Ultima vizită a fost: Acum este 23 Apr 2024, 22:51


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 64 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 09 Iul 2009, 15:17 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:


Inchiriez rochita Alfred Angelo, modelul 1167, marimea 12, petit, cu butoni de prinderea trenei, ajustata si pt pantofi fara toc.
Model similar Monalisa - Magic Bride
500 RON




Buna coryinne, am vazut ca ai mai postat un mesaj exact ca cel de mai sus. Cine este interesat vede si mesajul de mai sus, nu trebuie repetat acelasi mesaj de n ori.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 16 Iul 2009, 15:39 
Nou Venit

Membru din: 21 Mai 2009, 18:44
Mesaje: 5
Buna,

Am trimis din greseala mesajul de doua ori...asa ca nu o lua personal...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 16 Iul 2009, 15:44 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
Buna,

Am trimis din greseala mesajul de doua ori...asa ca nu o lua personal...



Mesajul apare in 2 dati diferite la 2 ore diferite, tocmai de aceea ti-am atras atentia. Nu am spus nimic cu rautate.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 24 Aug 2009, 21:43 
Nou Venit

Membru din: 15 Apr 2008, 02:08
Mesaje: 1
salut,eu am dat peste doua site-uri de inchiriat rochii (pt.cele interesate.
mult curaj, :hug:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 05 Ian 2010, 17:38 
Nou Venit

Membru din: 05 Ian 2010, 18:46
Mesaje: 2
Buna!Desi urmaresc discutiile de pe site de mult timp nu am scris niciodata,dar am vazut acum un subiect interesant si m-am hotarat sa va impartasesc si voua din experienta mea.Ne-am casatorit in iulie 2009 si mi-am inchiriat rochia de mireasa,am facut cea mai buna alegere posibila...nu am avut nici un stres cu absolut nimic,toate accidentele sunt incluse in pret(pete,murdaria de jos etc)numai in cazul unei rupturi mari sau in cazul in care o arzi rau si nu mai poate fi reconditionata au ei un pret care sa acopere daunele.De exemplu eu am platit pt inchiriere 1100ron pt o rochie Agnes Toma iar in cazul daunei totale urma sa platesc 3000ron.Asa ca nu va speriati,eu am fost foarte multumita.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 05 Ian 2010, 21:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
3000 ron dauna? :mellow:
si pretul de noua cat era?

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 06 Ian 2010, 09:48 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
eu mi-am dorit rochita mea, nu am avut nu stiu ce model, de la nu stiu ce casa de moda... ce mi-a placut si ma prins aia am ales.... de ar fi sa dau timpul inapoi, tot asa as proceda si as alege...imi ador rochita si ma uit cu drag la ea, desi ocupa ceva spatiu...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 06 Ian 2010, 13:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
NicoletaS scrie:
Buna!Desi urmaresc discutiile de pe site de mult timp nu am scris niciodata,dar am vazut acum un subiect interesant si m-am hotarat sa va impartasesc si voua din experienta mea.Ne-am casatorit in iulie 2009 si mi-am inchiriat rochia de mireasa,am facut cea mai buna alegere posibila...nu am avut nici un stres cu absolut nimic,toate accidentele sunt incluse in pret(pete,murdaria de jos etc)numai in cazul unei rupturi mari sau in cazul in care o arzi rau si nu mai poate fi reconditionata au ei un pret care sa acopere daunele.De exemplu eu am platit pt inchiriere 1100ron pt o rochie Agnes Toma iar in cazul daunei totale urma sa platesc 3000ron.Asa ca nu va speriati,eu am fost foarte multumita.



pai la Agnes toma rochia noua este 3000 ron...si macar daca o vinzi recuperezi ceva bani...
eu zic ca nu merita inchirierea....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 10 Ian 2010, 23:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
nici din punctul meu de vedere nu merita. nici eu nu as inchiria nimic de purtat , poate doar ceva de bal mascat :rofl:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 11 Ian 2010, 13:49 
Nou Venit

Membru din: 05 Ian 2010, 13:28
Mesaje: 2
Cred ca tinuta depinde si de ''tipul'' de nunta pentru care optezi.O tinuta foarte sofisticata nu ar fi potrivita in cazul de fata(http://www.youtube.com/watch?v=D-q3K9m4Lrc).Tinuta depinde si de atmosfera generala pe care o vrei la nunta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 11 Ian 2010, 19:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
viitoaremireasa scrie:
Cred ca tinuta depinde si de ''tipul'' de nunta pentru care optezi.O tinuta foarte sofisticata nu ar fi potrivita in cazul de fata(http://www.youtube.com/watch?v=D-q3K9m4Lrc).Tinuta depinde si de atmosfera generala pe care o vrei la nunta.

pai..nu se vede nimic acolo..adica se disting niste nuntasi dar altceva nu :wacko:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 11 Ian 2010, 21:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
Bibicutza scrie:
Ce parere aveti despre inchirierea rochiei? Am auzit foarte multe pareri pro, eu totusi sunt cam sceptica...nu stiu exact care sunt conditiile de inchiriere...in sensul in care inchiriez o rochie de 1000 de euro si se agata cand ma ridic de la masa s amerg la dans si ce fac?:~*

Buna seara dragi miresici
Sunt fooooooarte pro inchiriat rochita...asta dupa multe cautari,probe si incercari de a o gasi pe THE ONE....am gusturi cam scumpe care depasesc bugetul meu de rochita si pentru ca pun pret pe viata in sine,sentimente,trairi si nu niste lucruri materiale.(si ma refer strict la mine...va ador pe toate si-mi sunteti dragi)
M-am interesat despre inchiriat si voi merge in februarie la probe...tin legatura cu miresici care au procedat asa si m-au convins ca rochitele sunt cele originale(dar ma voi convinge personal de asta la probe),cat despre conditii...nu ai nici un stres decat sa nu rupi rochita in zeci de bucati(ar trebui sa ne chinuim ceva sa facem asta)...de mici agatari,nasturi rupti,pete,murdarii se ocupa firma de la care o vei inchiria...contractul se semneaza pe 5 zile lucratoare,daca preferi iti este livrata si la domiciliu(asta dupa ce in prealabil ai fost deja la probe,masuratori)dar eu voi merge sa o ridic personal cu siguranta...mi-am ales sa probez 8 rochite(maggie soterro,la sposa,demetrios,pronovias)cu preturi de cumparat intre 1500-2000 euro si de inchiriat 300-400 euro
Va voi tine la curent cu alegerea facuta....iar daca ma voi razgandi intre timp sau cine stie ce-mi casuna. :nerv: ..altceva,nu va mirati,in primul rand sunt FEMEIE si in al 2 lea rand VIITOARE MIRESICA ...asa ca totul este posibil :rofl:

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 10 Mar 2010, 14:02 
Nou Venit

Membru din: 05 Ian 2010, 18:46
Mesaje: 2
Buna,ne spui si noua daca ai reusit sa te hotarasti la o rochita?:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 10 Mar 2010, 17:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
sincer, la 300 400 E inchiriere as mai pune si as cumpara-o SH.

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 30 Aug 2010, 22:05 
Nou Venit

Membru din: 30 Aug 2010, 22:27
Mesaje: 9
Buna,
Rochita din pozele de la albumul meu este de inchiriat, daca cineva doreste mai multe detalii..astept un mesaj :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 30 Aug 2010, 23:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
danye1a scrie:
Buna,
Rochita din pozele de la albumul meu este de inchiriat, daca cineva doreste mai multe detalii..astept un mesaj :)


Preturi de inchiriat si vanzare?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 31 Aug 2010, 10:11 
Nou Venit

Membru din: 30 Aug 2010, 12:00
Mesaje: 3
Ok, toata lumea isi da cu parerea. Eu sunt noua pe acest forum. Dar ma asteptam sa vad si eu link-uri cu poze, denumirile firmelor care inchiriaza. Nu-mi place ca trebuie sa caut pe la reclame sau mai stiu eu pe unde, o data ce aici se discuta problema inchirierilor.

NO OFFENSE!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 31 Aug 2010, 11:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
littlebig scrie:
Ok, toata lumea isi da cu parerea. Eu sunt noua pe acest forum. Dar ma asteptam sa vad si eu link-uri cu poze, denumirile firmelor care inchiriaza. Nu-mi place ca trebuie sa caut pe la reclame sau mai stiu eu pe unde, o data ce aici se discuta problema inchirierilor.

NO OFFENSE!


pai intra draha mea la galerie sau la furnizori, cauta mai bine !!!! NO OFFENSE!

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 31 Aug 2010, 14:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Ayrun scrie:
pai intra draha mea la galerie sau la furnizori, cauta mai bine !!!! NO OFFENSE!

pai,asta a zis ca nu-i place sa caute... :eek:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 01 Sep 2010, 16:09 
Nou Venit

Membru din: 30 Aug 2010, 22:27
Mesaje: 9
400 lei inchiriatul si cu 900 lei se vinde


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 64 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România