Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 21:14


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 452 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 24 Feb 2006, 16:07 
Senior

Membru din: 21 Feb 2006, 13:52
Mesaje: 102
Citat:


Nu am poze deocamdata, dar o sa-i fac. E super ideea cu panglicute.
Ea e mai scurta, dar nu pot sa o tarasc dupa mine.
Dar daca pun niste panglicute pe toate lungimea fuste, pe spate si incretesc fusta uniform pe tot spatele, pana se ridica trena de jos?
Ar fi naspa?


Depinde cum arata fusta la spate... ziceai ca are ceva broderie si sa nu se incretzeasca aiurea broderia respectiva...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 24 Feb 2006, 17:29 
Senior

Membru din: 21 Feb 2006, 13:52
Mesaje: 102
Citat:


Pana in august, cand ar trebui sa ma apuc de ea sa o aduc intr-o forma finala, mai e:ok:
Multumesc:lips:


cu multa placere... bafta-n continuare :lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 24 Feb 2006, 17:55 
Senior

Membru din: 21 Feb 2006, 13:52
Mesaje: 102
Citat:

Sa fie!
Sunt asa de fericita ca am rezolvat cu rochita........Mi s-a luat o piatra de pe inima;)


:love: te cred... ar fi fost pacat s-o strici


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 24 Feb 2006, 18:34 
Senior

Membru din: 21 Feb 2006, 13:52
Mesaje: 102
Citat:


Chiar ca mi-ai iesit in cale la momentul potrivit.
Deja imi place de tine:lips::lips:


Cunosc foarte bine febra unei nuntzi si pot spune ca a fost cea mai frumoasa perioada din viatza mea, cea de dinante, asta pt. ca am vrut sa fac mai tot cu manutza mea, sa fiu eu sigura ca va iesi exact cum visam... si-asa a si iesit.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 24 Feb 2006, 18:43 
Senior

Membru din: 21 Feb 2006, 13:52
Mesaje: 102
Citat:


Ai o poveste chiar frumoasa. e frumos sa-ti descoperi vocatia asa....fara sa-ti dai seama ca asta se intampla. Si pentru o miresica e important sa aiba cu cine se sfatui, ca pe prietene nu le poti bate la cap tot timpul, mamele, uneori au alte pareri....Si mama mea care e o tipa super, ma mai enerveaza cateodata.
Bravo tie:ok:


Asta asa e, ai nevoie de sfaturi si stiu de pe propria piele cat de mult a contat fiecare parere de profesionist in parte. Sper la randul meu sa fiu de ajutor cat mai mult pentru ca e pacat sa pierzi o asemenea zi, cum e nunta, doar pt. ca n-ai avut timp sau chef sa te ocupi indeaproape sau n-ai avut pe cine sa-ntrebi de una-alta. !!! :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 26 Feb 2006, 12:56 
Senior

Membru din: 21 Feb 2006, 13:52
Mesaje: 102
Citat:
ce e AT asta?nu de alta ca vreau sa ma duc si eu.


Agnes Toma... si ia un distonocalm cu tine daca mergi, sau un pistol tranchilizant pt. vanzatoare...:devil:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 26 Feb 2006, 17:45 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
in primul rand...nu disper pentru ca stiu ca o sa am rochia asa cum o visez...nu ma las eu...:)inca n-am probat nici o rochie dar stiu cam cum mi-ar placea sa fie...stiu ca o vreau simpla, fara aplicatii, doar cu ceva broderie...neaparat cu bretelute...neaparat alba...si cu o mica trena...desi trebuie sa ma interesez daca exista vreo metoda de prindere a trenei in timpul dansului, mersului, etc...

in martie nu vin la Cluj, ma duc la targul din Oradea iar de cel din aprilie nu stiu nimic, cand e si unde se tine...vreau sa vad cat mai mult modele inainte de a-mi lua rochia...si mi-ar placea sa imi iau si celelalte accesorii impreuna cu rochia...sa fie un intreg...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 26 Feb 2006, 22:17 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
mai e cineva care vrea rochie cu trena?
stiu ca e si incomod...dar imi doresc mult sa fie cu trena...chiar e de printese rochia...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 26 Feb 2006, 23:18 
Senior

Membru din: 21 Feb 2006, 13:52
Mesaje: 102
Citat:
mai e cineva care vrea rochie cu trena?
stiu ca e si incomod...dar imi doresc mult sa fie cu trena...chiar e de printese rochia...


Nu-i absolut deloc incomod, o sa-ti explic si de ce :ok:
In timpul dansului sau al mersului se pune pe deget un "inel" din panglicutza de ex. care-i prins de tivul trenei... mai sunt si alte solutzii..
Concluzia ar fi... fetelor, nu renuntzatzi la trena daca va place... per ansamblu veti arata suuuperb, cu-adevar mireasa de neuitat ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 27 Feb 2006, 02:08 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

Nu-i absolut deloc incomod, o sa-ti explic si de ce :ok:
In timpul dansului sau al mersului se pune pe deget un "inel" din panglicutza de ex. care-i prins de tivul trenei... mai sunt si alte solutzii..
Concluzia ar fi... fetelor, nu renuntzatzi la trena daca va place... per ansamblu veti arata suuuperb, cu-adevar mireasa de neuitat ;)


deci exista solutii...uuurraaa !


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 27 Feb 2006, 02:44 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
FETELOR, VA ROG MULT....RECLAMA DIRECTA....SAU SUGERAREA PROPRIEI PROFESII (daca nu este vorba de abonatii Ghidul Miresei) ... NU SUNT ACCEPTATE!

Daca discutati voi miresicile de producatorul X sau Y inca mai e o chestie...dar sa apara cineva si sa zica "EU FAC SERVICIILE ASTEA, SI AM ADRESA ASTA DE EMAIL" sau "FIRMA XXXX E SUPER TARE SI O PUTETI GASI LA ADRESA YYYY", astfel de lucruri chiar nu se accepta.

Vreti sa ne ia sefii de guler ca avem "aranjamente" sau "combinatii" cu anumiti de pe forum?? Va rugam mult, FARA RECLAMA DIRECTA! Tarifele la abonamente sunt f mici, serios! Mai bine spuneti-le producatorilor sa-si faca un cont la Ghidul Miresei, si apoi pe pagina lor PUTETI SA-I LAUDATI cat doriti, si sa povestiti despre ei, ce tare sunt, etc!

Multumim mult de intelegere, ajutati-ne si pe noi sa ne pastram jobul :blink::wacko: .


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 452 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 27 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România