Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 15:52


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 90 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Staroste sau master of ceremony?
MesajScris: 22 Mar 2006, 18:20 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Fetelor, nu am vazut abordat subiectul asta nicaieri.Voi ce alegeti:staroste(pe tot parcursul nuntii) sau master of ceremony (pana la sala)?
Adica ma intreb de la sala poate sa preia dj-ul? O avea competenta? Ce credeti?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Staroste sau master of ceremony?
MesajScris: 22 Mar 2006, 18:39 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
Citat:


Nu vreau nici, nici....
Nu o s aavem alai si chestii de-astea...
Si nici Dj-ul nu vreau sa zica prea multe. Doar 'va invitam' si 'de la ...pentru..' si altele din categoria asta.
Am fost la o nunta unde-mi venea sa plec din cauza Dj-ului care facuse spume la gura de atata vorba. N-a tacut toata noaptea. Nici muzica nu se auzea....:ermm:

ce tare ai fost mi-a placut (X)da nici eu nu concep sa vorbeasca cineva mai mult decat sa invite la primul dans si apoi eventual o dedicatie speciala nicidecum dedicatii multe ca nu este cazul iar inainte de restaurant nici atat nu va exista o astfel de persoana...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Staroste sau master of ceremony?
MesajScris: 22 Mar 2006, 18:54 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

toate pe aceeasi unda, las ca e bine :) eu l-am auzit pe DJ si nu e gura sparta, face atmosfera cat tb..la innapoiatu miresei (sau mirilor hi hihi) e nevoie de un vorbaretz ...dar in rest, nu prea :)


Si acasa la miri cine spune poezia?:-` Intreb pt ca nu ma pricep si eu am fost la nunti cu staroste, deci nu stiu cum e fara.Nu exista momente moarte?De liniste, cand nimeni nu stie ce sa zica?Cand se cere mireasa?etc


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Staroste sau master of ceremony?
MesajScris: 22 Mar 2006, 18:55 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

Si acasa la miri cine spune poezia?:-` Intreb pt ca nu ma pricep si eu am fost la nunti cu staroste, deci nu stiu cum e fara.Nu exista momente moarte?De liniste, cand nimeni nu stie ce sa zica?Cand se cere mireasa?etc


Nici eu nu vreau unu care sa trancane toate ziua, dar ma intreb daca nu trebuie pt desfasurarea nuntii


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Staroste sau master of ceremony?
MesajScris: 22 Mar 2006, 19:03 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:


Pai nu stiu ce vrei s azici cu desfasurarea nuntii... De exemplu, l ace o sa se intample in cazul meu nu cred ca e nevoi de asa ceva.

La mire acasa o s amearga niste baieti care il ajuta cu imbracatul, etc...cum se face.
De la mire toata lumea pleca la nas si se merge cu masina deci nu e nevoie de asistenta....
La nas nu stiu ce se face, ca n-am fost niciodata, da sunt sigura ca soacra-mea stie ea doua vorbe mai traditionale...Si nu o sa stea ore acolo...Cateva minute, cred.
De la nas o sa vina la mine si asta inseamna sa coboare dintr-o scara si sa intre in scara alaturata:D Asta in cazul in care nasul nu o sa fie chiar la mine, pentru ca ei locuiesc la mama perioade foarte lungi si dese:D
Si gata: civila, biserica, restaurant, in masini...


pai cam asa o sa se desfasoare si la mine dar treaba e ca nasul va veni de dimineata la iubi acasa si il ajuta baietii sa il imbrace asa si pe urma vine sa ma ia pe mine sau cine stie cum se face. si pe urma civila,biserica si restaurant.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Staroste sau master of ceremony?
MesajScris: 22 Mar 2006, 19:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


Exact:ok:
:wok::ok::wok::ok::wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Staroste sau master of ceremony?
MesajScris: 22 Mar 2006, 19:05 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:
:wok::ok::wok::ok::wok:


uite ca venisi si tu.;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Staroste sau master of ceremony?
MesajScris: 22 Mar 2006, 19:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

uite ca venisi si tu.;)
:p:p:p dupa o zi de alergatura ..am si eu un mom. de respiro! good to be back!!;););)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Staroste sau master of ceremony?
MesajScris: 22 Mar 2006, 19:07 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:
:p:p:p dupa o zi de alergatura ..am si eu un mom. de respiro! good to be back!!;););)


da asa e ,e bine venit si momentul asta de pauza nu?:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Staroste sau master of ceremony?
MesajScris: 22 Mar 2006, 19:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

da asa e ,e bine venit si momentul asta de pauza nu?:ok:


da...normal...si acu sa revin ...de acord cu mady!! Nici ..nici !! Nu cred ca acem nevoie de purtatori de cuvant pe parcursul nuntii : ala se scarpina, x fumeaza, y o pipaie pe x-uleasca ...etc!! E mai bine fara comentarii de prisos!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Staroste sau master of ceremony?
MesajScris: 22 Mar 2006, 19:16 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

da...normal...si acu sa revin ...de acord cu mady!! Nici ..nici !! Nu cred ca acem nevoie de purtatori de cuvant pe parcursul nuntii : ala se scarpina, x fumeaza, y o pipaie pe x-uleasca ...etc!! E mai bine fara comentarii de prisos!!


bine spus Angelina.ai dreptate. cine are nevoie sa purtator de cuvant,imi ajunge unul in casa daramite sa il mai ascult si pe ala.:ok:;):p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Staroste sau master of ceremony?
MesajScris: 22 Mar 2006, 19:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

bine spus Angelina.ai dreptate. cine are nevoie sa purtator de cuvant,imi ajunge unul in casa daramite sa il mai ascult si pe ala.:ok:;):p
:p:p:p:wok::wok::wok: super:,:D:D


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 90 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România