Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 22:32


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 117 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Casuta de dar
MesajScris: 13 Oct 2006, 18:42 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Citat:
loooooool Vai fata, si tu acu, cica "am facut schita". Ai mers la arhitect?:-`


Pai stau cu un inginer in casa cum crezi. :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casuta de dar
MesajScris: 14 Oct 2006, 08:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Eu am fost sapatamana trecuta la o nunta..Si cutia era pusa langa masa mirilor! Foarte strategic (parerea mea)..pentru ca la plecare invitatii trebuiau sa treaca pe la miri sa`i salute/pupe/whatever si lasau si banii...Mi se pare ok asa..:nwink:


Si noi tot asa am avut-o...in fata mesei noastre si cand a venit toata lumea sa isi ia ramas bun de la noi au pus plicurile in casuta...daca da cineva semnalul toata lumea face la fel!

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casuta de dar
MesajScris: 14 Oct 2006, 12:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

Si noi tot asa am avut-o...in fata mesei noastre si cand a venit toata lumea sa isi ia ramas bun de la noi au pus plicurile in casuta...daca da cineva semnalul toata lumea face la fel!


Si la noi a fost la fel, doar ca am pus-o langa masa mirilor, pe o alta masuta. Cand isi luau la revedere, unii isi puneau singuri plicul, altii ni-l dadeau noua si il puneam noi in inimioara(cufar- eu am avut 2). Si totul a fost ok, n-am avut surprize neplacute.;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casuta de dar
MesajScris: 14 Oct 2006, 15:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

La noi mirii au fost mai modesti in sensul ca nu au pregatit nimic pentru pus banii.
Eu, in schimb am cerut niste plicuri mirelui ca ma gandeam ca tre sa aiba la el si el mi-a dat un set:D. Eu le-am pus in fatza mea alaturi am pus si un pix si lumea stia singura ce sa faca.
A iesit foarte bine am inteles. Plicul era dat direct mirilor.:D:napplause:


Eu am facut plicuri personalizate, pentru fiecare cuplu prezent si l-am asezat in fata farfuriei.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casuta de dar
MesajScris: 16 Oct 2006, 11:32 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Citat:
Eu am fost sapatamana trecuta la o nunta..Si cutia era pusa langa masa mirilor! Foarte strategic (parerea mea)..pentru ca la plecare invitatii trebuiau sa treaca pe la miri sa`i salute/pupe/whatever si lasau si banii...Mi se pare ok asa..:nwink:

hehehe........o idee foarte buna.Dar trebuie neaparat sa se scrie numele pe plic.Ca daca gasesc vreunul gol.......ii urmaresc si-n gaura de sarpe!:pGlumeam, sigur.......


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casuta de dar
MesajScris: 16 Oct 2006, 11:34 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Citat:

Eu am facut plicuri personalizate, pentru fiecare cuplu prezent si l-am asezat in fata farfuriei.

Pai astea sunt cele mai indicate si cele mai dragute.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casuta de dar
MesajScris: 17 Oct 2006, 17:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

Depinde si de cine-ti vine la nunta..>Eu am mai zis chestia asta...Daca faci nunta cu tot satul, risti sa patesti si chestii de-astea:wokno: Mai bine sa inviti lume apropiata si care chiar vrea sa-ti faca un bine decat cine stie ce obligatii ale soacrei mari/mici sau mai stiu eu ce...Putini si de calitate...Parerea mea:D

Asta e si parerea mea. Oamenii care tin la tine cu adevarat nu ar incerca sa-ti faca paguba... Iar ceilalti, n-au ce sa caute...:p
Faza cu plicurile dinainte semnate mi se pare un pic de "pistol pus la tampla":gun:... :ermm:... Intr-un fel, e varianta eleganta a nuntii cu strigare...:-`
Parerea mea, nu va suparati! :flower:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casuta de dar
MesajScris: 17 Oct 2006, 17:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
Asta e si parerea mea. Oamenii care tin la tine cu adevarat nu ar incerca sa-ti faca paguba... Iar ceilalti, n-au ce sa caute...:p
Faza cu plicurile dinainte semnate mi se pare un pic de "pistol pus la tampla":gun:... :ermm:... Intr-un fel, e varianta eleganta a nuntii cu strigare...:-`
Parerea mea, nu va suparati! :flower:


Nu e nici o suparare, fiecare cu parerile proprii.
Mie mi se pare mai misto cu plicurile cu nume pe ele, pentru ca altfel trebuie sa mai pui si pixuri si arata naspa. (parerea mea)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casuta de dar
MesajScris: 17 Oct 2006, 18:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

Nu e nici o suparare, fiecare cu parerile proprii.
Mie mi se pare mai misto cu plicurile cu nume pe ele, pentru ca altfel trebuie sa mai pui si pixuri si arata naspa. (parerea mea)

Eh, banuiesc ca nu trebuie sa pui pixurile la vedere, la fiecare, langa linguritza :p. Poti ori sa le pui intr-un cosuletz, undeva printr-un colt de sala... sau sa le dai domnisoarelor de onoare sau altor persoane care sa raspandeasca vestea :P.
Unde mai pui, ca cine vine pregatit de acasa, vine cu banii gata pusi in plic si semnatura gata iscalita...:D

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casuta de dar
MesajScris: 18 Oct 2006, 00:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Eh, banuiesc ca nu trebuie sa pui pixurile la vedere, la fiecare, langa linguritza :p. Poti ori sa le pui intr-un cosuletz, undeva printr-un colt de sala... sau sa le dai domnisoarelor de onoare sau altor persoane care sa raspandeasca vestea :P.
Unde mai pui, ca cine vine pregatit de acasa, vine cu banii gata pusi in plic si semnatura gata iscalita...:D


Noi am avut plicuri pe masa dar nu cu numele invitatiilor pe ele..au fost imprimate in auriu cu numele noastre si data pe ele si le-am urat bine au venit...impaturate in doua si cate unul la 2 scaune (unul de pereche). A fost totul ok, iar pixuri s-au gasit, chiar daca nu au toti pixuri se descurca, imprumuta de la unul la altul.

Cat despre invitati, sunt perfect de acord cu ce s-a spus mai sus, cu cat ai mai multi straini/obligatii la nunta, cu atat sansele sunt mai mari sa dea mai putini bani, pt ca nu ii intereseaza pur si simplu. Noi am avut numai rude si prieteni f apropiati si am iesit FFFF bine cu banii pe invitat.:wok:

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casuta de dar
MesajScris: 23 Oct 2006, 04:54 
Nou Venit

Membru din: 31 Aug 2006, 03:55
Mesaje: 24
Noi am avut plicuri pe masa dar nu cu numele invitatiilor pe ele..au fost imprimate in auriu cu numele noastre si data pe ele si le-am urat bine au venit...impaturate in doua si cate unul la 2 scaune (unul de pereche). A fost totul ok, iar pixuri s-au gasit, chiar daca nu au toti pixuri se descurca, imprumuta de la unul la altul.

Eu am avut plicuri roz-lila,pe care le-am asezat langa casuta(dar spre sfarsitul nuntii.Toata lumea a stiut ce sa faca si,desi am avut 300 de invitati(mai mult decat ne asteptam) n-am avut nicio surpriza.Faza asta ca nu-ti dau banii cred ca e o tampenie,nimeni nu vine la nunta fara sa-ti lase ceva.Bine,noi am avut si cativa prieteni de la care nu am vrut sa primim nimic,dar asta a fost pentru ca asa am vrut noi


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casuta de dar
MesajScris: 23 Oct 2006, 04:55 
Nou Venit

Membru din: 31 Aug 2006, 03:55
Mesaje: 24
Citat:

Noi am avut plicuri pe masa dar nu cu numele invitatiilor pe ele..au fost imprimate in auriu cu numele noastre si data pe ele si le-am urat bine au venit...impaturate in doua si cate unul la 2 scaune (unul de pereche). A fost totul ok, iar pixuri s-au gasit, chiar daca nu au toti pixuri se descurca, imprumuta de la unul la altul.

Cat despre invitati, sunt perfect de acord cu ce s-a spus mai sus, cu cat ai mai multi straini/obligatii la nunta, cu atat sansele sunt mai mari sa dea mai putini bani, pt ca nu ii intereseaza pur si simplu. Noi am avut numai rude si prieteni f apropiati si am iesit FFFF bine cu banii pe invitat.:wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casuta de dar
MesajScris: 23 Oct 2006, 15:27 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Cufarul nostru este gata. Arata traznet ;).
Si cred ca o sa-l punem in fata mesei noastre pe o masuta mai joasa decat a noastra. Acolo langa el vor fi si plicurile si pixurile.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casuta de dar
MesajScris: 23 Oct 2006, 15:34 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Citat:
Poze! Sa vada si ochiul nostru cum arata.
Pls! Pls! Pls! :)


Doar poze de la nunta pot sa va pun. Ca noi stam in Timisoara, iar nunta e in Alba. Iar cufarul este in ALba. Mai un pic mai trebuie sa asteptati si o sa vedeti poze. :nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 117 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România