Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 21:31


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 77 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de mireasa din....China
MesajScris: 18 Apr 2008, 22:25 
Nou Venit

Membru din: 17 Apr 2008, 20:32
Mesaje: 7
Si pe mine ma tenteaza sa comand rochia de pe net..n-am gasit nimic care sa-mi si placa sa-mi si permit:(...deci cred ca o sa ma risc,nu mai am nici mult pana la nunta!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de mireasa din....China
MesajScris: 19 Apr 2008, 01:54 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
Si pe mine ma tenteaza sa comand rochia de pe net..n-am gasit nimic care sa-mi si placa sa-mi si permit:(...deci cred ca o sa ma risc,nu mai am nici mult pana la nunta!

Eu am gasit pe net modele care mi-au placut. Site-urile serioase nu-s greu de verificat si as avea curaj sa fac comanda. Si vacantele in ultimul timp tot asa le-am facut (rezervarile). Agentiile internationale au preturi mult mazi bune decat cele romanesti. Si sa va spun ce ma mai determina sa fac comanda: am vazut la Mori Lee cateva rochii dragute la super preturi. Una mi-a placut mult, la 298 de euro. Am vazut-o si la aici la un furnizor, culmea, chiar in aceeasi seara: 780 de euro. Si nu taxele au adus pretul aici!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de mireasa din....China
MesajScris: 21 Apr 2008, 15:21 
Junior

Membru din: 16 Noi 2006, 18:59
Mesaje: 55
Citat:
Eu am gasit pe net modele care mi-au placut. Site-urile serioase nu-s greu de verificat si as avea curaj sa fac comanda. Si vacantele in ultimul timp tot asa le-am facut (rezervarile). Agentiile internationale au preturi mult mazi bune decat cele romanesti. Si sa va spun ce ma mai determina sa fac comanda: am vazut la Mori Lee cateva rochii dragute la super preturi. Una mi-a placut mult, la 298 de euro. Am vazut-o si la aici la un furnizor, culmea, chiar in aceeasi seara: 780 de euro. Si nu taxele au adus pretul aici!


Da asa este, iti spun eu ce este cu pretul asta: CALITATEA. Prietena mea si-a comandat rochia de mireasa anul trecut de pe un site (nu chinezesc) si i-a venit o varza de rochie. Si isi comandase tot o rochita Mori Lee pt ca anul trecut nu se gaseau in Romania. Rochia era cu 2 nr mai mare si materialele si broderia nu avea nicio treaba cu ce vazuse ea pe site-ul lor. Problema a fost ca ea probase rochia in Viena, deci stia cum arata si vazuse materialul, dar ce i-a venit avea eticheta Made in China si calitatea era aceeasi.

CONCLUZIE: Chinezii copiaza tot, mai putin calitatea si preturile normal ca sunt mai mici.:o


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de mireasa din....China
MesajScris: 03 Iul 2008, 17:32 
Nou Venit

Membru din: 28 Ian 2008, 11:50
Mesaje: 5
Citat:
nu stiu ce sa zic.rochiile de pe site sunt superbe si ieftine dar e mare riscul.mie mi-ar fi teama sa comand chiar rochia de mireasa de pe net.altceva,da.dar aceasta prefer sa o probez si sa ma rasucesc in oglinda pana ma hotarasc :nwink:


acum am vazut si eu rochiile de pe DHgate..sunt superbe dar miar fi frica sa comand..daca iau teapa?...mai bine caut pe aici ,prin oras ..poate gasesc...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de mireasa din....China
MesajScris: 03 Iul 2008, 18:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:

acum am vazut si eu rochiile de pe DHgate..sunt superbe dar miar fi frica sa comand..daca iau teapa?...mai bine caut pe aici ,prin oras ..poate gasesc...
da,da ...cauta..sigur gasesti..ai timp destul...:nwink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de mireasa din....China
MesajScris: 04 Iul 2008, 00:53 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
da,da ...cauta..sigur gasesti..ai timp destul...:nwink:

Da, da, mai ai timp destul. Eu as astepta sa apara colectiile pe anul viitor. Sa nu o iei prea devreme si apoi cine stie... sa vezi alta care-ti place mai mult... Dar tu stii mai bine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de mireasa din....China
MesajScris: 17 Iul 2008, 22:25 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
nu stiu ce sa zic.rochiile de pe site sunt superbe si ieftine dar e mare riscul.mie mi-ar fi teama sa comand chiar rochia de mireasa de pe net.altceva,da.dar aceasta prefer sa o probez si sa ma rasucesc in oglinda pana ma hotarasc :nwink:

me 2:ok:
dar am vazut si rochiile foarte frumoase intr-adevar, mi-a parut rau de fatuca dezamagita, la care ne-a dat link Cora. multumim Cora!!!si felicitari tuturor fetelor care si-au gasit rochia de vis si casa de piatra:ok::-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de mireasa din....China
MesajScris: 22 Aug 2008, 11:20 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
fetelor am vrut neaparat s aintru s ava pove...saptamana trecuta am fost sa dansam inainte de nunta:ok:si ne-a aratat instructoarea noastra cateva poze d ela o nunta...superbe poze si minunata mireasa. foarte originala intr-o rochie simpla si foarte foarte eleganta si super altfel decat tot ce am vazut...stiti ce ne spune instructoarea care fusese nasha mirilor??? ca fata si-a dat comanda pe net in China! m-am gandit imediat la voi...ca nu si-a facut multe probleme a zis si de nu e marimea sau de nu e ca pe site, la 800 ron a zis ca nu are nimic daca:-` a fost super incantata de tot! de livrare, de material, de model, de rochie in sina care statea turnata pe ea!!! deci se poate totusi:ok:
eu tin pumnii tuturora care se decid a face aceasta alegere...cine stie poate daca stiam si eu dinainteO:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de mireasa din....China
MesajScris: 25 Aug 2008, 03:44 
Nou Venit

Membru din: 21 Aug 2008, 03:30
Mesaje: 30
nu stiti cam cat sunt taxele vamale pt produsele comandate pe net din china


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de mireasa din....China
MesajScris: 27 Aug 2008, 01:52 
Nou Venit

Membru din: 23 Mai 2008, 03:11
Mesaje: 1
Citat:
Tu de pe ce site ti-ai comandat rochita Kiana? cea de nasa

ma intereseaza si pe mine una de pe sit ca sunt super ieftine si super faine dar siur ajung ?
eu am nunta in 21 sept oare imi ajung?
nu stiu ce sa fac dar sunt super ieftine si faine si as vrea sa imi iau una eu sunt acuma in norvegia si sapt viitoare vin acasa imi poti da un rasp cam cum stau lucrutilr


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de mireasa din....China
MesajScris: 26 Sep 2008, 12:30 
Nou Venit

Membru din: 24 Iun 2006, 15:36
Mesaje: 9
Buna,sincer nu stiu ce sa zic referitor la comanda de rochie dar sa-r putea sa ai surprize mai ales ca prima data trebuie sa trimiti bani (banuiesc).Sa nu ai surpriza sa iti trimita cu totul altceva.
Daca vrei pot sa-ti trimit poze cu rochia mea si daca vrei ti-o pot inchiria.Daca crei poti sa-mi trimiti mail pe (ADRESA DE MAIL STEARSA).
Eu am avut rochia din 2 piese fusta si corset.Mi-am facut-o la comanda printre care am si capa pt ca eu am avut nunta in sept 2006 si nu stiam cum va fi vremea.E simpla ,iar modelu de la corset e dupa gat pt ca nu vroiam sa am rochie cu bretele sau fara.Daca vrei poti sa-mi scri pe adresa de mail daca te intereseaza.PUPICI SI BAFTA CU PREGATIRILE.
MIHAELA










Citat:
in cautarea mea pe net de modele am dat peste un site....pe care ma uit de cateva zile...e un site din China cu sute de rochii de mireasa, dar nu frumoasa..superbe pot spune.. eu asa ceva nu am vazut in tara (sau poate nu am colindat magazinele indeajuns)...acuma sunt in dilema...sa imi comand de acolo sau nu...sunt destul de ieftine (cam 275 dolari) plus taxe de transport...voi ce parere aveti? se merita? adik oare risc sa imi trimita o cutie goala?:D sunt in mare dilema...spor la cautat si la pregatiri
:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de mireasa din....China
MesajScris: 29 Apr 2009, 20:36 
Junior

Membru din: 16 Mar 2009, 06:47
Mesaje: 99
Citat:
nu stiti cam cat sunt taxele vamale pt produsele comandate pe net din china
Daca doriti rochita de mireasa din China eu va pot da o adresa de unde au comandat mai multe fete si e sigur si dragute rochiile.Puteti sa imi cereti adresa pe privat sa nu fac publi.:hug:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de mireasa din....China
MesajScris: 23 Sep 2009, 23:27 
Nou Venit

Membru din: 23 Sep 2009, 17:43
Mesaje: 3
Va ofer si eu cateva sfaturi cu privire la cumpararea unei rochii de mireasa de pe internet.
In primul rand examineaza cu atentie pozele, da zoom, printeaza-le si analizeaza atent modelul.
Verifica mai multe magazine online si vorbeste cu unul din consultanti pentru a confirma materialele sau culorile folosite.
Verificati procedura de returnare in cazul in care nu sunteti multumita de comanda.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de mireasa din....China
MesajScris: 18 Dec 2009, 22:07 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 12:15
Mesaje: 310
Localitate: Suceava
mai este un site landybridal punct com :)
si de acolo tot asa se fac comanda de rochii..copii dupa celebre exemplare de la case de moda renumite...
si sunt niste preturi super...
stiu pe cineva care si'a comandat.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de mireasa din....China
MesajScris: 19 Dec 2009, 16:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
ioanamyna scrie:
Va ofer si eu cateva sfaturi cu privire la cumpararea unei rochii de mireasa de pe internet.
In primul rand examineaza cu atentie pozele, da zoom, printeaza-le si analizeaza atent modelul.
Verifica mai multe magazine online si vorbeste cu unul din consultanti pentru a confirma materialele sau culorile folosite.
Verificati procedura de returnare in cazul in care nu sunteti multumita de comanda.


eu as zice ca in primul rand sa va asigurati ca sunt pozele lor! :~*

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de mireasa din....China
MesajScris: 19 Dec 2009, 20:40 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 15 Dec 2009, 19:58
Mesaje: 272
Localitate: Suceava
eu as zice ca in primul rand sa va asigurati ca sunt pozele lor! :~*[/quote]

eu din cate stiu sunt postate pozele rochitelor originale......

_________________
[color=#FF8080]Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de mireasa din....China
MesajScris: 20 Dec 2009, 12:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
bianca24miresica scrie:

eu din cate stiu sunt postate pozele rochitelor originale......


ah
am gasit pe net un "fake" pentru demetriosul meu.. ce sa zic? era foarte diferita!
mai bine.. iei ceva mai ieftin si original, decat.. o copie.
parerea mea

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de mireasa din....China
MesajScris: 20 Dec 2009, 12:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Cat_Eyes scrie:

mai bine.. iei ceva mai ieftin si original, decat.. o copie.
parerea mea


sunt intr-ul totul de acord :ok:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de mireasa din....China
MesajScris: 22 Dec 2009, 12:07 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 15 Dec 2009, 19:58
Mesaje: 272
Localitate: Suceava
ah
am gasit pe net un "fake" pentru demetriosul meu.. ce sa zic? era foarte diferita!
mai bine.. iei ceva mai ieftin si original, decat.. o copie.
parerea mea[/quote]

sincer....eu nu tin asa mult la numele firmei, dar tin la calitate
unele miresici nu-si permit sa cumpere originale asa ca se limiteaza la copii sau unele chiar inchireaza rochite........important este sa se simta bine si sa fie fericite :heart:

_________________
[color=#FF8080]Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochitza de mireasa din....China
MesajScris: 22 Dec 2009, 20:26 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
eu nu mi-am dorit o rochie de colectie sau de fitze, mi-am dorit o rochita cu care sa imi stea bine, sa fie frumoasa si asta am si gasit... de-as da timpu inapoi tot aceiasi rochita as alege :~*


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 77 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România