Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 16:43


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 144 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: tort
MesajScris: 18 Ian 2009, 23:25 
Nou Venit

Membru din: 14 Ian 2009, 18:27
Mesaje: 29
in loc de articiile alea de tort pe care nu le suport eu am optat pentru niste boluri nu foarte mari cu flacara. sunt de efect...si incadreaza tortul in cu totul alta lumina decat artificiile


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tort
MesajScris: 19 Ian 2009, 01:07 
Nou Venit

Membru din: 03 Ian 2009, 19:31
Mesaje: 15
Buna tuturor ... Ideea mea de tort suna cam asa... va fi un tort potrivit ca marime..nici mare,nici mic... ptr miri si nasi(daca tot stam la aceeasi masa ..il vom imparti) ... iar pentru invitati...voi face niste "mini" tortulete ... care sa rate fix ca tortul mare...dar sa fie in miniatura, fiecare sa cantareasca cam 100gr... Sa fie rotunde, si de jur-imprejur sa aiba o pamblicutza de saten...de o anumita culoare (inca nu m`am gandit) :ncake:... cat despre artificiile mult iubite de toata lumea mie nu-mi plac deloc:ermm: ... am sa le inlocuiesc cu un anumit tip de lumanari sau flacari in bol...:ok:.. .Sper sa iasa bine si sa fie si bun la gust :D...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tort
MesajScris: 19 Ian 2009, 01:08 
Nou Venit

Membru din: 03 Ian 2009, 19:31
Mesaje: 15
Vreau si eu sa`mi pun nuntometru .. cum fac? :hap_w:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tort
MesajScris: 19 Ian 2009, 16:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
Vreau si eu sa`mi pun nuntometru .. cum fac? :hap_w:
suna bine ideea ta.sa ne pui poze daca ramai la aceeasi idee.am mai vazut ceva de genul dar cu un fel de briose,asezate in forma de tort.pentru nuntometru intri la contul personal,editare date personale..completezi data nuntii si mi se pare ca dupa aceea apare.sper sa nu gresesc ca a trecut ceva timp de cand l-am folosit :-`

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tort
MesajScris: 19 Ian 2009, 21:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
suna bine ideea ta.sa ne pui poze daca ramai la aceeasi idee.am mai vazut ceva de genul dar cu un fel de briose,asezate in forma de tort.pentru nuntometru intri la contul personal,editare date personale..completezi data nuntii si mi se pare ca dupa aceea apare.sper sa nu gresesc ca a trecut ceva timp de cand l-am folosit :-`

este ingenioasa ideea ta...eu nu optez dupa astfel de torturi pt va nu imi place cum se vede....dar sunt sigura ca e original...succes


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tort
MesajScris: 20 Ian 2009, 15:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
este ingenioasa ideea ta...eu nu optez dupa astfel de torturi pt va nu imi place cum se vede....dar sunt sigura ca e original...succes
la acesta ma refeream eu https://www.ghidulmiresei.ro/gallery.php ... -1&open=-1

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tort
MesajScris: 20 Ian 2009, 17:35 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
mie una mi se pare o idee interesant
dar acuma conteaza cat costa si cum iesi mai ieftin


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tort
MesajScris: 20 Ian 2009, 18:09 
Nou Venit

Membru din: 03 Ian 2009, 19:31
Mesaje: 15
https://www.ghidulmiresei.ro/gallery.php ... -1&open=-1 o idee :tongue:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tort
MesajScris: 20 Ian 2009, 18:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
https://www.ghidulmiresei.ro/gallery.php?ai=6814&st=525&filter=-1&open=-1 o idee :tongue:

Eu chiar am fost la o nunta unde au avut un astfel de tort. Stiu ca la cofetarie le-a perceput o taxa suplimentara pentru detalii, intrucat fiecare mini-tortulet a trebuit sa fie decorat cu initialele mirilor, dar per total efectul a fost extraordinar. Au avut probleme si cu gasirea suportului potrivit pentru asa ceva... dar pana la urma s-au descurcat. Succes!:ncake:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tort
MesajScris: 20 Ian 2009, 21:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
Eu chiar am fost la o nunta unde au avut un astfel de tort. Stiu ca la cofetarie le-a perceput o taxa suplimentara pentru detalii, intrucat fiecare mini-tortulet a trebuit sa fie decorat cu initialele mirilor, dar per total efectul a fost extraordinar. Au avut probleme si cu gasirea suportului potrivit pentru asa ceva... dar pana la urma s-au descurcat. Succes!:ncake:

Foarte interesant si original.Succes si iti doresc sa iti iasa asa cum iti doresti tu


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tort
MesajScris: 20 Ian 2009, 23:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
Eu chiar am fost la o nunta unde au avut un astfel de tort. Stiu ca la cofetarie le-a perceput o taxa suplimentara pentru detalii, intrucat fiecare mini-tortulet a trebuit sa fie decorat cu initialele mirilor, dar per total efectul a fost extraordinar. Au avut probleme si cu gasirea suportului potrivit pentru asa ceva... dar pana la urma s-au descurcat. Succes!:ncake:

am vazut si eu poze cu genul asta de tort. arata foarte bine. asa m-am gandit ca va fi tortul la botez. pt nunta cred ca poate costa f mult manopera fata de un tort obisnuit
obisnuit


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tort
MesajScris: 21 Ian 2009, 16:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
am vazut si eu poze cu genul asta de tort. arata foarte bine. asa m-am gandit ca va fi tortul la botez. pt nunta cred ca poate costa f mult manopera fata de un tort obisnuit
obisnuit

arata foarte bine si este o idee foarte buna, asta pt ca este ceva altfel decat ce vezi in general. mie una chiar imi place. este normal sa fie mai scump decat un tort normal pt ca este mai greu de facut dar daca vreti ceva altfel se merita. bafta la cele care aleg acest gen de tort.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tort
MesajScris: 28 Ian 2009, 00:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
cred ca va face furori...mie una imi place...mai sunt si carcotasi ,bineinteles...acum ce sa facem...mie imi plac cele cu martipan deasupra si care nu au etaje delimitate,sunt dea intregul...sa vedem acum...chiar la acest aspect nu m-am gandit(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tort
MesajScris: 01 Feb 2009, 11:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
cred ca va face furori...mie una imi place...mai sunt si carcotasi ,bineinteles...acum ce sa facem...mie imi plac cele cu martipan deasupra si care nu au etaje delimitate,sunt dea intregul...sa vedem acum...chiar la acest aspect nu m-am gandit(?)

si mie imi plac cele de-antregul dar viitorului sot ii place cel etajat...eu vroiam sa pun flori naturale pe tort ca sa dea un aspect misto....dar nu pot daca le fac etajate....gasesc eu o solutie si pt asta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tort
MesajScris: 02 Feb 2009, 15:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
faceti un compromis...pe etaje , dar tortulete separate...ai vazut la galerie cat de frumos iese...si e si ceva nou..:food:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tort
MesajScris: 03 Feb 2009, 21:35 
Nou Venit

Membru din: 03 Ian 2009, 19:31
Mesaje: 15
Citat:
am vazut si eu poze cu genul asta de tort. arata foarte bine. asa m-am gandit ca va fi tortul la botez. pt nunta cred ca poate costa f mult manopera fata de un tort obisnuit
obisnuit
Am fost si m-am interesat ... de pretul unui tort cu "minitortulete" .. daca fiecare tortulet va avea 100g. si tortul mirei(Care va fi cam de 3kg.) in total m-ar ajunge la 15 kg de tort... si e 60Lei/Kg. deci ... cam 900 Ron tortul..la care se adauga...inchirierea suportului... si figurinele de pe tort... mi-au zis ca ornamentele de pe tort(modelul) sunt incluse in pret ... si daca fac un calcul .. nu mi se pare exagerat de mult pentru un tort asa frumos ... o data`n viata ma marit:ndance: .. dau oricat !:wall:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tort
MesajScris: 03 Feb 2009, 21:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
Am fost si m-am interesat ... de pretul unui tort cu "minitortulete" .. daca fiecare tortulet va avea 100g. si tortul mirei(Care va fi cam de 3kg.) in total m-ar ajunge la 15 kg de tort... si e 60Lei/Kg. deci ... cam 900 Ron tortul..la care se adauga...inchirierea suportului... si figurinele de pe tort... mi-au zis ca ornamentele de pe tort(modelul) sunt incluse in pret ... si daca fac un calcul .. nu mi se pare exagerat de mult pentru un tort asa frumos ... o data`n viata ma marit:ndance: .. dau oricat !:wall:

si eu as da oicat daca as avea un buget mai ridicat....dar se poate gasi ceva frumos si fara o gramada de bani


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tort
MesajScris: 04 Feb 2009, 23:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
bine zis pufy...la noi kg de tort e 40 lei... sper sa nu se scumpeasca:-s


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tort
MesajScris: 05 Feb 2009, 15:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
bine zis pufy...la noi kg de tort e 40 lei... sper sa nu se scumpeasca:-s

eu ink nu stiu cat este kg de tort la firma de la care vreau tortul ca nu am reusit ink sa intreb...dar voi rezolva si asta.cumnatzica mea a facut un tort acolo si a iesit super si am ajuns la concluzia ca pe ala il vreau.....sper s nu fie prea scump


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tort
MesajScris: 05 Feb 2009, 17:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
si mie imi plac cele de-antregul dar viitorului sot ii place cel etajat...eu vroiam sa pun flori naturale pe tort ca sa dea un aspect misto....dar nu pot daca le fac etajate....gasesc eu o solutie si pt asta



noi am avut tort fara delimitare intre etaje.cu flori naturale pe el.pe noi ne-a costat 27 de mil tortul acum 2 ani...dupa preturile pe care le vad acum....cred ca am luat teapa:)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 144 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România