Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 20:46


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 28 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Nunta in aer liber sau inaununtru?!ce ma sfatu
MesajScris: 19 Iun 2006, 13:12 
Junior

Membru din: 06 Ian 2006, 18:11
Mesaje: 67
Dupa parerea mea nuntile in aer liber sunt cele mai frumoase dar si cele mai costisitoare. NOi am vrut sa facem asa ceva insa costul depasea plafonul stabilit de noi: corturi, aranjamente, firma cathering,chelneri, etc. Pana la urma am optat pentru un restaurant mai retras,la marginea orasului, intr-o padurice. VOm pune doar cateva corturi afara, in cazul in care vor fi mai multi invitati. E tentata ideea cu nuntile in aer liber; daca ai timp si finante si poti negocia cu cei care organizeaza asa ceva nu ezita sa o faci ( eu si acuma am regrete). In privinta ploii, nu iti face griji .. corturile au pereti , podea sau mocheta.. si daca iti anunti din timp invitatii ca vei face nunta in aer liber ca sa stie cum sa vina imbracati nu cred ca vei avea vreo problema:) Multa bafta!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta in aer liber sau inaununtru?!ce ma sfatu
MesajScris: 25 Iun 2006, 11:41 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Si eu fac in 2007,tot prin vara(nu stim sigur cand) si vreau ceva care sa aiba si terasa si ceva acoperit.Am gasit ceva,dar trebuie sa merg sa vad sigur cum e.Oricum,nu se poate si fara acoperis,pt ca verile sunt schimbatoare si ma gandesc sa nu am "cadou de nunta" de la mama natura o ploaie cu spume si bulbuci(X)(X)(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta in aer liber sau inaununtru?!ce ma sfatu
MesajScris: 26 Iun 2006, 00:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:
Vreau sa fac nunta in luna august 2007 si nu stiu ce sa fac....sa fac la o terasa sau un restauranr in aer liber sau intr-un spatiu inchis...?!:blink: SO PLEASE HELP ME....

este superb sa faci afara, dar daca vremea nu tine cu voi? daca in plina nunta, o sa ploua cu galeata? mie de asta mi-a fost frica. m-am si gandit ca o sa fie greu cu transportul...
daca faci numai afara este bine si placut. poti folosi si artificii. eu nu pot...am o benzinarie f aproape de restaurant...:(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta in aer liber sau inauntru?!ce ma sfatuit
MesajScris: 28 Noi 2006, 16:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Eu am avut nunta si in aer liber si inauntru. Restaurantul unde am avut eu nunta avea si terasa. Am impartit oamenii si pe terasa si in interiorul restaurantului. E foarte important sa stii cum va fi vremea. Daca ploua e tare nasol. La noi a plouat toata ziua si aveam niste emotii, ma gandeam ca va fi toata nunta un fiasco. Dar, seara pe la ora 19 ploaia s-a oprit ca prin minune. Cred ca cineva ne iubeste, ca am fost asa de norocosi.
;)
Asa ca eu ti-as recomanda un restaurant si cu terasa, dar in caz de nevoie sa poti muta oamenii in interiorul restaurantului, ca altfel ar fi cam nasol daca ploua.:(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta in aer liber sau inauntru?!ce ma sfatuit
MesajScris: 05 Iun 2007, 03:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Pana nu incerci .........Daca o sa fie frumos si o sa iti pare rau ca nu ai facut nunta in aer liber?
Cred ca ar fi o idee buna, daca o sa fie cald, de abia nu mai transpira invitatii!!!!!!!!
Succes ce sa iti spun....
Poate ne mai tii la curent cu detalii.


am fost saptamana trecuta la o nunta de noapte in aer liber.A fost oribil.Nu a plouat dar a fost rece si toti invitati stateau infofoliti.la ra 1 au plecat mrea majoritate.in onditiile in care nunta a inceput la ora 21.La nunta de noapte....e cam nasol.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta in aer liber sau inauntru?!ce ma sfatuit
MesajScris: 04 Iul 2007, 11:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
sincer eu mi-am dorit foarte mult nunta afara cam cu orice pret si pt asta am trecut peste orice gand si ma risc...sper sa iasa bine pt ca oricum trei sferturi din sala e acoperita iar eu am mai fost la nunta tot la terasa la care voi face si chiar a iesit super faina


Si eu am fost la nunti in aer liber si pot sa spun ca a fost super! Acum daca restaurantul se afla langa un lac s-ar putea sa fie mai rece. Fa ceea ce-ti doresti ca sa fi impacata sufleteste!:-*

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta in aer liber sau inauntru?!ce ma sfatuit
MesajScris: 17 Iul 2007, 17:40 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
eu sunt mai mult pro pentru restaurant nu pentru nunta in aer liber :) dar totusi ma gandesc ca nunta o fixezi cu mult timp inainte si nu ai de unde sa sti daca in ziua aceea nu va fi o furtuna sau o ploaie acida sa zboare cortul :) aici tine numai de noroc zic eu :D

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta in aer liber sau inauntru?!ce ma sfatuit
MesajScris: 17 Iul 2007, 20:04 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
eu sunt mai mult pro pentru restaurant nu pentru nunta in aer liber :) dar totusi ma gandesc ca nunta o fixezi cu mult timp inainte si nu ai de unde sa sti daca in ziua aceea nu va fi o furtuna sau o ploaie acida sa zboare cortul :) aici tine numai de noroc zic eu :D



asta asa e...la nunta in aer liber sunt mai multe riscuri, dar eu cred ca e si mai frumoasa:neyes:
eu am ales restaurant pt ca luna sept e capricioasa si nu vreau sa ma risc...si asa (X)cand ma gandesc ca poate va ploua(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta in aer liber sau inauntru?!ce ma sfatuit
MesajScris: 06 Aug 2007, 12:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:


asta asa e...la nunta in aer liber sunt mai multe riscuri, dar eu cred ca e si mai frumoasa:neyes:
eu am ales restaurant pt ca luna sept e capricioasa si nu vreau sa ma risc...si asa (X)cand ma gandesc ca poate va ploua(X)


Acum depinde si de noroc, noi am facut nunta pe 7 oct si toata sapt a fost super cald, iar vineri a inceput o ploaie, din aia mocaneasca care parca nu se mai termina, imi venea sa mor nu mai puteam si a tinut-o asa de vineri dimineata si pana vineri noapte la ora 2.00 cand mi-am luat si eu ochii de la geam si am zis ca ar fi cazul s a dorm putin si eu ca acum asta e ce o fi o fi, iar de dimineata s-a inseninat si a batut si putin vantul a uscat si baltile care erau pe acolo si totul a fost ok! Asa ca mult noroc la toata lumea si sa fie cineva acolo sus c are sa aiba grija sa fie totul ok!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta in aer liber sau inauntru?!ce ma sfatuit
MesajScris: 06 Aug 2007, 22:29 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

am fost saptamana trecuta la o nunta de noapte in aer liber.A fost oribil.Nu a plouat dar a fost rece si toti invitati stateau infofoliti.la ra 1 au plecat mrea majoritate.in onditiile in care nunta a inceput la ora 21.La nunta de noapte....e cam nasol.


Pe 28 am fost si eu la o nunta in aer liber, din fericire a fost foarte frumos! spre dimineata era un pic rece, mai precis racoare, dar doar daca stateai la masa :~* daca dansai, era ok! Si a fost prima nunta de noapte la care am participat, la fel si prima in aer liber! mai degraba mi-a fost greu cu oboseala!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta in aer liber sau inauntru?!ce ma sfatuit
MesajScris: 06 Aug 2007, 22:38 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

Acum depinde si de noroc, noi am facut nunta pe 7 oct si toata sapt a fost super cald, iar vineri a inceput o ploaie, din aia mocaneasca care parca nu se mai termina, imi venea sa mor nu mai puteam si a tinut-o asa de vineri dimineata si pana vineri noapte la ora 2.00 cand mi-am luat si eu ochii de la geam si am zis ca ar fi cazul s a dorm putin si eu ca acum asta e ce o fi o fi, iar de dimineata s-a inseninat si a batut si putin vantul a uscat si baltile care erau pe acolo si totul a fost ok! Asa ca mult noroc la toata lumea si sa fie cineva acolo sus c are sa aiba grija sa fie totul ok!

Tot pe 7 octombrie! stiu! dar era in octombrie, ne asteptam la ploaie, ba chiar si la zapada! :D oricum, in Brasov nu se fac nunti in aer liber, fiindca aici e mult mai rece noaptea decat in alte zone! Si tot asa a fost si la noi, toata saptamana a fost frig, ploaie, ba chiar furtuna, asa pana sambata dimineata, cand vorba ta, s-a facut senin dintr-o data! si ziua a fost calduroasa si frumoasa! am avut un dram de noroc si ne-am zis ca nu suntem chiar asa rai de fapt!:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta in aer liber sau inauntru?!ce ma sfatuit
MesajScris: 07 Aug 2007, 15:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
Tot pe 7 octombrie! stiu! dar era in octombrie, ne asteptam la ploaie, ba chiar si la zapada! :D oricum, in Brasov nu se fac nunti in aer liber, fiindca aici e mult mai rece noaptea decat in alte zone! Si tot asa a fost si la noi, toata saptamana a fost frig, ploaie, ba chiar furtuna, asa pana sambata dimineata, cand vorba ta, s-a facut senin dintr-o data! si ziua a fost calduroasa si frumoasa! am avut un dram de noroc si ne-am zis ca nu suntem chiar asa rai de fapt!:~*


La Brasov riscai sa si ninga:d eu la ninsoare nu m-am gandit dar ploaia m-a dat peste cap total! Dar cum am mai spus trebuie sa ai si un gram de noroc, asa ca ptr toate miresicile care isi doresc nunta in aer liber mult %%-%%-%%-

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 28 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România