alte viitoare miresici si am obsv ca ar avea cateva aplicatii care nu s-ar tine f bine.
Uff, nu stiu ce sa fac. (?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 20 Iun 2008, 11:15 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
Sfatul meu mai cauta.Nu are nici un rost sa te grabesti iar apoi sa iti para rau.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 20 Iun 2008, 23:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
Am gasit 2 rochite care vin super bine pe mine, doar ca ...una se prinde cu snur in spate si alta cu fermoar. Desi cea cu snur imi place mai mult, eu nu prea sunt adepta snurului si nu stiu ce sa fac....
In plus, ce m-a mai pus pe ganduri e ca rochitele au mai fost probate si de alte viitoare miresici si am obsv ca ar avea cateva aplicatii care nu s-ar tine f bine.
Uff, nu stiu ce sa fac. (?)


(!)(!)pai tu iti iei rochia pe care au probat-o altii...? adica nu probezi o rochie si dai comanda ca sa iti vina una noua??? daca nu e asa, si eu te sfatuiesc sa mai cauti..sau sa dai o fuga in alt oras daca nu gasesti al voi..ca sigur vei gasi rochita ta :nwink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 22 Iun 2008, 23:35 
Nou Venit

Membru din: 23 Sep 2007, 18:18
Mesaje: 10
Citat:

(!)(!)pai tu iti iei rochia pe care au probat-o altii...? adica nu probezi o rochie si dai comanda ca sa iti vina una noua??? daca nu e asa, si eu te sfatuiesc sa mai cauti..sau sa dai o fuga in alt oras daca nu gasesti al voi..ca sigur vei gasi rochita ta :nwink:


Pai din pacate nu mai am timp de dat comanda ca m-am dezmeticit prea tarziu. :~*
Rochitzele probate picau foarte bine dar adevarul e ca nu m-am uitat nici eu atent la detalii ca nu ma pricep si nici nu am avut experti pe langa mine.
Mai caut, undeva tb sa fie si o rochitza pt mine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 25 Iun 2008, 14:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

Pai din pacate nu mai am timp de dat comanda ca m-am dezmeticit prea tarziu. :~*
Rochitzele probate picau foarte bine dar adevarul e ca nu m-am uitat nici eu atent la detalii ca nu ma pricep si nici nu am avut experti pe langa mine.
Mai caut, undeva tb sa fie si o rochitza pt mine.


buna decizia. nu dispera..si nu te panica..(eu m-am panicat ca nu gasesc sandale si e nasol sa te panichezi) ca vei gasi rochita ta..iti spun eu. :nwink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 02 Iul 2008, 16:25 
Junior

Membru din: 12 Mai 2008, 16:51
Mesaje: 70
gata,am dat comanda de rochitza! :nbride:

pana la urma este cea care mi-a placut in prima zi cand m-am uitat :ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 02 Iul 2008, 16:36 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
sa fii fericita si iubita


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 02 Iul 2008, 16:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
gata,am dat comanda de rochitza! :nbride:

pana la urma este cea care mi-a placut in prima zi cand m-am uitat :ndance:
bravo!si eu am facut la fel,dupa ce am probat multe,m-am intors la primul model probat care imi placuse cel mai mult.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 04 Iul 2008, 15:33 
Junior

Membru din: 16 Aug 2006, 17:58
Mesaje: 72
Citat:
gata,am dat comanda de rochitza! :nbride:

pana la urma este cea care mi-a placut in prima zi cand m-am uitat :ndance:


Super ! ma bucur mult ! De unde ti-ai luat-o pana la urma?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 15 Iul 2008, 12:40 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
no, cine cum mai sta cu rochitele???? abia astept sa mai prind niste modele la galerie, chiar daca dupa ce am cumparat rochita o vreme nici nu am vrut sa ma mai uit nici in vitrine nici pe net la rochii, ca nu cumva sa vad alta mai frumoasa si mi-am mai facut si ganduri ca oare n-are prea multe pietricele etc. etc...dar de fiecare data cand ajung la ai mei si fug in dormitorul lor s-o vad ma conving ca e cea maiO:)
abia astept s-o probez in doua saptamani sa vad ce se intampla cu ea acum ca am mai slabit, sper sa fie ok. oricum au zis ca mi-o modifica pe gratis si fiind pe corset nu va fi problema, evtl. mutat nasturele poate la fusta...abia astept:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 15 Iul 2008, 13:18 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
te cred
eu am rochia cumparata de pe 29 martie si pana la sf luni iunie nu am mai vazut-o si nici probat-o.cand am revazut-o aveam impresia ca nu este a mea. atunci am luat putin fusta pe mine sa vad daca este destul de lunga pentru pantofi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 15 Iul 2008, 13:51 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
eu proba finala o fac inj weekendul de 2-3 august, pana atunci fug numai la ai mei in dormitor, trag putin de o parte de husa si mai blincan cate-un ochi prin husa transparenta:blink::p n-am incercat-o ncii cu accesorii ncii cu pantofii, da abia asteptO:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 15 Iul 2008, 16:47 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
si eu proba finala o sa o fac cu maxim 2 saptamani inainte de nunta in cazul in care o sa mai trebuiasca mici retusi, iar in momentul de fata nu mi-am cumparat nici bijuteriile si nici lenjeria,inca sunt in cautari.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 15 Iul 2008, 17:41 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
si eu proba finala o sa o fac cu maxim 2 saptamani inainte de nunta in cazul in care o sa mai trebuiasca mici retusi, iar in momentul de fata nu mi-am cumparat nici bijuteriile si nici lenjeria,inca sunt in cautari.

cu toate ca mi-a zis multa lume ca in ultima sapt se slabeste drastic:-`
vroiam doar sa iti zic ca eu am fo disperata cu lenjeria, pe ideea ca sutien nu imi trebuie la rochie si vroiam doar bikineii si nu gaseam nimic sa imi placa, toata lumea radea de mine. in final din pura greseala am gasit:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 15 Iul 2008, 17:49 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
pentru mine este mai greu sa imi cumpar bijuteriile si lenjeria decat a fost cu rochia.
pana acuma m-am uitat la vreo 10 modele de compleuri de lenjerie si nu mi-a placut nimic.
la rochie am probat 2 si am cumparat una.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 452 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România