Ultima vizită a fost: Acum este 19 Apr 2024, 20:42


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 452 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 16 Mar 2009, 14:24 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
eu am probat 2 si am ales-o pe a treia.nu incercati sa dgasiti rochia cum o visati mai usor este sa o cautati pe cea care se apropie de ceea ce doriti si sa faceti modificari .va iesi exact rochia care va place.de exemplul eu nu mi-am dorit o rochie fara bretelute ,dar proband una si vazand cat de bine se aseaza pe mine mi-am schimbat total parerea.



si eu mi-as dori una tot cu bretelute...desi lumea spune ca mi-ar sta bine una fara bretelute pentru ca am sani si ar arata bine :)) dar eu ma tem sa nu alunece :D:D

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 27 Apr 2009, 13:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:


si eu mi-as dori una tot cu bretelute...desi lumea spune ca mi-ar sta bine una fara bretelute pentru ca am sani si ar arata bine :)) dar eu ma tem sa nu alunece :D:D


Eu am probat 3 rochite si am ramas cu a3a binenteles.Si a mea este tot cu bretele,ma simt mai in siguranta,nu vreau sa stau toata seara sa ridic la rochie.Acum depinde si de modelul rochiei,daca partea de jos este mai grea eu cred ca trebuie neaparat bretelute.:hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 27 Apr 2009, 18:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


si eu mi-as dori una tot cu bretelute...desi lumea spune ca mi-ar sta bine una fara bretelute pentru ca am sani si ar arata bine :)) dar eu ma tem sa nu alunece :D:D


cum sa alunece carlita?:p

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 27 Apr 2009, 18:17 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:

cum sa alunece carlita?:p


pai nu stiu, zic si eu....nu aluneca? :D
nu e incomod? nu aluneca deloc? sa trebuiasca sa ridici rochita?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 27 Apr 2009, 20:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:

pai nu stiu, zic si eu....nu aluneca? :D
nu e incomod? nu aluneca deloc? sa trebuiasca sa ridici rochita?
eu cred ca nu aluneca.eu nu am avut bretele,doar una pe dupa gat,dar era mai mult de forma.daca starngi corsetul ca lumea,nu aluneca nimic,oricat ai topai.sau poate depinde de material?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 08 Mai 2009, 22:52 
Nou Venit

Membru din: 13 Feb 2009, 16:48
Mesaje: 41
Citat:
eu cred ca nu aluneca.eu nu am avut bretele,doar una pe dupa gat,dar era mai mult de forma.daca starngi corsetul ca lumea,nu aluneca nimic,oricat ai topai.sau poate depinde de material?


eu am probat o sg rochitza pana acum... fara bretele mi-a placut tare mult dar mai am timp sa mai incerc si alte modele sa vad cu ce-mi vine bine :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 09 Mai 2009, 00:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:

eu am probat o sg rochitza pana acum... fara bretele mi-a placut tare mult dar mai am timp sa mai incerc si alt
e modele sa vad cu ce-mi vine bine :)


ooo sigur ca mai ai timp,probeaza cat mai multe si alege-o pe cea potrivita tie.succes la cat mai multe probe!!:hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 09 Mai 2009, 21:02 
Nou Venit

Membru din: 13 Feb 2009, 16:48
Mesaje: 41
Citat:

ooo sigur ca mai ai timp,probeaza cat mai multe si alege-o pe cea potrivita tie.succes la cat mai multe probe!!:hug:


asta si vreau sa fac sa probez cat ma multe modele sa vad ce-mi vine cel mai bine :):hug:%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 10 Mai 2009, 14:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
eu te inteleg perfect..anul trecut parca numai aveam rabdare sa vina nunta si acum mai am 3 luni.nici nu-mi vine sa cred.probeaza si vezi ce ti se potriveste.si daca iti place ceva cu adevarat, nu ezita! te pup


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 11 Mai 2009, 22:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:

asta si vreau sa fac sa probez cat ma multe modele sa vad ce-mi vine cel mai bine :):hug:%%-


iti doresc succes in alegerea rochitei de mireasa!!:hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 04 Iun 2009, 20:18 
Nou Venit

Membru din: 04 Iun 2009, 20:11
Mesaje: 3
eu nu am probat prea multe rochii, pentru ca nu am vazut prea multe care sa imi placa cu adevarat si sa merite efortul de a le proba... plus ca mie imi trebuia o rochie "ajustabila" :) pentru ca sunt insarcinata... iar pentru aceasta situatie nu prea gasesti rochii dragute, doar niste baloane mari :)) asa ca mi-am facut una la comanda! nunta a avut loc acum o luna, putei vedea o poza cu rochia aici:
ma ajuti si pe mine cu un vot aici?

http://www.femeia.ro/moda-si-stil/concu ... _poze=2594
poate ma ajutati cu un vot :P
mersi, o zi faina!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 04 Iun 2009, 23:48 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
eu nu am probat prea multe rochii, pentru ca nu am vazut prea multe care sa imi placa cu adevarat si sa merite efortul de a le proba... plus ca mie imi trebuia o rochie "ajustabila" :) pentru ca sunt insarcinata... iar pentru aceasta situatie nu prea gasesti rochii dragute, doar niste baloane mari :)) asa ca mi-am facut una la comanda! nunta a avut loc acum o luna, putei vedea o poza cu rochia aici:
ma ajuti si pe mine cu un vot aici?

http://www.femeia.ro/moda-si-stil/concu ... _poze=2594
poate ma ajutati cu un vot :P
mersi, o zi faina!




Buna, vreau si eu sa te intreb ceva...m-a rugat sora mea :D
1. Cat te-a costat rochita?
2. Materialul l-ai cumparat tu?

P.S: Te rog frumos nu mai cere voturi, noi vedem...nu trebuie sa scri in fiecare parte....si in plus nu te putem vota daca nu avem cont pe site. (cel putin asa scria cand am intrat pe site sa te votez)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 11 Iun 2009, 13:43 
Nou Venit

Membru din: 13 Feb 2009, 16:48
Mesaje: 41
Citat:

iti doresc succes in alegerea rochitei de mireasa!!:hug:


mercii dar din aprilie nu am mai probat nimic, parca nu mai am timp..... si timpul trece si trece (})
eu sunt un pic stresata cu lautarii si fotogrf+cameraman k au un tarif de stai in loc.... ufffff


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 21 Dec 2009, 15:31 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
pana la nunta am probat 2 modele... ce-a de-a 2 alegere a si ramas cea finala...eu una m-am simtit super in ziua nuntii :love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 21 Dec 2009, 15:35 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Sora mea a probat 5 rochite, dar pana la urma a ramas cu prima rochita probata...in ea s-a simtit cel mai bine, era foarte entuziasmata in acel moment pentru ca a gasit ceva care sa-i placa atat de mult :p astazi o aduce acasa :~*

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 21 Dec 2009, 15:38 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
carlita scrie:
Sora mea a probat 5 rochite, dar pana la urma a ramas cu prima rochita probata...in ea s-a simtit cel mai bine, era foarte entuziasmata in acel moment pentru ca a gasit ceva care sa-i placa atat de mult :p astazi o aduce acasa :~*


ce frumos, cred ca are niste emotii.... eu abia asteptam sa o aduc acasa, cei drept am ridicat-o si f tarziu cu doar 6 zile inaintea nuntii O:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 21 Dec 2009, 15:44 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
amely85 scrie:
ce frumos, cred ca are niste emotii.... eu abia asteptam sa o aduc acasa, cei drept am ridicat-o si f tarziu cu doar 6 zile inaintea nuntii O:)


Ea a cumparat-o acum dar vroia sa o ia undeva prin ianuarie, dar eram prin oras cu ea si am intrat intr-un magazin (prima data cand a intrat in magazinul de rochite de mireasa sa se uite pentru ea) atunci a si vazut-o, iar in ziua urmatoare am fost sa o probeze pentru ca atunci nu se putea. Dupa ce a probat-o am mai fost la cateva saloane unde a mai probat, dar nimic nu i-a mai placut pentru ca a ramas impresionata de prima.

Ei initial vroiau sa faca o sedinta foto iarna cu rochita de mireasa dar pana la urma o sa faca dupa nunta o sedinta "Trash de dress" . Acum mai trebuie sa-si cumpere voalul, accesoriile si pantofii iar in martie, aprilie sau dupa ce isi ia pantofii o sa mearga la modificari cu rochita :p

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 21 Dec 2009, 15:56 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
cand are nunta sora ta carlita?? casa de piatra, sa fie sanatosi si sa aibe o nunta ca-n povesti :flowers:
adevarul cand te setezi pe ceva ce iti place greu iti trece, asa ma blocasem eu cu pantofii :p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 21 Dec 2009, 15:59 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
amely85 scrie:
cand are nunta sora ta carlita?? casa de piatra, sa fie sanatosi si sa aibe o nunta ca-n povesti :flowers:
adevarul cand te setezi pe ceva ce iti place greu iti trece, asa ma blocasem eu cu pantofii :p



In 31 iulie, mai este destul de mult pana atunci dar prefera sa inceapa de acum sa cumpere una alta sa nu lase totul pe ultimele 2 luni...acum urmeaza sa isi ia verighetele, in ianuarie din cate am inteles.... :p

Ea are si un program destul de nasol la servici si cam toate magazinele pentru nunti sunt inchise cand iese ea de la lucru, iar sambata nu sunt multe deschise....

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 21 Dec 2009, 16:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
carlita scrie:
Sora mea a probat 5 rochite, dar pana la urma a ramas cu prima rochita probata...in ea s-a simtit cel mai bine, era foarte entuziasmata in acel moment pentru ca a gasit ceva care sa-i placa atat de mult :p astazi o aduce acasa :~*


pe bune carlita? a si luat-o?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 452 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România