Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 14:49


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 80 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 26 Iun 2006, 14:13 
Veteran

Membru din: 17 Dec 2005, 02:34
Mesaje: 306
Citat:
Cam 150 000 ROL.

ms ms...imi trebuiesc 10 metri...
ms:heart:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 26 Iun 2006, 18:35 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
Citat:


Baloanele alea fac cam urat in timpul mersului ca se tot lovesc de masina. Eu zic nici sa nu le mai pui ca oricum soferii o sa le dea jos...:p


hallo si ...:flowers::flowers::flowers: pentru miresici am tot vazut pe strada o gramada de masini cu baloane, iar pe masina miresii un buchet de flori.
in toamna anului trecu o vecina de-a mea a avut nunta, pe masina ei era un buchet de flori alb cu trandafirasi mici albi si cu crini, etc, pe masina lui era o funda mare lata de la florarie(de era ca o floare) si ce mi s-a parut interesant.........ca sa mai infrumuseteze holul blocului la etajul respectiv a pus pe balustrada fundite luate tot de la florarie( sunt niste panglici late si se trage de un fir, iar restul se strange) arata ffffffffff frumos holul de la etaj si parca i-a mai dat un pic de viata si culoare


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 26 Iun 2006, 19:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:

hallo si ...:flowers::flowers::flowers: pentru miresici am tot vazut pe strada o gramada de masini cu baloane, iar pe masina miresii un buchet de flori.
in toamna anului trecu o vecina de-a mea a avut nunta, pe masina ei era un buchet de flori alb cu trandafirasi mici albi si cu crini, etc, pe masina lui era o funda mare lata de la florarie(de era ca o floare) si ce mi s-a parut interesant.........ca sa mai infrumuseteze holul blocului la etajul respectiv a pus pe balustrada fundite luate tot de la florarie( sunt niste panglici late si se trage de un fir, iar restul se strange) arata ffffffffff frumos holul de la etaj si parca i-a mai dat un pic de viata si culoare

e frumos, numai ca eu nu am balustrada pe holul etajului. dar nu-i nimic, le agat de balcon sa vada lumea ca sunt mireasa :huh:
pe masini o sa pun funditele de care vorbeai tu mai devreme, cele de la florarie...si ceta 4 baloane de masina (albe si albastre).
tu cand ai nunta? din ce oras esti?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 27 Iun 2006, 16:04 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
Citat:
e frumos, numai ca eu nu am balustrada pe holul etajului. dar nu-i nimic, le agat de balcon sa vada lumea ca sunt mireasa :huh:
pe masini o sa pun funditele de care vorbeai tu mai devreme, cele de la florarie...si ceta 4 baloane de masina (albe si albastre).
tu cand ai nunta? din ce oras esti?


:flowers::flowers: pentru miresici

daca te refereai la mine:~* eu am nunta pe 7 octombrie 2006 si sunt din bucuresti.
vecina mea a lipit fundite cu scoci si pe perete si au ramas acolo dupa nunta ceva vreme si nu a deranjat pe nimeni
daca stai la bloc nu ai scari??sau stai la parter? dar chiar si acolo poti infrumuseta palieru(daca e cazul).dar in halul in care arata palierul nostru(ca despre el vorbeam mai inainte - dar aveam asa un lapsus ca nu stiam cum sa-i spun)chiar era necesar.ca la noi esenta consta in: fiecare pentru el.nu-l intereseaza cum arata in jurul lui.eh, fiecare cu felul lui.
si eu am sa pun balonase la masini pt ca imi plac foarte mult.numai ca atentie:rolleyes: pentru cele care aveti nunta vara si vreti sa va puneti balonase, vedeti sa nu se sparga din cauza soarelui:((:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 27 Iun 2006, 23:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
ba da sambata am mersi frumos sa dea Domnul si tie iti doresc la fel


multa bafta sa stii ca o sa-ti tin pumnii!!!!:lips::lips::lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 28 Iun 2006, 01:16 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
ba da sambata am mersi frumos sa dea Domnul si tie iti doresc la fel



normal ca o sa ne gandim la tine...si asteptam detaliile...:)
mai ai un pic...3 zile ... frumos...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 28 Iun 2006, 01:21 
Nou Venit

Membru din: 15 Ian 2006, 13:38
Mesaje: 18
Citat:
ba da sambata am mersi frumos sa dea Domnul si tie iti doresc la fel

sa ai o zi frumoasa si sa mearga toate struna!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 28 Iun 2006, 16:46 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
ba da sambata am mersi frumos sa dea Domnul si tie iti doresc la fel


mai ai putin si intri in clubul nostru, al fostelor mirese :D :D :D
te pup, iti tin pumnii si iti dau din tot sufletul un sfat: nu lasa NIMIC sa te supere in ziua aceea. lasa-i pe toti ceilalti sa aiba grija de cate ceva, tu sa fii linistita si fara griji si sa zambesti frumos, sa te uiti mereu cu placere la poze :love:
:flowers: :flowers: :flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 28 Iun 2006, 17:03 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
Citat:
ba da sambata am mersi frumos sa dea Domnul si tie iti doresc la fel


casa de piatra:lol::lol: si numai impliniri:flowers::flowers::flowers: sa va iubiti ca-n prima zi:heart::heart::heart: si sa va dea bunul D-zeu multa multa iubire, intelegere, sanatate pace in casa si copii frumosi si sanatosi:p%%-%%-
si sa nu lasati pe nimeni sa intervina intre voi ca atunci ii asteapta mama zmeilor pe toti:gun::gun::gun:
fiti 'unul' pe vecie
%%-%%-;);)
ps: iar in ceea ce ii priveste pe invitatii care in ziua nuntii iti fac zile negre sa-i expediezi pe fiecare la treaba lui si sa te bucuri de fiecare clipa, caci este unica din viata.;););)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 02 Iul 2006, 12:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Daca pun un buchet mare pe capota masinii, cum il prind? cu scotch? ventuza nu cred ca tine. Daca pun schotch ma omoara sau raman fata batrana :(

Ma gandeam sa pun la oglinzi niste panglicute cu un bobocel sau ceva de genul asta... Ce parere aveti?

tu le dai materia prima soferilor si aia sa -si decoreze masinile dupa bunul plac!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 02 Iul 2006, 13:16 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
Daca pun un buchet mare pe capota masinii, cum il prind? cu scotch? ventuza nu cred ca tine.


ba tine ventuza cu siguranta. nu este o ventuza obisnuita, ci e practic un suport (in care sunt aranjate florile) care are 2 chestii pe laterale, ca doua manere... se trage de ele si se formeaza vacuum si asa se prinde buchetul de masina... :rolleyes:
nu stiu daca ai inteles care e sistemul :mellow:... ideea e ca nu e pur si simplu o ventuza :p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 05 Iul 2006, 13:09 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
Citat:

ba tine ventuza cu siguranta. nu este o ventuza obisnuita, ci e practic un suport (in care sunt aranjate florile) care are 2 chestii pe laterale, ca doua manere... se trage de ele si se formeaza vacuum si asa se prinde buchetul de masina... :rolleyes:
nu stiu daca ai inteles care e sistemul :mellow:... ideea e ca nu e pur si simplu o ventuza :p


asa este.am fost la o agentie, am vazut niste buchete super pt masini si i-am intrebat cu ce le prind.mi-au raspuns ca este un sistem de ventuza.:ok::ok:
e super. si aratau asa bine masinile cu buchetele alea de flori:lol::lol::lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 05 Iul 2006, 14:41 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
Citat:

si cam cat costau?


pretul florilor pe masini nu l-am retinut, dar aranjamentele de flori pt masa varia de la 15 ron(un bol cu un crin alb si nuste chesti mici verzi) pana la 70 chiar si mai mult.m-a impresionat o bolta din flori(dar nu pana jos ,ci pana la jumate) 300 ron, erau si mai frumoase dar mai scumpe si sub forma de inimioara in partea de sus a arcadei:lol::lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 05 Iul 2006, 14:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

pretul florilor pe masini nu l-am retinut, dar aranjamentele de flori pt masa varia de la 15 ron(un bol cu un crin alb si nuste chesti mici verzi) pana la 70 chiar si mai mult.m-a impresionat o bolta din flori(dar nu pana jos ,ci pana la jumate) 300 ron, erau si mai frumoase dar mai scumpe si sub forma de inimioara in partea de sus a arcadei:lol::lol:

aranjamentele de masa de care spui tu sunt scumpe. La parterul mag unirea este o florarie care are aranjamente finutze din trandafiri si gladiole tot de la 150 000. Si mentionez ca erau cel putin 2 tipuri diferite de flori in bol...si cateva frunze!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 05 Iul 2006, 14:59 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
Citat:
aranjamentele de masa de care spui tu sunt scumpe. La parterul mag unirea este o florarie care are aranjamente finutze din trandafiri si gladiole tot de la 150 000. Si mentionez ca erau cel putin 2 tipuri diferite de flori in bol...si cateva frunze!


a pai, daca e asa merg si eu acolo;);)mi-au placut florile, dar ce e drept cam scumpe si am zis ca o sa mai caut(ce ziceau aia:'stai ca ne vin clieni hai sa-i prindem ca....' ma cam plictisisera.vroiua sa luam de la ei totul, dar sa mai astepte pana venim noi
merci pt sfat:flowers::flowers::flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 80 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România