Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 23:15


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 452 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 16 Feb 2006, 17:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

da e vorba de mag T ca sa fiu in limita publicitatii ai dreptate si fetelor aveti mare dreptate :ok::rocker:m-asi prapadi de ras sa va vad in actiune la vreun magazin cu vreo astfel de "dna" vanzatoare la rochii de mireasa unde ar trebui bunavointa cat cuprinde m-ar distra sa vad ca intra pe mainile voastre :flowers:


:devil::devil: Hihihi.....sa te tii...funny !!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 18 Feb 2006, 21:02 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Am reusit sa probez doua modele si nu am avut probleme cu doamnele, chiar au fost amabile.
Sunt o norocoasa!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 18 Feb 2006, 21:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Am reusit sa probez doua modele si nu am avut probleme cu doamnele, chiar au fost amabile.
Sunt o norocoasa!!!


In provincie...nu sunt probleme de acest gen....doar aici in "capitala"!!:cool:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 18 Feb 2006, 22:59 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:

In provincie...nu sunt probleme de acest gen....doar aici in "capitala"!!:cool:

Pai nu in provincie le-am probat ci chiar in capitala, azi la Expomariage.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 19 Feb 2006, 01:47 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
sper ca la targuri sa fie si ele mai amabile(X)


daca nu o sa se comporte frumos o sa incerc sa le ignor...desi recunosc ca ma afecteaza daca sunt intepate...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 20 Feb 2006, 14:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Pai nu in provincie le-am probat ci chiar in capitala, azi la Expomariage.


Poate din cauza ca erau la targ..daca erau in magazin...cine stie cum s-ar fi comportat??:o:oB)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 20 Feb 2006, 21:21 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:

Poate din cauza ca erau la targ..daca erau in magazin...cine stie cum s-ar fi comportat??:o:oB)

Totul depinde de buna lor crestere si de cei 7 ani de acasa!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 21 Feb 2006, 12:11 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
Buna fetele!

Am fost zilele trecute la un magazin.."mare".. sa vad si eu cateva modele de rochite..eventual sa probez..sa cer un sfat...nimic deplasat..
Mai intai mi s-a spus:"nu punti mana pe rochii"..ok..cu asta am fost de acord..apoi "mrgeti in spate aveti un catalog si cineva va veni la d-voastra"..ok si asta..
Ma uit pe catalog..aleg 2-3 modele..chem o tipa si intreb "pe care dintre ele o aveti" ..raspuns: p'asta nu..asta ..am una cam la fel..in final..spun dati-mi una ..macar in genul asta..port 44..imi aduce 42..nu o inchide..ii spun ca nu-mi place...si ii descriu cam cum as vrea...vine cu o a 2 rochie..era total diferit de cum cerusem..si cand ii spun ca nu asa i-am descris-o..imi spune:" nu s-a inventat inca rochia pe care o doriti"..
Sunt exagerata?..am probat una singura..nici macar nu s-a deranjat sa-mi explice ca nu au ...sau ca vor primi sau ceva in genul asta...

Am exagerat..?!

Eu cred ca nu..daca ceream 10 si pe urma faceam fitze..poate ca provocam dureri de cap..dar se pare ca doamna era cu capsa pusa..
Cum sa stiu alfel ce model imi vine bine daca nu probez...

Nu stiu daca am voie sa spun magazinul..creatoarea..

Oricum ..mi-a lasat un gust amar..


normal ca ti-a lsat un gust amar. am patit-o si eu, la aceeasi firma, doar ca in alt oras. am fost la magazinul din bacau si am dat peste o domnisoara (doamna?) foaaaaaarte suparata pe viata. am intrebat-o de o rochie pe care o vazusem cu 2 zile inainte in vitrina si mi-a raspuns plictisita ca "e in spate, unde ati vrea sa le punem pe toate?" :gun: am insistat si i-am spus ca vreau si eu marimea 46, sa o vad. stiti ce mi-a raspuns? "veniti intr-o zi cand vreti sa o cumparati si v-o aduc"!!!! stia aia daca am chef de cumparat sau nu atunci??? am crezut ca ii dau una. drept pt care am plecat ):(
in schimb, am trecut prin piatra neamt intr-o zi si am vrut sa intru sa vad rochia aceea (aveam si eu un fix :~*). nu aveam bani la mine, nu vroiam sa probez, doar sa o vad mai de aproape. am dat peste o tipa atat de draguta ca nu-mi venea sa cred. a insistat sa probez, desi i-am spus ca nu am de gand sa cumpar, nu am bani, etc... si mi-a zis "nu trebuie sa cumparati, dar trebuie sa fiti curioasa cum va sta in rochie de mireasa. de ce sa nu vedeti acum?" :o si mi-a adus 4 modele, m-a ajutat sa ma imbrac, m-a incaltat cu pantofi, mi-a pus voal, floricele in par, manusi pe maini si colier la gat. nu-mi venea sa cred!!!!
normal ca am dat comanda atunci de rochie :p. si abia astept sa ma duc sa o iau ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 21 Feb 2006, 12:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

De unde se vede ca e adevarata vorba: "vorba dulce mult aduce"! Suparatele alea de vanzatoare, ca sa nu le numesc altfel, ar trebui scuturate bine! Serios, nu merita sa iesim doar noi cu nervi si prost dispuse din magazin! Merita luate la rost, si daca mai comenteaza in plus, un telefon la patron, ca sa auda cum se pierd clientii si cum afla OPC-ul de "amabilitatile" lor! :x
;);););););)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 21 Feb 2006, 19:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
eu incep sa ma duc prin magazine de saptamana viitoare. in prima faza voi merge cu viitoarea nasa, urmand ca sambata sa merg si cu mama si cu soacra.
adica asta ma asteapta pe mine.
sunt ffff greu de multumit in privinta rochitei.
n-as vrea ca bucuria cautarii mult doritei rochii de mireasa sa se transforme in nervi.
mai am o varianta de rezerva: sa merg la Monica Darie. o cunosc personal si este exceptionala.
nasa mea si-a facut rochia la ea.a fost superba. merita!! lucreaza superb, cu materiale de calitate.
Citat:
Buna fetele!

Am fost zilele trecute la un magazin.."mare".. sa vad si eu cateva modele de rochite..eventual sa probez..sa cer un sfat...nimic deplasat..
Mai intai mi s-a spus:"nu punti mana pe rochii"..ok..cu asta am fost de acord..apoi "mrgeti in spate aveti un catalog si cineva va veni la d-voastra"..ok si asta..
Ma uit pe catalog..aleg 2-3 modele..chem o tipa si intreb "pe care dintre ele o aveti" ..raspuns: p'asta nu..asta ..am una cam la fel..in final..spun dati-mi una ..macar in genul asta..port 44..imi aduce 42..nu o inchide..ii spun ca nu-mi place...si ii descriu cam cum as vrea...vine cu o a 2 rochie..era total diferit de cum cerusem..si cand ii spun ca nu asa i-am descris-o..imi spune:" nu s-a inventat inca rochia pe care o doriti"..
Sunt exagerata?..am probat una singura..nici macar nu s-a deranjat sa-mi explice ca nu au ...sau ca vor primi sau ceva in genul asta...

Am exagerat..?!

Eu cred ca nu..daca ceream 10 si pe urma faceam fitze..poate ca provocam dureri de cap..dar se pare ca doamna era cu capsa pusa..
Cum sa stiu alfel ce model imi vine bine daca nu probez...

Nu stiu daca am voie sa spun magazinul..creatoarea..

Oricum ..mi-a lasat un gust amar..


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 452 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România