Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 14:45


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 930 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 47  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Rochia de mireasa
MesajScris: 22 Aug 2008, 16:23 
Nou Venit

Membru din: 17 Iul 2008, 16:23
Mesaje: 41
Fetele hai sa inauguram un nou topic la fel de important: ROCHIA DE MIREASA si sa incercam sa raspundem la cateva intrebari: CUM, DE UNDE, CE STIL, etc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 22 Aug 2008, 16:24 
Nou Venit

Membru din: 17 Iul 2008, 16:23
Mesaje: 41
Citat:
Fetele hai sa inauguram un nou topic la fel de important: ROCHIA DE MIREASA si sa incercam sa raspundem la cateva intrebari: CUM, DE UNDE, CE STIL, etc.




Bibicutzo, tu de unde ai avut rochita aia asa frumoasa? Poate ai scris pe undeva, dar nu am avut timp sa caut:wacko:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 22 Aug 2008, 17:15 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
scumpa eu de la Timisoara am cumparat-o...am cautat prin toata Hunedoara si Deva si nu prea mi-a placut nimic...mai exact una singura am vazut care sa imi placa, dar tot avusesem senzatia dupa ea ca se poate totusi mai mult...
initial plecasem pe ideea ca sa fie ieftina!!!fara prea multe birz brizuri si ca mie niste tz straturi nu imi trebuie...asa ca am gasit-o exact cum planuisem:rofl::rofl:scumpa, cu swarowski si cu 7 straturi de voal:rofl::rofl::rofl:dar si cand am vazut-o am zis "ea e!":heart:si ea a fost:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 24 Aug 2008, 03:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
scumpa eu de la Timisoara am cumparat-o...am cautat prin toata Hunedoara si Deva si nu prea mi-a placut nimic...mai exact una singura am vazut care sa imi placa, dar tot avusesem senzatia dupa ea ca se poate totusi mai mult...
initial plecasem pe ideea ca sa fie ieftina!!!fara prea multe birz brizuri si ca mie niste tz straturi nu imi trebuie...asa ca am gasit-o exact cum planuisem:rofl::rofl:scumpa, cu swarowski si cu 7 straturi de voal:rofl::rofl::rofl:dar si cand am vazut-o am zis "ea e!":heart:si ea a fost:D


mi-aduc aminte cand am vazut rochita ta in poza..acum cateva luni si am zis de atunci ca e dulce si frumoasa. si uite ca tu ai infrumusetat-o si mai mult. :hug: ai fost tare frumusica si rochita a fost facuta special pentru tine clar. :-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 26 Aug 2008, 13:47 
Nou Venit

Membru din: 17 Iul 2008, 16:23
Mesaje: 41
Citat:
scumpa eu de la Timisoara am cumparat-o...am cautat prin toata Hunedoara si Deva si nu prea mi-a placut nimic...mai exact una singura am vazut care sa imi placa, dar tot avusesem senzatia dupa ea ca se poate totusi mai mult...
initial plecasem pe ideea ca sa fie ieftina!!!fara prea multe birz brizuri si ca mie niste tz straturi nu imi trebuie...asa ca am gasit-o exact cum planuisem:rofl::rofl:scumpa, cu swarowski si cu 7 straturi de voal:rofl::rofl::rofl:dar si cand am vazut-o am zis "ea e!":heart:si ea a fost:D


Felicitari, ai fost foarte frumoasa in rochita ta, dar ma repet.:nlol: Te-am mai laudat o data!:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 26 Aug 2008, 13:48 
Nou Venit

Membru din: 17 Iul 2008, 16:23
Mesaje: 41
Citat:

mi-aduc aminte cand am vazut rochita ta in poza..acum cateva luni si am zis de atunci ca e dulce si frumoasa. si uite ca tu ai infrumusetat-o si mai mult. :hug: ai fost tare frumusica si rochita a fost facuta special pentru tine clar. :-*


Parca am vazut si rochita ta la Galerie! Si am vazut ca erai si tu superba.:hug: Nu ne spui de unde, ce si cum?:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 26 Aug 2008, 17:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

Parca am vazut si rochita ta la Galerie! Si am vazut ca erai si tu superba.:hug: Nu ne spui de unde, ce si cum?:ok:


pai..cu drag va spun. rochita mea e autohtona desi am cochetat cu 2 rochite: una de la pronovias si cealalta de la san patrick. insa pana la urma in treacat fiind pe la targul de nunti, am vazut o creatoare de moda de la oradea care avea un stand cu rochii frumusele si interesante. atunci nu am incercat...nu era nici ceva care sa imi spuna asta e rochia ta..si in primul rand nu-s adepta lucrurilor luate de la targuri cand e puhoiul de lume in jur si esti contra cronometru si nu ai timp de linsite si de gandire.
la cateva luni se apropia nunta (vreo 2 luni si ceva mai erau) si eu tot nu aveam rochita. si am fost pana la urma la salonul din bucuresti care aveau rochiile creatoarei oradene. si acolo..am vazut rochita intr-un pliant. si am cerut-o. cand a adus-o nu mi s-a parut coplesitoare..insa in momentul in care am pus-o pe mine am stiut ca este rochita mea:kiss::nbride:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 26 Aug 2008, 17:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
a fost o rochita de printesa, mare, cu multe straturi de voal si o mica trena, dar asta mi-a placut si mai mult. sunt convinsa ca fiecare mireasa viseaza sa aiba o anumita rochita, sau un anumit stil si ca isi implinesc visul de cele mai multe ori. asta e cel mai imporant, sa lupti sa ai rochia si nunta pe care ti le doresti. ca meritam si miresele si mirii sa fim fericiti in acea zi speciala. :nmarried:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 26 Aug 2008, 21:09 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
a fost o rochita de printesa, mare, cu multe straturi de voal si o mica trena, dar asta mi-a placut si mai mult. sunt convinsa ca fiecare mireasa viseaza sa aiba o anumita rochita, sau un anumit stil si ca isi implinesc visul de cele mai multe ori. asta e cel mai imporant, sa lupti sa ai rochia si nunta pe care ti le doresti. ca meritam si miresele si mirii sa fim fericiti in acea zi speciala. :nmarried:

perfect de acord! subscriu in totalitate:D si eu eram derutata si suparice ca parca nu imi placea nimic din ce vedeam si intrebam o verisoara care urma sa aiba nunta inaintea noastra; si o intrebam ea de unde a stiut ca aceea e si a zis ca pur si simplu s-a vazut si stia ca aceea e. efectiv asta e sentimentul...te vezi imbracata si sti ca tu esti ac rochia si rochia este tu, este exact ca tine!:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 27 Aug 2008, 01:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
la fel mi s-a intmplat si mie. dupa ce am vazut si probat o groaza de rochi care toate erau dragute dar parca tot nu-mi placea ceva la ele si nu ma puteam hotara pe care s-o iau am intrat intr-un magazin culmea care nu face rochi de mireasa ci doar rochi de ocazie si haine de zi cu zi impreuna cu cumnatica mea sa-si caute pantaloni si am vazut-o expusa in magazi am ramas amandoua cu gura cascat la ea. firma respectiva a facut o singura rochie de mireasa pt o sectiune foto a lor si apoi au expus-o in magazin s-o vanda. am intebat vanzatoarele daca o fac si la comanda pt ca acea rochie nu era marime mea si au zis ca poate doar la comanda ca pt magazin nu o mai fac. am sunat la ei la atelier si au zis ca o fac doar la comanda. asa ca nu disperati miresicilor ca pana la urma tot va gasiti rochia visata de voi. ce este al vostru este pus deoparte cum se zice. va doresc succes :-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 27 Aug 2008, 03:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
la fel mi s-a intmplat si mie. dupa ce am vazut si probat o groaza de rochi care toate erau dragute dar parca tot nu-mi placea ceva la ele si nu ma puteam hotara pe care s-o iau am intrat intr-un magazin culmea care nu face rochi de mireasa ci doar rochi de ocazie si haine de zi cu zi impreuna cu cumnatica mea sa-si caute pantaloni si am vazut-o expusa in magazi am ramas amandoua cu gura cascat la ea. firma respectiva a facut o singura rochie de mireasa pt o sectiune foto a lor si apoi au expus-o in magazin s-o vanda. am intebat vanzatoarele daca o fac si la comanda pt ca acea rochie nu era marime mea si au zis ca poate doar la comanda ca pt magazin nu o mai fac. am sunat la ei la atelier si au zis ca o fac doar la comanda. asa ca nu disperati miresicilor ca pana la urma tot va gasiti rochia visata de voi. ce este al vostru este pus deoparte cum se zice. va doresc succes :-*


bravo lili..e frumos ce povestesti...vezi ca si la tine e ceva de poveste. si va fi si nunta voastra de poveste, sunt convinsa. apropos, ai poze cu rochita ta? sau esti superstitioasa si ne-o arati dupa? :nblink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 27 Aug 2008, 11:52 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
eu m-am infiorat toata citind povestea rochiei lui LilysoaraO:)is toata un puf ridicat...ce frisoane ma iau:Dabia astept si povestile de la nunta(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 27 Aug 2008, 14:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
nu sunt superstitioasa dar nu am poze cu rochia pt ca nu este gata(sunt toata un pachet de nervi si foarte stresata ca nu stiu de ce mama naibi tot o lungesc atata si nu mi-o gata mai repede. sper sa mi-o faca si sa nu-mi traga teapa ca cred ca ii omor). am doar o poza dintr-o revista cu ea dar nu cred ca o sa iasa bine daca o fotografiez si apoi o postez aici, nu cred ca o sa fie destul de clara. dar promit ca in momentul in care o s-o am o postez si va anunt. o zi deosebita va urez in continoare :-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 27 Aug 2008, 15:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
nu sunt superstitioasa dar nu am poze cu rochia pt ca nu este gata(sunt toata un pachet de nervi si foarte stresata ca nu stiu de ce mama naibi tot o lungesc atata si nu mi-o gata mai repede. sper sa mi-o faca si sa nu-mi traga teapa ca cred ca ii omor). am doar o poza dintr-o revista cu ea dar nu cred ca o sa iasa bine daca o fotografiez si apoi o postez aici, nu cred ca o sa fie destul de clara. dar promit ca in momentul in care o s-o am o postez si va anunt. o zi deosebita va urez in continoare :-*


nu te enerva iubita..ca va aparea si rochita. si la mine a fost gata cu fix o luna inaintea nuntii. mai ai putina rabdare. iti tin pumnii. sa ne zici cand afli ceva de ea. te pup

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 27 Aug 2008, 16:50 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
nu te stresuli Lily ca ai destule pe cap...eventual mai suna-i sa vezi ce iti spun...ti-au dat un termen?hai ca noi tinem pumnii sa o ai cat mai repede:ok:si sa fie exact cum ti-o doresti!:love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 27 Aug 2008, 17:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
in sfarsit m-au sunat sa ma duc maine la proba. sun foarte fericita ca in sfarsit o s-o imbrac si eu :hap_d: ei au zis ca la inceputul luni septembrie este gata dar sper sa se tina de cuvant. orcum m-am mai linistit acuma ca macar s-au apucat de ea ceea ce inseamna ca sigur o si termina. imi pare rau ca nu am camera foto sa pot sa imi fac poze cu ea la prob adar este la vlcea la cumnata mea ca i-am imprumutat-o ca a fost plecata la mare, dar o sa-mi fac destule dupa ce o sa fie gata. da aveti dreptate in privinta stresului mai ales ca la mine stresul este dublu pt ca eu am 2 nunti la interval de o saptamana(una pe 27 sept si una pe 4 oct) dar o sa trecem noi si peste astea si apoi urmeaza concediuuu:ndance:
o sa revin cu vesti maine dupa proba. va pup si va multumesc din suflet ca imi sunteti alaturi si ma incurajati:-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 27 Aug 2008, 23:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
in sfarsit m-au sunat sa ma duc maine la proba. sun foarte fericita ca in sfarsit o s-o imbrac si eu :hap_d: ei au zis ca la inceputul luni septembrie este gata dar sper sa se tina de cuvant. orcum m-am mai linistit acuma ca macar s-au apucat de ea ceea ce inseamna ca sigur o si termina. imi pare rau ca nu am camera foto sa pot sa imi fac poze cu ea la prob adar este la vlcea la cumnata mea ca i-am imprumutat-o ca a fost plecata la mare, dar o sa-mi fac destule dupa ce o sa fie gata. da aveti dreptate in privinta stresului mai ales ca la mine stresul este dublu pt ca eu am 2 nunti la interval de o saptamana(una pe 27 sept si una pe 4 oct) dar o sa trecem noi si peste astea si apoi urmeaza concediuuu:ndance:
o sa revin cu vesti maine dupa proba. va pup si va multumesc din suflet ca imi sunteti alaturi si ma incurajati:-*


pai noua ne e usor sa vorbim, ca am trecut si nu mai avem acelasi stres..pe cand tu saraca.. dar vei vedea ca va fi bine si se vor aranja lucrurile. sincer iti spun. si-apoi vezi ca deja rochita ta e pe cale de a fi creata :nwink::nbride:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 28 Aug 2008, 00:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
da si abia astept ziua de maine sa ma vad imbracata in ea, am niste emotii, mai ales ca eu nu am probat niciodata rochia pt ca atunci cand am vazut-o nu am probat-o iar apoi nu o mai aveau

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 28 Aug 2008, 00:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
da si abia astept ziua de maine sa ma vad imbracata in ea, am niste emotii, mai ales ca eu nu am probat niciodata rochia pt ca atunci cand am vazut-o nu am probat-o iar apoi nu o mai aveau


multa bafta maine..si sa lasi emotiile la intrarea in atelier. :nwink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 28 Aug 2008, 15:07 
Nou Venit

Membru din: 14 Noi 2007, 16:08
Mesaje: 12
Ma bucur pentru tine lily. Eu una mai am ceva timp pana la seara mea de vis. :nblink: Nici dupa rochii nu m-am uitat... pe indelete :eek: De uitat la rochii de mireasa m-am uitat intotdeauna. Dar am idee despre cum vreau sa fie. :D Stiti reclama de la parfumul Apple - Nina Ricci? Imi place mult de tot rochia aceea. In curand incep colindatul. :clap: Urati-mi succes! :hug:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 930 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 47  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România