Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 04:51


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 22 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Rochite pentru domnisoarele de onoare copii
MesajScris: 02 Apr 2008, 02:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
fetelor..eu voi avea la nunta o domnisoara de onoare de 5 anisori, nepotica si finutza mea. am fost cu ea si am vazut cateva rochite dragute; poate stiti si voi cateva locuri unde sa mai incercam.
si de accesori ce ma sfatuiti?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rochite pentru domnisoarele de onoare copii
MesajScris: 12 Apr 2008, 02:08 
Junior

Membru din: 31 Ian 2008, 18:37
Mesaje: 51
Citat:
fetelor..eu voi avea la nunta o domnisoara de onoare de 5 anisori, nepotica si finutza mea. am fost cu ea si am vazut cateva rochite dragute; poate stiti si voi cateva locuri unde sa mai incercam.
si de accesori ce ma sfatuiti?



La nunta noastra, domnisoara de onoare a fost chiar fetita noastra care a implinit 4 anisori la 3 zile dupa nunta, a avut o rochita superba si o tiara ca mami ei.:heart:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rochite pentru domnisoarele de onoare copii
MesajScris: 12 Apr 2008, 02:19 
Veteran

Membru din: 27 Noi 2007, 18:04
Mesaje: 424
Citat:


La nunta noastra, domnisoara de onoare a fost chiar fetita noastra care a implinit 4 anisori la 3 zile dupa nunta, a avut o rochita superba si o tiara ca mami ei.:heart:


ce frumos!:-*

parintii mei s-au cununat religios odata cu botezul surioarei mele iar eu aveam atunci 10 ani :D
pot spune ca am fost domnisoara de onoare la ziua mamei mele:nmarried:
acum eu am 27 iar sora mea 17 ani
ce trece timpul asta!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rochite pentru domnisoarele de onoare copii
MesajScris: 12 Apr 2008, 02:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:


La nunta noastra, domnisoara de onoare a fost chiar fetita noastra care a implinit 4 anisori la 3 zile dupa nunta, a avut o rochita superba si o tiara ca mami ei.:heart:


este foooarte romantic...mi-ai dat o idee buna cu tiara. dar de rochita ce ne zici? de unde e? nu ai cumva si poze ? mi-ar placea sa va vad pe amandoua...de fapt pe toti nuntasii :nwink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Miresica
MesajScris: 14 Iul 2008, 21:25 
Nou Venit

Membru din: 07 Mai 2008, 21:28
Mesaje: 41
Buna fetelor, si eu vreau sa-mi pun miresica si domnisoara, sunt scumpe costumatiile pentru ei? cam cat?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Miresica
MesajScris: 17 Iul 2008, 22:18 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
ce povesti frumoase si impresionante fetelor! felicitari si sa va dea Dumnezeu voua si paerintilor vostri si copiilor bine-nteles o viata frumoasa si fericita!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Miresica
MesajScris: 22 Iul 2008, 14:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Buna fetelor, si eu vreau sa-mi pun miresica si domnisoara, sunt scumpe costumatiile pentru ei? cam cat?


Din cate stiu eu, pentru costumatiile de fetite, depinde in primul rand de unde le iei. Daca le iei de la un magazin obisnuit, cred ca poti sa scapi sub 1 milion pentru o rochita de "mini-printesa". Daca le iei de la un magazin specializat, eventual chiar de la producatorii de rochii de mireasa -ca sa se asemene cu rochia miresei- preturile pot ajunge pe la 5-6 milioane. Eu asa am auzit, dar nu pot sa zic ca m-am interesat foarte mult de chestia asta.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Miresica
MesajScris: 22 Iul 2008, 23:28 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

Din cate stiu eu, pentru costumatiile de fetite, depinde in primul rand de unde le iei. Daca le iei de la un magazin obisnuit, cred ca poti sa scapi sub 1 milion pentru o rochita de "mini-printesa". Daca le iei de la un magazin specializat, eventual chiar de la producatorii de rochii de mireasa -ca sa se asemene cu rochia miresei- preturile pot ajunge pe la 5-6 milioane. Eu asa am auzit, dar nu pot sa zic ca m-am interesat foarte mult de chestia asta.

Asa e. Si-a luat nepotica mea pt. nunta mea ca e domnisoara de onoare, normal: 4 mil. De undeva din Bucuresti.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Miresica
MesajScris: 23 Iul 2008, 17:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Asa e. Si-a luat nepotica mea pt. nunta mea ca e domnisoara de onoare, normal: 4 mil. De undeva din Bucuresti.


Parerea mea e ca e cam mult 4 milioane pentru o rochita de copil, pe care cu siguranta nu o va purta decat de 2-3 ori, maxim.
Am vazut in Dragonul Rosu (aka Europa) rochite de fetite, care mergeau foarte bine pentru domnisoricile de onoare, si credeti-ma nu erau "tiganisme". Am pus mana pe ele si nu erau plastic din ala ordinar si nici modelul nu era "kitchos". Nu am intrebat cat costau, dar fiind vorba de Europa, nu cred ca aveau cum sa fie asa de scumpe.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Miresica
MesajScris: 24 Iul 2008, 02:26 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

Parerea mea e ca e cam mult 4 milioane pentru o rochita de copil, pe care cu siguranta nu o va purta decat de 2-3 ori, maxim.
Am vazut in Dragonul Rosu (aka Europa) rochite de fetite, care mergeau foarte bine pentru domnisoricile de onoare, si credeti-ma nu erau "tiganisme". Am pus mana pe ele si nu erau plastic din ala ordinar si nici modelul nu era "kitchos". Nu am intrebat cat costau, dar fiind vorba de Europa, nu cred ca aveau cum sa fie asa de scumpe.

Nu cred ca-s asa scumpe. Dar daca ai mei, mai bine zis ale mele (cumnata si nepoata) s-au dus la fitze... Treaba lor. Si mie mi s-a parut mult, avand in vedere ca eu am dat pe rochia si sacoul pt cununia civila 450.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Miresica
MesajScris: 24 Iul 2008, 04:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
Nu cred ca-s asa scumpe. Dar daca ai mei, mai bine zis ale mele (cumnata si nepoata) s-au dus la fitze... Treaba lor. Si mie mi s-a parut mult, avand in vedere ca eu am dat pe rochia si sacoul pt cununia civila 450.


eu am vazut la saolnul gabriela (sper ca nu fac reclama aiurea si ca nu o supar pe coradyne) niste rochite facute de rose-marie. si erau vreo 4 modele. acelasi pret, 3 milioane. mie nu mi se par scumpe 3 milioane, avand in vedere ca ma gandesc ca e o amintire placuta pentru fetita care o imbraca. isi va aminti mereu de prima ei rochita. cumnata ta totusi s-a gandit la bucuria copilului; si asta poate fi bine :neyes: pe de alta parte, exista numeroase magazine care au rochite elegante si speciale de d-sre de onoare si care nu-s deloc scumpe. nici kitchoase, nici tipatoare..nimic. trebuie incercat si la aceste magazine. si chiar si in dragonul rosu. daca ti-au placut coradyne, inseamna ca sigur aratau super.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Miresica
MesajScris: 24 Iul 2008, 23:28 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

eu am vazut la saolnul gabriela (sper ca nu fac reclama aiurea si ca nu o supar pe coradyne) niste rochite facute de rose-marie. si erau vreo 4 modele. acelasi pret, 3 milioane. mie nu mi se par scumpe 3 milioane, avand in vedere ca ma gandesc ca e o amintire placuta pentru fetita care o imbraca. isi va aminti mereu de prima ei rochita. cumnata ta totusi s-a gandit la bucuria copilului;

Vai, dar e atat de incantata cea mica... De fiecare data cand ne vedem (cam de 3 ori pe saptamana) imi mai zice cate ceva legat de nunta: ce-o sa faca ea, cum o sa tina verighetele, cum o sa arunce cu petale. Ma intreaba ce va mai face... E mai entuziasmata ca mine. O dulce. :nbride:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Miresica
MesajScris: 25 Iul 2008, 03:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
Vai, dar e atat de incantata cea mica... De fiecare data cand ne vedem (cam de 3 ori pe saptamana) imi mai zice cate ceva legat de nunta: ce-o sa faca ea, cum o sa tina verighetele, cum o sa arunce cu petale. Ma intreaba ce va mai face... E mai entuziasmata ca mine. O dulce. :nbride:


ce dulceee :nbride: se si vede acolo cum imprastie petale..cum iti poarta trena si voalul..cum isi ridica rochita si cum va avea si ea buchetel (apropos, va avea si ea un buchetel, nu?!).:flowers::flowers: sa va traiasca :-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Miresica
MesajScris: 28 Iul 2008, 17:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

eu am vazut la saolnul gabriela (sper ca nu fac reclama aiurea si ca nu o supar pe coradyne) niste rochite facute de rose-marie. si erau vreo 4 modele. acelasi pret, 3 milioane. mie nu mi se par scumpe 3 milioane, avand in vedere ca ma gandesc ca e o amintire placuta pentru fetita care o imbraca. isi va aminti mereu de prima ei rochita. cumnata ta totusi s-a gandit la bucuria copilului; si asta poate fi bine :neyes: pe de alta parte, exista numeroase magazine care au rochite elegante si speciale de d-sre de onoare si care nu-s deloc scumpe. nici kitchoase, nici tipatoare..nimic. trebuie incercat si la aceste magazine. si chiar si in dragonul rosu. daca ti-au placut coradyne, inseamna ca sigur aratau super.


Nu ma superi, de ce sa ma superi... :)
Eu nu am fost decat de doua ori in Dragonul Rosu: o data am fost cu cineva care avea treaba acolo si eu nu aveam nimic de facut, iar a doua oara am fost sa cumpar panglica pentru invitatiile mele de nunta. Asta ca sa se inteleaga ca nu sunt fan-Dragonul Rosu si ca sunt foarte constienta de cate porcarii exista acolo. Am inchis paranteza. :p

Apropo de amintirea fetitei respective: sunt sigura ca oricum va fi foarte entuziasmata de eveniment in sine, si de rochita bineinteles. Dar sincer, mie si 3 milioane mi se pare mult pentru o rochita pe care o va purta o data sau de doua ori. Pentru ea va fi de printesa chiar daca nu e de firma... Copiii au alta perspectiva asupra chestiilor astora. Eu cel putin, asa cred.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Miresica
MesajScris: 28 Iul 2008, 20:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Nu ma superi, de ce sa ma superi... :)
Eu nu am fost decat de doua ori in Dragonul Rosu: o data am fost cu cineva care avea treaba acolo si eu nu aveam nimic de facut, iar a doua oara am fost sa cumpar panglica pentru invitatiile mele de nunta. Asta ca sa se inteleaga ca nu sunt fan-Dragonul Rosu si ca sunt foarte constienta de cate porcarii exista acolo. Am inchis paranteza. :p

Apropo de amintirea fetitei respective: sunt sigura ca oricum va fi foarte entuziasmata de eveniment in sine, si de rochita bineinteles. Dar sincer, mie si 3 milioane mi se pare mult pentru o rochita pe care o va purta o data sau de doua ori. Pentru ea va fi de printesa chiar daca nu e de firma... Copiii au alta perspectiva asupra chestiilor astora. Eu cel putin, asa cred.


si mie sincer imi pare cam mult 3-4 mil pe o rochita pentru fetita.
chiar cred ca sunt multe rochite super frumoase la 1 mi, maxim 2 , intr-adevar nu sunt de firma, dar, chiar conteaza firma?
eu personal dau 3-4 mil pe o rochie pt mine.....poate uneori mai mult, dar d-rele mele de onoare fetite au fost uperbe cu rochii de 1 mil.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Miresica
MesajScris: 29 Iul 2008, 00:56 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

si mie sincer imi pare cam mult 3-4 mil pe o rochita pentru fetita.
chiar cred ca sunt multe rochite super frumoase la 1 mi, maxim 2 , intr-adevar nu sunt de firma, dar, chiar conteaza firma?
eu personal dau 3-4 mil pe o rochie pt mine.....poate uneori mai mult, dar d-rele mele de onoare fetite au fost uperbe cu rochii de 1 mil.

Da, pai si eu am dat pe rochia (are si sacou) pt. cununia civila 450 de lei. Dar asta e. Pe de alta parte sunt convinsa ca si eu ii voi face copilului meu cam toate poftele, daca o sa am si cu ce... sper sa fim in continuare buni de munca si sa ne ajute Cel de Sus ca si pana acum. Ca am fost destul de norocosi in ceea ce priveste venituril, nu ne putem plange.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Miresica
MesajScris: 12 Aug 2008, 17:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
si mie mi se pare desrul de scumpa pt o rochie de copii, mai ales ca ei cresc foarte repede si nu apuca s-o poarte de multe ori. si eu o sa am 3 domnisoare de onoare mari(sora mea si a prietenului meu si nasa mica) si o domnisoara nica(nepotica mea)iar pt ea o sa-i fac pe comanda o rochie la fel ca a celolalte domnisoare doar model diferit

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Miresica
MesajScris: 13 Aug 2008, 23:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
am avut si eu doua miresici mici(nepotelele mele,una de 9 ani si una de 11 luni).rochitele au fost 85 respectiv 110 ron.cea mica a avut-o pe cea mai scumpa si mamica ei nu e sigura ca o mai incape rochita la o nunta de luna viitoare).cam scump pentru o singura data.ce sa mai zic de cele de 3,4 milioane...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Miresica
MesajScris: 14 Aug 2008, 14:34 
Nou Venit

Membru din: 07 Mai 2008, 21:28
Mesaje: 41
Citat:
am avut si eu doua miresici mici(nepotelele mele,una de 9 ani si una de 11 luni).rochitele au fost 85 respectiv 110 ron.cea mica a avut-o pe cea mai scumpa si mamica ei nu e sigura ca o mai incape rochita la o nunta de luna viitoare).cam scump pentru o singura data.ce sa mai zic de cele de 3,4 milioane...

Ai platit tu rochitele?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Miresica
MesajScris: 14 Aug 2008, 14:50 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
si mie mi se pare foarte mult 3-4 milioane pt. o rochita pe care fetita o va purta cat ii va fi buna....poate 2 ani ca apoi va mai creste :D si ce face cu rochita? o tine in dulap sau o da la o alta fetita....


eu nici pt mine nu investesc mult pentru ca nu are rost :)))la fiecare nunta la care am fost mi-am cumparat tot cate altceva si le-am purtat odata....

puteam sa port acelasi lucru dar nu si daca sunt aceleasi persoane, nu vreau sa aud comentarii...a....ca x a fost si la nunta la y tot asa imbracata :P

si ue ma gandesc sa dau cuiva rochiele mele ca nu le mai port si numai imi umplu dulapul cu ele :) numai nu am cui sa le dau....si la tara la verisorii mei nu le trimit ca poate le fac carpe de sters pe jos si eu totusi am dat ceva bani :D

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 22 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România