Ultima vizită a fost: Acum este 19 Apr 2024, 18:53


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 74 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: urasc saculetii(gentutele pt rochia de mireasa
MesajScris: 17 Mar 2009, 23:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

ok saculetii ii detest dar totusi gentuta imi voi lua pt ca ai nevoie de acte,servetele,un medicament,un luciu de buze,telefonul...
am pus cateva gentute care imi plac la accesorii!




ce prevazatoare esti...dar ec anume acte tii cu tine la nunta?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: urasc saculetii(gentutele pt rochia de mireasa
MesajScris: 18 Mar 2009, 00:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
buletinul,carnetul de sofer(sa speram)contractul de la sala,contractul de la muzica,cel de la firma ce ne aduce bautura....:)[/quote


te gandesti sa conduci la propria-ti nunta?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: urasc saculetii(gentutele pt rochia de mireasa
MesajScris: 18 Mar 2009, 00:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:


nu, dar dupa mai mult ca sigur(a doua zi)!la pensiunea unde facem nunta,bonus avem noaptea aia o camera si chiar vrem sa stam pana la 12 a doua zi in ea si spre casa cand venim la tambalu sa conduc eu!


actele asta (buletinul si permisul) le poti pune in bagajul pe care il faci cu hainele pt a 2-a zi. nu trebuie sa le tii toata noaptea dupa tine..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: urasc saculetii(gentutele pt rochia de mireasa
MesajScris: 17 Apr 2009, 13:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:
nu imi voi lua posetuta. nu ii vad rostul. plus de asta ce am nevoie va fii tinut la sora mea si viitorul sot:neyes:


Nici mie nu imi plac posetutele sau saculeti,chiar nu le vad rostul.Deci sigur nu voi avea la nunta mea asa ceva.Rujul ,telefonul si servetelele pot sta si in poseta altcuiva.Si sincer nu vad nici rostul telefonului in ziua nuntii,dar fiecare face cum crede de cuviinta.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: urasc saculetii(gentutele pt rochia de mireasa
MesajScris: 17 Apr 2009, 17:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

Nici mie nu imi plac posetutele sau saculeti,chiar nu le vad rostul.Deci sigur nu voi avea la nunta mea asa ceva.Rujul ,telefonul si servetelele pot sta si in poseta altcuiva.Si sincer nu vad nici rostul telefonului in ziua nuntii,dar fiecare face cum crede de cuviinta.


sa stii ca la un moment dat vei avea nevoie de ruj, de un servetel care sa fie la tine, nu la cineva care ori e iesit putin din restaurant, ori nu stii pe unde umbla. e bine sa le ai la tine, ca oricum, le tii in saculet sau postea si ele stau pe masa ta, nu neaparat agatate de tine non stop. iar telefonul, se mai intampla sa te sune invitati care poate nu stiu exact locul, sau care s-au ratacit in drum spre local, biserica tec. nu e indispensabil telefonul, dar e bine sa il ai.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: urasc saculetii(gentutele pt rochia de mireasa
MesajScris: 17 Apr 2009, 22:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:

sa stii ca la un moment dat vei avea nevoie de ruj, de un servetel care sa fie la tine, nu la cineva care ori e iesit putin din restaurant, ori nu stii pe unde umbla. e bine sa le ai la tine, ca oricum, le tii in saculet sau postea si ele stau pe masa ta, nu neaparat agatate de tine non stop. iar telefonul, se mai intampla sa te sune invitati care poate nu stiu exact locul, sau care s-au ratacit in drum spre local, biserica tec. nu e indispensabil telefonul, dar e bine sa il ai.


Da,iti dau dreptate logodnica,dar la mine e putin mai diferit sa ii spunem si am sa iti spun si de ce:
1.nunta este in alta tara
2.o fac in cort,iar cortul este montat in curtea casei noastre
3.cred ca invitatii nu vor avea probleme in gasirea locatiei si daca e asa ,viitorul sot se poate ocupa de problema asta.
Deci sunt f fericita ca nu am nevoie de poseta sau saculet,ptr ca nu imi plac si nu cred ca voi avea prea mare nevoie in aceea zi.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: urasc saculetii(gentutele pt rochia de mireasa
MesajScris: 17 Apr 2009, 23:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

Da,iti dau dreptate logodnica,dar la mine e putin mai diferit sa ii spunem si am sa iti spun si de ce:
1.nunta este in alta tara
2.o fac in cort,iar cortul este montat in curtea casei noastre
3.cred ca invitatii nu vor avea probleme in gasirea locatiei si daca e asa ,viitorul sot se poate ocupa de problema asta.
Deci sunt f fericita ca nu am nevoie de poseta sau saculet,ptr ca nu imi plac si nu cred ca voi avea prea mare nevoie in aceea zi.


atunci e bine. o nunta superba sa aveti .

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: urasc saculetii(gentutele pt rochia de mireasa
MesajScris: 18 Apr 2009, 13:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:

atunci e bine. o nunta superba sa aveti .


Doamne ajuta sa fie asa!Si doresc la toate viitoarele miresici sa aiba parte de nunta mult visata!!
Va doresc la toate Un paste fericit,plin de iubire si numai impliniri!!:-*

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: urasc saculetii(gentutele pt rochia de mireasa
MesajScris: 18 Apr 2009, 21:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

Doamne ajuta sa fie asa!Si doresc la toate viitoarele miresici sa aiba parte de nunta mult visata!!
Va doresc la toate Un paste fericit,plin de iubire si numai impliniri!!:-*


multumesc, la fel :)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: urasc saculetii(gentutele pt rochia de mireasa
MesajScris: 22 Apr 2009, 14:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:

multumesc, la fel :)

fetelor multe nu isi cumpara acel saculet....mi-au zis si mie sa nu imi cumpar...mie chiar imi plac...nu voi sta cu el in mana non-stop...dar de efect mie imi place....va urez tot binele din lume...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: urasc saculetii(gentutele pt rochia de mireasa
MesajScris: 23 Apr 2009, 14:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:
fetelor multe nu isi cumpara acel saculet....mi-au zis si mie sa nu imi cumpar...mie chiar imi plac...nu voi sta cu el in mana non-stop...dar de efect mie imi place....va urez tot binele din lume...


Puffy is daca tie iti place nu te opreste nimeni sa nu iti iei,stii cum e,parerile sunt impartite si niciodata nu poti satisface toate gusturile.Dar cel mai important este sa iti placa tie,sa te simti tu bine si sa fi cea mai fericita femeie de pe pamant in aceea zi.:hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 74 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România