Ultima vizită a fost: Acum este 29 Apr 2024, 03:33


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 90 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Staroste sau master of ceremony?
MesajScris: 23 Mar 2006, 16:55 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
revenim la subiect? :D
:flowers:

ps..desuurile nu le vd decat in noaptea nuntii...dar..foarte posibil sa afle despre ele in timpul nuntii :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Staroste sau master of ceremony?
MesajScris: 23 Mar 2006, 20:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
daaaa...il pun sa stea la usa..si sa anunte...acum ea deasupra..acum el deasupra...acum o...acum o....(X)(X)...si la sfarsit...scot cearceafu'....mototolit...:unsure::D



(X)(X)(X) normal ca mototolit ,....ca patat de rosu nu il scoate nimeni!! Sau poate vreo fiu p-aici vreo virgina deghizata si eu nu stiu!!!:o:o:p:p:p:p:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Staroste sau master of ceremony?
MesajScris: 24 Mar 2006, 19:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


Nu e nici una, ca am incercat si eu sa aflu si nu s-au "desconspirat":D:D:p:p



deci e klar ...nu e nici o virgina pe site!! :cool::cool::cool: Asa....sper din tot sufletul ca nici una dintre noi sa nu fie in ziua nuntii in "perioada roshie" ...ca e deprimant!Eu sper ca scap la capitolul asta ieftin!:love::love::-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Staroste sau master of ceremony?
MesajScris: 24 Mar 2006, 19:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


La mine se poate rezolva cu o folie noua de anticonceptionale.:ok:

eu ....daca doamne fereste se intampla .........pun dop!!:p:p:D:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Staroste sau master of ceremony?
MesajScris: 31 Mar 2006, 17:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

Adica la noi in Ardeal se cere mireasa de catre acel staroste care spune si cateva vorbe in acord cu evenimentul:ca mireasa pleaca din cuib, bla bla Poezii de genu asta ma refeream.Nu-mi plac dar daca voi ziceti ca e ok fara, atunci fara fie, ca si asa nu mi-am dorit:wokno:


Sa stii ca starostele este preferat mai mult la noi in Ardeal! Eu fac nunta si in Cluj si in Galati.(eu sunt clujeanca, iar mirele e galatean) In Cluj mi-am luat staroste. Eu zic ca e necesar. Nu neaparat pt. poeziile pe care le zice, pt. ca eu una nici nu vreau sa aud de asa ceva, dar el stie exact mersul nuntii. El ne spune ce trebuie sa facem, el ne ghideaza, mai exact! El vorbeste si cu personalul restaurantului: cand e momentul sa vina friptura, cand vine tortul! Starostele pe care l-am luat eu, mi-e amic, ce-i drept, dar are firma care organizeaza nunti. Astfel mi-am luat o piatra de pe inima. Eu i-am spus ce vreau si el rezolva tot!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Staroste sau master of ceremony?
MesajScris: 31 Mar 2006, 18:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

poftim?! el va spune ce sa faceti?! pai mama voi nu stiti?! si cum adica el zice la restaurant cand vine friptura sau tortu?! pentru ce dracu mai platesti personalu de la restaurant atunci?!
am fost si eu la nunta la cluj si vornicu vorbea ca un descreierat si nici macar la datu banilor nu a stiut ce sa zica!
eu sunt Aradeanca si spre bucuria mea, voi avea un dita mai plannerul cu toate sarcinile impartite de mine, nu de altu!


In momentele alea, de emotie, mai uiti unele chestii si el e acolo sa te ajute! Eu nu-l iau sa-mi spuna poezii, sau chestii din astea ca nu-mi plac! El imi aranjeaza toata nunta! Imi aranjeaza sala, el mi-a gasit cameraman, dj, fotograf! El are firma si de ce sa ma chinui eu sa fac toate chestiile,cand el stie cel mai bine ce trebuie facut, ca are experienta! Eu nu-mi mai bat capul !!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Staroste sau master of ceremony?
MesajScris: 31 Mar 2006, 18:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

deci e firma de organizat/staroste :) he he he

pai noi am apelat la cameraman care ne e prieten si ne-a pus pe fir cu tot ce trebuie facut. si ne-am dus cu pile peste tot. dar de organizat detalii ne ocupam noi si vor fi date delegatii speciale la fiecare cu ce au de facut. la noi e misto ca toti prietenii sar sa ne ajute, ba cu tuica de la bunica, bah cu bauturi fine din vama mai ieftine :)hihihi bah cu o pila ici si colo


Eu m-am mutat in Galati! Si crede-ma e greu sa coordonezi o nunta de la departare! Prietenii s-au oferit, ce sa mai zic de parinti, ma ajuta f. mult! Va fi mult mai usor pt. noi, el ne ajuta f. mult, imi este chiar amic, am mai precizat lucrul acesta!
La Galati, nici nu se poarta asa ceva si cum sunt aici eu ma voi ocupa de tot !!! Eu am doua nunti de organizat, nu e asa de usor, trebuie sa impaci astfel, pe toata lumea!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 90 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România