Ultima vizită a fost: Acum este 19 Apr 2024, 01:30


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 64 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 22 Ian 2008, 21:38 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Ce parere aveti despre inchirierea rochiei? Am auzit foarte multe pareri pro, eu totusi sunt cam sceptica...nu stiu exact care sunt conditiile de inchiriere...in sensul in care inchiriez o rochie de 1000 de euro si se agata cand ma ridic de la masa s amerg la dans si ce fac?:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 22 Ian 2008, 22:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Ce parere aveti despre inchirierea rochiei? Am auzit foarte multe pareri pro, eu totusi sunt cam sceptica...nu stiu exact care sunt conditiile de inchiriere...in sensul in care inchiriez o rochie de 1000 de euro si se agata cand ma ridic de la masa s amerg la dans si ce fac?:~*


rochiile de 1000 de Euro nu se inchiriaza din cate stiu eu......

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 23 Ian 2008, 21:06 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:

rochiile de 1000 de Euro nu se inchiriaza din cate stiu eu......


:nblink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 24 Ian 2008, 22:37 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

:nblink:



eu am auzit de un caz unde mireasa a inchiriat o rochie cu 1700 ron. valoarea ei era aprox 10000ron


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 25 Ian 2008, 12:27 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:


eu am auzit de un caz unde mireasa a inchiriat o rochie cu 1700 ron. valoarea ei era aprox 10000ron



oau
ce preturi


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 25 Ian 2008, 14:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


eu am auzit de un caz unde mireasa a inchiriat o rochie cu 1700 ron. valoarea ei era aprox 10000ron


eu am incercat sa inchiriez una care era 2500 Eur, dar mi-au spus ca rochiile acelea sunt doar de vanzare nu si de inchiriat.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 25 Ian 2008, 14:13 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

eu am incercat sa inchiriez una care era 2500 Eur, dar mi-au spus ca rochiile acelea sunt doar de vanzare nu si de inchiriat.


e normal oarecum: daca o patezi cu ceara sau ceva ce nu iese le-ai stricat rochia

parerea mea e ca totusi se pot gasi de cumparat rochii frumoase si la preturi acceptabile - ce am vazut la inchiriat nu m-a incantat deloc.

o prietena a avut noroc - era prima care inchiria rochia respectiva si i-au modificat-o


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 28 Ian 2008, 21:40 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:

eu am incercat sa inchiriez una care era 2500 Eur, dar mi-au spus ca rochiile acelea sunt doar de vanzare nu si de inchiriat.


informatii tare interesante primesc de la voi...pai si eu sutn pe ideea sa o iau din magazin dar ma gandeam sa aflu mai multe info si despre asta ca cine stie...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 28 Ian 2008, 23:58 
Veteran

Membru din: 20 Feb 2007, 12:06
Mesaje: 388
Citat:

informatii tare interesante primesc de la voi...pai si eu sutn pe ideea sa o iau din magazin dar ma gandeam sa aflu mai multe info si despre asta ca cine stie...

Parerea mea e ca o rochie inchiriata nu e rochia TA de mireasa. de ce sa stai stresata ca se murdareste/rupe (cine nu a rupt rochia cat de putin in partea de jos?) si sa pierzi 1/4 din distractie uitandu-te in stanga si dreapta sa vezi in ce stare e?
Vezi ca sunt firme de la care o cumperi si dupa nunta o duci inapoi si iti dau jumate din bani pe ea:huh:
Asta daca nu vrei sa o pastrezi , ca mine, care vreau sa ma imbrac cu ea la nunta de argint (cand voi avea 50 de ani si 90 kg!(X))


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 29 Ian 2008, 01:13 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
seriooooooooos???? referitor la rochia care o duci inapoi si iti dau bani:D
cat despre ideea ta este super misto!!!! felicitari pt autenticitate!!! superba idee!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 29 Ian 2008, 18:40 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
seriooooooooos???? referitor la rochia care o duci inapoi si iti dau bani:D
cat despre ideea ta este super misto!!!! felicitari pt autenticitate!!! superba idee!!!


asta cred ca e valabil daca rochia e foarte speciala si sunt siguri ca o pot vinde din nou - sau o dau la inchiriat. se practica mai ales daca au si rochii de inchiriat. daca e vorba de rochii scumpe, de marca, si daca trebuie si modificate pe tine e putin probabil.

e cam riscant sa te bizui pe asa ceva- eventual poti sa le intrebi inainte sa cumperi


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 29 Ian 2008, 23:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

asta cred ca e valabil daca rochia e foarte speciala si sunt siguri ca o pot vinde din nou - sau o dau la inchiriat. se practica mai ales daca au si rochii de inchiriat. daca e vorba de rochii scumpe, de marca, si daca trebuie si modificate pe tine e putin probabil.

e cam riscant sa te bizui pe asa ceva- eventual poti sa le intrebi inainte sa cumperi


eu mi-am scos rochia la vanzare...e drept ca nu mi-am batut capul prea tare.Dar inca nu am reusit sa o vand

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 22 Feb 2008, 10:46 
Senior

Membru din: 14 Dec 2006, 12:49
Mesaje: 106
eu mi-am inchiriat rochita de mireasa, era una asa de frumoasa, cu cristale swkry, am inchiriat-o pt 350 de lei cu tot cu voal :D si tot de acolo si-a inchiriat o prietena de-a mea una la fel de frumoasa si era noua ea a purtat-o pt prima data. ce noroc. ar fi fost culmea sa o fi luat-o si eu tot pe aia :))


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 22 Feb 2008, 12:27 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
eu mi-am inchiriat rochita de mireasa, era una asa de frumoasa, cu cristale swkry, am inchiriat-o pt 350 de lei cu tot cu voal :D si tot de acolo si-a inchiriat o prietena de-a mea una la fel de frumoasa si era noua ea a purtat-o pt prima data. ce noroc. ar fi fost culmea sa o fi luat-o si eu tot pe aia :))


ai pus poze cu tine?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 22 Feb 2008, 15:04 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
Citat:
eu mi-am inchiriat rochita de mireasa, era una asa de frumoasa, cu cristale swkry, am inchiriat-o pt 350 de lei cu tot cu voal :D si tot de acolo si-a inchiriat o prietena de-a mea una la fel de frumoasa si era noua ea a purtat-o pt prima data. ce noroc. ar fi fost culmea sa o fi luat-o si eu tot pe aia :))


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 22 Feb 2008, 15:05 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
si toata seara nu ai avut grija sa nu o rupi sa nu o agati si multe altele.eu una nu as fi in stare sa stau sa am grija de ea toata noaptea si sa nu ma distrez sa nu dansez


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 22 Feb 2008, 16:29 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
si toata seara nu ai avut grija sa nu o rupi sa nu o agati si multe altele.eu una nu as fi in stare sa stau sa am grija de ea toata noaptea si sa nu ma distrez sa nu dansez


oricum o sa avem si noi grija de rochiile noastre maria - ca cel putin mie imi e foarte draga si nu vreau sa se strice

eventual astept sfaturi practice de la fostele mirese despre cum sa eviti sa iti calce lumea pe rochie (m-am gandit si la responsabili cu tinutul lumii departe) sau sa nu te patezi cu diverse


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 22 Feb 2008, 16:50 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
stiu ca o sa avem grija de rochiile noastre cristinici dar una e sa fie a ta si alta e sa fie inchiriata.
iar eu una cand am un lucru care nu e al meu cam atunci si baga dansul coada si se intampla ceva.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 22 Feb 2008, 16:51 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
si nici mie nu mi-ar place ca in timpul nuntii sa o agat sau sa o patez


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochii de mireasa de inchiriat
MesajScris: 28 Feb 2008, 16:28 
Veteran

Membru din: 10 Sep 2007, 14:00
Mesaje: 228
Citat:
si nici mie nu mi-ar place ca in timpul nuntii sa o agat sau sa o patez

Stiti ceva? inchiriatul unei rochii nu ar trebui sa constituie un stres pentru cea care va purta rochia. firmele care inchiriaza rochiile ar putea foarte bine sa-si faca asigurari pentru produsele pe care le inchiriaza si cu asta basta. Si sunt convinsa ca in pretul pe care-l cer pentru inchiriere sunt incluse si asa zisele posibile deteriorari.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 64 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România